Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 720039 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1650 Dátum: 2014.12.10 21:35:34 »
Ez a (nekem inkább cuppogó) hangra emlékeztető valami nekem is volt, nem foglalkoztam vele, aztán egyszer közölte velem szaki hogy ki kell cserélni az első szilenteket.
Én nem foglalkoznék vele.

Kösz a gyors reagálást. Na igen, akár cuppogó hangnak is nevezhetem, belefér. :) Asszem csak alánézetek a szilentekre koncentrálva, aztán ha tényleg azok, akkor eljárok rajtuk tavaszig, akkor majd újragondolom.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1651 Dátum: 2014.12.14 20:25:05 »
Na szal Pénteken betöltötte a 17 évet, este óta nem csak nyikorog (sztem valamelyik feszítő lesz), csörömpöl is.
Olyan mintha valami fémlemez rezegne, vagy egy golyó ugrándozna.
Tippek?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1652 Dátum: 2014.12.14 21:35:28 »
Na szal Pénteken betöltötte a 17 évet, este óta nem csak nyikorog (sztem valamelyik feszítő lesz), csörömpöl is.
Olyan mintha valami fémlemez rezegne, vagy egy golyó ugrándozna.
Tippek?

Firenze - Napoli 0-0  X  (tippnek jó ;))
Manók, éjjel golyós malmot építettek az eh alá.
Más.
Érdekel még egy Kappa, de komolyan? A tulajdonos állítása szerint ki lett cserélve az idén minden problémát okozó alkatrész, új kötelezőt és műszakit kap januárban, benzi v. gáz üzemmódra átépítve.Óbudán megtekinthető és kipróbálható.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1653 Dátum: 2014.12.14 21:40:13 »
Firenze - Napoli 0-0  X  (tippnek jó ;))
Manók, éjjel golyós malmot építettek az eh alá.
Más.
Érdekel még egy Kappa, de komolyan? A tulajdonos állítása szerint ki lett cserélve az idén minden problémát okozó alkatrész, új kötelezőt és műszakit kap januárban, benzi v. gáz üzemmódra átépítve.Óbudán megtekinthető és kipróbálható.
Ha jól rémik az egy 3.0 V6-os, mint pl ez. Nekem kicsit nagy falat, a szívem csücske ez a példány. Héten kiderül lesz e melóm januártól, aztán felveszem megint a fonalat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1654 Dátum: 2014.12.14 23:56:29 »
Na szal Pénteken betöltötte a 17 évet, este óta nem csak nyikorog (sztem valamelyik feszítő lesz), csörömpöl is.
Olyan mintha valami fémlemez rezegne, vagy egy golyó ugrándozna.
Tippek?

Kipufogó hővédő lemez?  A Mazdámon (a CoV elődjén) anno lerohadt egy tartóbilincse, az tudott nagyon csörömpölni-rezonálni. A másik ilyen zajom egy kiégett szűkítő volt a kipufogó középső dobjában...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1655 Dátum: 2014.12.15 00:06:43 »
Kipufogó hővédő lemez?  A Mazdámon (a CoV elődjén) anno lerohadt egy tartóbilincse, az tudott nagyon csörömpölni-rezonálni. A másik ilyen zajom egy kiégett szűkítő volt a kipufogó középső dobjában...
Köszi, ez már jobb tipp mint az előző. Vicces hogy nem folyamatosan csinálja, ha elvinném szakihoz tuti épp megnyugodna. Akkor megvárom amíg állandósul.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1656 Dátum: 2014.12.15 00:39:32 »
Köszi, ez már jobb tipp mint az előző. Vicces hogy nem folyamatosan csinálja, ha elvinném szakihoz tuti épp megnyugodna. Akkor megvárom amíg állandósul.

A lemez csak egy bizonyos fordulatszámnál rezonált, de a hibára csak akkor jöttem rá, amikor végigcibáltam az egész kocsialját, mert az a piszok bilincs szemre épnek tűnt. A középső dobban elszabadult fémlap viszont zajongott mindig...
Más: esetleg kiégett katalizátor nem okozhatja? Az is szokott csörögni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1657 Dátum: 2014.12.15 00:45:08 »
Egyre jobb alkatrészek :D
Vizsgázni Márciusba fog, addig csak kiderül hogy nem az volt ...
Amúgy a hangot inkább a bal elejéből hallom és nem középről. Persze ez nem jelent semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.15 00:48:15 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1659 Dátum: 2014.12.29 00:06:44 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1660 Dátum: 2014.12.29 10:22:17 »
,

Firenze - Napoli ... :D :D
Ventilátor a házhoz "húz" a hidegtűl.
Csakhogy az emlitett ventilátor ki vala kapcsolva a video készítése alatt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1661 Dátum: 2014.12.29 16:41:22 »
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mióta bejött ez a hideg idő, azóta, amikor benyomom a kuplung pedált az "recseg". Tapasztalt már valaki ilyet?

Azt már megszoktam és tudok ellene tenni, hogy mikor lenyomom vagy felengedem a kuplungot, akkor fémes "cicergő" hangot ad. Ezt úgy szoktam orvosolni, hogy a váltó háznál, ahol egy gumiharangon keresztül megy be a kinyomó kar ott bezsirzom. Le kell húzni a harangot és zsír spay-vel a tengely irányába be kell fújni. Ezt még egy márkaszervizes mutatta meg anno

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1662 Dátum: 2014.12.29 16:51:00 »
Vajon nem a pedàltol jön a hang, tehàt az utastéren belül? Amùgy kemény a kuplung?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

TZoli

  • Vendég
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1663 Dátum: 2014.12.29 17:12:04 »
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mióta bejött ez a hideg idő, azóta, amikor benyomom a kuplung pedált az "recseg". Tapasztalt már valaki ilyet?

Igen, hajolj be kuplungpedál tövéhez és ahol forgó-csuklópontokat, rugót látsz, fújd meg nyugodtan zsírspray-vel vagy wd40-el. Műszerfal alatti burkolatot 2 csillagcsavar fogja, ha leveszed könnyeben odalátsz/odaférsz. 
Ha befejezted a műveletet és esetleg lefolyik-lecseppen egy kis kenőanyag a pedál gumijára azt takarítsd le.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.29 17:17:35 írta TZoli »

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1664 Dátum: 2014.12.29 17:39:03 »
Vajon nem a pedàltol jön a hang, tehàt az utastéren belül? Amùgy kemény a kuplung?
Szia!
Igen utastéren belülről jön a hang. Azt hogy kemény-e a kuplung azt nem tudom, mivel akkor kellene egy másik corolla amivel össze tudom hasonlítani. Az biztos, ha befújom kint a nyakló részét, akkor puhább lesz a pedál.