Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 734563 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

DiNo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
    • http://www.datasec.hu
Corolla HB & tetõcsomagtartó
« Válasz #420 Dátum: 2006.10.30 16:59:02 »
Sziasztok! Csak okulásul mindenkinek:

Vásároltam eredeti Toyota tetõcsomagtartót eredeti bicajtartóval, hogy minden tökéletes legyen...
Namármost:
Felszereltem a tetõcsomagtartót, meghúztam a csavarjait a használati útmutató szerint. A haversrác még mondta kérdezte is, hogy nem lesz az szoros? Mondom, neem, hisz a használatiban benne van, hogy mennyire kell meghúzni (torziós elven van egy max. jelölés a csavarkucson).

felrakjuk a bicajokat, majd hazaérve leveszem a tetõcsomagtartót, és láss csodát, elég komolyan meghorpasztotta a kasznit, mind a karom felöl, mind a tetõ felöl, pedig csak egyszer volt rajta...

Kérdem én, ez normális egy gyári alkatrész esetében? Mit lehet tenni ez ügyben? Ugyanis tényleg rendesen megnyomta és még bõven lehetett volna húzni rajta...

Pereskedjek vagy hagyjam a f*-ba?

Üdv mindenkinek, DiNo
Toyota/Corolla HB 1,4 Sol+/2006

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla HB & tetõcsomagtartó
« Válasz #421 Dátum: 2006.10.30 23:09:13 »
Idézetet írta: "DiNo"
Sziasztok! Csak okulásul mindenkinek:

Vásároltam eredeti Toyota tetõcsomagtartót eredeti bicajtartóval, hogy minden tökéletes legyen...
Namármost:
Felszereltem a tetõcsomagtartót, meghúztam a csavarjait a használati útmutató szerint. A haversrác még mondta kérdezte is, hogy nem lesz az szoros? Mondom, neem, hisz a használatiban benne van, hogy mennyire kell meghúzni (torziós elven van egy max. jelölés a csavarkucson).

felrakjuk a bicajokat, majd hazaérve leveszem a tetõcsomagtartót, és láss csodát, elég komolyan meghorpasztotta a kasznit, mind a karom felöl, mind a tetõ felöl, pedig csak egyszer volt rajta...

Kérdem én, ez normális egy gyári alkatrész esetében? Mit lehet tenni ez ügyben? Ugyanis tényleg rendesen megnyomta és még bõven lehetett volna húzni rajta...

Pereskedjek vagy hagyjam a f*-ba?

Üdv mindenkinek, DiNo

Uff, ez gáz! Hát ha pereskedni nem is, de szervízbe be kellene vinni, hogy mondjanak valamit.
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Corolla HB & tetõcsomagtartó
« Válasz #422 Dátum: 2006.10.31 01:39:41 »
Idézetet írta: "DiNo"


Pereskedjek vagy hagyjam a f*-ba?

Üdv mindenkinek, DiNo


Ha van rengeteg szabadidõt, birkatürelmed és egy jó ügyvédet, akkor pereskedhetsz, bár én nem látok sok fantáziát -kishazánkba- ezekre a perelünk dolgokra...

A sérülés milyen, mekkora???
Lehet megtudják csinálni, puklinkét 10-15 ezerért csak egy rossz emlék marad...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Corolla HB & tetõcsomagtartó
« Válasz #423 Dátum: 2006.10.31 09:29:26 »
Idézetet írta: "DiNo"
Kérdem én, ez normális egy gyári alkatrész esetében? Mit lehet tenni ez ügyben? Ugyanis tényleg rendesen megnyomta és még bõven lehetett volna húzni rajta...

Pereskedjek vagy hagyjam a f*-ba?

Ez elég kellemetlen eset  :szomoru:

Pereskedni semmi értelme, mert Te raktad fel, nem a szervíz. Hogyan bizonyítod be, hogy tényleg szakszerûen raktad fel? Szóval ez a része szerintem felejtõs. (egyébként miért nem rakattad fel a szervízben?)

Mindenféleképpen érdemes lenne egy karosszériásnak megmutatni, hogy mit lehet vele kezdeni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Re: Corolla HB & tetõcsomagtartó
« Válasz #424 Dátum: 2006.10.31 09:38:38 »
Idézetet írta: "Szeke"
Pereskedni semmi értelme, mert Te raktad fel, nem a szervíz. Hogyan bizonyítod be, hogy tényleg szakszerûen raktad fel? Szóval ez a része szerintem felejtõs. (egyébként miért nem rakattad fel a szervízben?)


Nehogy már egy bicajtartó felrakásért servicebe kelljen menni! Csinájlák meg úgy, hogy ne tudjon ez ember kárt tenni az autójában.

