Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717518 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1755 Dátum: 2017.05.22 16:10:29 »
Megoldottam a problémát, bár csak felületes magyarázatot kaptam. A fele gáz egy év alatt valahova elslisszant, hogy hol és hová az továbbra is rejtély. Leszívatták, vákumolták, megnyomatták, minden mérőműszer azt mutatta, hogy tarja a nyomást. Kíváncsi leszek egy év múlva mi lesz, de addig is 6000 Ft-ért után töltötték.

Szakmai minimum a 24 órás vákuumolás, nyomástartás min 6 óra, majd a közeghez társított magas oldali nyomás 1,2*-vel ismét 24 órás nyomástartás ellenőrzése. A legelső mindenképen a szivárgás helyének feltárása és az ok megszüntetése.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

markokazjee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1756 Dátum: 2017.05.22 18:04:31 »
Sziasztok!
[E11 -  4ZZ-FE]
Olyan problémám van, hogy indítás után kis csörgés hallatszik a motorból, de miután elindulok már semmi, következő indításnál megint csinálja, tehát mindegy, hogy hideg vagy meleg a motor.

A másik, hogy egy bizonyos fordulatszámnál (magasabb fordulatszámnál), akár 100-as tempó felett autópályán elkezd csörögni a motorban valami (talán a szelepek) ha visszaveszek a gázból elhallgat és ha visszatolom neki nem mindig kezdi újra.

Az első hibáról gőzöm nincs mi lehet a második meg talán a szelepek csörögnek ?! Azt mi okozhatja ?

Köszi!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1757 Dátum: 2017.05.22 19:25:21 »
Látatlanban, hallatlanban nehéz...

Első vezérműlánc feszítő lehet, utóbbi pedig valószínűleg a tipikus vvt-i kopp szenzor hiba/érzéketlenség. Próbálj meg egy tankolást valami magasabb oktánszámú nyállal, ha úgy kevésbé csörög, akkor ez a hiba...

markokazjee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1758 Dátum: 2017.05.22 19:48:00 »
Köszi a tippet, mellékelek egy videót is, ezen hallható.
https://www.youtube.com/watch?v=WWLB4OLgCd4

czirok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1759 Dátum: 2017.07.05 10:44:21 »
Sziasztok!
2002 es 1.4 vvti Cori hidegindításnál (1 nap álllás után) 1-2 mp ig fémes zörgő hangot hallat majd csend. Én a láncfeszítőre tippelnék, nemrég vettem az autót az eladó nem is titkolta hogy jelentkezhet hasonló hang nagyon korrekt volt ilyen téren . A kérdésem csak annyi hogy valamilyen olajjal lehet próbálkozni ami javíthat még ezen a tüneten vagy csak a láncfeszítő cseréje jelenthet megoldást ? Nem tudom  most milyen olaj van a kocsiban, az eladó akitől vettem mindig a szerelőjére bízta.   Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.05 10:46:52 írta czirok »

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1760 Dátum: 2017.07.05 10:57:09 »
Sziasztok!
2002 es 1.4 vvti Cori hidegindításnál (1 nap álllás után) 1-2 mp ig fémes zörgő hangot hallat majd csend.

Ez nálam is jelentkezik.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1761 Dátum: 2017.07.05 11:55:06 »
Sziasztok!
2002 es 1.4 vvti Cori hidegindításnál (1 nap álllás után) 1-2 mp ig fémes zörgő hangot hallat majd csend. Én a láncfeszítőre tippelnék, nemrég vettem az autót az eladó nem is titkolta hogy jelentkezhet hasonló hang nagyon korrekt volt ilyen téren . A kérdésem csak annyi hogy valamilyen olajjal lehet próbálkozni ami javíthat még ezen a tüneten vagy csak a láncfeszítő cseréje jelenthet megoldást ? Nem tudom  most milyen olaj van a kocsiban, az eladó akitől vettem mindig a szerelőjére bízta.   Köszi

Használj jófajta 5W30-as (pl:Eneos) motorolajat (olvasd az "olajos" topicot). Cseréld 10.000 km-ként. Tudd, hogy a láncfeszítő a munkájához a szivattyú nyújtotta olajat és annak nyomását használja. Így amíg az (püzemi olaj) nem megfelelő, addig a lánc is "laza". ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.05 11:59:34 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1762 Dátum: 2017.07.05 13:33:52 »
Az átolajozási problémában a megfelelő olaj mellett az olajszűrő is ludas lehet, állás közben vissza engedheti az olajat. Gyári Toyota -Denso valamint Mann szűrővel nincs gond.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1763 Dátum: 2017.07.05 15:09:34 »
Sziasztok!
2002 es 1.4 vvti Cori hidegindításnál (1 nap álllás után) 1-2 mp ig fémes zörgő hangot hallat majd csend. Én a láncfeszítőre tippelnék, nemrég vettem az autót az eladó nem is titkolta hogy jelentkezhet hasonló hang nagyon korrekt volt ilyen téren . A kérdésem csak annyi hogy valamilyen olajjal lehet próbálkozni ami javíthat még ezen a tüneten vagy csak a láncfeszítő cseréje jelenthet megoldást ? Nem tudom  most milyen olaj van a kocsiban, az eladó akitől vettem mindig a szerelőjére bízta.   Köszi
semmi baj. cseréld le az olajat vmi normális 5w30ra. pl toptec4300 vagy eneos vagy mobil1.
megy tegyél bele egy mann olajszűrőt...vagy gyári densót(ez drágább) és nemfog zakatolni.
csinált olyat már 1.8 avensis motorja is.
mennyire zabálja az olajat a paripád?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1764 Dátum: 2017.07.05 15:10:30 »
Az átolajozási problémában a megfelelő olaj mellett az olajszűrő is ludas lehet, állás közben vissza engedheti az olajat. Gyári Toyota -Denso valamint Mann szűrővel nincs gond.
megelőztetek..
ugyanezt pötyögtem én is,csak nem láttam a köv.oldali posztotokat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

czirok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1765 Dátum: 2017.07.05 19:34:52 »
Köszi a válaszokat, egy olajcserét beiktatok mindenképpen valami 5w30 as olajjal. OLajfogyasztás? Passz egyenlőre , friss vétel , nem tudok nyilatkozni , reméljük a legjobbakat  ;)

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1766 Dátum: 2017.07.20 19:40:35 »
Sziasztok!

Az egy éves Aurisomnál kb. 2-3 hónapja jött elő egy rendszertelenül jelentkező sípoló, süvítő hang. Először autópálya tempónál jött elő egyszer-kétszer ez a sípoló hang egy rövid időre, majd 80-100 közötti tempónál is egyre gyakrabban. Ez azt jelenti, hogy van hogy 200-300 km-ig semmi, de olyan is hogy már 20 km után előjön.Olyan mintha a menetszél sìpolna, de szerintem nem az. Néha a fékre lépéssel megszűnik, de azt elengedve újra visszatér.

Valakinek nem volt hasonló gondja?

Ha igen mi lett a megoldás?

Előre is köszi.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1767 Dátum: 2017.07.22 11:43:02 »
Sziasztok!

Az egy éves Aurisomnál kb. 2-3 hónapja jött elő egy rendszertelenül jelentkező sípoló, süvítő hang. Először autópálya tempónál jött elő egyszer-kétszer ez a sípoló hang egy rövid időre, majd 80-100 közötti tempónál is egyre gyakrabban. Ez azt jelenti, hogy van hogy 200-300 km-ig semmi, de olyan is hogy már 20 km után előjön.Olyan mintha a menetszél sìpolna, de szerintem nem az. Néha a fékre lépéssel megszűnik, de azt elengedve újra visszatér.

Valakinek nem volt hasonló gondja?

Ha igen mi lett a megoldás?

Előre is köszi.
Volt hasonló, takarólemez ért hozzá a kerékhez. Kerékjárati íveket végig kell nézni, hogy mindenhol helyén legyen stabilan a rögzítés. Azt is nézd meg, hogy minden alsó takaróelemed meglegyen épségben, hogy ne tudjon belekapni a légáramlat, különben újra be fogja nyomni.

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1768 Dátum: 2017.07.23 12:10:34 »
Köszi. Ezeket megnéztem, minden rendben a helyén van.

Atlasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1769 Dátum: 2017.10.15 16:18:12 »
Sziasztok!

A következő jelenséget Corollában tapasztaltam, de szerintem bármilyen más autónál előfordulhat:

Bő 15 évnyi csendes használat után, kb. fél éve, a kormány forgatásánál, időnként halk nyikorgás hallható, aminek forrása közvetlenül a kormánykeréknél van.
Eddig azt derítettem ki, hogy a légzsák és a duda elektromos összeköttetését lehetővé tevő persely lehet a halk nyikorgás forrása. Kaptam olyan információt, hogy volt, aki WD40-el befújta ezt, s aztán meg is adta magát ez a persely, ami költséges mulatság volt.

Eddig olyan választ kaptam, hogy éljek ezzel együtt. A legtöbb embernek valószínűleg ez simán elfogadható így, jómagam azonban szeretném, hogy ha újra az abszolút ZEN állapotába kerülne a kormánykerék mozgatása.


Bármiféle beavatkozás előtt érdeklődnék, hogy:
- Ki tapasztalt már efféle halk, időnkénti nyikorgást a kormánykerék mozgatásánál?
- Milyen biztos módszerrel tudta megszüntetni ezt úgy, hogy az elektromos összeköttetés (duda, légzsák) továbbra is hibátlan maradt?

A válaszokat köszönettel várom. :)