Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719999 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1665 Dátum: 2014.12.29 17:48:18 »
Igen, hajolj be kuplungpedál tövéhez és ahol forgó-csuklópontokat, rugót látsz, fújd meg nyugodtan zsírspray-vel vagy wd40-el. Műszerfal alatti burkolatot 2 csillagcsavar fogja, ha leveszed könnyeben odalátsz/odaférsz. 
Ha befejezted a műveletet és esetleg lefolyik-lecseppen egy kis kenőanyag a pedál gumijára azt takarítsd le.
Szia!
Én is erre gondoltam. Csak most ilyen hidegben nem vettem le a burkolatot és úgy fúltam be a dolgokat, ahol sikerült. Utána kis törölgetés.  :yes: Egyenlőre pár nyomkodásig jó volt, majd megint adta a hangot. Holnap megyek vele majd kiderül

LBLNBL

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1666 Dátum: 2015.03.16 21:08:48 »
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon, de máris egy problémával fordulnék hozzátok.
A kuplung pedál lenyomásakor ropogó hang hallatja magát. WD40-et próbáltam, nem történik semmi, bár elég nehéz normálisan odajuttatni az anyagot.
Tudna valaki tanácsot adni, mitől lehet ez a hang... talán csapágy vagy rugó..?
Válaszokat előre is köszönöm!

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1667 Dátum: 2015.03.17 11:39:51 »
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon, de máris egy problémával fordulnék hozzátok.
A kuplung pedál lenyomásakor ropogó hang hallatja magát. WD40-et próbáltam, nem történik semmi, bár elég nehéz normálisan odajuttatni az anyagot.
Tudna valaki tanácsot adni, mitől lehet ez a hang... talán csapágy vagy rugó..?
Válaszokat előre is köszönöm!
Szia!
Nekem is ez volt a bajom. WD-40-el kel befújni, de a tengelyt. ami a munkahengerbe megy bele. Befújás után pár nyomkodás és már el is múlik a ropogó hang.

LBLNBL

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1668 Dátum: 2015.03.17 20:19:04 »
Ezek szerint nem megfelelően fújtam be. Köszi a gyors választ, megpróbálom újfent.

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1669 Dátum: 2015.04.13 19:27:36 »
Sziasztok. Pár napja küzdök egy motorikus zörejjel. 3. és 4. fokozatban, hallatszik egy nem túl hangos mellékzörej, kicsit olyan,  mint amikor egy kiegyenlítetlen ventilátorlapátnak van némi halk, purrogó zaja. A többi fokozatban, illetve terheletlen motornál és üresben nincsen ez a zaj. Forrásaként a váltóra tippelek, de érdekelne, hogy valaki más nem szaladt-e bele ebbe a zajba. (A kocsi E12J Corolla Verso, 1.6-os motorral, 197e km-rel.)

radiohead

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1670 Dátum: 2015.04.29 22:43:57 »
Hello Mindenki. Olyan kérdésem lenne, hogy egy-két hónapja kormányoszlop furcsa hangot ad ha élesen eltekerem a kormányt. Nem a motortérből jön a zaj szerintem, mert érzem a kezemmel a furcsa akadós zörejt. Autószerelő azt mondta hogy régen cseréltek valami alkatrészt még gariba, mert típus hiba, ne foglalkozzak vele. Engem viszont nagyon zavar és a páromat is! Jó lenne ha egy jól irányzott WD40 megoldaná a problémát, de van egy olyan érzésem, hogy nagyobb javítás lesz/lenne a dologból!? Van valakinek 5lete mi ez pontosan és hogyan lehet orvosolni?
Típus: Toyota Corolla Sedan 1.4L 4E-FE 1998 (fapad, de imádjuk:)
Válaszokat előre is köszönöm!

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1671 Dátum: 2015.04.30 07:31:42 »
Olyan kérdésem lenne, hogy egy-két hónapja kormányoszlop furcsa hangot ad ha élesen eltekerem a kormányt. Nem a motortérből jön a zaj szerintem, mert érzem a kezemmel a furcsa akadós zörejt.
Típus: Toyota Corolla Sedan 1.4L 4E-FE 1998 (fapad, de imádjuk:)
Nekem mondjuk csak hangosan nyikorgott, akadás nem éreztem, csak nagy melegben csinálta akkor viszont, minden évben. 2 éve befújtam szilikon spray-vel ott ahol lent átmegy a tüzfalon a guminál a kormányoszlop, azonnal megjavult. Most a hétvégén újra megnyekkent egy picit (elég meleg volt az utastérben). Egy próbát megér neked is.

