Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719699 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1170 Dátum: 2011.02.14 14:45:01 »
Köszi, megnyugtattatok. Nem egyszerű ám egy, az autókhoz nem értő ember élete, mit csinálnék nélkületek  :hug:

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1171 Dátum: 2011.02.17 18:02:01 »
Sziasztok!

Ilyesmi gonddal küszködök énis, mint amit a fentebbiekben láttam másnál. Röviden:
Menet közben, változó sebességnél, van amikor a pályán 110nél, van amikor városban 50nél, de olyan is hogy 5el gurulva is érdekes, de kifejezetten bántó és zavaró éles sípoló hang hallatszik a kocsiból, a kerekek felől.
Gyanúm szerint  fékek a ludasak, ha hozzáérek a pedálhoz elhallgat azonnal, de ha felengedem folytatja.
Voltam monoron a szervízbe, már helyi szakinál is kínomba. A tárcsát nem kell cserélni, betétet cseréltek, már másfajtát is kértem, de nem változik semmi.

Idegbeteg vagyok már ettől, s már lassan vagy 4-5000 km óta kínlódok ezzel a vissza-visszatérő problémával.

Van vkinek valami 5lete? Már ott tartok kicseréltetem a tárcsákat és a betéteket is újra, de emlékszem mikor a kocsit vettem is ez volt mikor kigördültem a szalonból is. Cseréltek is emiatt betétet 7500 kmnél. Most 73070 km van a kocsiban, 69000 körül voltam szervízben, de utána is tapasztaltam már pár száz km megtétele után.

Valakinek van valami 5lete?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1172 Dátum: 2011.02.21 21:54:41 »
Sziasztok!Ma le nulláztam a napi km óra számlálót,azóta "krepeg" a km kijelző mutató egyenletlenül mozog(ugrálva).Van valakinek ötlete? köszönöm
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1173 Dátum: 2011.02.22 12:36:09 »
Sziasztok!Ma le nulláztam a napi km óra számlálót,azóta "krepeg" a km kijelző mutató egyenletlenül mozog(ugrálva).Van valakinek ötlete? köszönöm
Lehet, hogy menet közben nyomtad a gombot? Próbáltad azóta ismét nullázni? Talán többször is nyomogatni kell.
Fery

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1174 Dátum: 2011.02.22 13:17:35 »
Sziasztok!

Ilyesmi gonddal küszködök énis, mint amit a fentebbiekben láttam másnál. Röviden:
Menet közben, változó sebességnél, van amikor a pályán 110nél, van amikor városban 50nél, de olyan is hogy 5el gurulva is érdekes, de kifejezetten bántó és zavaró éles sípoló hang hallatszik a kocsiból, a kerekek felől.
Gyanúm szerint  fékek a ludasak, ha hozzáérek a pedálhoz elhallgat azonnal, de ha felengedem folytatja.
Voltam monoron a szervízbe, már helyi szakinál is kínomba. A tárcsát nem kell cserélni, betétet cseréltek, már másfajtát is kértem, de nem változik semmi.

Idegbeteg vagyok már ettől, s már lassan vagy 4-5000 km óta kínlódok ezzel a vissza-visszatérő problémával.

Van vkinek valami 5lete? Már ott tartok kicseréltetem a tárcsákat és a betéteket is újra, de emlékszem mikor a kocsit vettem is ez volt mikor kigördültem a szalonból is. Cseréltek is emiatt betétet 7500 kmnél. Most 73070 km van a kocsiban, 69000 körül voltam szervízben, de utána is tapasztaltam már pár száz km megtétele után.

Valakinek van valami 5lete?
Nezd, ha a fekre lepsz es elhallgat, akkor 99%, hogy a fek adja ki a hangot, ezen nem is ragodnek tobbet.

Ha csereltek fekbetet, akkor elegge valoszinutlen, hogy a betet a ludas onmagaban, bar lehetseges, hogy az uj betet is csikorgos fajta valamiert.
A hiba oka sok torol fakadhat, lehet a nyereg deformalt, szorulhat a nyereg egyik csuszkaja, lehet, hogy hibas a tarcsa, stb. nekem az a furcsa, hogy fekezes nelkul csikorog es nem fekezeskor, ez nem betet hibara utal szerintem.


Elso korben en szetszednem a feket es megneznem, hogy nem szorul-e valamelyik oldalon a csuszka; ugyanis ha nem tavolodik el rendesen a betet a tarcsatol emiatt, akkor az okozhat hibat. Viszonylag uj kocsikon is lehet ilyen problema, most javitottunk eppen egy 70e-ret futott 5 eves Jazz-t szorult hatso feknyereggel.

Erdemes lenne kicserelni a betetet rogzito femlapokat is, lehetseges, hogy az egyik deformalodott es emiatt nem ul bele a betet rendesen a keretbe, emiatt kisse "hibasan" surlodik a betet es a tarcsa menet kozben.

