Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719024 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #135 Dátum: 2005.09.26 11:09:17 »
Idézetet írta: "PLacc"
Hi!

A sebváltó körüli műanyagborítás (szivargyújtóval) nem recseg senkinek? Már ha kicsit megnyomom borzalmas hangja van... :(

Enyém nem... esetleg tegyél egy kis szilikon sprayt a beillesztésekre.
Nem ártana ha az aláírásodba betennéd az autód típusát/modelljét/évjáratát, tudjuk miről van szó

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #136 Dátum: 2005.09.26 11:13:04 »
Idézetet írta: "PLacc"
Hi!

A sebváltó körüli műanyagborítás (szivargyújtóval) nem recseg senkinek? Már ha kicsit megnyomom borzalmas hangja van... :(


Egy picit nekem is recseg, de csak ha durván megnyomom, próbáld meg úgy, hogy kiveszed a sebváltó körüli műanyagot (hamutál ki, aztán felfelé kipatint, ha úgy nem recseg, akkor kis szilikon neki, és úgy vissza, ha akkor is recseg, akkoris könnyebben keresgélsz tovább.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #137 Dátum: 2005.09.26 11:18:49 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "PLacc"
Hi!

A sebváltó körüli műanyagborítás (szivargyújtóval) nem recseg senkinek? Már ha kicsit megnyomom borzalmas hangja van... :(

Enyém nem... esetleg tegyél egy kis szilikon sprayt a beillesztésekre.
Nem ártana ha az aláírásodba betennéd az autód típusát/modelljét/évjáratát, tudjuk miről van szó

Hello!
Köszi, gondoltam, az avatar magáért beszél, de javítom... :)
Zsuzsát üdvözlöm! :D
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #138 Dátum: 2005.09.26 11:20:20 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "PLacc"
Hi!

A sebváltó körüli műanyagborítás (szivargyújtóval) nem recseg senkinek? Már ha kicsit megnyomom borzalmas hangja van... :(


Egy picit nekem is recseg, de csak ha durván megnyomom, próbáld meg úgy, hogy kiveszed a sebváltó körüli műanyagot (hamutál ki, aztán felfelé kipatint, ha úgy nem recseg, akkor kis szilikon neki, és úgy vissza, ha akkor is recseg, akkoris könnyebben keresgélsz tovább.

Köszi, kipróbálom!
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #139 Dátum: 2005.09.28 12:20:44 »
Idézetet írta: "Gabriel"
Sziasztok!
2004 05.-i 1.4-es corolla wagonom, kb. három hete 2700-as ford./p.-nél
erős morgó,dübörgő hangot hallat.Olyan mintha valami rezonálna.A szervizben egy-két dolgot megnéztek és igérgettek.A hang csak ehhez a fordulatszámhoz köthető.(kellemetlen, mert ekkor 5.-ben 90km/h a sebesség) Valaki találkozott-e már hasonló esettel?


Szia Gabrel!

Nállam is ugyen az a probléma van, de pont 3000-es ford./percnél. S csak akkor ha húzatom, illetve ha sebességben van. Magyarul, ha terhelem a motort.
Üresbe pörgetve a jelenség nem tapasztalható. Október-Novemberben viszem egy éves szervízre, akkor majd megkérdem őket, hogy ez mi.
Olyan 3500km körül kezdőthetett a morgó, hang. Azzal nyugtattak, hogy még bejáratós. Olyan mintha valami műanyag hozzáérne valamihez. Most a gépsárkányomban 11000km van benne.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #140 Dátum: 2005.09.28 13:29:16 »
Nekem a vezető melletti ajtón rezonál be valami, ha kicsit hangosabban szól a rádió, vagy egy bizonyos érdességű úton haladok. Még nem jöttem rá, hogy mi rezonál...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #141 Dátum: 2005.09.28 13:46:50 »
Idézetet írta: "whis"
Nekem a vezető melletti ajtón rezonál be valami, ha kicsit hangosabban szól a rádió, vagy egy bizonyos érdességű úton haladok. Még nem jöttem rá, hogy mi rezonál...  :roll:

Az ablak le van húzva? Nekem az zörög kicsit rossz úton... Felhúzva persze nem.
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #142 Dátum: 2005.09.28 14:30:10 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "whis"
Nekem a vezető melletti ajtón rezonál be valami, ha kicsit hangosabban szól a rádió, vagy egy bizonyos érdességű úton haladok. Még nem jöttem rá, hogy mi rezonál...  :roll:

Az ablak le van húzva? Nekem az zörög kicsit rossz úton... Felhúzva persze nem.

Felhúzott ablaknál  :?  Nekem csak akkor zörög, ha egy kicsit van lehúzva (~1-3 cm-re), rossz úton kalamol. De ez a rezgés csak most jött elő és felhúzott ablaknál, kimondottan rezonancia  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #143 Dátum: 2005.09.28 15:49:02 »
Idézetet írta: "Ozvego"
Idézetet írta: "Gabriel"
Sziasztok!
2004 05.-i 1.4-es corolla wagonom, kb. három hete 2700-as ford./p.-nél
erős morgó,dübörgő hangot hallat.Olyan mintha valami rezonálna.A szervizben egy-két dolgot megnéztek és igérgettek.A hang csak ehhez a fordulatszámhoz köthető.(kellemetlen, mert ekkor 5.-ben 90km/h a sebesség) Valaki találkozott-e már hasonló esettel?


Szia Gabrel!

