Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 718551 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #195 Dátum: 2006.01.23 12:36:56 »
Idézetet írta: "music"
Ha csak egyszer volt, akkor felejtsd el.

Úgy legyen!  :kacsint:
Idézetet írta: "music"
Mindenesetre a mostani idő jó példa arra, hogy nem hülyeség az 5W-40 olaj!

Hát ez meggyözö volt. Követekzönél cserélek is. Február végére ez úgy is lefut.  Igaz, pont most lenne jó.
Bár tavaj is volt ilyen hideg... igaz akkor még a régi motor volt benne. De éppen ezért aggódok. Sokba volt az új moci.  :elkeseredett:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #196 Dátum: 2006.01.23 18:10:32 »
Tehát a hang: Ciripelés. Hangos, és gyors ciripelés.
Olaj: Olajszint oké. Háááth... hümmm... hidegen sűrűbb. Melegen meg folyik rendesen. Reggel megnézem mégegyszer. De szinte biztos, hogy az olja miatt van. És a hang a hidrotőkékből származik.

Azt mondja a kollégám (meghallgatta, és egyből rávágta, hogy olaj, és hidrotőke), hogy nem érdemes vele foglakozni.  :hmm: Szerintetek?
Biztos, hogy lecserélem 5W-40-re. Csak van még belőle 3000Km-er... azt sajnálom.  :szomoru:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #197 Dátum: 2006.01.23 18:59:10 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Tehát a hang: Ciripelés. Hangos, és gyors ciripelés.

Nem az ékszíj csúszik meg a nagy hidegben? Nézd meg, nem-e túl laza, a belseje nincs-e kiöregedve (recés, repedezett). Ha ez a hiba, gyorsmegoldásként Video90-el(videófej tisztító) fújd be a szíjak belsejét - de ezzel csak szárítod a szíjat, ami bár jobban tapad, öregedik is - csere kellene majd.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #198 Dátum: 2006.01.23 19:34:53 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Hüha... gondom van.  :szomoru:

Reggel bepöcentettem a járgányt, és olyan borzalams hangot adott a motor, hogy teljesen leszürkültem. Aztán szépen lassan magához tért. És végül normális motor hangja lett. Ez olyan 30 másodpercig tarthatott.
Nem tudom mihez hasonlitani a hanogt... de:
Szerinem kicsit megdermedt az olaj. És inditáskor nem került elég olyan a forgó része közzé. Az olajnyomás viszont nem világitott.

Szerintetek? Biztos, hogy ez a durva hideg az oka. A kocsiban meg elvileg 7000Km-es Castrol 10W40-en van.
5W40-en kéne mi?  :elkeseredett:  Hát tavaj télen ilyet nem csinált. Aztán akkor is 10W40-en volt benne.

Tippek? Ötletek?

Ha mégegyszer csinálja, akkor jobban megfigyelem, és lirom pontosan a hangot.


Fémes ciripelő hang? Minuszokban történő indításkor? Rövid idő után ahogy melegszik a motor abbamarad?
Szinte biztos hogy az olaj a ludas. Nekem is volt hasonló élményem nem azt mondom hogy nem zavart de nem kell  a legrosszabbra gondolni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #199 Dátum: 2006.01.23 22:19:56 »
Idézetet írta: "robi"
Nem az ékszíj csúszik meg a nagy hidegben? Nézd meg, nem-e túl laza, a belseje nincs-e kiöregedve (recés, repedezett). Ha ez a hiba, gyorsmegoldásként Video90-el(videófej tisztító) fújd be a szíjak belsejét - de ezzel csak szárítod a szíjat, ami bár jobban tapad, öregedik is - csere kellene majd.

Nem, az ékszíj olyan sírós hangot ad. Egy hajszálnyit nekem is hangosabb a motor, de ha óvatosan adagolom a gázt, akkor nem.
music     

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #200 Dátum: 2006.01.24 08:36:35 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Nem az ékszíj csúszik meg a nagy hidegben? Nézd meg, nem-e túl laza, a belseje nincs-e kiöregedve (recés, repedezett). Ha ez a hiba, gyorsmegoldásként Video90-el(videófej tisztító) fújd be a szíjak belsejét - de ezzel csak szárítod a szíjat, ami bár jobban tapad, öregedik is - csere kellene majd.

Nem, az ékszíj olyan sírós hangot ad. Egy hajszálnyit nekem is hangosabb a motor, de ha óvatosan adagolom a gázt, akkor nem.

