Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719395 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Süvítés
« Válasz #675 Dátum: 2008.01.24 22:06:08 »
Sziasztok!

Érdekes olvasni a Corolla-tulaj betegséget, a zaj-vadászatot  :kacsint:

Nekem a legújabb most a pontosan a bal fülem felõl érkezõ süvítõ hang 100 felett. Bal elsõ ablaknál nem stimmel valami, de a tömítések tökéletesnek tûnnek. Volt valakinek hasonló problémája/zajforrása? Mit érdemes kezdeni vele?

Az autó negyedik éves, 65 ezret futott 1.4-es Corolla Sedan.

Köszi minden tippet.

Pisti

Ja. A hétvégén nyílt nap volt a Skodánál, kipróbáltuk az új Fábiát. Hááát, hihetetlenül finom volt visszaülni a Toyotába. Semmi nem ott van abban a kocsiban, ahol kézreesne, az 1.4-es motorral nagyon lomha, a váltót 3.-szorra sem tudtam 5-ösbe kapcsolni, kilökte... Pedig azt hittem tudok váltani  :elkeseredett: Amúgy nem fair az összehasonlítás, mert nem egy kategória, de azért na...  :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Süvítés
« Válasz #676 Dátum: 2008.01.24 22:57:01 »
Nekem a jobb tükör süvíett - de csak 170 fölött, amíg nem volt légterelõ az ablakon. utána csak végsebesség körül jött elõ, de 180 fölött ritkán mentem vele.

Nézd meg, hogy nincs-e meglökve a tükör burkolata (picit behajtva, vagy kimozdulva a tükörlap a helyérõl).
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Süvítés
« Válasz #677 Dátum: 2008.01.24 23:17:27 »
Az lehet amit Tamás mondott, vagy még az ablak pontatlan beállítása (gyakran elõfordult Corollánál, Yarisnál is) miatt jöhet be menetszél-zaj, mszervizben 1óra alatt korrigálják, kárpit le-ablak beállít-kárpit vissza,

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #678 Dátum: 2008.01.24 23:19:58 »
Esetleg nézd meg, hogy nincs-e a hátsó ablak alján lévõ szigetelés (perem, vízvetõ, nemtommi) egy kicsit elmozdulva.
Gabe 254.

Andrew_n

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #679 Dátum: 2008.02.09 01:03:10 »
Hellosztok!

Uj tag vagyok itt, és lehet már tárgyaltátok a problémát, de 40-50oldalt nem volt idõm végig olvasni!!:)
az autom: Corolla 2005 HB 1.4 D4d 178.000km (140.000km tõl nálam)
az én problémám az hogy a házunk elött a parkoloban kicsiny szintkülönbség van (1-1,5cm) ahogy rányaradok ilyen enyhe kopogo hangot hallok elõrõl!

Pesten a macskaköves uton meg annyira felhangosodik az elsõ futómübõl valami akkor már erõsen kopogó zaj...

régen citroen Xsarám volt ,(PFUJJ) amikor a stabilizátor rud kikopott akkor volt ilyen hangja... csak a corollán tompább a hang.
kb 40ezer km-ere halgatom ezt a hangot, és unom már.:) a hang intenzitása nem nõt egyenletes.
elsõ lengés csillapitó volt már cserélve nem rég.

Nem tudjátok mi lehet ez?


a szervizben nem tudták megmondani... illetve akkor pont nem tapasztalták a  hangot.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #680 Dátum: 2008.02.09 11:11:40 »
Idézetet írta: "Andrew_n"

...a szervizben nem tudták megmondani... illetve akkor pont nem tapasztalták a  hangot.


Ha nem találtak rendellenes kopást, akkor az elsõ féknyerged csinálja a kopogást, ez Corolla jelenség, hibát nem okoz, viszont elindulásnál, fekvõrendõrön való áthuppanásnál, rossz minõségû úton megszólalhat, általában akkor kezd elõjönni/erõsödni minél kopottabb az elsõ betét, legalábbis nálam így volt.

