Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719415 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #705 Dátum: 2008.05.04 15:33:01 »
Idegesíteni engem is idegesít :wink:  olyan hangja van mintha lógna valami a futómûben, de nem :)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #706 Dátum: 2008.05.04 17:20:12 »
Idézetet írta: "Peti"
Idegesíteni engem is idegesít :wink:  olyan hangja van mintha lógna valami a futómûben, de nem :)


Én is így vagyok vele!
BekeN

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #707 Dátum: 2008.05.04 17:28:41 »
Idézetet írta: "Beken"
Én is így vagyok vele!


Nem tudok mást mondani :arrow:  fékcsere után sztem abba fogja hagyni, legalábbis nekem megszûnt a jelenség, kb. 15ezer km után kezdte újra, hogy megint kopottabb lett az elsõ betét :roll:

bartacsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
kerepelés
« Válasz #708 Dátum: 2008.05.06 12:16:55 »
Haho!
Nekem nemrég volt fékbetétcsere elöl-hátul,tehát nem onnan jön a zörej! A motortérbõl jön és akkor amikor gázt adok...

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: kerepelés
« Válasz #709 Dátum: 2008.05.06 13:27:00 »
Puff neki! Na akkor mi lehet a zörej forrása?  :turelmetlen:
BekeN

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #710 Dátum: 2008.05.06 19:19:23 »
Idézetet írta: "Beken"
Puff neki! Na akkor mi lehet a zörej forrása?  :turelmetlen:


Lehet az egy másik zörej :wink:  mondom, nekem abbahagyta, de egyszerû a dolog, úgy is cserélned kell betétet, ki lesz cserélve azt meglátod, ill. meghallod :roll:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #711 Dátum: 2008.05.07 15:23:36 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Beken"
Puff neki! Na akkor mi lehet a zörej forrása?  :turelmetlen:


Lehet az egy másik zörej :wink:  mondom, nekem abbahagyta, de egyszerû a dolog, úgy is cserélned kell betétet, ki lesz cserélve azt meglátod, ill. meghallod :roll:


Hát majd mûszakira kicserélem a fékeket! De az majd csak jövõ júliusban lesz esedékes! Elaget költöttem most rá asszem. Gumik, felnik, zene, sárfogók, komolyabb izzók, 2 hónap mulva zöldkártya, nagyszervíz, kell vennem még téligumit, jövõ hétfõn fóliáztatom!  :faradt: Addíg meg hallgatom asszem!


De kezdek belenyugodni, mert ahogy olvasgatom a fórumot, mindenki csak olyan hibákkal jön, hogy zörög vagy kopog valami! Tegnap beszéltem egyik ismerõsömmel (Seat Leonja van és egy idõs az Ave-al) és mondta, hogy csak idén rá kellett költenie 700.000Ft-ot az autójára! Egy mások ismerõsöm meg vagy 1.5 millát költött az Omegájára! Én meg el se merem mondani, hogy annyi hibám van az Ave-n, hogy kopog valami, ami nem nagy gond. Ja és a Carina E-re 4 év alatt kb. 40-50e Ft-ot kellett költenem, ami elromlott!  :10:
BekeN

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #712 Dátum: 2008.05.22 13:41:20 »
Sziasztok !

2003as Corollám van, és az utóbbi pár hónapban jelentkezik egyfajta  zörej a motorból. Csak indításnál, és szinte mindig hidegindításnál van egyféle csörgõ hang, mintha nem lenne olaj a motorban. Ez kb 0,5-1 másodpercig tart, utána megszûnik, és csak a normál motorzaj hallatszik. Az olajszint normális, a két szélsõ érték között van félúton.
Ötletetek van, mi okozhatja, esetleges javítása menyibe kerülhet ?
Laikus módon én arra gondolok, hogy az olajat lefolyik egy olyan helyrõl a motor álló helyzetében, ahonnan nem kellene, és ezért csörög valami indításkor. Indítás után a helyreálló olajnyomás pótolja a hiányzó olajat, és megszûnik a zaj.
Vagy nem is az olajjal van baj, hanem valamelyik feszítõgörgõvel ?