Mindezek mellett pedig erdemes lenne a betet hatuljara ragasztani zajcsillapito tapaszt, ezek elegge hatekonyan szuntetik meg a csikorgast. Autosboltban vettem 2 eve 3M markajut, 1000 Ft korul volt a 4 betetre valo tapasz a Bardiban.

Ha ujak a femkampok, a csuszka nem szorul, a zajcsillapito tapasz nem segit, akkor erdemes tovabb menni a betet, a tarcsa es a feknyereg hibaja utan kutatva.

Elso meglatasom az, hogy a csuszka be van rohadva, valamiert megszorult, ezert nem tavolodik el a betet kelloen a tarcsatol, csalen all benne normal esetben. En a csuszkat gyanusitom, ha mar volt betetcsere is es az sem oldotta meg a hibat.

A gyari fek masoknal is csikorog, meg zorog iranyvaltaskor, annak a hibaja sajnos nem egyedi eset. Ha ugyan olyan kerult bele (csak azt mondtak, hogy tettek bele mas markat), akkor az is lehet a zaj forrasa...

Turulmadar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1175 Dátum: 2011.02.22 14:22:20 »
Sziasztok!

Ilyesmi gonddal küszködök énis, mint amit a fentebbiekben láttam másnál. Röviden:
Menet közben, változó sebességnél, van amikor a pályán 110nél, van amikor városban 50nél, de olyan is hogy 5el gurulva is érdekes, de kifejezetten bántó és zavaró éles sípoló hang hallatszik a kocsiból, a kerekek felől.
Gyanúm szerint  fékek a ludasak, ha hozzáérek a pedálhoz elhallgat azonnal, de ha felengedem folytatja.
Voltam monoron a szervízbe, már helyi szakinál is kínomba. A tárcsát nem kell cserélni, betétet cseréltek, már másfajtát is kértem, de nem változik semmi.

Idegbeteg vagyok már ettől, s már lassan vagy 4-5000 km óta kínlódok ezzel a vissza-visszatérő problémával.

Van vkinek valami 5lete? Már ott tartok kicseréltetem a tárcsákat és a betéteket is újra, de emlékszem mikor a kocsit vettem is ez volt mikor kigördültem a szalonból is. Cseréltek is emiatt betétet 7500 kmnél. Most 73070 km van a kocsiban, 69000 körül voltam szervízben, de utána is tapasztaltam már pár száz km megtétele után.

Valakinek van valami 5lete?



Szia!

Nekem is volt ilyen bajom régebben az egyik autómnál!!!
Kicseréltettem mindent ,a főfékhengert betétet,tárcsát.....Semmi nem segített.Mindenkinek mindig el mondtam a bajomat,mire egyszer 1 bontós nagyon rendes nagy szaki,azt mondta.......mindig legolcsóbb felén kell kezdeni,és bármibe lefogadja és mérget vehetek rá,hogy a fékcső a ludas!!!Cseréljem ki a fékcsöveket és megoldódik ez a probléma......Van mikor anyaghiba vagy kosz kerül a félcső belsejébe és akadályozza a visszaáramlást és ezáltal rátart ,illetve kicsit ragad a fék......Úgy tettem ,kicseréltettem a fékcsöveket és végleg megszűnt az a problémám amivel már előtte több mint 1 évig kínlódtam!!!
E11.Corolla.1.4 vvti.2001.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1176 Dátum: 2011.02.22 14:34:15 »
Azert egy fekcso nem annyibe kerul, mint a nyereg es a csuszka pucolasa es a betetre egy zajcsillapito tapasz felhelyezese...

A cso is lehet amugy tenyleg, plane, ha mocsok van benne valami miatt. De meg ezeregy minden lehet, ugyhogy en nem vennek erre merget.

Turulmadar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1177 Dátum: 2011.02.22 14:38:43 »
Mondta a fickó még egyébként,hogy általában senkinek,de még a nagyokos szerelőknek se szokott ez az alap dolog eszébe jutni,és mindig más irányba mennek ennek a hibajelenségnek a lokalizálásánál....pedig ennek a hibajelenségnek a nagyon nagy százalékánál a fékcső a ludas.....Olasz autóknál pl ez szinte tömegjelenség,mert ott a fékfolyadék annyira meg tudja enni a cső belsejét,hogy ez a hibajelenség jelentkezik.....a szerényebb mikor csak sípoltatja a féket,súlyosabb esetben már fékezés után annyira akadályozza a kosz, a folyadék visszaáramlást,hogy egyszerűen fog a fék,és képes füstölésig felmelegedni........Mindezeket a hibajelenségeket képes produkálni a fékcső szétmaródott illetve csak spontán gyári hibás,vagy csak véletlenül koszosan maradt belseje.
E11.Corolla.1.4 vvti.2001.

