Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 734564 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #510 Dátum: 2006.12.09 12:57:30 »
Idézetet írta: "Bran-Don"
Bármennyire is jó autó a Corolla (mert tényleg nagyon szeretem), kezdek rájönni, hogy azért az angol gyártás nem ugyanolyan mint a japán... :( Bár gyanakodtam erre, de mégis reménykedtem. Sajnálom, hogy nem ott készülnek ezek az autók, bár igaz, így kevesebb a várakozási idõ és az alktrészárak is alacsonybbak vmivel.


Kifejtenéd hogy miben jobb egy japánban gyártott E12-es Corolla egy sz*r angolhoz képest, mert nagyon érdekelne... :turelmetlen:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #511 Dátum: 2006.12.09 13:06:04 »
Idézetet írta: "Bran-Don"
Bármennyire is jó autó a Corolla (mert tényleg nagyon szeretem), kezdek rájönni, hogy azért az angol gyártás nem ugyanolyan mint a japán... :( Bár gyanakodtam erre, de mégis reménykedtem. Sajnálom, hogy nem ott készülnek ezek az autók, bár igaz, így kevesebb a várakozási idõ és az alktrészárak is alacsonybbak vmivel.


Lerágott csont már itt a fórumon ez a téma. Ha érdekel keress vissza, de leírom hogy ha japánban készült volna az autód ugyanilyen lett volna. Teljesen mindegy melyik földrészen, melyik országban készül.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #512 Dátum: 2006.12.09 22:20:19 »
Idézetet írta: "Bran-Don"
Bármennyire is jó autó a Corolla (mert tényleg nagyon szeretem), kezdek rájönni, hogy azért az angol gyártás nem ugyanolyan mint a japán... :( Bár gyanakodtam erre, de mégis reménykedtem. Sajnálom, hogy nem ott készülnek ezek az autók, bár igaz, így kevesebb a várakozási idõ és az alktrészárak is alacsonybbak vmivel.

Urban legend...
Gabe 254.

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #513 Dátum: 2006.12.10 17:15:41 »
Japánoknál Japán beszállítók hozzák az alkatrészt. Az EU-ban pedig az EU-ban gyártott anyagokból építik az autót. A különbség ennyi.
zegény vagyok

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #514 Dátum: 2006.12.10 17:49:23 »
Idézetet írta: "gyulagy"
Japánoknál Japán beszállítók hozzák az alkatrészt. Az EU-ban pedig az EU-ban gyártott anyagokból építik az autót. A különbség ennyi.


Az elõzõ (2004-es gyártású) Japánban gyártott Corollámban ugyanazok a Bosch alkatrészek voltak, mint az Európában gyártottakban...
Itt a fórumon már 1000x letárgyaltuk ezt a témát, példaként pedig már százszor felhoztuk a Toyota belsõ felmérését, mely szerint a Törökországban gyártott darabok közt kevesebb a hibás, mint a Japánban készültek közt.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #515 Dátum: 2006.12.10 19:16:17 »
Idézetet írta: "gyulagy"
Japánoknál Japán beszállítók hozzák az alkatrészt. Az EU-ban pedig az EU-ban gyártott anyagokból építik az autót. A különbség ennyi.


Ez így van...
Lásd kormánymûhiba a JAPÁNBAN gyártott Corolláknál... Ennyi.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #516 Dátum: 2006.12.10 19:19:44 »
Idézetet írta: "Misi"

Itt a fórumon már 1000x letárgyaltuk ezt a témát, példaként pedig már százszor felhoztuk a Toyota belsõ felmérését, mely szerint a Törökországban gyártott darabok közt kevesebb a hibás, mint a Japánban készültek közt.


És látod, mégis minden hónapra jut egy kár hogy angol szemlélet... :szemforgat:

Amúgy ettõl megyek falnak, mikor mondja valaki hogy jó kocsi a Corolla, csak kár hogy nem japán.
A török... :nana:  na az meg egyenesen sz*r... :banging:

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #517 Dátum: 2006.12.11 12:21:13 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "gyulagy"
Japánoknál Japán beszállítók hozzák az alkatrészt. Az EU-ban pedig az EU-ban gyártott anyagokból építik az autót. A különbség ennyi.


Ez így van...
Lásd kormánymûhiba a JAPÁNBAN gyártott Corolláknál... Ennyi.