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1672 Dátum: 2015.04.30 09:41:32 »
Sziasztok!
Tudtok egy jóféle videót, vagy képes útmutatót adni a E12 középkonzol kiszereléséről,
Rádióra akarok rátoldani egy CD-váltó emulátort, gondoltam itt biztos nagyobb rutinotok van a gyors-biztos szétszedésről mint más topicban :)  :tt2:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1673 Dátum: 2015.04.30 14:39:48 »

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1674 Dátum: 2015.04.30 14:55:05 »
Ez így nagyon laza,
köszönöm segített :clap:

pali0121

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1675 Dátum: 2015.05.12 18:58:31 »
Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumra egy műszaki probléma okán.

Van egy 2005-ös 1,4 dízel corollám az autó rendszeresen karbantartott, én vagyon az első tulaj. Néhány napja furcsa kerepelő hang jön a motortér felől kb. 30 km/h-tól lehet hallani, majd egy idő után a menetszél zaja elnyomja. Benyomott kuplungnál a hang megszűnik, álló helyzetben a gázt megnyomva semmiféle zörej nem hallatszik. A mai nap folyamán ez még kiegészült egy fémes csörgő hanggal. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Lenne egy 250 km-es utam vele a hétvégén (a szerelőm is ott található). Merjek vele elindulni, vagy keressek egy szerelőt Pesten?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Pali

Auris0612

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1676 Dátum: 2015.05.13 18:51:02 »
Sziasztok!

Van egy 2007-es 1.6 vvt-i Toyota Aurisom és a napokban észrevettem, hogy reggel az első "hideg" indításkor hangosabb lett és ráadásul kicsit fémesebb a hangja, de csak pár percig még nem melegszik kicsit. Megnéztem az olajszintet és kb 1/3-nál van. Olajcsere óta 12.000 km-t ment. Gondoltam hogy esetleg az alacsonyabb olajszint miatt nincs megfelelő kenés vagy a lánc lehet? Az autóban 91.000 km van. 5W-30 Castrol olaj. Toyotánál szervizelt. Találkozott már valaki hasonlóval, vagy valami ötlet? Előre is köszönöm!

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1677 Dátum: 2015.05.13 19:59:56 »
Vízpumpa vo!t már cserélve? (Nekem tavaly év végén adta meg magát 70e km-nél)
Ha bemegszik, akkor gázadásra sem jön vissza a hangja? (Nekem csak kb 1200-as fordulat felett volt hangja)

Auris0612

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1678 Dátum: 2015.05.13 22:58:41 »
Vízpumpa nem volt még cserélve és gázadásra nem jön elő, pár perc után ahogy visszaáll 1000-es fordulat körülre onnantól már semmi.

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1679 Dátum: 2015.06.18 10:48:07 »
Sziasztok!

Nekem is előjöttek sajnálatos módon a nyikorgások több fronton is. Az alanyunk egy 2003-as Corolla 1.4 Sedan.
Kuplung és motor: Második tulaj vagyok jelenleg 140.000km van az autóban. Mayernél vettem az autót, beszámított volt. Hölgy tulaja volt, ez sajnos meglátszott szegénykémen, mindenféle előítélet nélkül. Elég kemény volt a kuplungja (Hála Istennek össze tudtam hasonlítani másik Corollával), így úgy döntöttem, hogy kicseréltetem. Meg is vettem az alkatrészt (Valeo kuplung szett), amit egy nem márkaszervízes be is szerelt. Még a kuplung csere előtt nagyon zavaró volt (pesti dugókban közlekedem hazafelé), hogy a kuplung pedál nyikorgott. Kentem én mindent a műszerfal alatt... Rugóta pedál felett, a pedál alatt mindent. Először WD40-el, eredmény semmi. Utána szilikon spray-el, eredmény semmi, majd gépzsírral, eredmény semmi :( Elvittem tehát kuplung cserére, ami sikeres is volt. Elmentem az autóért, a kuplunk jól működött, nem nyekergett. 2 nap után elkezdett sikítani a motortérből valami, mintha turbó lenne benne. Visszavittem azokhoz akik a kuplungot cserélték, azt mondták, hogy vagy generátor, vagy a vízpumpa adja ki ezt a hangot. Kiakadtam rájuk, mert eddig nem volt semmilyen hangja. Elvittem Mayerékhez, hogy nézzék meg, mi lehet a baja. Azt mondták, hogy ez generátor hiba, fel kell újítani. Gondoltam nincs mit tenni, ez van. ~60K volt a javítás, elmentem az autóért, nem változott semmi.Kérdőre vontam őket, hogy olyat csináltak meg az autón, amit nem is kellett volna, de nem igazán tudták kimagyarázni. Motor sípol a felváltásoknál, illetve vagyok olyan szerencsés, hogy tegnap hazafelé munkából ismét elkezdtem hallani a kuplung pedál nyekergését.

Nagyon kezd az őrületbe kergetni. Valakinek valami tipp, hogyan tudnám megszüntetni vagy megszüntettetni a kuplung pedál nyikorgását és a motorból a sípoló hangot?
Augusztusban tervezünk egy nyaralást Horvát plusz Olaszországba.

Köszönöm előre is!