Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 716038 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1680 Dátum: 2015.06.18 11:32:05 »
Kuplung nyikorgás 90%, hogy a kiemelő villa miatt van. Egy idő után berágódik, és nyikorog mozgatáskor. Teflonos láncspray-vel ideig-óráig el lehet hallgattatni.

A motor nyüszítése lehet vízpumpa, szíj, vagy bármelyik szíjjal hajtott segédberendezés. Vagy a szíj levételével, vagy a jó öreg csavarhúzós módszerrel viszonylag könnyen kideríthető.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1681 Dátum: 2015.06.18 17:33:35 »
Sziasztok!

Nekem is előjöttek sajnálatos módon a nyikorgások több fronton is. Az alanyunk egy 2003-as Corolla 1.4 Sedan.
Kuplung és motor: Második tulaj vagyok jelenleg 140.000km van az autóban. Mayernél vettem az autót, beszámított volt. Hölgy tulaja volt, ez sajnos meglátszott szegénykémen, mindenféle előítélet nélkül. Elég kemény volt a kuplungja (Hála Istennek össze tudtam hasonlítani másik Corollával), így úgy döntöttem, hogy kicseréltetem. Meg is vettem az alkatrészt (Valeo kuplung szett), amit egy nem márkaszervízes be is szerelt. Még a kuplung csere előtt nagyon zavaró volt (pesti dugókban közlekedem hazafelé), hogy a kuplung pedál nyikorgott. Kentem én mindent a műszerfal alatt... Rugóta pedál felett, a pedál alatt mindent. Először WD40-el, eredmény semmi. Utána szilikon spray-el, eredmény semmi, majd gépzsírral, eredmény semmi :( Elvittem tehát kuplung cserére, ami sikeres is volt. Elmentem az autóért, a kuplunk jól működött, nem nyekergett. 2 nap után elkezdett sikítani a motortérből valami, mintha turbó lenne benne. Visszavittem azokhoz akik a kuplungot cserélték, azt mondták, hogy vagy generátor, vagy a vízpumpa adja ki ezt a hangot. Kiakadtam rájuk, mert eddig nem volt semmilyen hangja. Elvittem Mayerékhez, hogy nézzék meg, mi lehet a baja. Azt mondták, hogy ez generátor hiba, fel kell újítani. Gondoltam nincs mit tenni, ez van. ~60K volt a javítás, elmentem az autóért, nem változott semmi.Kérdőre vontam őket, hogy olyat csináltak meg az autón, amit nem is kellett volna, de nem igazán tudták kimagyarázni. Motor sípol a felváltásoknál, illetve vagyok olyan szerencsés, hogy tegnap hazafelé munkából ismét elkezdtem hallani a kuplung pedál nyekergését.

Nagyon kezd az őrületbe kergetni. Valakinek valami tipp, hogyan tudnám megszüntetni vagy megszüntettetni a kuplung pedál nyikorgását és a motorból a sípoló hangot?
Augusztusban tervezünk egy nyaralást Horvát plusz Olaszországba.

Köszönöm előre is!

Szia!

Generátorban mit cseréltek? Ez a turbós hang milyen jellegű? Fütyül vagy inkább olyan vonyítós? Fordulatszámra változik az intenzitás? Esetleg akkor is ha fogyasztókat kapcsolsz be?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1682 Dátum: 2015.06.19 07:51:22 »
Kuplung nyikorgás 90%, hogy a kiemelő villa miatt van. Egy idő után berágódik, és nyikorog mozgatáskor. Teflonos láncspray-vel ideig-óráig el lehet hallgattatni.

A motor nyüszítése lehet vízpumpa, szíj, vagy bármelyik szíjjal hajtott segédberendezés. Vagy a szíj levételével, vagy a jó öreg csavarhúzós módszerrel viszonylag könnyen kideríthető.

Köszi a tippet, megpróbálom a teflonos láncspray-t.

Idézet
Szia!

Generátorban mit cseréltek? Ez a turbós hang milyen jellegű? Fütyül vagy inkább olyan vonyítós? Fordulatszámra változik az intenzitás? Esetleg akkor is ha fogyasztókat kapcsolsz be?

Szia!

A generátorban csapágyakat cseréltek és feszültség szabályozót, meg azt mondták a Mayerben, hogy "teljesen felújították", csili vili, mintha új lenne külsőleg. Ez inkább fütyülős hang, mint a turbó. Fordulatszámra változik , hangosabb ha nyomom neki. Terheléskor, fogyaszó kapcsoláskor szintén. Visszaolvastam korábban, írta valaki, hogy kuplunk cserekor be kell, hogy járódjon valami (azt hiszem a kinyomó csapágy), és, hogy el fog majd múlni a hang. Hideg motornál viszont nagyon idegesítő :(

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1683 Dátum: 2015.06.19 08:31:36 »
Köszi a tippet, megpróbálom a teflonos láncspray-t.

Szia!

A generátorban csapágyakat cseréltek és feszültség szabályozót, meg azt mondták a Mayerben, hogy "teljesen felújították", csili vili, mintha új lenne külsőleg. Ez inkább fütyülős hang, mint a turbó. Fordulatszámra változik , hangosabb ha nyomom neki. Terheléskor, fogyaszó kapcsoláskor szintén. Visszaolvastam korábban, írta valaki, hogy kuplunk cserekor be kell, hogy járódjon valami (azt hiszem a kinyomó csapágy), és, hogy el fog majd múlni a hang. Hideg motornál viszont nagyon idegesítő :(
Nem lehet hogy az ékszíjjat nem jól feszítették meg és csuszik? :hmmmm:

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1684 Dátum: 2015.06.19 09:38:26 »
Nem lehet hogy az ékszíjjat nem jól feszítették meg és csuszik? :hmmmm:

Sajnos nem. A márkaszervízben is nézték :(

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1685 Dátum: 2015.06.19 14:15:42 »
A generátorban csapágyakat cseréltek és feszültség szabályozót, meg azt mondták a Mayerben, hogy "teljesen felújították", csili vili, mintha új lenne külsőleg. Ez inkább fütyülős hang, mint a turbó. Fordulatszámra változik , hangosabb ha nyomom neki. Terheléskor, fogyaszó kapcsoláskor szintén. Visszaolvastam korábban, írta valaki, hogy kuplunk cserekor be kell, hogy járódjon valami (azt hiszem a kinyomó csapágy), és, hogy el fog majd múlni a hang. Hideg motornál viszont nagyon idegesítő :(

Érdekes, mert nekem is ilyen fütyülő hang van a generátorban (leírásodból ítélve, ténylegesen persze csak élőben lehetne összevetni). Én is vittem felújíttatni emiatt, nekem 2 csapágyat, szénkefét, csúszógyűrűt, meg diódahídat cseréltek mégis ugyanúgy megvan a fütyülő hang terheléskor fordulatszámmal arányosan. Fogalmam sincs mi okozhatja.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1686 Dátum: 2015.07.08 18:52:00 »
Sziasztok!
Olyan jellegű gondom támadt hogy alapjáraton ha bekapcsolom a klímát akkor ciripelő hang hallatszik a motortérből. Ha rálépek egy kicsit a gázpedálra, elhallgat....mivel ez a jelenség csakis bekapcsolt klímánál jelentkezik, ezért első körben a klímakompresszorra gondolnék.  Vagy....? Várom az ötleteket, előre is köszönöm! (2007-es Corolla D4-D 66kw.)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1687 Dátum: 2015.07.08 19:06:26 »
Sziasztok!
Olyan jellegű gondom támadt hogy alapjáraton ha bekapcsolom a klímát akkor ciripelő hang hallatszik a motortérből. Ha rálépek egy kicsit a gázpedálra, elhallgat....mivel ez a jelenség csakis bekapcsolt klímánál jelentkezik, ezért első körben a klímakompresszorra gondolnék.  Vagy....? Várom az ötleteket, előre is köszönöm! (2007-es Corolla D4-D 66kw.)

szíjfeszítő, kompresszor, valamelyik klíma cső rezonál...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1688 Dátum: 2015.07.08 19:20:05 »
Köszönöm a gyors választ! Esetleg hogyan tudnám ezeket megnézni, vagy kiszűrni a lehetséges tettest? Vagy ez komolyabb időtöltést(aláfekvést, emelést) igényel?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1689 Dátum: 2015.07.08 19:45:12 »
fülelés, esetleg vascsővel fülelés...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1690 Dátum: 2015.07.08 19:48:50 »
Értem... :eek: akkor elmegyek a dokihoz. No nem vagyok megfázva, de lenyúlom(kölcsönbe) a sztetoszkópját... [rohog]

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1691 Dátum: 2015.07.09 09:32:29 »
Srácok, pár napja nagyon magas, vékony nyikorgó hangot hallok, amíg kiállok a garázsból, át az udvaron, ki az utcára (lassan, egyesben).
Amikor az utcán elindulok, már abbamarad.
Mi lehet? Hajtáslánc, futómű?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1692 Dátum: 2015.07.09 10:08:04 »
bordásszij?
görgők?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1693 Dátum: 2015.07.09 10:48:53 »
Nem tudom, csak akkor hallani, amikor 1-esben gurulok vele, álló helyzetben nem.
És csak reggel. Amikor délután indulok a céges parkolóból, akkor nem.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1694 Dátum: 2015.07.10 19:47:48 »
Nem tudom, csak akkor hallani, amikor 1-esben gurulok vele, álló helyzetben nem.
És csak reggel. Amikor délután indulok a céges parkolóból, akkor nem.

Inkább fékre gondolok...honnan hallod?
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.