Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710746 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #720 Dátum: 2008.05.30 16:48:07 »
Idézet
Ez az én elméletem, de ha tényleg hibajelenség, és tényleg a lánc csinálja, akkor a feszítõ patronnál vagy magánál a láncnál kell keresni a hiba forrását, nem hinném hogy az olajhoz vagy a szûrõhöz lenne köze, persze lehet tévedek


A szûrõhöz annyi köze van, hogy ha vmi gagyi szûrõ van fent ami visszaengedi az olajat, akkor késõbb lesz olajnyomás, tehát a feszítõ is késõbb feszíti meg a láncot...
Xanyi

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #721 Dátum: 2008.05.30 19:07:38 »
Idézetet írta: "Xanyi"
A szûrõhöz annyi köze van, hogy ha vmi gagyi szûrõ van fent ami visszaengedi az olajat, akkor késõbb lesz olajnyomás, tehát a feszítõ is késõbb feszíti meg a láncot...


Aha :hmm:  köszi, ezt jó tudni...

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #722 Dátum: 2008.06.03 22:28:09 »
Idézet
Ez az én elméletem, de ha tényleg hibajelenség, és tényleg a lánc csinálja, akkor a feszítõ patronnál vagy magánál a láncnál kell keresni a hiba forrását, nem hinném hogy az olajhoz vagy a szûrõhöz lenne köze, persze lehet tévedek

A szûrõhöz annyi köze van, hogy ha vmi gagyi szûrõ van fent ami visszaengedi az olajat, akkor késõbb lesz olajnyomás, tehát a feszítõ is késõbb feszíti meg a láncot...

Milyen típusú szűrőt tudnátok ajánlani, ami nagy biztonsággal kielégíti az igényeket, és szervizen kívül is beszerezhető ?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #723 Dátum: 2008.06.03 22:54:47 »
Mi a baj a szervízzel? Kb 500 Ft-al drágább egy gyári szűrő az utángyártottnál. Annyit nekem megér...
Még sosem vettem utángyártott szűrőt, de véleményem szerint a nevesebbeket meg lehet belőle venni nyugodtan: Japanparts, Mann, Champion, stb...
Xanyi

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #724 Dátum: 2008.06.03 22:58:45 »
Mi a baj a szervízzel? Kb 500 Ft-al drágább egy gyári szűrő az utángyártottnál. Annyit nekem megér...
Még sosem vettem utángyártott szűrőt, de véleményem szerint a nevesebbeket meg lehet belőle venni nyugodtan: Japanparts, Mann, Champion, stb...
Nem a +500 forint /szűrő a problémám, hanem azok az árak, amiért a szerviz elvégez egy sima olajcserét.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #725 Dátum: 2008.06.03 23:23:10 »
Mi a baj a szervízzel? Kb 500 Ft-al drágább egy gyári szűrő az utángyártottnál. Annyit nekem megér...
Még sosem vettem utángyártott szűrőt, de véleményem szerint a nevesebbeket meg lehet belőle venni nyugodtan: Japanparts, Mann, Champion, stb...

Ezzel én is így vagyok!
BekeN

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #726 Dátum: 2008.06.04 17:05:04 »
De hát lehet venni gyári szűrőt, nem kell attól még ott megcsináltatni a cserét is...
Xanyi

Lexusfan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #727 Dátum: 2008.06.07 14:43:01 »
Sziasztok!

 :helpsmilie: :helpsmilie: Ma különös dologra lettem figyelmes. Mégpedig hogy amikor benyomom a kuplungok akkor ilyen nyikorog járó motornál is. Szerencsére nem olyan nagyon hangos de azért még járó motornál i lehet smán hallani. A másik pedig az az hogy mikor fékezek és pl bekanyarodok jobbra akkor olyan hangot lehet hallani mintha leérne a eleje , közbe viszont nem ugyan annál a kanyarnál ahol indíg hallom másik autóba nem lehet hallani. Remélem tudtok nekem segíteni hogy mi/mik okozzák ezeket a furcsa hangokat.

Peti

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #728 Dátum: 2008.06.07 15:08:14 »
...mi/mik okozzák ezeket a furcsa hangokat.

A kuplungnyikorgás visszatérő jelenség, a pedál fölött találsz egy rugót, azt kell kezelni wd-40el vagy grafitos zsírral, kicsit kényelmetlen hozzáférni ill. a kormány és a pedáltér közötti műanyag idomot kell leszerelni, hogy hozzáférhess (két v. három csavar tartja)

A másik hangjelenség lehet a féknyereg koppanása, -bár azt konkrétan nem kötném a kanyarodáshoz- az tud ilyen koppanó hangot produkálni... (nekem elindulásnál, fekvőrendőrön való áthuppanásnál jött elő)
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.07 15:12:06 írta Peti »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #729 Dátum: 2008.06.07 22:03:03 »
Sziasztok!

 :helpsmilie: :helpsmilie: Ma különös dologra lettem figyelmes. Mégpedig hogy amikor benyomom a kuplungok akkor ilyen nyikorog járó motornál is. Szerencsére nem olyan nagyon hangos de azért még járó motornál i lehet smán hallani. A másik pedig az az hogy mikor fékezek és pl bekanyarodok jobbra akkor olyan hangot lehet hallani mintha leérne a eleje , közbe viszont nem ugyan annál a kanyarnál ahol indíg hallom másik autóba nem lehet hallani. Remélem tudtok nekem segíteni hogy mi/mik okozzák ezeket a furcsa hangokat.

A kuplungot meg kell kenni, ahogy Peti írta.