Nállam is ugyen az a probléma van, de pont 3000-es ford./percnél. S csak akkor ha húzatom, illetve ha sebességben van. Magyarul, ha terhelem a motort.
Üresbe pörgetve a jelenség nem tapasztalható. Október-Novemberben viszem egy éves szervízre, akkor majd megkérdem őket, hogy ez mi.
Olyan 3500km körül kezdőthetett a morgó, hang. Azzal nyugtattak, hogy még bejáratós. Olyan mintha valami műanyag hozzáérne valamihez. Most a gépsárkányomban 11000km van benne.


Hogy ha az a morgo hang inkabb ilyen siro nyoszorgo hang akar lenni akkor a motor elotti bakot kell kicsereltetni, vmi frekvencia elnyelo akarmicsoda bakra amivel megszunik.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #144 Dátum: 2005.09.28 16:42:00 »
Idézetet írta: "Ozvego"
Idézetet írta: "Gabriel"
Sziasztok!
2004 05.-i 1.4-es corolla wagonom, kb. három hete 2700-as ford./p.-nél
erős morgó,dübörgő hangot hallat.Olyan mintha valami rezonálna.A szervizben egy-két dolgot megnéztek és igérgettek.A hang csak ehhez a fordulatszámhoz köthető.(kellemetlen, mert ekkor 5.-ben 90km/h a sebesség) Valaki találkozott-e már hasonló esettel?


Szia Gabrel!

Nállam is ugyen az a probléma van, de pont 3000-es ford./percnél. S csak akkor ha húzatom, illetve ha sebességben van. Magyarul, ha terhelem a motort.
Üresbe pörgetve a jelenség nem tapasztalható. Október-Novemberben viszem egy éves szervízre, akkor majd megkérdem őket, hogy ez mi.
Olyan 3500km körül kezdőthetett a morgó, hang. Azzal nyugtattak, hogy még bejáratós. Olyan mintha valami műanyag hozzáérne valamihez. Most a gépsárkányomban 11000km van benne.


Nekem volt hasonló gondom, magasabb fordulatszámnál a levegőszürő dobozába, ahol a cső becsatlakozik, a két műanyag berezonált. Nézzétek meg ott, meg lett piszkálva a cső, és azóta elmúlt a hang. Nálam ez volt a gond.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #145 Dátum: 2005.09.28 23:34:45 »
Idézetet írta: "Ozvego"
Idézetet írta: "Gabriel"
Sziasztok!
2004 05.-i 1.4-es corolla wagonom, kb. három hete 2700-as ford./p.-nél
erős morgó,dübörgő hangot hallat.Olyan mintha valami rezonálna.A szervizben egy-két dolgot megnéztek és igérgettek.A hang csak ehhez a fordulatszámhoz köthető.(kellemetlen, mert ekkor 5.-ben 90km/h a sebesség) Valaki találkozott-e már hasonló esettel?


Szia Gabrel!

Nállam is ugyen az a probléma van, de pont 3000-es ford./percnél. S csak akkor ha húzatom, illetve ha sebességben van. Magyarul, ha terhelem a motort.
Üresbe pörgetve a jelenség nem tapasztalható. Október-Novemberben viszem egy éves szervízre, akkor majd megkérdem őket, hogy ez mi.
Olyan 3500km körül kezdőthetett a morgó, hang. Azzal nyugtattak, hogy még bejáratós. Olyan mintha valami műanyag hozzáérne valamihez. Most a gépsárkányomban 11000km van benne.


Kb 1 éve lehetett téma, akkor volt akinek a szívósort cserélték ( mert ez műanyag! ) abban volt valami, ami rezonált.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #146 Dátum: 2005.10.11 10:29:00 »
Sziasztok,
hetvegen bekerult az ulesfutes a corollaba, es most az ules neha nyikorog (recseg) Nem tudjatok hogy lehetne ezt orvosolni? (Hova nyomjam a wd-40-et? :) )

kipu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #147 Dátum: 2005.10.11 21:29:50 »
Sziasztok!

Hozzáértők segítségét kérném: 98-as 1,3-as Corollámnál a kuplungpedál benyomáskor, ill. felengedéskor enyhe nyikorgó hangot ad. Olyan, mintha a rugó nyikorogna. Mi lehet ez, valóban csak a rugó, netán súlyosabb probléma előjele lehet? A lényeg: mi a megoldás?

Válaszokat előre is köszönöm!

kipu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #148 Dátum: 2005.10.11 21:31:28 »
Idézetet írta: "szazketto"
Sziasztok,
hetvegen bekerult az ulesfutes a corollaba, es most az ules neha nyikorog (recseg) Nem tudjatok hogy lehetne ezt orvosolni? (Hova nyomjam a wd-40-et? :) )


Helló!

Hogyan, ill. hol oldottad meg és ha nem titok, mennyiből jött ki?
Nem volt nagy meló vele?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #149 Dátum: 2005.10.12 03:04:51 »
Idézetet írta: "kipu"
Hozzáértők segítségét kérném: 98-as 1,3-as Corollámnál a kuplungpedál benyomáskor, ill. felengedéskor enyhe nyikorgó hangot ad. Olyan, mintha a rugó nyikorogna. Mi lehet ez, valóban csak a rugó, netán súlyosabb probléma előjele lehet? A lényeg: mi a megoldás? Válaszokat előre is köszönöm!

Nekem is volt pont ugyanez, de én más ok miatt eladtam a kocsit - ezt a megoldást nem javasolnám... :lol:  :lol:  :lol:
Valószínuleg valóban a rugó nyikorog, és megoldást az jelentene, ha befújnád WD-40-nel. Nekem az utastérn kívulrl jott  a hang, szóval valszeg alá kell bújni, vagy megemelni.
music