Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 710833 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #120 Dátum: 2005.08.12 12:07:14 »
Idézetet írta: "standup"
sziasztok,
98-as évjáratu 1.3-as corolla HB-m van, tul van már a 200.000km-en.
mostanában észrevettem, hogy magasabb fordulatnál a 3-ik segességfokozatban ha visszaveszem a gázt és motorfékkel megyek, a motorbol felerosodik a "szelepzaj" és csak a motorfék mukodése kozben lehet hallani, ha gázt adok eltűnik. Nagyobb sebességnél (pl autopályán, vagy folyamatos gyorsitásnál kovérebb gázadással pedig néha elojon az a bizonyos "csörgö" hang. Azt hallottam hogy a 4E motoroknál nem lehet szelepet állitani, igaz ez? A toyota szervizeknél akiknél korbekérdeztem mindenki mást mondott, és nem szeretném ha átvágnának. Valaki szerint szelepállitás, a másik meg azt mondja hogy lehet hogy szelepprobléma de nem lehet ugye állitani mert ez ilyen......(a vezérmuláncot a 200k-s szerviznél cserélték a gorgokkel egyutt). Ötlet? koszi.


Szia!

Az olajszintet ellenőrízted? Lehet, hogy csak kevés az olaj egy kicsit és
ezért hallatszik jobban a szelephang.
Hogy lehet-e állítani a szelepeket azt nem tudom, pedig nekem is
volt ilyen kocsim...
Azt javaslom, hogy hívd fel a Supratrendnél (független Toyota szervíz Ürömön)
A Zeke Zsoltot (06 30 964 3056), Ő biztos, hogy fog tudni segíteni.
Hivatkozz nyugodtan arra, hogy a Toyotaclubnál ajánlották!

kirigabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #121 Dátum: 2005.08.12 12:25:25 »
Szevasztok! Van egy '05-ös Corolla HB-em aminek nagyon örülök :lol:
De sajnos van egy kis problémám: Amikor a hátsóülér?l ki száll valaki akkor, ilyen furcsa nyikorgó hangot ad. Nem tom mire vélni a dolgot, pedig sokat gondolkodtam rajta. Talán a lengéscsillapító? Vagy mi a franc? Ha van valami ötletetek vagy javaslatotok akkor szívesen látom :!: Kössz!

                                          Király 8)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #122 Dátum: 2005.08.12 12:48:43 »
Idézetet írta: "kirigabor"
Szevasztok! Van egy '05-ös Corolla HB-em aminek nagyon örülök :lol:
De sajnos van egy kis problémám: Amikor a hátsóülér?l ki száll valaki akkor, ilyen furcsa nyikorgó hangot ad. Nem tom mire vélni a dolgot, pedig sokat gondolkodtam rajta. Talán a lengéscsillapító? Vagy mi a franc? Ha van valami ötletetek vagy javaslatotok akkor szívesen látom :!: Kössz!

                                          Király 8)



Ilyen nálam is előfordul időnként. A modell ugyanaz.
A lengéscsillapító csinálja.
Majd bejáratódik.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #123 Dátum: 2005.08.12 14:29:47 »
Ilyankor be van nyomva a fék vagy be van húzva a kézifék? Mert akkor a fékbetéted csinálja, de ez normális, minvel elmozdul a tárcsán nagyon kis mértékben, és ez ad nyikorgó hangot.
/Olyasmi, mint amikor erősebb lejtőn nagyon finoman eresztesz a fékerőn, így már nem tartja meg a kocsit, de még erősen nyomódik a betét a tárcsához.  :roll: /
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #124 Dátum: 2005.08.12 15:10:10 »
Idézetet írta: "kirigabor"
Szevasztok! Van egy '05-ös Corolla HB-em aminek nagyon örülök :lol:
De sajnos van egy kis problémám: Amikor a hátsóülér?l ki száll valaki akkor, ilyen furcsa nyikorgó hangot ad. Nem tom mire vélni a dolgot, pedig sokat gondolkodtam rajta. Talán a lengéscsillapító? Vagy mi a franc? Ha van valami ötletetek vagy javaslatotok akkor szívesen látom :!: Kössz!

                                          Király 8)

Nekem is volt valami ilyesmi hang, főleg akkor hallottam amikor a garázsban szálltam ki az autóból. Akkor zavart, és kerestem az okát, de megszűnt mielőtt megtaláltam volna.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #125 Dátum: 2005.08.12 21:33:26 »
Sziasztok,
problemam a kovetkezo: jobb elso kerek felol csiripelo hangot hallani. Persze csak ha lehajtom az ablakot, ha fel van tekerve nem hallatszik :)
Mi a fene lehet ez? Lehet hogy surlodik a fektarcsa?
Nem gyari disztarcsak vannak fent, mert az eredetit leloptak, de azt kizarnam, hogy azok okozzak a zajt.
Koszi a tippeket! Mindenkeppen elviszem szervizbe vmikor, de szeretnem tudni mik az eselyek.  :roll:

2003 Toyota Corolla Sedan Terra 1.4 vvti

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #126 Dátum: 2005.08.14 19:53:46 »
Idézetet írta: "StrongBad"
Sziasztok,
problemam a kovetkezo: jobb elso kerek felol csiripelo hangot hallani. Persze csak ha lehajtom az ablakot, ha fel van tekerve nem hallatszik :)
Mi a fene lehet ez? Lehet hogy surlodik a fektarcsa?
Nem gyari disztarcsak vannak fent, mert az eredetit leloptak, de azt kizarnam, hogy azok okozzak a zajt.
Koszi a tippeket! Mindenkeppen elviszem szervizbe vmikor, de szeretnem tudni mik az eselyek.  :roll:

