Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 734566 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #465 Dátum: 2006.11.10 07:18:17 »
Sziasztok!

A minap írtam, hogy a kocsim jobb oldali mûszerfal részébõl meglehetõsen furcsa fémes zörej ütötte fel a fejét. Nos, a probléma megoldódni látszik. Van egy hosszanti irányba két csavarral rögzített fém merevítõszerûség, a rádió és a jobb oldali airbag között. A beslõ csavar volt meglazulva és ezért kotyogott a merevítõ. A csavart, mivel olyan lehetetlen helyen van, nem tudtam meghúzni, majd azt inkább a szervízre bízom. ideiglenes jelleggel beékeltem egy vastag szivacsot, ami helyzetben tartja a merevítõt. Ha esetleg másnál is felütne ez a probléma, itt keresgélje a hibát.

Üdv. Árpi
Árpi

Rulli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
....
« Válasz #466 Dátum: 2006.11.13 21:30:38 »
Szisztok nekem a hamutarto zörög idönként mikor be van csukva de ha kinyitom megszünik meg a kalaptartó zörög.nincs valami jo ötletetek a hiba megszüntetésére

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: ....
« Válasz #467 Dátum: 2006.11.14 08:55:34 »
Idézetet írta: "Rulli"
Szisztok nekem a hamutarto zörög idönként mikor be van csukva de ha kinyitom megszünik meg a kalaptartó zörög.nincs valami jo ötletetek a hiba megszüntetésére


A kalaptartót nem nyomja le rendesen a hátsó ajtó, nézd meg becsukott hátsó ajtó mellett az utastér felöl, hogy pontosan hol mozdul, és ott kell egy kis kiigazítást eszközölni.

A hamutartóból szedd ki az aprópénzt :D

-Valószínüleg a rugója egy picit gyengébb, mint ellene, vedd ki , és finoman hajlitsd fejjebb pár milliméterrel. - reméljük megoldja a zajkérdést.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #468 Dátum: 2006.11.14 09:26:05 »
Jobb elsõ ajtóból már jó minõségû úton is jön egy kis ciripelés. Miért :cry: ??
Gabe 254.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #469 Dátum: 2006.11.14 09:58:33 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Jobb elsõ ajtóból már jó minõségû úton is jön egy kis ciripelés. Miért :cry: ??

Nálam is elõfordult, elõször a bal oldali ajtónál, majd rájöüttem, hogy a CDtartóban van egy üres tok ami zörög. Késõbb ugyanezt a hangot hallottam a jobb oldalról is. Rutinosan elkezdtem keresni mi lehet ott és lám csodát, találtam egy biztostût a borítás illesztésébe szorulva. Hogy került az oda, fogggggalmam sincs. :shock: Egyszer bennhagytam a könyöklõben egy energie drink-et. Pár nap múlva arra lettünk figyelmesek, hogy jobbos kanyarban valami fémes hang jön a futómû felõl. Az asszony is pontosan onnan hallotta. Már nagyon kezdtem aggódni, hogy szervíz lesz a vége, de aztán jött egy buli ahol én voltam a sofõr, megittam a löttyöt és megszûnt a hang. És hogy miért csak jobbos kanyarban hallottuk: mival balról zsepik voltak. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy érdekes ez "honnan hallod" dolog. :kacsint:
A kesztyûtartóm sajna még mindíg nagyon zörög, de majd 15e-nél megcsináltatom.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #470 Dátum: 2006.11.14 10:29:31 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Kgabe"
Jobb elsõ ajtóból már jó minõségû úton is jön egy kis ciripelés. Miért :cry: ??

Nálam is elõfordult, elõször a bal oldali ajtónál, majd rájöüttem, hogy a CDtartóban van egy üres tok ami zörög. Késõbb ugyanezt a hangot hallottam a jobb oldalról is. Rutinosan elkezdtem keresni mi lehet ott és lám csodát, találtam egy biztostût a borítás illesztésébe szorulva. Hogy került az oda, fogggggalmam sincs. :shock: Egyszer bennhagytam a könyöklõben egy energie drink-et. Pár nap múlva arra lettünk figyelmesek, hogy jobbos kanyarban valami fémes hang jön a futómû felõl. Az asszony is pontosan onnan hallotta. Már nagyon kezdtem aggódni, hogy szervíz lesz a vége, de aztán jött egy buli ahol én voltam a sofõr, megittam a löttyöt és megszûnt a hang. És hogy miért csak jobbos kanyarban hallottuk: mival balról zsepik voltak. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy érdekes ez "honnan hallod" dolog. :kacsint:
A kesztyûtartóm sajna még mindíg nagyon zörög, de majd 15e-nél megcsináltatom.

Ha átnyúlok és megfogom az ajtókárpitot, akkor abbahagyja. Tehál elég vszínû, hogy onnan jön. :( A gond az, hogy ezeket a gondokat a szervízben nem nagyon tudják kezelni.
Gabe 254.

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #471 Dátum: 2006.11.14 10:56:47 »
Kgabe-nak üzenem, hogy a jelzett ciripelést én is tapasztaltam már.  Az ablak tövében a kárpit felsõ részét alaposan megmozgattam és azóta megszünt a zörej. Próbáld ki, hátha neked is bejön!