Ezt nem gondoltam volna hogy egy gyari bicajtarto ilyen vacak.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #425 Dátum: 2006.10.31 11:03:35 »
Idézetet írta: "Peter"
Nehogy már egy bicajtartó felrakásért servicebe kelljen menni!

A vásárláskor esetleg fel lehetett volna rakatni is...

Hogy hogy lehet vele a tetõt behorpasztani? Nekünk még sosem sikerült...  4-6 Nm-el kell meghúzni (ami nagyon kevés!), egy speckó szerszámmal, amit adnak hozzá. Nagyon túl kellett húzni ahhoz, hogy behorpaszhassa...

Idézetet írta: "Peter"
Ezt nem gondoltam volna hogy egy gyari bicajtarto ilyen vacak.

Más a bicajtartó, meg a tetõcsomagtartó. Én a tetõcsomagtartóról beszéltem.
A bicajtartót meg a kereszttartókra kell szerelni, az meg fõleg nem okozhat horpadást.

Amúgy a körülmények ismerete nélkül hiba ilyen elhamarkodottan ítélni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #426 Dátum: 2006.10.31 13:39:14 »
Idézetet írta: "Szeke"

Amúgy a körülmények ismerete nélkül hiba ilyen elhamarkodottan ítélni.


Feltételeztem, hogy nem DiNo volt a béna.
Mindenesetre megnyugtattál, hogy nem mind ilyen.
Engem nem izgat mert tetõsínem van, én is használok keresztrudat+bicajtartót, de még nem volt vele gondom.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #427 Dátum: 2006.11.01 15:20:52 »
Kicsit unatkoztam es nekilattam a radio es a szellozonyilasok kozti hezag eltuntetesenek az alabbi alapjan:

http://www.toyota-workshops.de/corolla-e12/spalt-zwischen-amaturbrett-und-radio-beheben--e12.html

Egeszen bevalt a dolog, felul eltunt a hezag. Viszont arra keszuljetek fel, hogy a kozepkonzol (klima + ora) es a szellozonyilasok kozott 3-4mm-es res is keletkezhet, ezert oda erdemes vagni egy fekete szivacsot. Igy most azt mondom tokeletes.

Ha mar szetszedtem a radiot felig, akkor megcsinaltam a muanyag fulek es a radio femhaza kozotti illesztesi hezagokat is, ennek hala most akarmit csinalok a muanyag szellozonyilasokkal az egesz meg se nyikkan, meg akkor sem, ha jol megnyomorgatom. Remelem ez tartos lesz.

Ha valaki belefog akkor erdemes meg a radio hatuljan levo "ontottvas" reszt is megviszgalni, ahova az antenna csatlakozik, mert meghuzott csavarokkal is mozog a radio hatuljan es nekem nyikorgo hangot adott 7 honap budapesti autozas utan. Ezt meg elektromos kontakt tisztitoval fujtam be es siri csend lett.

Meg egy erdekes dolog, hogy kollegam 3 eves Corolla kombijan se a radio felett, se alatta nincsen illesztesi hezag...a rancfelvarras elotti modelleken ennyivel jobb lett volna az osszeszereles?
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #428 Dátum: 2006.11.01 16:13:18 »
Idézetet írta: "mozso"


Meg egy erdekes dolog, hogy kollegam 3 eves Corolla kombijan se a radio felett, se alatta nincsen illesztesi hezag...a rancfelvarras elotti modelleken ennyivel jobb lett volna az osszeszereles?


Nem, csak szerencséje volt, van klubbtárs, akinek ezért mûszerfalat cseréltek, de az enyimnek is volt 0,5-1mm hullámosság a rádió felett, csak mivel nem nyikorgott, nem nyúltam hozzá.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #429 Dátum: 2006.11.01 18:08:43 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Vismajor"
Idézetet írta: "PParker"
Sziasztok!

Elkezdett a kesztyûtartóm zárjánál valami zörögni. Ha a térképek benne vannak, tehát - mível elég érdekes tervezés - benne lévõ súly feszíti a fedelet. Apró, nyöszörgõ, pici zörej. Találkozott már ilyennel Valaki? :hmm:

Köszönettel!


Igen, nálam is jelentkezik a jelenség :elkeseredett:  . De mióta kifújtam purhabbal, nincs vele gond  :nagymosoly: .


Köszi a választ! Purhabbal? Ok, de hová, hol fujtad ki? :hmm:


A kesztyûtartót fújta ki. Esetleg epoxy gyantával ha beragasztod, akkor az még jobb  :nagymosoly:
D: 212

DiNo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
    • http://www.datasec.hu
Re: Corolla HB & tetõcsomagtartó
« Válasz #430 Dátum: 2006.11.02 13:45:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "DiNo"
Kérdem én, ez normális egy gyári alkatrész esetében? Mit lehet tenni ez ügyben? Ugyanis tényleg rendesen megnyomta és még bõven lehetett volna húzni rajta...