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1178 Dátum: 2011.02.22 15:41:47 »
Szia Fery! Bróbáltam már újra nyomogatni,sajnos maradt-lehet,hogy egy idő után megszűnik,gondolok arra ha elér arra a számtartományba ahol hozzányúltam.Idegesítő! : Üdv
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1179 Dátum: 2011.02.27 20:13:30 »
Közben visszajöttünk vidékről, és sikerült alaposabban kitapasztalni a zajokat :-D Egyértelműen a bal hátsó kerék felől jön, és a kollégához hasonlóan fékpedál nyomásakor megszűnik a hang - ami egyébként nyikorgás, nyiszatolás, a sebesség függvényében gyorsulva. Az M5-ön utazva kv. 60 km-en keresztül eszeveszetten nyikorgott, főként akkor, ha a kormányt bármilyen okból balra tekertem - tekintve, hogy állandó szél fújt balról, ez még az egyenesekben is igaz volt :-D Jobbkanyarban, előzés után a külsőbe visszamenve a kanyarodáskor teljesen elnémult, illetve akkor is, ha fékeztem. Aztán 60km múlva teljesen abbamaradt - de gyanítom holnap újra előjön, ha így lesz, akkor már kérek is időpontot a szervízbe, én megnézni nem tudom :-)

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1180 Dátum: 2011.03.08 21:28:38 »
Közben visszajöttünk vidékről, és sikerült alaposabban kitapasztalni a zajokat :-D Egyértelműen a bal hátsó kerék felől jön, és a kollégához hasonlóan fékpedál nyomásakor megszűnik a hang - ami egyébként nyikorgás, nyiszatolás, a sebesség függvényében gyorsulva. Az M5-ön utazva kv. 60 km-en keresztül eszeveszetten nyikorgott, főként akkor, ha a kormányt bármilyen okból balra tekertem - tekintve, hogy állandó szél fújt balról, ez még az egyenesekben is igaz volt :-D Jobbkanyarban, előzés után a külsőbe visszamenve a kanyarodáskor teljesen elnémult, illetve akkor is, ha fékeztem. Aztán 60km múlva teljesen abbamaradt - de gyanítom holnap újra előjön, ha így lesz, akkor már kérek is időpontot a szervízbe, én megnézni nem tudom :-)

Csak a kereső kedvéért, ha valakinek később hasonló problémája lenne - bal hátsó fékbetét-csere lett a vége, garanciásan, mert nem a kopás okozta a problémát, hanem (rendellenes) rozsdásodás miatt szorult a fék.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1181 Dátum: 2011.03.11 12:54:40 »
Nekem is hol előjön, hol nem. Nem sokat járok vele mostanában, de felkeresem majd a szervízt ha Monor felé járok. Köszi a tanácsokat, megjegyzem őket.
Azt mondjuk hozzátenném direkt megnézettem a fékeket nem tapasztaltak semmit, azt mondták minden OK. Másnap mentem Münchenbe és már az odaúton előjött, pár száz km után. Bécsbe menet is volt, bementem Toyota Frey-be, egy darabig jó volt (50 km se), de már a határ előtt elkezdte újra.

Nagyon idegesítő.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1182 Dátum: 2011.03.31 19:51:27 »
Hétfőn viszem szakihoz az egy hete vásárolt 13 éves corollámat: remélem csak a kereskedőnél töltött hosszú állás miatt, de legutóbbi autózásomkor (kedd) néha morgó hangot hallottam amikor benyomtam a kuplungpedált és ha jól emlékszem ez meleg motornál jött elő aztán egy idő után el is múlt. Bár elég furcsa a gépezet, amikor hoztam haza akkor valamelyik ékszíj hangoskodott, amit azóta nem hallok. Pénteken elviszem mikrotalira, talán valaki tud mondani valami biztatót hogy nem kinyomócsapágy (kocka vagyok, kocsikhoz nem értek) :D
Ezen kívül hideg motornál nem volt hajlandó gurulásnál bemenni a váltó 1-esbe, de ha jól emlékszem ezt a problémát már láttam kitárgyalva valahol.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1183 Dátum: 2011.04.01 20:21:36 »
Aurisnál középen a csillárt hogy lehet szétszedni? Mivel onnan olyna hang jön menet közben, mintha egy darázs szorult volna be és zümmögne...
Másoknak is ennyi zümmögés van az Aurisban? Nekem 2-3 hetente mindig valami elkezd ciripelni, meggyurmázom, örülök a csendnek, majd jön egy újabb nyekergés. Kezdem feladni!

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1184 Dátum: 2011.04.03 12:49:19 »
Látom nem csak nálam fordul elő ez a probléma hanem sokak közül nálad is.
Én a műszarfalnyikorgással vagyok így, de mindig valami zörög vagy a kocsi alján vagy elölről.
Én most voltam szervizben (45.000 km) és a kormányrudamat most cserélik mivel néha kattog.
Egyébként korábbi fórumozásom során mások is panaszkodtak erre és mondták, hogy ne hagyjam annyiba most végre sikerül kicseréltetni, de remélem nem a sugárfertőzött alkatrészekből kapom meg.