Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719233 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1695 Dátum: 2015.07.11 09:49:03 »
Elölről. De hogy lehet fék? Nem fékezés közben hallom, hanem 1-esben való gurulás közben. Bár most hogy mondod, néha fékezés közben is nyikorog. Lehet hamarosan cserés lesz?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1696 Dátum: 2015.07.11 11:03:25 »
Elölről. De hogy lehet fék? Nem fékezés közben hallom, hanem 1-esben való gurulás közben. Bár most hogy mondod, néha fékezés közben is nyikorog. Lehet hamarosan cserés lesz?

Maga a betét, vagy az akusztikus jelző szól már...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1697 Dátum: 2015.07.11 12:44:13 »
Na de ez olyankor is szólhat, ha épp nem fékezek?

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1698 Dátum: 2015.07.11 18:32:43 »
Na de ez olyankor is szólhat, ha épp nem fékezek?

Igen előfordulhat hisz ha nem fékezel a betét akkor is ott van közvetlen a tárcsa mellett csak nem fejt ki rá nyomást. Az akusztikus jelző ilyenkor is hozzá érhet. Viszont ezt nagyon könnyű ellenőrizni hisz leveszed a kereket és ellenőrzöd a betétek állapotát.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1699 Dátum: 2015.07.12 09:31:00 »
Köszönöm!

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1700 Dátum: 2015.07.14 22:46:57 »
Na de ez olyankor is szólhat, ha épp nem fékezek?

simán a betét is tud "fütyülni" fékezés nélkül is...nem csak a kopás jelző...

De gyanús, hogy azt hallod...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1701 Dátum: 2015.07.22 09:57:44 »
Neked is köszönöm!

fausztg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1702 Dátum: 2015.07.23 15:56:23 »
Sziasztok!

Egy 2008-as Corollám van 119000 Km van benne, én vagyok a 2. tulaj. Úgy 2000 KM-el ezelőtt került cserére mind a 4 féktárcsa, meg a fékbetétek is. A probléma az, hogy a jobb hátsó kerék felől, bemelegedés után (~10-15km megtétele) után fékezéskor olyan hang hallatszik, mint amikor áthajtok egy hídon a diletáción. A fékhatás rendben van. Visszavittem az autót és felújították a féknyerget, de azt mondták, hogy az sem lenne indokolt, olyan finoman jár. Amit észrevettem, hogy akkor lép fel a probléma, ha előtte jobbra kanyarodtam. Mindemellett a probléma már a csere előtt is megvolt, csak sokkal, sokkal halkabban, akkor betudtam annak, hogy a fékek cseréjével elmúlik, nos rosszabb lett, sokkal. Ha erősen fékezek, akkor csak egy pillanatra hallom, mintha "átnyomnám" a pedált a problémás részen, inkább enyhe fékezéskor lép fel.

Fékhatás rendben van, vibráció nincs. Betét/tárcsa új jó minőségű, fékolaj lecserélve, nyereg felújítva, 100-nál főfék munkahenger csere is volt. Nálam nagyon sok fékprobléma van ezzel a kocsival.

Lehet ez kerékcsapágy probléma? Vagy mégis a féknyereg? A szerelők mintha találgatnának, és bevallom nem szeretném reptetni az 50-100 ezret egy felesleges javításra úgy, hogy tovább is megmarad a probléma.

Valaki találkozott már hasonlóval?

Köszönöm előre is!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1703 Dátum: 2015.07.23 16:08:59 »
Sziasztok!

Egy 2008-as Corollám van 119000 Km van benne, én vagyok a 2. tulaj. Úgy 2000 KM-el ezelőtt került cserére mind a 4 féktárcsa, meg a fékbetétek is. A probléma az, hogy a jobb hátsó kerék felől, bemelegedés után (~10-15km megtétele) után fékezéskor olyan hang hallatszik, mint amikor áthajtok egy hídon a diletáción. A fékhatás rendben van. Visszavittem az autót és felújították a féknyerget, de azt mondták, hogy az sem lenne indokolt, olyan finoman jár. Amit észrevettem, hogy akkor lép fel a probléma, ha előtte jobbra kanyarodtam. Mindemellett a probléma már a csere előtt is megvolt, csak sokkal, sokkal halkabban, akkor betudtam annak, hogy a fékek cseréjével elmúlik, nos rosszabb lett, sokkal. Ha erősen fékezek, akkor csak egy pillanatra hallom, mintha "átnyomnám" a pedált a problémás részen, inkább enyhe fékezéskor lép fel.

Fékhatás rendben van, vibráció nincs. Betét/tárcsa új jó minőségű, fékolaj lecserélve, nyereg felújítva, 100-nál főfék munkahenger csere is volt. Nálam nagyon sok fékprobléma van ezzel a kocsival.

Lehet ez kerékcsapágy probléma? Vagy mégis a féknyereg? A szerelők mintha találgatnának, és bevallom nem szeretném reptetni az 50-100 ezret egy felesleges javításra úgy, hogy tovább is megmarad a probléma.

Valaki találkozott már hasonlóval?

Köszönöm előre is!
Nekem is a jobb hátsó fékkel volt gondom, félre is kopott. Először én is csapágyra gondoltam , de nem az volt :no: Betétcsere után jó lett.

fausztg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1704 Dátum: 2015.07.23 16:22:19 »
Igen, az előző betét nálam is durván félrekopott. Azt mondta a szerelő, hogy a gumialkatrészek meg voltak duzzadva hibás kenés miatt. Ezek cserélve lettek. Most 2 hete kb 1500 KM után újították fel a féknyerget, a betéteken alig látszik kopás, nem hogy félrekopás. Böngésztem a netet és nagyon sokan panaszkodnak fékproblémákra ezekkel az évjáratokkal kapcsolatban, de ilyesmit nem olvastam. Félrekopás egyébként a személyes ismeretségi körömben is volt, hasonló típus, csak 1.6-os motorral)

Kezd az őrületbe kergetni a probléma....

fausztg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1705 Dátum: 2015.07.23 16:23:56 »
Esetleg valaki Budapesten tud ajánlani megbízható szerelőt, akinél jók a személyes tapasztalatai fék/futómű témában?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1706 Dátum: 2015.07.23 18:13:11 »
Fékbetét nem lötyög, kotyog a helyén? Belevaló?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1707 Dátum: 2015.07.23 21:47:54 »
Esetleg valaki Budapesten tud ajánlani megbízható szerelőt, akinél jók a személyes tapasztalatai fék/futómű témában?

Érd szóba jöhet?  ::)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

fausztg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1708 Dátum: 2015.07.24 13:31:42 »
Az még belefér :) De ha Tatabányát mondtál volna, az már nem, bár az autó onnan való...

fausztg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1709 Dátum: 2015.07.24 13:33:44 »
Fékbetét nem lötyög, kotyog a helyén? Belevaló?

Elvileg tökéletesen passzol, motorkódra rendeltük. De még ha ez lenne a megoldás már boldog is lennék. A fékhenger visszatekertük ahogy kell. Ma reggel elhatároztam, hogy jobban taposom a féket, nem is hallottam a 25 km-en, amíg beértem a melóba. Furcsa...