Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710791 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Dátum: 2004.07.12 12:33:42 »
Minden idegesítõ zörej ami a motorból, beltérbõl v. egyéb helyrõl hallható :evil:
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
zörög
« Válasz #1 Dátum: 2004.07.12 12:40:07 »
Sziasztok!
Megtaláltam a csomagtartóból hallaható egyik zörej forrását :D  A tettes az elakadásjelző háromszög volt, ami minden úthibánál zörgött, mivel egy számmal nagyobb volt a műanyag doboza. Beletunkoltam szivacsot, így most ez a zörej megszünt.
Viszont még mindig nyikorog - mostmár mindkét - első ülés és a bal B oszlop mellől (talán a hátsó ajtó) is jön vmi. zörej+a kormány mögött is néha zörög vmi...

üdv,
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #2 Dátum: 2004.07.12 13:28:34 »
Nekem a biztonsagi ovek csatja nyikorog neha, biztos hogy neked az ules?

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #3 Dátum: 2004.07.12 16:43:35 »
A kormány mögötti zörgést nálam az okozta, hogy kormányoszlop felső burkolata és a műszerfal egymáshoz verődött ha olyan kedve volt. Szivacsot tömtem az arcába úgyhogy most nem zörög a mocsodék.
007

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #4 Dátum: 2004.07.13 09:19:57 »
Idézetet írta: "Peter"
Nekem a biztonsagi ovek csatja nyikorog neha, biztos hogy neked az ules?


Nekem az ülés - megmozgattam úgy hogy nem ült benne senki és az anyósülés bal hátsó része nyekereg. Valami műanyag illesztés lehet, de nem akartam szétszedni. Nem tudom, hogy a márkaszervizben foglalkoznának-e vele, de azért majd említem.
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #5 Dátum: 2004.07.13 09:54:36 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
A kormány mögötti zörgést nálam az okozta, hogy kormányoszlop felső burkolata és a műszerfal egymáshoz verődött ha olyan kedve volt. Szivacsot tömtem az arcába úgyhogy most nem zörög a mocsodék.


Nekem is csak akkor zörög valami ha olyan kedve van, de akkor elég rendesen. Nem tudom, hogy a kormányoszlop felső burkolata és a műszerfal hogy érhet egymáshoz, mert a kormány nálam mindig alsó pozícióban van, de majd megnézem.
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #6 Dátum: 2004.07.13 13:38:28 »
12 éves Corolla.Bal oldalon az ajtóba recseg valami egyenletlen úton.:(
Jobb játsó lengéscsillapító porvédő szakadás miatt nyöszörög! Ennyi! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #7 Dátum: 2004.07.13 14:44:13 »
Télen volt egy szörnyű zörgés a kalaptartó felől, de ez csak egy megolvadt, majd jéggé fagyott hódarab volt, ami beszorult a csomagtartó fedél ablak felőli pereme alá.
Egyébként vasár-, és ünnepnapokon a mitfahrer-ülés szokott egyet-egyet nyekenni erős kanyarban, illetve a jobb első lengéscsillapító a fekvőrendőrökön. Ezt majd idővel nyilván cserélni kell.
music     

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #8 Dátum: 2004.07.15 20:55:36 »
A jobb első ajtó felől jön valami zörgés rossz úton, pl. macskakövön. Egyelőre nincs sok ötletem mi lehet. A furcsa, hogy nem mindig csinálja.
A jobb első biztonsági övet ha úgy teszik vissza, hogy a fém kifelé áll, akkor hozzáverődik a kárpithoz és az zörög. Mikor erre rájöttem, azt gondoltam megvan a fent említett zörgés oka, de aztán megint zörgött.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #9 Dátum: 2004.07.23 14:59:14 »
Idézetet írta: "laczi"
A jobb első ajtó felől jön valami zörgés rossz úton, pl. macskakövön. Egyelőre nincs sok ötletem mi lehet. A furcsa, hogy nem mindig csinálja.
A jobb első biztonsági övet ha úgy teszik vissza, hogy a fém kifelé áll, akkor hozzáverődik a kárpithoz és az zörög. Mikor erre rájöttem, azt gondoltam megvan a fent említett zörgés oka, de aztán megint zörgött.


