Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719761 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1125 Dátum: 2010.12.27 08:42:56 »
Nem, itt a fórumon ajánlotta valaki.
Nekem zörgésből csak 2 van: az első szélvédő jobb alsó oldalától, azt hiszem kintről a műanyag elem adja, de csak hidegben, és havonta megcicereg a műszerfal órákat burkoló felső része, két kézzel kicsit megszorongatom és akkor kussol egy ideig. Annyira nem zavar, de majd egyszer utánnajárok és megszüntetem ezeket is.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1126 Dátum: 2010.12.27 08:52:18 »
Megvárom a tavaszi jó időt és én is nekiállok megszüntetni a "gyári" hibáit. Nincs elég helyem a garázsban, hogy megdolgozzam a gépsárkányt. (az igazat megvallva nagyon zavarnak ezek az "apró" zörgések mert azt a gagyi hatást kelti, mintha
rossz lenne az autó!!! pedig nem az! egy vagyont fizettem érte és otthon kell "foltozni", több mint bosszantó!!!)
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1127 Dátum: 2010.12.27 08:55:18 »
Két napja sokkol minket a Corolla. Sebességfüggően hátulról ütemes, nagyon halk, mély "dohogás" hallatszik (hol meg kussol). Gondoltam ma reggel, amikor a víz vert le, hogy csak a kerék és a dob közé szorult fagyott latyak az oka, de azokat lerugdostam és még mindig dohog nagyon halkan (lehúzott ablaknál vagy nyitott ajtónál nem hallani). El nem tudom képzelni, mi a bánat ez, úgy hallatszik bentről, mitha hátulról jönne.

A téli nyikorgást már megszoktam, amikor a fekvőrendőrön megyek át (valszeg befagy vmi ilyenkor), de ilyet még nem hallottam.  :helpsmilie:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1128 Dátum: 2010.12.27 09:01:38 »
állj be valami plaza Pba hagy engedjen ki az autó.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1129 Dátum: 2010.12.27 09:11:51 »
Ezen filóztam én is, hogy majd megyünk úgyis moziba a héten, majd a lenti parkolóba állok a Campiban.  :)
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1130 Dátum: 2010.12.27 20:24:56 »
Hátsó kerékcsapágy?...
Gabe 254.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1131 Dátum: 2010.12.31 14:13:29 »
Megvárom a tavaszi jó időt és én is nekiállok megszüntetni a "gyári" hibáit. Nincs elég helyem a garázsban, hogy megdolgozzam a gépsárkányt. (az igazat megvallva nagyon zavarnak ezek az "apró" zörgések mert azt a gagyi hatást kelti, mintha
rossz lenne az autó!!! pedig nem az! egy vagyont fizettem érte és otthon kell "foltozni", több mint bosszantó!!!)

hehe, igen, ezt én is így gondolom, hogy otthon kell foltozni, na de hát ez van. Ha együttes erővel rájövünk a zajok forrására, könnyen orvosoljuk és akkor nincs bosszankodás. Azért azt megfigyeltem, hogy akik beírták mi nyekereg nekik, nagyon sokunknál megegyezik. Így könnyebb a javítás és cicergésmentesítés. Nekem is az a bajom, hogy bárki beül, megkérdi mi cincog egy Toyotában. És ciki na...
Én még bekapcsolom a rádiót és nem foglalkoztat, de amikor más jegyzi meg, grr
Ami nálam nagyon zenebonál, az a jobb hátsó ülésnél valami. Kapaltartót már megszivacsoltam, de még mindig cincorog vmi, de elképesztő módon. Lehet az ottani műanyag burkolat mögött lesz? Múltkor hátul ültem, akkor meg bezzeg nem cincogott (bár akkor meg nem voltam szomjas, tehát nem is biztos h nem cincorgott  :D )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1132 Dátum: 2011.01.02 09:07:36 »
...
Ami nálam nagyon zenebonál, az a jobb hátsó ülésnél valami. Kapaltartót már megszivacsoltam, de még mindig cincorog vmi, de elképesztő módon. Lehet az ottani műanyag burkolat mögött lesz? Múltkor hátul ültem, akkor meg bezzeg nem cincogott (bár akkor meg nem voltam szomjas, tehát nem is biztos h nem cincorgott  :D )
Szia!
Döntsd le a jobb hátsó ülést és nézd meg azon a környéken a műanyagot ahol a rögzítő "kampó" ki áll, látsz-e dörzsölődési nyomot (az ülés oldalán vagy az ellen oldalon). Ha igen akkor az ülés oldala hozzáér a műanyag borításhoz.
A másik, de valószínűleg nem ez a gond nálad, hogy a biztonsági öv csatja nem jól van visszatéve és az ér az oldalsó műanyaghoz, nálam a gyerkőcök miatt figyeltem fel erre. Ez jutott most eszembe.  ::)
BÚÉK mindenkinek!
Fery

