Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 734558 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #540 Dátum: 2007.02.25 19:06:18 »
A Corimban forró motornál alapjáraton valami nyikorgászik, nem folyamatosan, néha abbahagyja.
Nem mindíg csinálja. Valahol mintha olvastam volna ilyen problémát, hogy valaminek be kell kopnia ha jól emlékszem. Kevés km van még a kocsiban (300km).
Mi lehet?

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #541 Dátum: 2007.02.25 22:57:56 »
Idézetet írta: "TZoli"
A Corimban forró motornál alapjáraton valami nyikorgászik, nem folyamatosan, néha abbahagyja.
Nem mindíg csinálja. Valahol mintha olvastam volna ilyen problémát, hogy valaminek be kell kopnia ha jól emlékszem. Kevés km van még a kocsiban (300km).
Mi lehet?


Egy ilyen folyamatos, nyikorgó hang alapjáraton, és ahogy egy pici gázt adsz elmúlik, ill. ha visszaenged akkor megint... :?:
Mert akkor nemtom :mrgreen:  ezt én is észleltem, megmutattam anno, nem tudtak vele mit kezdeni, azóta kapott 20ezer km-t a motor, úgyhogy nem érdekel... :rolleyes:

TZoli

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #542 Dátum: 2007.02.25 23:26:42 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "TZoli"
A Corimban forró motornál alapjáraton valami nyikorgászik, nem folyamatosan, néha abbahagyja.
Nem mindíg csinálja. Valahol mintha olvastam volna ilyen problémát, hogy valaminek be kell kopnia ha jól emlékszem. Kevés km van még a kocsiban (300km).
Mi lehet?


Egy ilyen folyamatos, nyikorgó hang alapjáraton, és ahogy egy pici gázt adsz elmúlik, ill. ha visszaenged akkor megint... :?:
Mert akkor nemtom :mrgreen:  ezt én is észleltem, megmutattam anno, nem tudtak vele mit kezdeni, azóta kapott 20ezer km-t a motor, úgyhogy nem érdekel... :rolleyes:


Ez az igen, és elmúlt vagy még mindíg van? :?:

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #543 Dátum: 2007.02.25 23:48:56 »
Idézetet írta: "TZoli"


Ez az igen, és elmúlt vagy még mindíg van? :?:


A mai napig csinálja, nem mindig de csinálja... :nemtom:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #544 Dátum: 2007.02.26 16:27:24 »
Akkó én is jövök egy nyikorgással és egy zörgéssel.

Az elsõ a zörgés. Menet közben, ~2000-3000 rpm között valami rezonanzia van elöl. Olyan, mintha egy lemez lenne félig elszabadulva, vagy legalábbis nem rendesen lefogatva.

A másik a nyikorgás. A váltóé. Akárhányszor sebességet kapcsolok, vagy megmozgatom a váltókart, egy nagyon magas hangú nyiszogással jelzi, hogy mozog. Hol nyikoroghat? Mert ami nyikorog, az tán kopik is. Nem ártana megtalálni a forrását...

TZoli

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #545 Dátum: 2007.02.26 20:58:07 »
Idézetet írta: "wolfman"
Akkó én is jövök egy nyikorgással és egy zörgéssel.

Az elsõ a zörgés. Menet közben, ~2000-3000 rpm között valami rezonanzia van elöl. Olyan, mintha egy lemez lenne félig elszabadulva, vagy legalábbis nem rendesen lefogatva.

A másik a nyikorgás. A váltóé. Akárhányszor sebességet kapcsolok, vagy megmozgatom a váltókart, egy nagyon magas hangú nyiszogással jelzi, hogy mozog. Hol nyikoroghat? Mert ami nyikorog, az tán kopik is. Nem ártana megtalálni a forrását...


Másodikra a váltóbowdent mondanám, ültem Én is régebbi Corollában az is 1-2-be váltásnál nyiszogott.
Jutass egy kis WD40-et a bowdenhez, elõször próbálkozz kinnt a váltónál ne bonts szét egyenlõre semmit.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #546 Dátum: 2007.02.27 08:31:54 »
Idézetet írta: "wolfman"
Akkó én is jövök egy nyikorgással és egy zörgéssel.

Az elsõ a zörgés. Menet közben, ~2000-3000 rpm között valami rezonanzia van elöl. Olyan, mintha egy lemez lenne félig elszabadulva, vagy legalábbis nem rendesen lefogatva.

A másik a nyikorgás. A váltóé. Akárhányszor sebességet kapcsolok, vagy megmozgatom a váltókart, egy nagyon magas hangú nyiszogással jelzi, hogy mozog. Hol nyikoroghat? Mert ami nyikorog, az tán kopik is. Nem ártana megtalálni a forrását...

Nem ijesztgetés, de ez olyan szívócsatorna zajnak hangzik. Persze jönnek majd okosabbak, oszt' megmondják a tutit...
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #547 Dátum: 2007.02.27 17:06:36 »
Idézetet írta: "TZoli"
Idézetet írta: "wolfman"
Akkó én is jövök egy nyikorgással és egy zörgéssel.

Az elsõ a zörgés. Menet közben, ~2000-3000 rpm között valami rezonanzia van elöl. Olyan, mintha egy lemez lenne félig elszabadulva, vagy legalábbis nem rendesen lefogatva.

A másik a nyikorgás. A váltóé. Akárhányszor sebességet kapcsolok, vagy megmozgatom a váltókart, egy nagyon magas hangú nyiszogással jelzi, hogy mozog. Hol nyikoroghat? Mert ami nyikorog, az tán kopik is. Nem ártana megtalálni a forrását...


Másodikra a váltóbowdent mondanám, ültem Én is régebbi Corollában az is 1-2-be váltásnál nyiszogott.
Jutass egy kis WD40-et a bowdenhez, elõször próbálkozz kinnt a váltónál ne bonts szét egyenlõre semmit.


Na ja. Egyszer szétkaptam a boxot, mégegyszer ha nem muszáj, nem ugornék neki. Lehet, hogy valamit benéztem, de majdnemhogy szét kellett törni, olyan erõsen kapaszkodtak egymásba a cuccok. Nem hiszem, hogy 2-3 szétszedésnél többet bírna ki zörgésmentesen. Akkor muszáj volt szétkapni, mert nem mûködött a kézifék visszajelzõm egy vezetéktörésbõl adódóan (mint utóbb kiderült)

Akkor láttam amúgy azt is, hogy milyen kis gyengének tûnõ lábazaton van a vátómechanika, meg menyit számít az autós érzethez, hogy a váltógomb van vagy fél kilós...  :mivan:
 :nagymosoly:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #548 Dátum: 2007.02.27 17:07:54 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "wolfman"
Akkó én is jövök egy nyikorgással és egy zörgéssel.

Az elsõ a zörgés. Menet közben, ~2000-3000 rpm között valami rezonanzia van elöl. Olyan, mintha egy lemez lenne félig elszabadulva, vagy legalábbis nem rendesen lefogatva.

A másik a nyikorgás. A váltóé. Akárhányszor sebességet kapcsolok, vagy megmozgatom a váltókart, egy nagyon magas hangú nyiszogással jelzi, hogy mozog. Hol nyikoroghat? Mert ami nyikorog, az tán kopik is. Nem ártana megtalálni a forrását...

Nem ijesztgetés, de ez olyan szívócsatorna zajnak hangzik. Persze jönnek majd okosabbak, oszt' megmondják a tutit...


Szívócsatorna? úgy áll, mint Katiba a gyerek az a mûanyag kürt. Meg mintha elölrõl alulról jöne, de persze eben nem vagyok tuti...

leszilaci

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #549 Dátum: 2007.02.27 19:28:10 »
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "wolfman"
Akkó én is jövök egy nyikorgással és egy zörgéssel.

Az elsõ a zörgés. Menet közben, ~2000-3000 rpm között valami rezonanzia van elöl. Olyan, mintha egy lemez lenne félig elszabadulva, vagy legalábbis nem rendesen lefogatva.

A másik a nyikorgás. A váltóé. Akárhányszor sebességet kapcsolok, vagy megmozgatom a váltókart, egy nagyon magas hangú nyiszogással jelzi, hogy mozog. Hol nyikoroghat? Mert ami nyikorog, az tán kopik is. Nem ártana megtalálni a forrását...