Azt nem birom megérteni, hogy tavaj is volt -10 fok alatt a hömérséklet, és akkor nem volt ilyen hang. Akkor is 10W40 volt benne, max más márka.
Most vagy ekkora külömbség van a márkák között, vagy átb*szott a szerelöm, és valami sz*rt öntöttek a kocsiba, vagy épenséggel nem eresztették le az elözö olajat rendesen.
Vagy mitudom én.  :hmm:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #201 Dátum: 2006.01.24 08:47:57 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Most vagy ekkora külömbség van a márkák között, vagy átb*szott a szerelöm, és valami sz*rt öntöttek a kocsiba, vagy épenséggel nem eresztették le az elözö olajat rendesen.

Nyugi. Az autónak is lelke van. Most épp túlságosan fázik, és ezt nem késik tudatni veled  :nagymosoly:
Egyéként télleg nincs semmi baj, majd legközelebb 5W, vagy 0W-s olajat teszel bele.

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #202 Dátum: 2006.01.24 09:47:30 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Dragon79"
Most vagy ekkora külömbség van a márkák között, vagy átb*szott a szerelöm, és valami sz*rt öntöttek a kocsiba, vagy épenséggel nem eresztették le az elözö olajat rendesen.

Nyugi. Az autónak is lelke van. Most épp túlságosan fázik, és ezt nem késik tudatni veled  :nagymosoly: .

 :kacag:  :kacag: Jóóólvan... Akkor öntök a motorolajhoz egy kis kanalas orvosságot!  :rohog:
Kéész: Leke van a számitógépemnek, leke van a kocsinak, leke van az asszonynak... Hát ehhez kötél idegek kellenek!  :kacag:  :rohog:
Idézetet írta: "robi"
Egyéként télleg nincs semmi baj, majd legközelebb 5W, vagy 0W-s olajat teszel bele.

Na! Ezt akartam hallani!  :kacsint: ... töletek is.  :nagymosoly:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #203 Dátum: 2006.01.25 01:17:03 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Azt nem birom megérteni, hogy tavaj is volt -10 fok alatt a hömérséklet, és akkor nem volt ilyen hang. Akkor is 10W40 volt benne, max más márka.

Azóta öregedett egy évet.
Egyébként tavaly. :kacsint:
music     

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #204 Dátum: 2006.01.25 23:26:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Dragon79"
Azt nem birom megérteni, hogy tavaj is volt -10 fok alatt a hömérséklet, és akkor nem volt ilyen hang. Akkor is 10W40 volt benne, max más márka.

Azóta öregedett egy évet.
Egyébként tavaly. :kacsint:

Meg tolvaly 8)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #205 Dátum: 2006.02.15 21:49:31 »
A minap a zasszony állt odébb a kocsival, én meg irányítottam, merre mehet.
Különösen feltünő hangokat hallottam a motor felől, miközben a kormányt tekerte. A hangok tekerés közben jelentek meg, olyan zörgésszerűek, mint egy kávédaráló. Meleg motornál sokkal csendesebb, és utastérből is hallani ugyan, de nem feltünően.

Gyengélkedik a szervóm? Vélemény?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #206 Dátum: 2006.02.15 21:54:57 »
Idézetet írta: "robi"
A minap a zasszony állt odébb a kocsival, én meg irányítottam, merre mehet.
Különösen feltünő hangokat hallottam a motor felől, miközben a kormányt tekerte. A hangok tekerés közben jelentek meg, olyan zörgésszerűek, mint egy kávédaráló. Meleg motornál sokkal csendesebb, és utastérből is hallani ugyan, de nem feltünően.

Gyengélkedik a szervóm? Vélemény?


A szervóolajszintet nézted?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #207 Dátum: 2006.02.16 12:22:47 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "robi"
A minap a zasszony állt odébb a kocsival, én meg irányítottam, merre mehet.
Különösen feltünő hangokat hallottam a motor felől, miközben a kormányt tekerte. A hangok tekerés közben jelentek meg, olyan zörgésszerűek, mint egy kávédaráló. Meleg motornál sokkal csendesebb, és utastérből is hallani ugyan, de nem feltünően.

Gyengélkedik a szervóm? Vélemény?


A szervóolajszintet nézted?

Igen, néztem - rendben van.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #208 Dátum: 2006.02.16 19:43:42 »
Hmmm. Akkor lehet, hogy a pumpa....
:(

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #209 Dátum: 2006.02.17 09:18:10 »
Idézetet írta: "Misi"
Hmmm. Akkor lehet, hogy a pumpa....
:(

Kicsit lépjünk a tavaszba, és mentem a Superékhez. Még van egy pár dolog, amit meg akarik nézeti úgyis.