Üdv. Árpi
Árpi

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #472 Dátum: 2006.11.14 19:55:26 »
Nekem meg hátulról jön valami idegesitõ rezonancia. :tepemhajam:  Hideg motornál, kis sebességnél gurulva, meleg motornál csak egyesben, indulás környékén tartva a fordulatot. Holnap kipakolok minden a kocsiból, pótkerék, emelõ,kalaptartó, stb., leszerelem a hátsó rendszámtáblát. Kiváncsi leszek. Nagyon idegesit. :banging:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #473 Dátum: 2006.11.15 00:35:29 »
Idézetet írta: "PParker"
Nekem meg hátulról jön valami idegesitõ rezonancia. :tepemhajam:  Hideg motornál, kis sebességnél gurulva, meleg motornál csak egyesben, indulás környékén tartva a fordulatot. Holnap kipakolok minden a kocsiból, pótkerék, emelõ,kalaptartó, stb., leszerelem a hátsó rendszámtáblát. Kiváncsi leszek. Nagyon idegesit. :banging:


Látom azért Te is ráérsz... :nagymosoly:
Amúgy sztem kalaptartó lesz, nekünk a Yaris csinált ilyet...

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #474 Dátum: 2006.11.15 08:05:40 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Nekem meg hátulról jön valami idegesitõ rezonancia. :tepemhajam:  Hideg motornál, kis sebességnél gurulva, meleg motornál csak egyesben, indulás környékén tartva a fordulatot. Holnap kipakolok minden a kocsiból, pótkerék, emelõ,kalaptartó, stb., leszerelem a hátsó rendszámtáblát. Kiváncsi leszek. Nagyon idegesit. :banging:


Látom azért Te is ráérsz... :nagymosoly:
Amúgy sztem kalaptartó lesz, nekünk a Yaris csinált ilyet...


Sajnos az nem, alapból azzal kezdtem, hogy kikaptam a helyérõl. Na, de majd meglátom, ha nem, péntek szervíz.
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #475 Dátum: 2006.11.15 09:01:58 »
Idézetet írta: "B. Á r p i"
Kgabe-nak üzenem, hogy a jelzett ciripelést én is tapasztaltam már.  Az ablak tövében a kárpit felsõ részét alaposan megmozgattam és azóta megszünt a zörej. Próbáld ki, hátha neked is bejön!

Üdv. Árpi

Köszi, kipróbálom, beszámolok.
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #476 Dátum: 2006.11.15 09:45:34 »
Sziasztok!

Nálam (2001-es Liftback) a mûszaergal bal oldalán lévõ kis kinyitható rekesz mögül, a biztosítéktábla felõl jön némi zörgés. A dolog érdekessége az, hogy teljesen olyan a hang, mintha valami kontakthibás lene, ámde kizárólag úthibákon való ááthajtáskor hallani, tehát ebbeõl a szempontból sztenderd zörgés. A hangja alapján nem tudom eldönteni, mi lehet, kontakthiba, vagy zörgés, mert mind a kettõ lehet. Amikor hallom, egyébként semmi elektromos kütyü nem rendetlenkedik, vagy legalábbis eddig akkor éppen nem használtam.

Az igazság az, hogy kikaptam én onnan azt a kis rekeszt, mert meg akartam nézni, hogy van-e kiégett biztosítékom, mert a középkonzolom nem világít. Nem volt, visszatettem, és mintha azóta jelentkezne a zaj (de lehet, hogy csakaz van, hogy addig nem jártam rosszabb úton). Elõször azt gondoltam, hogy rosszul tettem vissza, ezért kivettem és megint visszatettem. Változás nem volt, ezért gondoltam, hogy alatta van valami. Rekesz ki, láttam, hogy valami utólagosan, de láthatóan szakszerûen beépített cuccnak van ott egy páros biztosítéka. Ezt megmozgattam, rekesz vissza, de úgy hallom, nem szûnt meg a zörej.

Kontakthiba, vagy hagyományos zaj? Találkozott már valkaki ilyennel?

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #477 Dátum: 2006.11.15 10:53:26 »
Na, úgy néz ki a rendszámtábla zörgött, sok szivaccsal össze-felraktam, most jó.  :faradt:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #478 Dátum: 2006.11.15 12:26:39 »
Idézetet írta: "PParker"
Na, úgy néz ki a rendszámtábla zörgött, sok szivaccsal össze-felraktam, most jó.  :faradt:

Tényleg, le kell szedni az 5. ajtó borítását ha rendszámtábla keretet akarok cserélni? Egyébként nekem is zörgött egy kicsit, de én is szivaccsal orvosoltam. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #479 Dátum: 2006.11.15 12:40:58 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "PParker"
Na, úgy néz ki a rendszámtábla zörgött, sok szivaccsal össze-felraktam, most jó.  :faradt:

Tényleg, le kell szedni az 5. ajtó borítását ha rendszámtábla keretet akarok cserélni? Egyébként nekem is zörgött egy kicsit, de én is szivaccsal orvosoltam. :kacsint:


Miért kéne?  :mivan:  Tartotól függõen vedd ki/le a rendszámot, és alatta ott lesz 2 db 10-es fejû csavar...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!