hi,

ha új corolláról van szó, akkor nem az ajtóból jön:) Engem is hetekig idegesített a zaj, olyasmi, mintha 1 üveglapot fémmel ütögetnénk..
A jobb első ülésből jön, ha ráütsz a tetejére, akkor produkálni tudod.

kuf

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #10 Dátum: 2004.07.23 15:31:42 »
Idézetet írta: "music"
a mitfahrer-ülés szokott egyet-egyet nyekenni erős kanyarban, illetve a jobb első lengéscsillapító a fekvőrendőrökön. Ezt majd idővel nyilván cserélni kell.

Nem tudom, hogy minek köszönhető, de a lengéscsillapító nyekkenése megszűnt.
music     

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #11 Dátum: 2004.07.26 15:46:04 »
Üdv!
 Én is utálom, ha 'zörög' az autó, de látom, ezzel más is így van!
 Azért én megtalálltam 1-2 zajforrást:
 A jobb első űlés szétszedésével /ne ijedj meg!/ meg lehet szüntetni
 1 zavaró csörömpölést, ami egy tengelyen lévő laza alátét. A 3ajtósoknál még van 1 átkötőlemez , ami az űlés előretolását segíti, ez is hozzáverődik az űlésvázhoz! A zajnak puha, szivacsos kétoldalas ragasztóval véget lehet vetni!

 Az oszlopokból komoly zörgések törnek elő: A biztosági öv magasság állítója okozza!
 Gyakorlatilag erre nincs is szükség, hiszen a legalsó állás mindig megfelel. A megoldás: Lecsavarni az övtartót, lepattintani a burkolatot, és máris látjuk a zajforrást: megütögetve mint a déli harangszó!
 A konzolt vegyük le, két csavar fogja, és akár szigetelőszallagal rögzítsük a legalsó helyzetében. Garantáltan csend lesz!
 Gondolom a műanyag burkolatok 'szivacsozásán' már mindenki túl van.
 Nálam még az egyik ajtóhangszóro is zörgött, de gondolom ez egyedi, mert gyárilag elfelejtették rögziteni!
Most ennyi, de ha valakinek van kérdése, nyugodtan tegye fel, én már egyszer teljessen szétkaptam az autót a lemezek bitumenezése miatt, ebből kifolyólag már jól megismerkedtem a kocsival!

                                              Hello !
 
Ja! :-)

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #12 Dátum: 2004.07.26 16:30:35 »
Jaja!
Végre egy kollega aki komolyan veszi a zörgéseket. Nálam a jobb első ülés nyöszörög ,ha ül benne vki. Ez mostanában elviselhetőbb, de egy időben kritikus volt - nem tudom, hogy nálad ez volt-e a jelenség...

A másik ami nem hagy nyugodni, az a csomagtartóból érkező zörej, sokmindent megpróbáltam, alászivacsoztam a műanyag tartódobozt, kiszivacsoztam a rendszámtábla mögött, szivacsot nyomtam az elakadásjelző dobozába, de még mindig nem szünt meg!
A kormány előtt valahol a műszerfalban is van egy zörgés, ami elég hangos tud lenni és kis bukkanónál is hallani - nem jöttem rá mi lehet.
A B oszlopból, vagy a hátsó ajtóbol is hallom a fémes zörgést - hát lehet h. a magasságállító.
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #13 Dátum: 2004.07.26 20:18:07 »
Szevasztok JAJA lene egy kérdésem.Jobb elölről valami műanyag zörgést hallok.Sajnos ha megállok és átnézem a jobb oldalát nem tudom produkálni a zörejt.Mintha a kesztyütartó felöl jönne de ott is megnéztem mindent. Szerinted???
Más. Az ülésem nekem is "recsegett".A szerviz oldotta meg.Török összerakás és kihagytak valami szövetet az ülés váz és az ülő szivacs között. Utólag berakva már jó.

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #14 Dátum: 2004.07.27 10:18:45 »
rittzo!

nagyon szét kellett hozzá kapni az ülést? melyik szerviz csinalta?
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB