Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719274 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #165 Dátum: 2005.11.03 08:23:21 »
Idézetet írta: "robi"
Nem értem a megoldást. Mivel a hang csak menet közben jelentkezik, hogyan emeljem meg emelővel?

Álló helyzetben, mintha kereket cserélnél. A féloldalas emelés elég nagy elmozdulást okoz, és ha kívulrol jon, be is tudod határolni.
Persze, ha a sejtésed jó, és egyértelmuen belulrol jon a hang, akkor ebben az esetben eredményesebb lehet egy jó fulu utas...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #166 Dátum: 2005.11.07 07:36:09 »
No, hát megvizsgáltam a dolgokat. Nem a műanyagok súrlódása okozza a dolgot (bár attól még beszilikonoztam) hanem ez egy fémek súrlódásából adott nyikorgás/ropogás - szerintem a futómű irányából.
Ez már tullépi az én hatáskörömet - a tavaszra tervezett generálózásban ezt megnézetem majd.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #167 Dátum: 2005.11.07 14:21:07 »
Idézetet írta: "robi"
No, hát megvizsgáltam a dolgokat. Nem a műanyagok súrlódása okozza a dolgot (bár attól még beszilikonoztam) hanem ez egy fémek súrlódásából adott nyikorgás/ropogás - szerintem a futómű irányából.
Ez már tullépi az én hatáskörömet - a tavaszra tervezett generálózásban ezt megnézetem majd.


Na akkor még egy kérdés: Hátulról jön a hang? Mert ha igen, akkor a keresztstabrudazat gumifelfüggesztései okozhatják.

Nálam is előjött, kelemetlen nyekergő hang, főleg felütéses úthibáknál jelentkezik. A stabgumikat grafitos kenőspray-vel kell befújni, ez időleges - jobb esetben féléves -  +oldást jelent. Végső +oldás ezek cseréje.

Én azt hittem, hogy lengéscsillapító szállt el, gyorsan szervíz, beméretés, majd a szerelő vigyorogva befújta a stabgumikat..... Viszont +tudtam, hogy a lengéscsillapítóim 75%-osak.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #168 Dátum: 2005.11.07 20:35:32 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
No, hát megvizsgáltam a dolgokat. Nem a műanyagok súrlódása okozza a dolgot (bár attól még beszilikonoztam) hanem ez egy fémek súrlódásából adott nyikorgás/ropogás - szerintem a futómű irányából.
Ez már tullépi az én hatáskörömet - a tavaszra tervezett generálózásban ezt megnézetem majd.


Na akkor még egy kérdés: Hátulról jön a hang? Mert ha igen, akkor a keresztstabrudazat gumifelfüggesztései okozhatják.

Nálam is előjött, kelemetlen nyekergő hang, főleg felütéses úthibáknál jelentkezik. A stabgumikat grafitos kenőspray-vel kell befújni, ez időleges - jobb esetben féléves -  +oldást jelent. Végső +oldás ezek cseréje.

Én azt hittem, hogy lengéscsillapító szállt el, gyorsan szervíz, beméretés, majd a szerelő vigyorogva befújta a stabgumikat..... Viszont +tudtam, hogy a lengéscsillapítóim 75%-osak.... :-)

Köszi, ez elég logikusnak tűnik. És képzeld, ma tetettem fel a téligumikat. Amikor leeresztették a kocsit a kerekeire, erős pattanások-ropogások voltak hallhatók... gondolom ugyanaz a jelenség most kívülről érzékelve.
Ilyen grafitos kenőspray hol szerezhető be?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #169 Dátum: 2005.11.07 20:46:41 »
Idézetet írta: "robi"
Ilyen grafitos kenőspray hol szerezhető be?

...mert a Bárdi autó meg a Unix trade webáruházaiban nincs ilyesmi...

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #170 Dátum: 2005.11.22 09:42:46 »
Amióta bejöttek a hidegek, az első néhány km-en nagyon zörög hátul a csomagtartó takaró. Ráadásul nem is húzódik vissza rendesen, ha kiakasztom. Más kombi tulajnál is jelentkezik ez, vagy csak én vagyok szerencsés?  :shock:
Visszajövök :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #171 Dátum: 2005.11.22 10:43:52 »
Idézetet írta: "obga"
Amióta bejöttek a hidegek, az első néhány km-en nagyon zörög hátul a csomagtartó takaró. Ráadásul nem is húzódik vissza rendesen, ha kiakasztom. Más kombi tulajnál is jelentkezik ez, vagy csak én vagyok szerencsés?  :shock:


Néha nyikorog; de visszamegy rendesen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #172 Dátum: 2005.11.22 12:43:57 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "obga"
Amióta bejöttek a hidegek, az első néhány km-en nagyon zörög hátul a csomagtartó takaró. Ráadásul nem is húzódik vissza rendesen, ha kiakasztom. Más kombi tulajnál is jelentkezik ez, vagy csak én vagyok szerencsés?  :shock:
Néha nyikorog; de visszamegy rendesen!

Ha ez egy OFF Astra-topic lenne, egy regényt tudnék ide írni... :twisted:
music     

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #173 Dátum: 2005.11.22 18:15:14 »
Sajnos nem Astra topic. Ezzel az új, ráncfelvarrott Corollával nem vagyok maradéktalanul elégedett.
Az előző, a négylámpás, na az autó volt. Az nem zörgött 60000 km után sem. Ez már 18500-nál olyan zakatolást, kattogást göröncölést bír néha levágni, hogy Zaporozsecben érzem magam. :evil: (bár az sem zörgött ennyire - vagy csak a motorhangtól nem hallottam? :roll: )
Mi lesz itt 2-3 év múlva? Szétesik?  :?:  :?:  :?:
Visszajövök :)

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #174 Dátum: 2005.11.22 18:18:14 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "robi"
Ilyen grafitos kenőspray hol szerezhető be?

...mert a Bárdi autó meg a Unix trade webáruházaiban nincs ilyesmi...

Ma láttam a UNIX-nál a Frangepánba, valami CNC a márkája...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #175 Dátum: 2005.11.22 18:20:13 »
Idézetet írta: "obga"
Sajnos nem Astra topic. Ezzel az új, ráncfelvarrott Corollával nem vagyok maradéktalanul elégedett.
Az előző, a négylámpás, na az autó volt. Az nem zörgött 60000 km után sem. Ez már 18500-nál olyan zakatolást, kattogást göröncölést bír néha levágni, hogy Zaporozsecben érzem magam. :evil: (bár az sem zörgött ennyire - vagy csak a motorhangtól nem hallottam? :roll: )
Mi lesz itt 2-3 év múlva? Szétesik?  :?:  :?:  :?:

Sajna a ráncfelvarrás előtti is hasonló jegyeket mutat 30e km-nél már... :( Ez az angol-török összerakás nem tett jót az E12-nek.
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #176 Dátum: 2005.11.22 18:23:39 »
Nekem egy helyről jönnek hangok: a középkonzolból, a magnó felől. Máskülönben gyakorlatilag teljesen kussban van az utastér.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #177 Dátum: 2005.11.22 18:38:10 »
Idézetet írta: "Satriani"
Nekem egy helyről jönnek hangok: a középkonzolból, a magnó felől. Máskülönben gyakorlatilag teljesen kussban van az utastér.

Főleg nekem is, ez most a hifiszerelés után jelentkezett igazából. Persze mindez csak rossz úton jön elő (Thököly), de az előző OFF: Xantiám 7 évesen meg se mukkant a macskaköveken...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #178 Dátum: 2005.11.22 19:42:33 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "robi"
Ilyen grafitos kenőspray hol szerezhető be?

...mert a Bárdi autó meg a Unix trade webáruházaiban nincs ilyesmi...

Ma láttam a UNIX-nál a Frangepánba, valami CNC a márkája...

aha... hát a webáruházban vannak mindenféle CRC sprayek, tisztítószerek, etc. de egyik nevéből sem tűnik ki kifejezetten hogy grafitos lenne. Van rézpaszta akár sprayben is, meg Hőálló paszta, meg Kipufogó javító... kösz a tippet, majd beszaladok akkor személyesen és megnézem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #179 Dátum: 2005.11.23 02:14:39 »
Idézetet írta: "obga"
Mi lesz itt 2-3 év múlva? Szétesik?  :?:  :?:  :?:

Hacsak nem találod meg a zajforrásokat, és egy kis szivacsdarabbal nem orvosolod.
music