Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 717719 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1725 Dátum: 2016.04.19 19:35:31 »
Sziasztok!2005ös sedan az autó!Sajnos a kuplung pedál nyikorgás engem is utolért de már olyan idegesítő szinten hogy szét vág az ideg!Valaki egy képpel esetleg nem tudná pontosan megmutatni hogy mit és hol fujjak be!Mert én már esküszöm minden szart úgy befújtam csöpögött az olaj mindenhonnan!Előre is köszönöm Üdv Zoli
üdv,

Ne olajat, hanem (valamennyire) hőálló zsírt használj. Azért ezt mondom, mert az 1000 fokos hőálló paszták igazából nem kenőanyagok, hanem berágódás ellen használatosak. Mondjuk ami a fék csúszó részekre jó talán jó ide is. (Textar Ceratec pl.)
WD40 nem ér semmit. Lemossa a régi kenőanyagot és pár nap alatt nyom nélkül elpárolog, utána meg még jobban berágódik a terhelésnek kitett résznél.

Én valami PTFE adalékos fehér (sárgás fehéres) zsír sprayt használtam (Bárdiban vettem). Egy ideig (1-2év) biztosan jó az említett problémára. Ha valaki tud jobban bevált anyagot, ne titkolja el. :)

A váltón van a négyszögletes gumiharmonika, közepében a kinyomócsapágyat mozgató kar.
Ezt a kart a munkahenger nyomórúdja mozgatja, ha taposod a pedált jobbra mozdul a kar.
A váltón belül (nem látható), van egy gömb végződésű csavar, ezen a gömbön fordul át a kar, tehát ha a kar külső vége jobbra mozdul, akkor a belső vége balra mozgatja a kinyomócsapágyat.
A feladat a gömb és a kar átfordulási pontjának zsírzása.
Gumiharmonikát a jobb oldalánál balra nyomva mögé lehet férni, ha befér az ujjad, talán ki is tapogatható.
Be kell fújni egy jó adag zsír sprayt a kar JOBB oldalára a gömbig.
Kuplungolni párat, és el fog hallgatni.
Ez után még egy jó adag mehet megelőzés jelleggel! :)

Kép:

pioneer80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1726 Dátum: 2016.04.20 09:04:06 »
üdv,

Ne olajat, hanem (valamennyire) hőálló zsírt használj. Azért ezt mondom, mert az 1000 fokos hőálló paszták igazából nem kenőanyagok, hanem berágódás ellen használatosak. Mondjuk ami a fék csúszó részekre jó talán jó ide is. (Textar Ceratec pl.)
WD40 nem ér semmit. Lemossa a régi kenőanyagot és pár nap alatt nyom nélkül elpárolog, utána meg még jobban berágódik a terhelésnek kitett résznél.

Én valami PTFE adalékos fehér (sárgás fehéres) zsír sprayt használtam (Bárdiban vettem). Egy ideig (1-2év) biztosan jó az említett problémára. Ha valaki tud jobban bevált anyagot, ne titkolja el. :)

A váltón van a négyszögletes gumiharmonika, közepében a kinyomócsapágyat mozgató kar.
Ezt a kart a munkahenger nyomórúdja mozgatja, ha taposod a pedált jobbra mozdul a kar.
A váltón belül (nem látható), van egy gömb végződésű csavar, ezen a gömbön fordul át a kar, tehát ha a kar külső vége jobbra mozdul, akkor a belső vége balra mozgatja a kinyomócsapágyat.
A feladat a gömb és a kar átfordulási pontjának zsírzása.
Gumiharmonikát a jobb oldalánál balra nyomva mögé lehet férni, ha befér az ujjad, talán ki is tapogatható.
Be kell fújni egy jó adag zsír sprayt a kar JOBB oldalára a gömbig.
Kuplungolni párat, és el fog hallgatni.
Ez után még egy jó adag mehet megelőzés jelleggel! :)

Kép:



Na ezt meglesem!Gyanús volt hogy motortér felől van mert a pedál felől már nem hiszem hogy lenne amit még nem fújtam volna be!Nagyon köszönöm a részletes segítséget remélem sikerrel járok!

bzsolto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1727 Dátum: 2016.05.23 22:53:13 »
Sziasztok!

Elég sokan panaszkodtak már búgó zörejre, de az általam észlelt hangjelenséggel teljesen egyezőt nem találtam.
Autóm: benzines Corolla sedan 2005-ös, 1.4L

Kb. 40-70 km/h sebesség között éles búgó hangot hallok, kizárólag a gázpedál nyomása közben, főleg egyenletes sebességgel történő haladás közben feltűnő. A hang magassága a sebességtől függ, független a fordulatszámtól és attól, hogy melyik fokozatba van téve a sebváltó.
Mi lehet ez szerintetek?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1728 Dátum: 2016.05.24 06:32:22 »
kerékcsapágy...v fék??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1729 Dátum: 2016.05.24 07:05:57 »
Sziasztok!

Elég sokan panaszkodtak már búgó zörejre, de az általam észlelt hangjelenséggel teljesen egyezőt nem találtam.
Autóm: benzines Corolla sedan 2005-ös, 1.4L

Kb. 40-70 km/h sebesség között éles búgó hangot hallok, kizárólag a gázpedál nyomása közben, főleg egyenletes sebességgel történő haladás közben feltűnő. A hang magassága a sebességtől függ, független a fordulatszámtól és attól, hogy melyik fokozatba van téve a sebváltó.
Mi lehet ez szerintetek?

Ez a konstelláció kell megvalósuljon a jelenséghez?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Feka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1730 Dátum: 2016.06.26 09:09:02 »
Sziasztok!
Egy 2003-as 1.6 HB Corollám van, és bal elölről a fék irányából periodikus nyekergés, kattogás hallatszódik. Ezt menet közben is hallani, de csak üresben gurulva, mert halk, viszont fékezés hatására felerősödik, gond nélkül hallani. Egészen megállásig lehet hallani, ha normál módon fékezek. Ha erősen fékezek, akkor viszont nem. A fékhatással nincs baj. Leszedtem az első kereket, de nem igazán láttam semmi olyat, ami beleérne pl a tárcsába, s így szemrevételezéssel rendellenes kopás nyomait sem találtam. A fékbetéteket és a tárcsát fél éve cserélték kb. Van valamilyen ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

nbandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1731 Dátum: 2016.10.15 15:36:43 »
Corolla E15 2008 1.4 vvti
A kuplung kinyomásakor kattan egyet a pedálnál.
Fémesen, közel a teljes kinyomáshoz, visszaengedéskor is lehet
hallani.
Korábban egy 2004 Corolla tulajdonos is kérdezte,
nála a rugó kenése/olajozása volt a javaslat.
Az E15-nél is hasonló probléma lehet?

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1732 Dátum: 2016.10.15 16:44:35 »
Nekem E15-s van, én is tapasztaltam már a kuplung teljes kinyomásánál egy kis kattanó hangot. Mivel kulcs nélküli indítású, az indító gombot a kuplung kinyomott állapotában lehet indításra használni, valószínű ez a kapcsoló, vagy relé kapcsolhat mindig, hiszen nem tudhatja, hogy milyen okból nyomom ki a pedált. De ezt csak én gondolom.

nbandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1733 Dátum: 2016.10.15 17:43:44 »
Nekem E15-s van, én is tapasztaltam már a kuplung teljes kinyomásánál egy kis kattanó hangot. Mivel kulcs nélküli indítású, az indító gombot a kuplung kinyomott állapotában lehet indításra használni, valószínű ez a kapcsoló, vagy relé kapcsolhat mindig, hiszen nem tudhatja, hogy milyen okból nyomom ki a pedált. De ezt csak én gondolom.
Lehet, mondjuk az enyém hagyományos kulcsos indítású.

DonPedro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1734 Dátum: 2016.11.01 14:17:02 »
2004-es Corolla 2.0 D4D, digi klímás változatnál normális, ha motor leállítása után kattogó, kerregő hangok vannak kb 5 mp-ig? Szerintem a légrendszerből jön.

DaJoker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1735 Dátum: 2016.12.20 14:01:53 »
Nem régiben vásárolt autómnál a következőre lettem figyelmes:

Néhány km megtétele után, ahogy hazaérkezem este, és kiszállok az autóból, miközben azt járó motornál hagyom (kinyitom a kaput, garázst stb.)
furcsa kattogó hangot hallok a vezető oldalról, alulról az autó közepétől egészen a hátsó kerékig alulról.
Nem tudom, hogy ez mennyire természetes, de régi autómnál ilyet nem hallottam, illetve ennél is csak néhány km megtétele után hallom reggeli indítás után közvetlenül nem.

Valaki tapasztalt már ilyet?

Autó típusa:
Toyota Auris 1.6 Sol Benzines 2008-as







Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1736 Dátum: 2016.12.20 14:20:50 »
Nem olyan hangja van, mint amikor a fém hűl vissza? Ha hosszabb útról érkezel, akkor azért lehet hőterhelés bizonyos alkatrészeken. (kipufogó, fék, stb) Ahogy ezek visszahűlnek, azok tudnak pattogni.
Gabe 254.

DaJoker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1737 Dátum: 2016.12.20 14:40:58 »
Nem, ez olyan mint egy folyamatos szelep nyitás-zárás, egyenletesen kattogó. Ha leállítom a motort, akkor nem kattog tovább. 

Nem tudom mi lehet, gondolom ha komolyabb lenne akkor a műszerfalon megjelenne a hibaüzenet. Esetleg a kipufogórendszeren valami lemez, és ahogy jár a motor az rezeg, de érdekes, hogy miért csak akkor hallom, lehet hogy a hőváltozás miatt.  :hmmmm:


p2pp2p

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1738 Dátum: 2016.12.23 11:26:38 »
Corolla Verso 2006.

Ha nagyon alászedem elinduláskor hallok vmi hangot jobb oldalt elöl.
Menet közben már nem jelentkezik.
Ha véletlen elfelejtenék nagy ritkán visszaváltani, akkor is hallok vmit a motortérben. 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1739 Dátum: 2016.12.23 16:31:40 »
Külső féltengelycsukló, illetve motortartó/váltótartó gumibak esélyes.


TtkRN2