butsi77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1133 Dátum: 2011.01.29 13:07:36 »
Sziasztok!

Van egy fura zörej az Aurisunkban (kiébe nincs, ugye?  :D) . Érdekes módon olyan a hangja, mint egy hajókürt, vagy fém összeér fémmel. Hátulról és alulról jön, általában kanyarodáskor jön elő, de nagyon ritkán és rendszertelenül. Jobbra kormány, fék együtt - ilyen volt, a de rendszert nem fedeztem fel benne.

Nemrégiben fékbetétet cseréltünk, mert a gyárinak olyan volt a hangja, mint egy ifának, szóval eléggé zavart. Az új betétek nagyon jók eddig, mínusz tízben nyikkant csak egy picit, de a korábbihoz képest ez áldás.

Szóval egy igen fura hangot produkál alulról, van esetleg ötleteket, hogy mi lehet?

Köszi előre is.

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1134 Dátum: 2011.02.03 18:22:14 »
Sziasztok Auris tulajdonosok és sorstársak!

Én is szeretnék csatlakozni a zörgése nyikorgások klubjához.
Komolyra fordítva a szót nekem a következők a problémáim és nagyon megköszönném ha valaki jó tanácsokkal ellátni, hogy ezek mitől lehetnek vagy netán hogyan lehet őket megjavítani:
Az Aurisom 2008-as évjáratú benzines és most lesz benne 45.000 km-t. A műszerfalnyikorgás nálam is mindennapos probléma és a szervizben már megpróbáltak mindent körbeszivacsozták belül, de az a fránya nyikorgás még hallható főleg a bal felében olyan mintha szorulni valahol.
A másik idegesítő, hogy amikor például kisebb fordulaton van a kocsi is gyorsítok akkor alulról zörgést hallok olyan mintha valami berezonálni ezzel is voltam szervizben amire mondtak valami halandzsát, hogy a váltó csinálja mert kicsi a fordulat és a fogaskerekek csatlakoznak. Persze nem vagyok autószerelő, de ezt nem igazán tudtam elhinni nekik. A következő dolog, hogy amikor rosszabb úton megyek a bal első vezető oldali ajtó zörög mintha mozogna, illetve ilyen utaknál jobb hátulról hallok valami zörgéseket amit nem tudok hova tenni.
Sajnos pár napja meg azt vettem észre, hogy kanyarodáskor, de csak ritkán kopog az eleje amit szintén nem értek mivel az autó 2,5 éves.
A kuplungjánál pedig azt vettem észre, hogy csúszik. A fékeknél pedig nekem is szokott nyikorogni, de már a betéteket és a féknyerget is kicserélték de mindhiába valamint megadott időnként a szervizben a fékbetéteknél pasztát tesznek be, mert ha hátra megyek és ezután előre majd fékezek akkor egy kattanó hang hallható a betétek felől. Ezt azzal magyarázták, hogy kotyog a betét, de akkor nem értem miért nem gyártanak olyat ami nem kotyog mert nem egy olcsó autóról beszélünk.
Én egyébként a kormány tekerésénél is szoktam ritkán hallani valami kattanást, de erre is azt mondták, hogy semmi baja.
Nem tudom, hogy ti észrevettétek-e hogy amikor tele van a kocsi tankja persze a mai benzinár ár mellett elég ritkán akkor fékezésnél a benzin hallható, hogy "kluttyog" és hullámzik a tankban.   
Sajnos nem értem ezek a hibajelenségeket mert a kocsira úgy vigyázok mint a szemem fényére.
Várom segítőkész válaszotokat.