Pereskedjek vagy hagyjam a f*-ba?

Ez elég kellemetlen eset  :szomoru:

Pereskedni semmi értelme, mert Te raktad fel, nem a szervíz. Hogyan bizonyítod be, hogy tényleg szakszerûen raktad fel? Szóval ez a része szerintem felejtõs. (egyébként miért nem rakattad fel a szervízben?)

Mindenféleképpen érdemes lenne egy karosszériásnak megmutatni, hogy mit lehet vele kezdeni.


Sziasztok!
Úgy kaptam meg az autót, hogy rá volt szerelve...hangsúlyozom minden alkatrész gyári toyota és jómagam sem vagyok béna a mûszaki dolgokhoz!

Tehát amikor megkaptam, biztosan nem volt rajta horpadás, ugyanis akkor még nem volt bicajtartóm, így le is szereltem mikor hazaértem...

Most vásároltam 2db bicajtartót (eredeti toyota), amit fel is szereltem a tetõcsomagtartóval együtt. A tetõcsomagtartóhoz adtak egy csavarkulcsot, ami torziós elven mutatja a meghúzási maximumot. Közel sem léptem túl ezt, mivel így is jól fogott, illetve a haver figyelmeztetett, hogy ne húzzam túl mert horpadás lesz a vége...természetesen figyeltem erre.

Majd felmentünk a Hármas Határ Hegyre a két bringával a tetõn (mindössze 1x), majd 1 hét múlva mikor szereltem le, látom a ***a horpadást és a kaszni ívén a tetõcsomagtartó karmainak a nyomait...

Arra gondolok, hogy ahogy a két bringa mozgott rajta, úgy horpasztotta be a kasznit...

Mellesleg a szakszerû felrakásról annyit, hogy én szívesen felrakom egy gyári gépre (a szervízbe) és elviszem egy körre az autót, hogy bebizonyítsam ennyi elég ahhoz, hogy behorpadjon...

Sokkal nagyobb probléma az, hogy mi lesz nyáron, amikor heti 2x fogom a bringákat cipelni??? Össze vissza horpad majd a kaszni???? Igyesfajta tapasztalattal kár bármit is csinálni, mert úgyis összehorpad...

Csak elkeserít, hogy direkt választottam ilyen méregdrága gyári alkatrészeket és ugyanúgy szétba*a a kasznit...:(
Toyota/Corolla HB 1,4 Sol+/2006

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #431 Dátum: 2006.11.02 14:12:47 »
Nekem mind a Corollámon mind a Verson gyári tetõcsomagtartó (volt) van, gyári bringatartóval.
Én nem tapasztaltam semmi rendellenességet. Se horpadás, se karmolás (az üvegfóliát felragasztottad a kijelölt helyekre?).
 :hmm:

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #432 Dátum: 2006.11.02 15:31:06 »
Idézetet írta: "mozso"

http://www.toyota-workshops.de/corolla-e12/warnton-gurt-anlegen-deaktivieren-e12-facelift.html


Ha zörgés/nyikorgásnak minõsül az övbekapcsolásra figyelmeztetõ hang, akkor a fenti link alapján sikerült kikapcsolni, nem kis örömömre  :nagymosoly:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #433 Dátum: 2006.11.02 21:41:36 »
Idézetet írta: "Vismajor"
Idézetet írta: "mozso"

http://www.toyota-workshops.de/corolla-e12/warnton-gurt-anlegen-deaktivieren-e12-facelift.html


Ha zörgés/nyikorgásnak minõsül az övbekapcsolásra figyelmeztetõ hang, akkor a fenti link alapján sikerült kikapcsolni, nem kis örömömre  :nagymosoly:

Hát én erre nem lennék olyan büszke...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #434 Dátum: 2006.11.03 00:25:01 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Vismajor"
Idézetet írta: "mozso"

http://www.toyota-workshops.de/corolla-e12/warnton-gurt-anlegen-deaktivieren-e12-facelift.html


Ha zörgés/nyikorgásnak minõsül az övbekapcsolásra figyelmeztetõ hang, akkor a fenti link alapján sikerült kikapcsolni, nem kis örömömre  :nagymosoly:

Hát én erre nem lennék olyan büszke...


Miért... :kozombos:
Én szeretem ezeket a "feltöréseket"... [smilie=sm38.gif]

Amúgy én mindig bekötöm magam, de mikor nálam volt ismerõs vacsi új 1,6osa, legszívesebben kitéptem volna ezt hülye pityegõ-sz*rságot, mikor ott zajongott nekem a garázs ki/be állásnál, tök értelmetlen dolog, ha be akarom kötni magam (hangsúlyozom én mindig) bekötöm, de ha nem...?????