2003 Toyota Corolla Sedan Terra 1.4 vvti



Fékbetét okozhat ciripelést, de náézd meg, hogy a műanyag burkolat nincs-e lelazulva, mert az is okozhatja!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #127 Dátum: 2005.09.08 16:18:05 »
Vegul kiderult... A disztarcsak voltak a bunosok. Felrakaskor aposom megrepesztette az egyiket, es az csikorgott.  De sebaj legalabb nem a fek. Azert az meg is dobbentett volna.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #128 Dátum: 2005.09.08 19:19:00 »
Idézetet írta: "StrongBad"
Vegul kiderult... A disztarcsak voltak a bunosok. Felrakaskor aposom megrepesztette az egyiket, es az csikorgott.  De sebaj legalabb nem a fek. Azert az meg is dobbentett volna.


:)  nem gyári tárcsával járt így apám, a szervízben meg majd egy órát keresték, hogy mi nyikorog kanyarban, rázós úton :)

-A toyota pestnek meg egy pluszpont, hogy ezért nem kértek pluszt. ( beszedik máshol :(  )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

gmike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #129 Dátum: 2005.09.22 08:59:26 »
Sziasztok !

Mostanában a műszerfal mögül, vagy az Isten tudja honnan valamiféle rezonálás illetve halk kattogás hallatszik, amikor nem teljesen sima úton megyek vagy a motor olyan fordulaton jár amikor egy picit ráz a kasznin.
Olvastam régebbi hozzászólásokban hogy már másnak is volt hasonló problémája, érdekelne hogy sikerült e valamit kezdeni vele ?
Igazából nem tudom pontosan meghatározni, hogy honnan jön mert én középről hallom legerősebben, de az asszony a jobb 1-ből meg esküszik, hogy valahonnan a vezető elöli részről hallja.

HeeeeLP !

GMike
Corolla Wagon 1.4
2004.09
orolla Wagon 1.4
2004.09

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #130 Dátum: 2005.09.22 11:31:12 »
Idézetet írta: "gmike"
Mostanában a műszerfal mögül, vagy az Isten tudja honnan valamiféle rezonálás illetve halk kattogás hallatszik, amikor nem teljesen sima úton megyek vagy a motor olyan fordulaton jár amikor egy picit ráz a kasznin. Olvastam régebbi hozzászólásokban hogy már másnak is volt hasonló problémája, érdekelne hogy sikerült e valamit kezdeni vele ?
Igazából nem tudom pontosan meghatározni, hogy honnan jön mert én középről hallom legerősebben, de az asszony a jobb 1-ből meg esküszik, hogy valahonnan a vezető elöli részről hallja.

Valami olyasmi volt a megoldás, hogy egy szivasdarabkát tettek a zoego részbe. Most vagy azt választod, hogy minden résbe teszel - persze mindig csak egybe - szivacsot, é egszercsak elmúlik, vagy pedig megpróbálod lokalizálni a zajforrást, és akkor teszed bele a szivacsot.
music     

gmike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #131 Dátum: 2005.09.22 12:46:36 »
Értem én hogy szivacs, de hová ? Olyan mintha  belülről jönne a hang a középkonzol mögül. Ötletem sincs hogy mit kezdjek vele, már végignyomkodtam mindent , de nem befolyásolja a zajt  :cry:

GMike
orolla Wagon 1.4
2004.09

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #132 Dátum: 2005.09.22 18:42:13 »
Idézetet írta: "gmike"
Értem én hogy szivacs, de hová ? Olyan mintha  belülről jönne a hang a középkonzol mögül. Ötletem sincs hogy mit kezdjek vele, már végignyomkodtam mindent , de nem befolyásolja a zajt  :cry:

A sebesség sem? Esetleg fordulatszám, vagy a ventilátor fokozata?
Próbáld megfigyelni, hogy amikor jelentkezik a zaj, van-e azonos dolog - lásd pl. az elobbiek!
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #133 Dátum: 2005.09.22 23:17:01 »
Idézetet írta: "gmike"
Sziasztok !

Mostanában a műszerfal mögül, vagy az Isten tudja honnan valamiféle rezonálás illetve halk kattogás hallatszik, amikor nem teljesen sima úton megyek vagy a motor olyan fordulaton jár amikor egy picit ráz a kasznin.
Olvastam régebbi hozzászólásokban hogy már másnak is volt hasonló problémája, érdekelne hogy sikerült e valamit kezdeni vele ?
Igazából nem tudom pontosan meghatározni, hogy honnan jön mert én középről hallom legerősebben, de az asszony a jobb 1-ből meg esküszik, hogy valahonnan a vezető elöli részről hallja.

HeeeeLP !

GMike
Corolla Wagon 1.4
2004.09


Én a múltkor úgy jártam, hogy a polenszűrő picit beleért a ventillátorba, és az ciripelt!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #134 Dátum: 2005.09.26 10:49:28 »
Hi!

A sebváltó körüli műanyagborítás (szivargyújtóval) nem recseg senkinek? Már ha kicsit megnyomom borzalmas hangja van... :(
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.