Milyen kerekek/gumik vannak az autódon?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #730 Dátum: 2008.07.02 14:05:01 »
Sziasztok!
Átolvasgattam, mit írtatok régebben a Corollák zörejeiről-nyikorgásairól. Nekem is nagyjából ezek a zajok vannak, de az érdekelne, hogy mennyire hatékonyan tudtátok megszüntetni ezeket? Nekem (2004 1.4 Corolla Sedan) a sebváltó körüli műanyag panel nyöszög (nem zörög), ezzel sikerült valahogyan leszámolni?Érdemes szétkapni? Hogy csináltátok? Nekem is rés van a rádiókonzol felső pereme és a műszerfal között, ami szintén hangoskodik néha: olvastam a tippet: http://www.toyota-workshops.de/Corolla/Corolla-E12/Spalt-zwischen-Amaturbrett-und-Radio-beheben-E12.html. Nekem nem tűnt annyira egyértelműnek (mondjuk nem is vagyok egy MacGyver :wacko:) ), meg a képek is rossz minőségűek. Amikor a debreceni Road Service-ben még garanciaidőn belül említettem, azt mondták, hogy típushiba, s megpróbálhatják, de az egész műszerfalat szét kell bontani, s nem biztos, hogy jobb lesz, sőt. Így akkor nem vágtam bele, persze lehet, hogy csak lekoptattak... Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Köszi: Pisti

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #731 Dátum: 2008.07.02 20:42:05 »
Az altalad adott linken levo javitasi leiras a hivatalos Toyota altal kiadott leiras. A szerviz azert mondta hogy az egesz muszerfalat szet kell szedni mert el akartak riasztani !

En a haz elott, a szabad eg alatt csinaltam meg azt amit irtak.
Ami le kellett szedni:
Valtogomb
Valtoszoknya + korulette a muanyag
Legkondi kezelo panel
Radio fejegyseg (csak itt van csavar a tobbi patent)

Sziasztok!
Átolvasgattam, mit írtatok régebben a Corollák zörejeiről-nyikorgásairól. Nekem is nagyjából ezek a zajok vannak, de az érdekelne, hogy mennyire hatékonyan tudtátok megszüntetni ezeket? Nekem (2004 1.4 Corolla Sedan) a sebváltó körüli műanyag panel nyöszög (nem zörög), ezzel sikerült valahogyan leszámolni?Érdemes szétkapni? Hogy csináltátok? Nekem is rés van a rádiókonzol felső pereme és a műszerfal között, ami szintén hangoskodik néha: olvastam a tippet: http://www.toyota-workshops.de/Corolla/Corolla-E12/Spalt-zwischen-Amaturbrett-und-Radio-beheben-E12.html. Nekem nem tűnt annyira egyértelműnek (mondjuk nem is vagyok egy MacGyver :wacko:) ), meg a képek is rossz minőségűek. Amikor a debreceni Road Service-ben még garanciaidőn belül említettem, azt mondták, hogy típushiba, s megpróbálhatják, de az egész műszerfalat szét kell bontani, s nem biztos, hogy jobb lesz, sőt. Így akkor nem vágtam bele, persze lehet, hogy csak lekoptattak... Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Köszi: Pisti
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #732 Dátum: 2008.07.02 22:30:20 »
Melyik a jobb:
A., 60 ezret mondanak egy javításra és 70 lesz?
B., 70 ezret mondanak és 60 lesz?

Szerinted a rezsióradíjban mit fizetsz ki?
Megmondom, hogy mit:
- bérköltség
- szerviz rezsi (villany, stb.)
- garancia
- kultúrált környezet
- a vállalkozás haszna

Szerinted mennyibe kerül fenntartani egy szalont és mennyibe egy 1-3 fős vállalkozást egy régi gyártelepen?
Ha gond van a szolgáltatással, beépített alkatrésszel, akkor hol van nagyobb esélyed megfelelően kezelni azt?
Szerinted mennyit keres egy szerelő és mennyit dolgozik érte?

A márkaszerviz nem kötelező, mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, hogy hol költi el a pénzét.
 :ph34r:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #733 Dátum: 2008.07.02 23:01:09 »
"Melyik a jobb:
A., 60 ezret mondanak egy javításra és 70 lesz?
B., 70 ezret mondanak és 60 lesz?"

Attól függ milyen javítás, egy váltózárbeépítésre sok a 60 és sok a 70 ezer is.
Példát mondtam, nem a váltózár áráról beszéltem.


"Szerinted mennyibe kerül fenntartani egy szalont és mennyibe egy 1-3 fős vállalkozást egy régi gyártelepen?"

Bizonyára sokba de ez akkor se indok az ügyfél elriarasztására, ahogy Mozso mondta. Pont hogy csalogatni kell az ügyfelet, hogy többet lehessen dolgozni, abból van bevétel.

Mennyi az a ráhagyás, ami biztonságos, tehát ha valami vismajor van, akkor sem lesz több, mint az árajánlat, de még nem riasztó?

"A márkaszerviz nem kötelező, mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, hogy hol költi el a pénzét."
Persze azt , hogy hol költöm el azt megválaszthatom de azt hogy honnan kapom  és mennyit azt nem adott körülmények között.  Márpedig ez a nem mindegy.

Azt is megválaszthatod, hogy hol dolgozol, tehát a honnan kapott is szabadon választott.
Mint ahogy az is, hogy az adott keresetéből mit vesz az ember, mérlegelve azt is, hogy azt mennyibe kerül fenntartani.


A márkaszerviz valóban nem olcsó, én se vinném minden esetben oda az autómat. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi az az ár/érték arány, amit elfogadhatónak talál.
Ilyen egyszerű.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #734 Dátum: 2008.07.02 23:37:58 »
Ez mar az OFF-nal is OFF-abb. :online2long:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX