Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 726304 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #525 Dátum: 2006.12.29 10:44:44 »
Azon mondjuk egy picit meglepõdtem, hogy Varta akku van a kocsiban :)

No, és hogy on legyen a topic. HB-nál hogyan lehet megszüntetni a kalaptartó alacsony fordulatnál jelentkezõ rezonanciáját? Rettenetesen idegesít.
D: 212

neutron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #526 Dátum: 2007.01.03 09:57:28 »
Idézetet írta: "czsiga"
Azon mondjuk egy picit meglepõdtem, hogy Varta akku van a kocsiban :)

No, és hogy on legyen a topic. HB-nál hogyan lehet megszüntetni a kalaptartó alacsony fordulatnál jelentkezõ rezonanciáját? Rettenetesen idegesít.





A corinál még nem próbáltam, de elõtte suzuki swiftem volt (mardtam a japónál  :10: )
ott két überbrutál hangszóró beintegrál azt megszünt a rezonancia :kacag:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #527 Dátum: 2007.01.03 11:20:45 »
Idézetet írta: "czsiga"
Azon mondjuk egy picit meglepõdtem, hogy Varta akku van a kocsiban :)

No, és hogy on legyen a topic. HB-nál hogyan lehet megszüntetni a kalaptartó alacsony fordulatnál jelentkezõ rezonanciáját? Rettenetesen idegesít.


Nekem akkor zörgött, ha nem volt rendesen bepattintva a helyére. ( bár az enyém kombi volt)
-Elvileg a csomagtér ajtó szorítaná le, lehet hogy nem nyomja rendesen - gumilapocska ( pl ablakszigetelõ csík ) megodja - szerintem
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #528 Dátum: 2007.01.03 16:55:58 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "czsiga"
Azon mondjuk egy picit meglepõdtem, hogy Varta akku van a kocsiban :)

No, és hogy on legyen a topic. HB-nál hogyan lehet megszüntetni a kalaptartó alacsony fordulatnál jelentkezõ rezonanciáját? Rettenetesen idegesít.


Nekem akkor zörgött, ha nem volt rendesen bepattintva a helyére. ( bár az enyém kombi volt)
-Elvileg a csomagtér ajtó szorítaná le, lehet hogy nem nyomja rendesen - gumilapocska ( pl ablakszigetelõ csík ) megodja - szerintem


Azóta zörög, mióta  nyári/téli kerékcserénél eléggé elítélhetõ módon csak behajigálták a kerekeket hátra, és szószeránt ráb.... az ajtót. Gyorsításkor majdnem kiszakította a négy kerék a hátsó ajtót, fékezéskor meg elõl akartak kimenni. Ráadásul csupa kréta azóta a csomagtartó-kárpit. Mindegy, még jön egy takarítással a Roadservice, meg rakatok bele egy új kalaptartót, mert sajnos azóta már nem passzentos...

Fater erre azt mondta, hogy mit akarok, ingyé' rakták rá. Neki 2000 Ft/db volt, de bezsákolták, és gondosan pakolták be. De ezt már egyszer írtam amikor Peti a sufnis kerékcserékrõl írt. Legközelebb sufni lesz.  :nagymosoly:
D: 212

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #529 Dátum: 2007.01.03 16:56:59 »
Idézetet írta: "neutron"
Idézetet írta: "czsiga"
Azon mondjuk egy picit meglepõdtem, hogy Varta akku van a kocsiban :)

No, és hogy on legyen a topic. HB-nál hogyan lehet megszüntetni a kalaptartó alacsony fordulatnál jelentkezõ rezonanciáját? Rettenetesen idegesít.





A corinál még nem próbáltam, de elõtte suzuki swiftem volt (mardtam a japónál  :10: )
ott két überbrutál hangszóró beintegrál azt megszünt a rezonancia :kacag:


Jó ötlet!  :supz:
D: 212

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
kuplung-pedál kattan
« Válasz #530 Dátum: 2007.01.18 07:35:17 »
Sziasztok!

Amikor rálépek a kuplung-pedálra, hallani egy furcsa kattanó, pattanó hangot, olyan mintha egy kapcsoló (elektromos, nem tengely) hangja lenne. Elég 1 mm-ert lenyomni, akkor kattan egyet. Felengedésnél nem. Mi lehet ez? Másnál is ilyen?  :hmm:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Peti

  • Vendég
Re: kuplung-pedál kattan
« Válasz #531 Dátum: 2007.01.18 10:32:34 »
Idézetet írta: "djibril"
Sziasztok!

Amikor rálépek a kuplung-pedálra, hallani egy furcsa kattanó, pattanó hangot, olyan mintha egy kapcsoló (elektromos, nem tengely) hangja lenne. Elég 1 mm-ert lenyomni, akkor kattan egyet. Felengedésnél nem. Mi lehet ez? Másnál is ilyen?  :hmm:


A pedálnál a rugó nyekereg...

Néha nekem is csinálja, általában egy-egy hosszabb, városi/dugós út -sok kuplungozás- után, elég idegesítõ tud lenni, mert az egész lábamba érzem a pattanást... :x
Elméletileg egy bezsírozás, WD-40 megoldja.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: kuplung-pedál kattan
« Válasz #532 Dátum: 2007.01.20 20:35:26 »
Idézetet írta: "djibril"
Sziasztok!

Amikor rálépek a kuplung-pedálra, hallani egy furcsa kattanó, pattanó hangot, olyan mintha egy kapcsoló (elektromos, nem tengely) hangja lenne. Elég 1 mm-ert lenyomni, akkor kattan egyet. Felengedésnél nem. Mi lehet ez? Másnál is ilyen?  :hmm:


Kevés zsír, mert a WD 40 hamar lekopik róla, érdemes venni egy flaska zsirspray-t kb. ugyanannyiból kijön mint a WD-40, és tartósabban ott marad, igaz nem annyira felületaktív, vagyis az eldugott helyekre nehezebben jut be, ha nem lehet közvetlenül ráfújni.

-Nekem is csinálta, Superék lezsírozták, 2 év múlva se nyikkant :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Bran-Don

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #533 Dátum: 2007.01.22 14:39:27 »
Sziasztok

ez a gázpedál akadópont szerûség nálam is van (1.4 D-4D), 0 km óra, mopst 8.000 hm van benne. Mayerék Budakeszin nem igazán tudták hova tenni a dolgot, sõt a szerelõ nem is nagyon értette mirõl van szó nem is érezte  lábával. Azt mondta ha gond lenne vele, a mûszerfal azonnal sikitozna. Arra gondolt lehet ez diesel sajátosság. :)

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #534 Dátum: 2007.01.31 08:22:00 »
Sziasztok!

A minap kissé ügyeteln voltam és sikerült, igaz nagyon kis sebességgel, letestelnem egy padkát a bal hátsó kerékkel . Azóta mintha egy enyhe búgó hang jönne hátulról menet közben alig észrevehetõen. Létezik, hogy egy kis oldalsó ütéstõl csapágyas lesz a kerék?

Árpi
Árpi

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #535 Dátum: 2007.01.31 09:59:43 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

A minap kissé ügyeteln voltam és sikerült, igaz nagyon kis sebességgel, letestelnem egy padkát a bal hátsó kerékkel . Azóta mintha egy enyhe búgó hang jönne hátulról menet közben alig észrevehetõen. Létezik, hogy egy kis oldalsó ütéstõl csapágyas lesz a kerék?

Árpi

Sztem elõfordulhat, mindenképpen nézesd meg!
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #536 Dátum: 2007.01.31 10:24:11 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Sziasztok!

A minap kissé ügyeteln voltam és sikerült, igaz nagyon kis sebességgel, letestelnem egy padkát a bal hátsó kerékkel . Azóta mintha egy enyhe búgó hang jönne hátulról menet közben alig észrevehetõen. Létezik, hogy egy kis oldalsó ütéstõl csapágyas lesz a kerék?

Árpi


Emeld meg gyári emelõvel a hátulját, majd forgasd meg a kereket, ha van hangja az nem jó, aztán fogd meg a kereket és óvatosan (hogy ne rántsd le az emelõrõl) mozgasd meg, ha lóg (kotyog) az se a legjobb... :?

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #537 Dátum: 2007.01.31 10:34:53 »
Köszi az infót. Megnézem.

Árpi
Árpi

geri78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #538 Dátum: 2007.02.17 12:17:48 »
Sziasztok !

Régebbi hozzászólásokban olvastam kinek hol szerelték (szerelhették) össze az autóját.
Most már engem is érdekel az, hogy az én Corollámat hol rakhatták össze ?
1998 G6 LB, alvázszám JT-s.
Ötlet ?

Köszi.

geri78
eri78

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #539 Dátum: 2007.02.17 13:15:13 »
Idézetet írta: "geri78"
Sziasztok !

Régebbi hozzászólásokban olvastam kinek hol szerelték (szerelhették) össze az autóját.
Most már engem is érdekel az, hogy az én Corollámat hol rakhatták össze ?
1998 G6 LB, alvázszám JT-s.
Ötlet ?

Köszi.

geri78


A JT japán, de a G6-okat ha jól tudom csak ott szerelték...