Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 734001 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1575 Dátum: 2013.10.06 09:24:17 »
A feszítő görgőnél nekem is így volt, de ennél a vezetőgörgőnél is így van?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1576 Dátum: 2013.10.06 10:48:48 »
Valoszinüleg igen, de azért mérget nem vennék rà, mert nàlam egyszerre cserélte a szerelö mind a kettöt...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1577 Dátum: 2013.10.06 11:46:00 »
A feszítő görgőnél nekem is így volt, de ennél a vezetőgörgőnél is így van?

Nem kell megemelni semmit, de akna, vagy emelő kell hozzá...
Átmenő csavarral van megoldva, anya a görgőnél van (múltkor rosszul emlékeztem), de a görgő felől nem tudod lelazítani, én csavar fejénél lazítottam ( a blokkon van hátul).
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1578 Dátum: 2013.10.06 11:54:17 »
Igen, végül is mikor nekem cserélte, akkor nem volt akna, tehàt igy oldotta meg a szerelö...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1579 Dátum: 2013.10.10 21:49:32 »
Ide is beírom:

Azt hogyan lehetne megtudni, hogy mi "csörög" az autómban, a motor vagy valami lemez, pl hővédő vagy valami más? Megy bizonyos fordulat szám fölött jelentkezik és akkor is amikor alacsony fordulatnál adok nagyobb gázt. Először csörren egyet (meg úgy remeg kicsit az autó) aztán elmúlik és megy rendesen. Pár, 1-2 másodperc az egész. Ha lassan gyorsítok, vagy magasabb a fordulat, akkor nem csinálja. De ha nagyon magas a fordulat akkor megint rezonál valami. De az folyamatosan amíg az x tartományban vagyok. Ritkán jár ott az autó úgyhogy nem tudom hol jelentkezik, olyan 5000 fölött lesz...
De eddig nem volt!

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1580 Dátum: 2013.10.21 22:36:10 »
Tudtok egy optimàlis összetételü kenöanyagrol spray formàtumban, amit meg lehetne probàlni befùjni a kuplung-villàhoz, és amivel meg lehetne szüntetni annak a nyöszörgését?

A mùltkor egy standard (lehet WD40?) spray-el fùjt be a szaki oda a kuplung-villàhoz, de akkor szinte azonnal meg is szünt az onnan jövö nyöszörgés, de csak egy pàr napig...
Aztàn egy teflonos alapù szàraz kenöanyagù (PTFE) spray-el probàlkoztunk, de a kuplung-villa még mindig nyöszörög egy kicsit, pedig szinte a spray egész tartalmàt odafùjta a szaki.
A gond az, hogy oda a villàhoz csak befùjni lehet, mert a zsirozàshoz nem lehet eléggé màsként hozzàférni...

Vajon ilyen fémalkatrészekre is ajànlott szilikon alapù kenöanyag spray formàtumba oda is alkalmazhato és érdemes lenne megprobàlni?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1581 Dátum: 2014.05.22 10:19:35 »
Újabb érdekes nyikorgást tapasztaltam az e11-es corimon. Főként tolatva jelentkezik alászedett kormánynál. Ahogy finoman elindulok kitekert kormánnyal valami nyikorog a futóműben, korábban is hallottam már, mintha valami nyikkanna egyet, most is csak rövid ideig hallható, kb. fél mp, de egyértelmű nyikorgás, szerintem valahol elment a kenőanyag.  Most már ha alászedem a kormányt és lőre indulok el finoman akkor is meg megnyikkan, de inkább csak nyöszörgést hallani. A féltengelyen a gumik épek, folyást nem látok.
Ettől függetlenül a gumik alá nézek, csak itt is felteszem a kérdést, hogy milyen kenőanyagot (pl. lítiumos zsír) érdemes használni?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1582 Dátum: 2014.05.22 10:50:20 »
 ::)
Üdv espero1 és Zolee11!
Ezt érdemes megpróbálni

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1583 Dátum: 2014.05.22 11:18:29 »
És ezt nyomhatom a csuklókra? Elég sűrű lesz? A PTFE valami teflonos keveréket jelentene? Viszont minden aprósághoz biztos jó. Nemsokára (csak legyen időm rá) megbontom a motortérben a váltó-bowdent és a a kis váltó karocskákat is leszerelem meg a műanyag perselyeket is cserélem, mert elég nagy a lötyögés, és nagyon pontatlan lett a váltó, szóval ide milyen kenőanyagot lenne célszerű használni? Ugyanez mehet, esetleg valami tartósabb zsír?
Köszi!

kirigabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1584 Dátum: 2014.05.22 12:47:37 »
Sziasztok!

Gondolom, hogy ti is találkoztatok már azzal a problémával, hogy az E12-es Corolla ajtói egy bizonyos kor után nehezen nyitódnak-záródnak és nyikorognak is... Ki mivel orvosolta a problémát (WD40 mellett vagy helyett)??? Gépzsír esetleg?  :helpsmilie:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1585 Dátum: 2014.05.22 15:18:09 »
És ezt nyomhatom a csuklókra? Elég sűrű lesz? A PTFE valami teflonos keveréket jelentene? Viszont minden aprósághoz biztos jó. Nemsokára (csak legyen időm rá) megbontom a motortérben a váltó-bowdent és a a kis váltó karocskákat is leszerelem meg a műanyag perselyeket is cserélem, mert elég nagy a lötyögés, és nagyon pontatlan lett a váltó, szóval ide milyen kenőanyagot lenne célszerű használni? Ugyanez mehet, esetleg valami tartósabb zsír?
Köszi!
Üdv!
Valóban, inkább általános célra jó - a váltórudazatot, perselyt, csuklókat pl. teflonzsírral fújtam le, ahogy a gázbovdent is, az ablaksíneket, ajtóhatárolókat, üléssíneket, ajtóteleszkópokat stb., és a kuplung kiemelővilla kenésére is ezt használtam anno, úgy tűnik, tartós a hatása - a wd40-féle folyékony tünetmentesítésnél sokkal hatékonyabb. Bár a teflon adalék miatt is (PTFE) nagy a hőtűrése, de féltengelycsuklókhoz a sűrűsége okán is általában molibdén diszulfidos zsírt ajánlanak: 
- Pl.,   
- vagy

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1586 Dátum: 2014.05.22 22:57:33 »
Üdv!
Valóban, inkább általános célra jó - a váltórudazatot, perselyt, csuklókat pl. teflonzsírral fújtam le, ahogy a gázbovdent is, az ablaksíneket, ajtóhatárolókat, üléssíneket, ajtóteleszkópokat stb., és a kuplung kiemelővilla kenésére is ezt használtam anno, úgy tűnik, tartós a hatása - a wd40-féle folyékony tünetmentesítésnél sokkal hatékonyabb. Bár a teflon adalék miatt is (PTFE) nagy a hőtűrése, de féltengelycsuklókhoz a sűrűsége okán is általában molibdén diszulfidos zsírt ajánlanak: 
- Pl.,   
- vagy
Szia!
Köszönöm szépen a tájékoztatót, és a segítséget!  :yes:
Közben ma voltam a Bárdiban és beszereztem általános célra valót, ami lítiumos, illetve ezt a sprayt is, mivel sok helyre a helyszűke miatt nem lehet manuálisan ecsettel, kézzel felvinni. Mondták is, hogy a féltengelycsuklók speciális zsírt tartalmaznak, az jár a tengelyhez is és a gumiharang készlethez is, de akár lehet külön is venni, viszont ha a gumi nem sérült és a helyén van, akkor a beszereléskor felvitt zsírnak ott kell lennie, tehát az általam tapasztalt nyikorgás nem onnan jön az szinte 100%.

Ma este próbáltam előcsalni a nyikorgást, de nem jött, valószínüleg csak hideg állapotban nyekereg valami, ami most már rövidebb nyikorgásba kezd átcsapni. Intenzív terhelésnél sem kattog semmi, illetve tavaly ősszel volt futóműbeállításon, pár szilenten kívül nem kellett semmit cserélni, mással nem volt gond, viszont bő egy éve érzékeltem ezt a nyüszögést tolatás közben ha közben eltekertem a kormányt teljesen.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1587 Dátum: 2014.05.22 23:10:19 »
@Zolee
Ez a nyöszörgés nem a szervo vagy valami kormànyalkatrész normàlis hangja akkor mikor a végsö pozicioba tekered a kormànyt? Nàlam is van ilyenkor egy alig hallhato hang, ami szerintem normàlis. De lehet nàlad màs nyikorgàs is hallhato.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1588 Dátum: 2014.05.23 08:15:23 »
@Zolee
Ez a nyöszörgés nem a szervo vagy valami kormànyalkatrész normàlis hangja akkor mikor a végsö pozicioba tekered a kormànyt? Nàlam is van ilyenkor egy alig hallhato hang, ami szerintem normàlis. De lehet nàlad màs nyikorgàs is hallhato.
Igen azt felismertem, az egy mélyebb inkább szuszogó hang, de ez nem az, nem a kormány forgatására jön elő, hanem amikor hajtast kap a feltengely és a kerék. Egyértelműen ezzel függ össze, de közel egyenes állásban nem csinálja, csak akkor ha majdnem teljesen el van tekerve a kormány.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1589 Dátum: 2014.05.23 18:24:43 »
Szerintem a fék.
Egyenesben nem csinálja. De ha alá van szedve, akkor van annyi játéka a csapágynak, hogy egyik pofához hozzáérhet.  :otlet: