Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710950 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #180 Dátum: 2005.12.07 16:13:45 »
Reggel induláskor ahogy kihajtok az udvarról és megállok elsöbséget adni /praktikus dolog  :nagymosoly: / a jobb elsö kerék felöl surlodó hangot hallok.
Azt addig vágom, hogy fék  :pofa: , de nem értem miért. Ugyanis alig egy éve cserélték a komplett esö fékeket. Fékpofák, féktárcsa. Kb 30000 Km ment rá. El nem hiszem, hogy elkopott volna.  :hmm:
Ami viszont megint csak érdekes, hogy mire kivergödök a városból - pár piros lámpa, meg körforgalom - addigra elmúlik. Kb olyan 5-6 fékezés után már nem hallom.

Ötlete valakinek, hasonló tapasztalata...  lehet, hogy csak hideg miatt van? :szemforgat:

Vagy kérjek a Jézuskától elsö fékszettet?  :rohog:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #181 Dátum: 2005.12.07 23:23:01 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Ötlete valakinek, hasonló tapasztalata...  lehet, hogy csak hideg miatt van? :szemforgat:  

Hideg és/vagy nedvesség.
music     

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #182 Dátum: 2005.12.08 10:42:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Dragon79"
Ötlete valakinek, hasonló tapasztalata...  lehet, hogy csak hideg miatt van? :szemforgat:  

Hideg és/vagy nedvesség.

 :faradt: Huhh... én is igy gondoltam, akkor jó.  Köszi! :kacsint:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #183 Dátum: 2005.12.08 11:56:38 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Dragon79"
Ötlete valakinek, hasonló tapasztalata...  lehet, hogy csak hideg miatt van? :szemforgat:  
Hideg és/vagy nedvesség.
:faradt: Huhh... én is igy gondoltam, akkor jó.  Köszi! :kacsint:

Ha esős idő van, akkor szinte mindenkinek súrlódik az első néhány fékezésnél. Ugyanez a helyzet, ha hosszabb ideig állt a kocsid, ilyenkor a kis felületi rozsdát le kell koptatni, és utána jó lesz.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #184 Dátum: 2005.12.09 11:41:12 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Dragon79"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Dragon79"
Ötlete valakinek, hasonló tapasztalata...  lehet, hogy csak hideg miatt van? :szemforgat:  
Hideg és/vagy nedvesség.
:faradt: Huhh... én is igy gondoltam, akkor jó.  Köszi! :kacsint:

Ha esős idő van, akkor szinte mindenkinek súrlódik az első néhány fékezésnél. Ugyanez a helyzet, ha hosszabb ideig állt a kocsid, ilyenkor a kis felületi rozsdát le kell koptatni, és utána jó lesz.

Úgy, ahogy music mondja: az acél féktárcsáról, nameg a fékpofákról finom fémrészek rakódnak a tárcsára, amir állás közben a légnedvesség hatására rozsdává válik. Ennek kell lekopnia az első néhány fékezés alatt. Ezalatt nyikorog, viszont elég harapós a fék  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #185 Dátum: 2005.12.09 14:01:33 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Dragon79"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Dragon79"
Ötlete valakinek, hasonló tapasztalata...  lehet, hogy csak hideg miatt van? :szemforgat:  
Hideg és/vagy nedvesség.
:faradt: Huhh... én is igy gondoltam, akkor jó.  Köszi! :kacsint:

Ha esős idő van, akkor szinte mindenkinek súrlódik az első néhány fékezésnél. Ugyanez a helyzet, ha hosszabb ideig állt a kocsid, ilyenkor a kis felületi rozsdát le kell koptatni, és utána jó lesz.

Úgy, ahogy music mondja: az acél féktárcsáról, nameg a fékpofákról finom fémrészek rakódnak a tárcsára, amir állás közben a légnedvesség hatására rozsdává válik. Ennek kell lekopnia az első néhány fékezés alatt. Ezalatt nyikorog, viszont elég harapós a fék  :)


Wow... ez most teljesen elképzeltem.  :kacsint:  Igy már teljesen logikus. Na... megérte ma is felkelni! Király ez a klub!  :nagymosoly:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #186 Dátum: 2005.12.09 14:09:12 »
Ahhoz képest, hogy 15 éve még egy csavart se tudtam rendesen betekerni, egész jól kikupálódtam...
music     

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #187 Dátum: 2005.12.09 15:45:05 »
Idézetet írta: "music"
Ahhoz képest, hogy 15 éve még egy csavart se tudtam rendesen betekerni, egész jól kikupálódtam...

Ezért jó ez a klub! Itt ilyen alapvetö dolgokat is bátran meg merek kérdezni, és nem nevetnek ki, hanem tök korrektül elmagyarázzák.  :kacsint:
Nekem ez az elsö autóm, és még fiatal is vagyok. Szülem meg az ország másik végébe, haverok is viszonylag elsö tulajosok. Szóval jóformán csak itt tudok ilyen apróságokra rákérdezni. Szervizbe meg nem merem mekérdezni, mert kiderül, hogy tök hülye vagyok hozzá, aztán jól kihasználnak.
De örülök neki, hogy van itt tanitó szándék.   :figyellek:
Bocs az OFF-ért.
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #188 Dátum: 2005.12.09 18:12:01 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Idézetet írta: "music"
Ahhoz képest, hogy 15 éve még egy csavart se tudtam rendesen betekerni, egész jól kikupálódtam...

Ezért jó ez a klub! Itt ilyen alapvetö dolgokat is bátran meg merek kérdezni, és nem nevetnek ki, hanem tök korrektül elmagyarázzák.  :kacsint:
Nekem ez az elsö autóm, és még fiatal is vagyok. Szülem meg az ország másik végébe, haverok is viszonylag elsö tulajosok. Szóval jóformán csak itt tudok ilyen apróságokra rákérdezni. Szervizbe meg nem merem mekérdezni, mert kiderül, hogy tök hülye vagyok hozzá, aztán jól kihasználnak.
De örülök neki, hogy van itt tanitó szándék.   :figyellek:
Bocs az OFF-ért.

Itt is ugyanez a helyzet  :figyellek:

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #189 Dátum: 2005.12.13 21:03:10 »
Ma kicserélték a szörnyen nyikorgó üléslapot. Kíváncsi vagyok, meddig bírja az új...

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #190 Dátum: 2005.12.16 10:00:23 »
Üdv,
A kesztyütartó kezdett el kattogni most, hogy hidegebb lett. Azt néztem, hogy elég érdekes a zárszerkezet megoldás, nem tudjátok, hogy lehetne megszüntetni a kattogást COV-nál? Biztos, hogy a zár csinálja, mert nyitott állapotban meg sem szólal. Ahogy becsukom és kicsit is rázósabb úton megyek (nem macskakő), tehát mindenhol, el kezd kattogni. Gondolom a zárnyelv és a fém fül ér össze :hmm:
Les

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #191 Dátum: 2006.01.23 12:07:05 »
Hüha... gondom van.  :szomoru:

Reggel bepöcentettem a járgányt, és olyan borzalams hangot adott a motor, hogy teljesen leszürkültem. Aztán szépen lassan magához tért. És végül normális motor hangja lett. Ez olyan 30 másodpercig tarthatott.
Nem tudom mihez hasonlitani a hanogt... de:
Szerinem kicsit megdermedt az olaj. És inditáskor nem került elég olyan a forgó része közzé. Az olajnyomás viszont nem világitott.

Szerintetek? Biztos, hogy ez a durva hideg az oka. A kocsiban meg elvileg 7000Km-es Castrol 10W40-en van.
5W40-en kéne mi?  :elkeseredett:  Hát tavaj télen ilyet nem csinált. Aztán akkor is 10W40-en volt benne.

Tippek? Ötletek?

Ha mégegyszer csinálja, akkor jobban megfigyelem, és lirom pontosan a hangot.
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #192 Dátum: 2006.01.23 12:15:11 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Ha mégegyszer csinálja, akkor jobban megfigyelem, és lirom pontosan a hangot.

Vedd fel a hangot valamire, majd tedd ide mp3-ba  :rohog:
Komolyra fordítva: nívópálcán mennyi az olajszint? Miután lehült a motor nézd meg.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #193 Dátum: 2006.01.23 12:24:23 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Reggel bepöcentettem a járgányt, és olyan borzalams hangot adott a motor, hogy teljesen leszürkültem. Aztán szépen lassan magához tért. És végül normális motor hangja lett. Ez olyan 30 másodpercig tarthatott. Nem tudom mihez hasonlitani a hanogt... de: Szerinem kicsit megdermedt az olaj. És inditáskor nem került elég olyan a forgó része közzé. Az olajnyomás viszont nem világitott. Szerintetek? Biztos, hogy ez a durva hideg az oka. A kocsiban meg elvileg 7000Km-es Castrol 10W40-en van. 5W40-en kéne mi?  :elkeseredett:  Hát tavaj télen ilyet nem csinált. Aztán akkor is 10W40-en volt benne. Tippek? Ötletek? Ha mégegyszer csinálja, akkor jobban megfigyelem, és lirom pontosan a hangot.

Ha csak egyszer volt, akkor felejtsd el. Mindenesetre a mostani idő jó példa arra, hogy nem hülyeség az 5W-40 olaj!
music     

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #194 Dátum: 2006.01.23 12:29:23 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Dragon79"
Ha mégegyszer csinálja, akkor jobban megfigyelem, és lirom pontosan a hangot.

Vedd fel a hangot valamire, majd tedd ide mp3-ba  :rohog:


 :kacag:  :nagymosoly:  Állllat!  :pofa:
Idézetet írta: "robi"
Komolyra fordítva: nívópálcán mennyi az olajszint? Miután lehült a motor nézd meg.

Jaja... haza iduláskor akarom megnézni. Reggel már nem volt idöm... utána meg már meleg volt.
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.