Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719413 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re: Hí All!
« Válasz #690 Dátum: 2008.03.05 17:18:17 »
Idézetet írta: "Szuti"
Nekem is a mûszerfal zörög és ma elkezdett nyikorogni a kuplung pedál.Legalábbis remélem hogy csak a pedál.
Na ezt a hangot a gumiszõnyegnek tulajdonítottam, de ezek szerint a rugó. Van valami szerelõzsír spray-formában. Az jó lehet?

Peti

  • Vendég
Re: Hí All!
« Válasz #691 Dátum: 2008.03.05 19:19:11 »
Idézetet írta: "Wagnerur"
Van valami szerelõzsír spray-formában. Az jó lehet?


Az jó lesz, bekell fújni, néhány hétig-hónapig csend lesz…

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #692 Dátum: 2008.03.05 19:22:12 »
Nekem a legújabb: a fékem a már megszokott közepes pedálnyomás = nyikorgás mellett elkezdte a következõt csinálni :arrow:  kb. 30-40között ütemes nyikorgásra vált át, mint egy szekér :szemforgat:  ha picit rálépek a fékre abbahagyja de aztán megint :robbanfej: hogy rohadna meg.

barna.czukor

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #693 Dátum: 2008.03.08 15:22:23 »
A fékbetétekkel eléggé nagy tapasztalatom van. Volt nekem is elég gondom velük.

A legjobb módszer a nyikorgás ellen, ha az ember nem csumi, gagyi fékbetétet vesz. Mióta mindegyik kocsiba Ferodo-t teszek, azóta nincs gond se a nyikorgással, se a melegedéssel, se az idõ elõtti kopással, stb. Nem reklámozni akarom, de a Startautónál lehet kapni ilyen Ferodo betéteket, én is tõlük rendelem. Kb 15 pénz egy elsõ szett.

A másik: rájöttem, hogy ha nem kopik el a fékbetét a kocsin, akkor is nyikorog pár év után, bekeményedik, átég, stb, ekkor is a csere a legjobb megoldás.

 :idea:

Haver Hondájában is csikorgott a Jurid betét, aztán szétszedtük, hogy mitõl: ketté volt repedve a tapadófelülete.

Nekem nem kell már sem Jurid, sem Mintex, sem Textar, semmi más, csak Ferodo, meg Pagid (gyári beszállító).

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #694 Dátum: 2008.03.08 17:14:10 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
A legjobb módszer a nyikorgás ellen, ha az ember nem csumi, gagyi fékbetétet vesz. Mióta mindegyik kocsiba Ferodo-t teszek, azóta nincs gond se a nyikorgással, se a melegedéssel, se az idõ elõtti kopással, stb. Nem reklámozni akarom, de a Startautónál lehet kapni ilyen Ferodo betéteket, én is tõlük rendelem. Kb 15 pénz egy elsõ szett.


Ezzel csak azért nem értek egyet, mert amúgy a 4párból "csak" 1nyikorog, a többi 3 tehát hibátlan, továbbá magával a betéttel is elégedett vagyok, kategóriákkal jobban kopik (ill. kevésbé kopik) mint a gyári, és nem csinál 2nap alatt olyan fékport a felnire hogy rá se ismersz...

Arról nem is beszélve hogy a gyári is nyikorgott, igaz már a vége felé, de nem azért mert vasig kopott.

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Corolla kuplungpedál
« Válasz #695 Dátum: 2008.04.07 19:10:32 »
Sziasztok!

2004-es 1.4-es Corollám van. Egy ideje tapasztalom, hogy a kuplungpedál picit kattan, amikor felengedem. Nem a teljesen benyomott állásnál, hanem mikor kicsit kijjebb van. Olyan furcsa hang, mintha ropogna, de ezt a lábammal érzem, mintha kicsit lötyögne egy bizonyos állásban. Hülyén tudtam elmagyarázni, de hátha van valakinek hasonló tapasztalata. :elkeseredett: Mi lehet? Van a pedálnál valami kis elem, ami kattoghat, vagy lehet hogy valami komolyabb gond lesz?  A váltásnál semmi gond nincs, nem rángat, finom.
Örülnék, ha lenne valami tippetek.
Köszi: Pisti

Peti

  • Vendég
Re: Corolla kuplungpedál
« Válasz #696 Dátum: 2008.04.07 19:30:07 »
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!