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #713 Dátum: 2008.05.22 14:10:50 »
TTamás, kérdezném, hogy gyári olajszûrõ van-e az autón?
                                                                                                                                                   

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #714 Dátum: 2008.05.22 14:14:22 »
Idézetet írta: "G86"
TTamás, kérdezném, hogy gyári olajszûrõ van-e az autón?


A pontos típusát nem tudom, nem Toyota szervíz tette fel. Próbáltam már olajcserét, ezzel eggyütt természetesen szûrõcserét is másik típussal, de nem változtatott az effektuson.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #715 Dátum: 2008.05.22 19:23:23 »
Idézetet írta: "TTamas"
Sziasztok !

2003as Corollám van, és az utóbbi pár hónapban jelentkezik egyfajta  zörej a motorból. Csak indításnál, és szinte mindig hidegindításnál van egyféle csörgõ hang, mintha nem lenne olaj a motorban.


Szerintem a láncot hallod, nekem is volt ilyen jelenség a Corinál, 10hidegindításból 1x-2x...

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #716 Dátum: 2008.05.22 19:26:09 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "TTamas"
Sziasztok !

2003as Corollám van, és az utóbbi pár hónapban jelentkezik egyfajta  zörej a motorból. Csak indításnál, és szinte mindig hidegindításnál van egyféle csörgõ hang, mintha nem lenne olaj a motorban.


Szerintem a láncot hallod, nekem is volt ilyen jelenség a Corinál, 10hidegindításból 1x-2x...


A hang szerintem származhat onnan, de hogyan lehet javítani ? Nálad elmúlt,valamilyen úton - módon,  vagy így adtál túl az autón ?

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #717 Dátum: 2008.05.22 19:39:49 »
Idézetet írta: "TTamas"


A hang szerintem származhat onnan, de hogyan lehet javítani ? Nálad elmúlt,valamilyen úton - módon,  vagy így adtál túl az autón ?


Én nem vettem fel hibalistára :hmm:  már az elejétõl csinálta, azóta nem lett se jobb se rosszabb, a Yarisz is csinálja néha :nana:  

Neked minden hidegindításnál van ez a jelenség :?: mert sztem lehet olyan állapot hogy ameddig a patron meg nem feszíti a láncot, addig (az 1mp-ig) hallod csörögni, persze más a helyzet ha mindig csinálja...

Ez az én elméletem, de ha tényleg hibajelenség, és tényleg a lánc csinálja, akkor a feszítõ patronnál vagy magánál a láncnál kell keresni a hiba forrását, nem hinném hogy az olajhoz vagy a szûrõhöz lenne köze, persze lehet tévedek :roll:

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #718 Dátum: 2008.05.22 20:03:11 »
Idézetet írta: "Peti"
Neked minden hidegindításnál van ez a jelenség :?: ...

Utóbbi fél évben csinálja rendszeresen, 10-bõl mondjuk 8-9 alkalommal, tehát rá lehet mondani, hogy szinte minden hidegindításnál.
Utánaolvasok ennek a patron témának, a láncot nem tudom elképzelni, hogy változna hideg és meleg motorállapot között, de mivel elég laikus vagyok a téren, semmi sem elképzelhetetlen.

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #719 Dátum: 2008.05.30 13:05:34 »
Sziasztok!
Nekem is segítség kellene!Visszaolvastam pár hozzászólást és rájöttem nem csak az én autóm motorjából jön érdekes zaj!
Nekem amikor gyorsítok a motortérbõl olyan zaj jön mintha valami surlódna(2004 es corolla 1.4)Valami olyan hang mintha le lenne ültetve az autó és a kerék a sárvédõhöz érne,de ez a motor v váltó felöl jön.1800-3000 fordulat között kb!Csak akkor amikor haladok az autóval,üresbe ha csak rálépek a gázra akkor nem.
Szerintetek???
2004 Corolla 1.4 HB