Nem ijesztgetés, de ez olyan szívócsatorna zajnak hangzik. Persze jönnek majd okosabbak, oszt' megmondják a tutit...


Szívócsatorna? úgy áll, mint Katiba a gyerek az a mûanyag kürt. Meg mintha elölrõl alulról jöne, de persze eben nem vagyok tuti...

yarisban is mindig a légszûrõházba vezetõ mûanyag csõ zörög  :tepemhajam: összemegy a hidegben a mûanyag ...1500nál, és 3000fordulatnál jelentkezik a rezonancia.
megoldás: meg kell hízlalni a csõ légszûrõházba menõ végét, a másik végénél; a bilincsnél ugyanez, vagy kiékelni,h feszüljön...legalábbis a yarisnál ez bevált :nagymosoly:

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #550 Dátum: 2007.02.27 21:07:46 »
wolfman,
ilyen femes rezonalas nekem is volt az elejen. valami leomlo csonkot kicsereltek gariban azota semmi. vidd be nezesd meg!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #551 Dátum: 2007.02.28 16:57:37 »
Idézetet írta: "szazketto"
wolfman,
ilyen femes rezonalas nekem is volt az elejen. valami leomlo csonkot kicsereltek gariban azota semmi. vidd be nezesd meg!


Hát mivel ez már nem garis, ha tényleg leömlõ csonkot kellene az enyémen is cserélni, akkor az úgy marad, míg világ a világ. Gyakorlatban mindössze annyit lehet hallani, hogy nem teljesen motorhang jön elölrõl. Nem fülsértõ, a kedvesem az háromszor is megkérdezte, milyen zajt is hallok. Máig nem tudom, télleg hallja-e õ is, vagy csak rám hagyta. Szóval nem vészes. Ha van valami megoldás házilag, akkor ok, ha nincs és nem veszélyes, akkó úgy marad...   :hmm:

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #552 Dátum: 2007.04.05 08:26:24 »
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni. 2004-es Corollám van gyári (?) Bridgestone nyári gumikkal. Tavaly októberben vettem, s szinte rögtön lecseréltem a gumikat télire (Good Year). Most visszatetettem, s óriási a különbség, ami a gördülési zajt illeti. Sokkal hangosabb a Bridgestone, s már csaknem zavaró autópályatempónál. Valakinek van hasonló tapasztalata? Normális ez? Ennyivel jobb lenne a Good Year? Megköszönök minden segítõ választ
Üdv: Pisti

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #553 Dátum: 2007.04.05 08:44:05 »
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni. 2004-es Corollám van gyári (?) Bridgestone nyári gumikkal. Tavaly októberben vettem, s szinte rögtön lecseréltem a gumikat télire (Good Year). Most visszatetettem, s óriási a különbség, ami a gördülési zajt illeti. Sokkal hangosabb a Bridgestone, s már csaknem zavaró autópályatempónál. Valakinek van hasonló tapasztalata? Normális ez? Ennyivel jobb lenne a Good Year? Megköszönök minden segítõ választ
Üdv: Pisti


Nem csöndes a Britgestone, de kb 130- nál van egy zajmaximum, utána halkul.
-ez nálam nem okozott gondot, mert autópályán inkább 140-150-el közlekedek más úton meg 110-120
kicsit próbáld a guminyomást megemelni, kb 2,4-ig akkor kicsit halkabb.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #554 Dátum: 2007.04.05 09:10:40 »
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni. 2004-es Corollám van gyári (?) Bridgestone nyári gumikkal. Tavaly októberben vettem, s szinte rögtön lecseréltem a gumikat télire (Good Year). Most visszatetettem, s óriási a különbség, ami a gördülési zajt illeti. Sokkal hangosabb a Bridgestone, s már csaknem zavaró autópályatempónál. Valakinek van hasonló tapasztalata? Normális ez? Ennyivel jobb lenne a Good Year? Megköszönök minden segítõ választ
Üdv: Pisti


Ezt én is észrevettem az enyémnél. Sajnos ez van, a Bridgestone gumi zajos. Én néhány nap nyári gumi használat után visszaszoktam a hangosabb gördülési zajra, most már nem zavar.

Árpi
Árpi