Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719587 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #645 Dátum: 2007.08.31 19:43:28 »
Zörög a motorban valami. Fényszórók felöl nézve bal oldalt, elöl-felülrõl, talán a  generátorból jön, a fordulatszámmal, illetve az ott futó ékszíj sebességével arányos. Olyan zörgés, mintha rizst ráznál egy pohárban. Most az a gond, hogy hétvége van, én meg mennék vele 350 kmt... Bátorság, maximum összeszed a pályán az Eurocare?

Valaki tapasztalt már hasonlót?

TZoli

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #646 Dátum: 2007.08.31 20:30:52 »
Sajnos a dízeleknél elõfordult már itt másnak is ez a probléma, generátor vagy vezérmûlánc lesz a hiba.
 :(
Én nem nagyon mennék még vele 350 km-t, bár Te hallod hogy mennyire vészes a hangja, és nem utolsósorban milyen bután mutatna tréleren a Corolla
 :oops:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #647 Dátum: 2007.08.31 23:39:59 »
A leírásból ítélve generátor. Azzal azért ha nagyon muszáj, még tudsz közlekedni. "Csak" annyi, ha megáll a csapágy, akkor nincs tovább, tréler. Irány a szervíz. Persze mikor jönne, ha nem 7végén! :robbanfej:
Gabe 254.

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #648 Dátum: 2007.09.01 00:10:03 »
Köszi, azt hiszem holnap reggel a szervízben kezdek, hallgassák meg. Aztán lehet, hogy irány a vasútállomás...  :hmm:

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #649 Dátum: 2007.09.01 01:53:01 »
Hová lesz már a világ :?  Toyotád van és nem mehetsz nyugodtan hétvégézni... :szemforgat:

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #650 Dátum: 2007.09.02 00:18:19 »
Szervíz meghallgatta, vezérmûlánc. Mondták menjek vele nyugodtan, majd egyeztetünk idõpontot és akkor megcsinálják.

Amúgy meg semmi se a régi már, bár ez bizonyos márkáknak elõnyükre válik, de a Toyotának már csak lefele vihet(ett) az út minõség/megbízhatóság terén.

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #651 Dátum: 2007.09.02 08:49:17 »
Hali, szerintetek ez mitõl lehet:

Ha kigyorsítok a kocsival, 3-4 ezer körüli fordulatnál fémes zörgést hallok a kocsi alól. Ha áll a kocsi, és túráztatom a motort, akkor nincs ez a hang.

Kicsit zavar a dolog, kezdi elveszteni a kocsi az "újszerû mûszaki állapotban lévõségének" érzetét:), meg félek, nehogy egy súlyosabb hiba jöjjön ki ebbõl.

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
zörgés
« Válasz #652 Dátum: 2007.09.09 22:47:20 »
Sziasztok! Én a csomagtartó felõl jövõ zörejjel küzdöttem egy ideig! A kalaptartót szivacsoztam le elõször,de ez nem segített.  :hmm:  Aztán nem is foglalkoztam vele egy ideig,egyszer csak kiégett a rendszámvilágítás egyik izzója. A cseréhez ki kell pattintani egy kis mûanyag fedelet a csomagtérajtó belsõ felébõl.
És ekkor vettem észre,hogy a kis fedél eléggé mocorog,beszivacsoztam és csodák csodájára megszûnt a zörej! :nyelv:  Remélem hasznos tippet adtam másoknak is! Most már zajmentes a gép! :szivecske:  :toy:
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #653 Dátum: 2007.09.10 11:36:50 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Hali, szerintetek ez mitõl lehet:

Ha kigyorsítok a kocsival, 3-4 ezer körüli fordulatnál fémes zörgést hallok a kocsi alól. Ha áll a kocsi, és túráztatom a motort, akkor nincs ez a hang.

Kicsit zavar a dolog, kezdi elveszteni a kocsi az "újszerû mûszaki állapotban lévõségének" érzetét:), meg félek, nehogy egy súlyosabb hiba jöjjön ki ebbõl.

Lehet, hogy a kipufogó csinálja.

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #654 Dátum: 2007.09.11 15:00:51 »
Köszi a segítséget. Majd megnézetem akkor a nemsokára bekövetkezõ olajcserénél. Csak a fura, hogy elölrõl hallom a hangot. Az ott lévõ kipufogórésznek gondolom nem szabadna túl hamar szétrozsdálnia, ugye?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #655 Dátum: 2007.09.11 20:38:33 »
Nem hinném, hogy rozsda, lehet, hogy csak bizonyos fordulatszámnál úgy rezeg, hogy hozzáér a kasztnihoz.

Egyszer régen engem egy csilingelõ hang kergetett az õrületbe. Nem 10 perc volt, mire rájöttem, hogy a fékbetétnél csilingel egy rugó.
(Skoda volt.)

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #656 Dátum: 2007.10.24 21:49:21 »
Idézetet írta: "Misi"
Menj be a Superbe, keresd Máté Imit. Minden nyikorgást megszüntetnek....
 :kacsint:

Szeptember közepén jártam náluk, nagyon korrektek voltak. Cserélték a biztonsági öv csatját, azóta nem nyikorog  :)
Behívtak a mûhelybe, bezsíroztak minden zsanért, azóta az ajtók se nyekeregnek. Meséltem az olajos bal elsõ kerékjárati ívrõl, megbeszéltük, hogy ha a 30ezresnél ott hagyom egész napra, akkor megnézik a futómûvet is...
Szóval :10:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

gibzon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
hiba?
« Válasz #657 Dátum: 2007.10.28 10:48:32 »
Szasztok!!!

Egy 2003-as corolla sedanom van, idén tavasszal vásároltam. Az a problémám, hogy vizes úton balra teljesen kitekert kormánynál fõleg induláskor olyan érzésem van, mintha a kerék alá akarna fordulni, és nyikorgást is hallok. Ez normális szerintetek?
ibzon

fly737

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #658 Dátum: 2007.11.05 17:22:23 »
Sziasztok.

Nyikorgás zörgés terén sajnos a Toyota igen leromlott.
Ahogy elérte a 10e km -t elõjöttek a zajok. Tetõ és a c oszlop találkozásánál erõs nyekergõ hang, b oszlop aljánál nyekergés rossz uton stb.

Ami most nagyon zavar az a muszerfal nyekegése. A zajt onnan hallom ahol a szélvédõ és a mûszerfal találkozik.
Hogy mi csinálja a nyekegést nem tudom de jó hangos és idegesítõ.

A másik a kormény zörgése se azt hiszem ezt már itt megvitatták.

szóval mûszerfal. Ha valakinek van valami ötlete szívesen olvasom mielõtt teljesen kibontom a mûszerfalat.

Köszi
felhők felett mindig süt a NAP.

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #659 Dátum: 2007.11.05 19:17:12 »
Zörgés tekintetében osztom a véleményedet. Ami ismert zörgést itt meg lett vitatva, az szinte minden volt nálam annak ellenére, hogy japán gyártású a kocsi.

A szélvédõ tövébõl jövõ zörej több, mint valószínû, hogy kívülrõl jön, méghozzá az ablaktörlõ alatti fekete mûanyag borítás nem megfelelõ rögzítése okozza.
Árpi