2004-es 1.4-es Corollám van. Egy ideje tapasztalom, hogy a kuplungpedál picit kattan, amikor felengedem. Nem a teljesen benyomott állásnál, hanem mikor kicsit kijjebb van. Olyan furcsa hang, mintha ropogna, de ezt a lábammal érzem, mintha kicsit lötyögne egy bizonyos állásban. Hülyén tudtam elmagyarázni, de hátha van valakinek hasonló tapasztalata. :elkeseredett: Mi lehet? Van a pedálnál valami kis elem, ami kattoghat, vagy lehet hogy valami komolyabb gond lesz?  A váltásnál semmi gond nincs, nem rángat, finom.
Örülnék, ha lenne valami tippetek.
Köszi: Pisti


A pedál rugóját kell lekezelni, (zsír/wd40) többünknél is elõjött már ez a ""probléma"", 10perc alatt orvosolható :wink:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #697 Dátum: 2008.04.07 22:10:32 »
Lehet kapni teflonsprayt, az a legjobb ezekhez a lassan mozgó cuccokhoz.
A WD 40 szuper, de hamar távozik ezekrõl a helyekrõl, a hagyományos gépzsírt meg nehéz bejuttatni a kérdéses helyre.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #698 Dátum: 2008.04.07 22:26:27 »
Nem olyan nehéz az, feltéve ha ET a szomszédja az embernek :otlet:  van valami becsületes neve annak a teflonos cuccnak???

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #699 Dátum: 2008.04.07 22:31:25 »
Teflonos kenõspray,vagy mifene, több félét láttam, én a Homasitában vettem egy szürke flakonos verziót;
pici csõvel beirányíthatod, ahova akarod!; kb 900 pénz
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #700 Dátum: 2008.04.08 07:50:50 »
A WD40 jó erre, nekem is volt ilyen problémám! Kb 2-3 honapig birja ezután. Viszont ki fogom probálni a láncspray-t, amit a mocimhoz használok most hogy mondjátok. Az teflonos zsír tulajdonképpen, amit spray formában lehet egész kicsi felületre felvinni, majd elpárolog belõle a folyadék. Szoval ha valaki ilyen teflonos zsírt keres, az motorboltokban keresse láncspray néven. Van egészen kicsi kiszerelésben, olyat vegyetek, mert nem olcsó. 0.5 liter jobbfajta az 4-5 ezer forint, de van ilyen 1 decis kiszerelés is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #701 Dátum: 2008.04.08 22:06:24 »
Létezik még MoS2-t tartalmazó kenõspray is, pl. a Liqui Moly-tól.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Corolla kuplungpedál
« Válasz #702 Dátum: 2008.04.14 21:21:58 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!

2004-es 1.4-es Corollám van. Egy ideje tapasztalom, hogy a kuplungpedál picit kattan, amikor felengedem. Nem a teljesen benyomott állásnál, hanem mikor kicsit kijjebb van. Olyan furcsa hang, mintha ropogna, de ezt a lábammal érzem, mintha kicsit lötyögne egy bizonyos állásban. Hülyén tudtam elmagyarázni, de hátha van valakinek hasonló tapasztalata. :elkeseredett: Mi lehet? Van a pedálnál valami kis elem, ami kattoghat, vagy lehet hogy valami komolyabb gond lesz?  A váltásnál semmi gond nincs, nem rángat, finom.
Örülnék, ha lenne valami tippetek.
Köszi: Pisti


A pedál rugóját kell lekezelni, (zsír/wd40) többünknél is elõjött már ez a ""probléma"", 10perc alatt orvosolható :wink:


Váó thx a tippet. Nem gondoltam, hogy csak ennyi az egész. Már én is kezdtem aggódni, de ezek szerint ez tipikus probléma.

bartacsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
HALK KEREPELÉS A MOTORTÉRBEN???
« Válasz #703 Dátum: 2008.04.16 14:06:58 »
Sziasztok!
Segítség kéne. 5 néves 1.4-es corrolám van,és kb 100.000 km-nél el kezdett valami kerepelni halk suhogó formában a motortérben. Üresben nem csinálja. Mi lehet az oka?

                                  Várom a segítségeteket...

                                        Köszönöm!

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #704 Dátum: 2008.05.03 20:04:26 »
Idézetet írta: "Peti"
Ha nem találtak rendellenes kopást, akkor az elsõ féknyerged csinálja a kopogást, ez Corolla jelenség, hibát nem okoz, viszont elindulásnál, fekvõrendõrön való áthuppanásnál, rossz minõségû úton megszólalhat, általában akkor kezd elõjönni/erõsödni minél kopottabb az elsõ betét, legalábbis nálam így volt.

Szia!

Akkor lehet, hogy nekem is ez lehet a gond Avensisen?! Mikor elindulok hallok egy halk koppanást és mikor 2-ba teszem kuplung felengedésekor ismét hallani halkan! Elsõ tárcsáim és betéteim lassan cserések lesznek! Amúgy a futómûve az autómnak patika!!! HIBÁTLAN!!! Nyúzópadon és legéscsillapító padon minden hibátlan! Ez lehet akkor a gond nekem is! Ja és 40-50-es tempónál pl. csatornafedõbe ha belemegyek hallok egy mûanyg szerû beremegõ hangot a jobb eleje felõl! Na ezt sem tudom, hogy mi! Ennyi az össz apró hibája az autómnak! Bár mindenki csak legyint aki hallja, hogy ez semmi! De engem kicsit idegesít!

Üdv: Beken
BekeN