Andrew_n

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #681 Dátum: 2008.02.09 12:30:21 »
az a bajom hogy 1honapja lett elõs fékbebét cserélve!!!(eredeti alaktrészekkel van szervizelve a kocsi)

én rossz utviszonyoknál iszonyatosan feltud hangosodni. föleg fékezésnél

ebben a tipusben nincsen stabilizátor rud?? bár aszem azt megnézték megrángaták 3-4honappal ezelõtt, akkor azt mondták hogy jo

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #682 Dátum: 2008.02.09 14:14:18 »
Idézetet írta: "Andrew_n"
...bár aszem azt megnézték megrángaták 3-4honappal ezelõtt, akkor azt mondták hogy jo



Ha tényleg átnézték és nemcsak rá lett mondva hogy jó az, ÉS nem találtak lógást akkor csak a féknyereg zöröghet...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #683 Dátum: 2008.02.11 22:31:29 »
A rendszámot egy kipattintható perem tartja a helyén (többféle keret van, fogalmam sincs, hogy a tiéd milyen), azt kipattintod, rendszám kivesz, csavar felfedez, kicsavar, keret hátuljára szivacs felragaszt, majd visszacsavar, rendszám berak, perem visszapattint, zörgés nélkül autóz.
 :kacsint:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All
« Válasz #684 Dátum: 2008.02.11 22:47:48 »
Olyasmi kérdésem lenne hogy a múszerfalon elkezdett zörögni a középsõ tárolórekesz körüli rész.Ha összenyomom kicsit akkor csendben van,de úgy meg nem megy olyan gyorsan a váltás:-)

komolyar fordítva gondolom kis mûanyagpatentek lehetnek benne amik sanja elkophattak kicsit.Ezeket cserélik gariban szerintetek vagy nem?a rendszám nekek is zörög,csak még lusta voltam megcsinálni.Nekem egy gumilap jutott az eszembe a csillapításra.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #685 Dátum: 2008.02.12 08:22:51 »
Kétoldalas ragasztóval le lehet rögzíteni zörgés ellen a rendszámtartót, hale akarod szerelni, vegyél elõbb egy másikat, mert a rendszámtartók fele ( típusfüggõ) nem éli túl a szétszedést.

-Mûszerfalzörgést szoktak orvosolni gariban, de ez a szervíz hozzáállásátol is függ.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #686 Dátum: 2008.02.12 09:04:05 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Kétoldalas ragasztóval le lehet rögzíteni zörgés ellen a rendszámtartót, hale akarod szerelni, vegyél elõbb egy másikat, mert a rendszámtartók fele ( típusfüggõ) nem éli túl a szétszedést.

-Mûszerfalzörgést szoktak orvosolni gariban, de ez a szervíz hozzáállásátol is függ.


Köszi akkor majd rákérdezek erre a hozzáállásra:-)))

Andrew_n

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #687 Dátum: 2008.02.14 19:16:49 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Andrew_n"
...bár aszem azt megnézték megrángatták 3-4 honappal ezelõtt, akkor azt mondták hogy jo
Ha tényleg átnézték és nemcsak rá lett mondva hogy jó az, ÉS nem találtak lógást akkor csak a féknyereg zöröghet...

a féknyereg zörgéssel mit lehet csinálni??

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #688 Dátum: 2008.02.14 19:21:47 »
Idézetet írta: "Andrew_n"
a féknyereg zörgéssel mit lehet csinálni??
Legfõképpen semmit :wink:  olyasmi kategória mint a féknyikorgás :arrow:  szétlehet szedni, lehet farigcsálni, osztani-szorozni, azt lehet jó lesz lehet semmi se változik :|

Nekem fékbetét-csere óta csöndben van :roll:

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #689 Dátum: 2008.03.05 15:24:35 »
Sracok, olyat tapasztalt mar valaki, hogy a kormanyban levo toyota emblema elkezd zorogni? :D Mit lehet vele csinalni? Ha rateszem az ujjam, akkor abbahagyja, de igy kicsit kenyelmetlen vezetni. :D