Evvel kapcsolatban érdekes kérdések merültek fel bennem régebben, hol készül az autó?  :hmm:
J -s alváz tele európai gyártású alkatrésszel , nos egy talin "volt" ToyotaSuperes Árpi közölte, ezeket az autókat már itt Európában hajókon a kikötõkben rakják össze, ennyit a Japán gyártásról.

A hol ritkábban- hol sûrûbben elõforduló kisebb-nagyobb hibákat pedig nem a gyártás helyével hoznám összefüggésbe hanem a tömeggyártás eredménye, de ezeket Toyotáék szerencsére garanciában orovosolják.
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

nemtamas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #518 Dátum: 2006.12.11 14:58:34 »
Idézetet írta: "Peti500"


És látod, mégis minden hónapra jut egy kár hogy angol szemlélet... :szemforgat:

Amúgy ettõl megyek falnak, mikor mondja valaki hogy jó kocsi a Corolla, csak kár hogy nem japán.
A török... :nana:  na az meg egyenesen sz*r... :banging:


Az enyém török, még a bridgestone papucsain is virít a méd in törökország felirat,
de ennek ellenére vagy talán éppen ezért (?) nem cserélném el semmivel.
Én így szeretem ahogy van. :szivecske: :10:
Visszatérve a topic témájára, ha valami zörög, nyekereg, az azért van, mert emberek rakják össze.
Vagy esetleg gépek rakják össze? Kik is készítették a gépeket, kik is programozzák õket?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #519 Dátum: 2006.12.11 15:26:46 »
ki programozza?  Allah!  :rohog:  :10:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

nemtamas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #520 Dátum: 2006.12.11 15:31:48 »
Idézetet írta: "murray"
ki programozza?  Allah!  :rohog:  :10:


El is felejtettem a helyes választ... :elkeseredett:
Már soha sem fogjuk megtudni!    :kacag:  :rohog:

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #521 Dátum: 2006.12.11 19:34:13 »
Idézetet írta: "Lotto"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "gyulagy"
Japánoknál Japán beszállítók hozzák az alkatrészt. Az EU-ban pedig az EU-ban gyártott anyagokból építik az autót. A különbség ennyi.


Ez így van...
Lásd kormánymûhiba a JAPÁNBAN gyártott Corolláknál... Ennyi.


Evvel kapcsolatban érdekes kérdések merültek fel bennem régebben, hol készül az autó?  :hmm:
J -s alváz tele európai gyártású alkatrésszel , nos egy talin "volt" ToyotaSuperes Árpi közölte, ezeket az autókat már itt Európában hajókon a kikötõkben rakják össze, ennyit a Japán gyártásról.

A hol ritkábban- hol sûrûbben elõforduló kisebb-nagyobb hibákat pedig nem a gyártás helyével hoznám összefüggésbe hanem a tömeggyártás eredménye, de ezeket Toyotáék szerencsére garanciában orovosolják.


Nem nagyon értem miért engem "idéztél"???

Én is ezt mondom...
Ugyanolyat sz**ik a japán is... (már bocsánat)

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #522 Dátum: 2006.12.12 11:59:40 »
Idézetet írta: "Peti500"

Nem nagyon értem miért engem "idéztél"???

Én is ezt mondom...
Ugyanolyat sz**ik a japán is... (már bocsánat)


Most mar idezhetlek?  :nagymosoly:
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #523 Dátum: 2006.12.12 19:07:44 »
Idézetet írta: "Lotto"
Idézetet írta: "Peti500"

Nem nagyon értem miért engem "idéztél"???

Én is ezt mondom...
Ugyanolyat sz**ik a japán is... (már bocsánat)


Most mar idezhetlek?  :nagymosoly:


Hátpersze.... :vag2:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #524 Dátum: 2006.12.14 23:06:04 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Lotto"
Idézetet írta: "Peti500"

Nem nagyon értem miért engem "idéztél"???

Én is ezt mondom...
Ugyanolyat sz**ik a japán is... (már bocsánat)


Most mar idezhetlek?  :nagymosoly:


Hátpersze.... :vag2:

Engem rohadtul nem érdekel hol rakták össze, ha jó. A minõségi szabványokat pedig úgyis a japók szabgyák meg itt is, ott is. :kacsint:

Te meg nyugodj meg egy picit!  :nagymosoly: Te is voltál még "csecsemõ" a fórumon.  :D Én is kérdeztem butaságokat.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005