Köszönettel:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.03 18:25:51 írta hisztis1 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1135 Dátum: 2011.02.04 08:00:19 »
Szia!
Szep lista.
A zorgesekhez:
Bal elolrol jovo zorgeshez amit erdemes megnezni: kinyithato pohartarto, baloldali napellenzo, a szelvedonek kivulrol a a muanyag kerete
Gyorsitaskor alulrol jovo zorges: kormanyt burkolo muanyag egeszen lent, a pedalok felett. Vay ugyanez az anyosulesnel (na ez vmi ritka borzalmas minoseg lesz, ne ijedj meg  ;) )
A kormany kattogasa nem olyan csekely dolog. Nekem is volt, csereltek is az egesz kormanyrudat. Ha nem hajlanoadk ott megcsinalniahova jarsz, vidd mashova. Ismert Auris betegseg. Garin tul mar nagyon draga (300+).
A fekek csak fekezeskor vagy lassu haladaskor nyikorognak?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1136 Dátum: 2011.02.04 08:56:41 »
Köszi a gyors reagálást.
A fékek lassú fékezésnél nyikorognak, a gyorsításkor meg nem bentről hanem kintről és a kocsi aljáról hallom a zörgést. Nálad egyébként ez a kormány kattogás hogy jelentkezett illetve milyen volt?
A kocsit hamarosan fogom vinni szervizbe akkor a kormánydologért pedig rágni fogom majd a fülüket. Egyébként a kopogásról ami elölről jön vagy a jobb hátsó zörgésről nem tudsz semmit?  
Egyébként gondoltam már arra is, hogy mielőtt lejár a 3 éves gari akkor vásárolok még hozzá plusz garanciát szerinted van ennek értelme?
Csak, hogy még bővítsem a listámat a tanknál lévő benzinszivattyút már ki kellett cserélniük, mert indításkor hangos búgó hangot adott. 

Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 08:58:56 írta hisztis1 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1137 Dátum: 2011.02.04 09:05:29 »
Elolrol jovo kopogashoz nem tudok mit fuzni. Hatulrol jovo zorges lehet kalaptarto vagy... mult hetvegen takaritottam ki es vettem eszre, hogy a hatso ulesek also rogzitesenel (tehat a fix pontok) a kis muanyagok elegge lotyognek. Ezeket levettem, visszatettem es igy sokkal feszesebb lett. Azota mintha elmult volna nalam az elesebb kanyarokban a hatos traktusbol jovo zorges.
Nekem mivel dizelem van, es mar javitasokon is atesett az auto, egesz biztosan veszek + ket ev garanciat. Nekem marcius elejen jar le. Addig varok, mert ha a gari letetelte utan veszem 2 ev es km korlatozas nelkuli garit kapok. Mig ha elotte, akkor 2 ev vagy 60ezer km.
Szerintem megeri megvenni, mert most az arabol 20ezer Ft a szervizek alkalmaval jovairhatoak.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 09:08:10 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1138 Dátum: 2011.02.04 10:15:22 »
Akkor majd én is átnézem a hátsó részeket.
A kormány kattogásról nem írtál semmit azaz az milyen volt?
Én is olvastam, hogy a garihoz jár 20.000 Ft szervízkupon, de tényleg igazad van utána érdemes venni nem előtte.
Te egyébként voltál már a 45 ezres szervizen és ha nem titok akkor mennyibe fog az nekem kerülni?
Egyébként megvagy elégedve a kocsiddal.
Most kellene venni autót mert adnának hozzá 2 évig garit és az első 3 év szerviz ingyen van. ::)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1139 Dátum: 2011.02.04 10:26:18 »
A kormany lassu manoverezesnel i.e. parkolas, kattogot fordulatonkent egyet-kettot. Nemtudom hallottam-e vagy csak a kormanyon ereztem. Lehet mindketto.
Irtam a szalonnak, ahova jarok. Valaszoltak, hogy kormanyszar csere lesz vigyem be. Kicsereltek, ra 800-kmre megint elojott. Ekkor visszavittem es kicsereltek az egesz kormanyrudat.
A 45ezres szerviz csak koztes szerviz, annyira szamits kb mint a 15ezres volt, ha volt akkor is pollen es legszuro csere. Vidd magad az olajat, azon sokat sporolhatsz.
Az autonak a motorja (bar a multkor ez is megtrefalt) es a klimaja jon be a legjobban. E ketto nelkul valszeg nem lennek ennyire elegedett, mint amennyire vagyok.
Igen, a csere valoban vonzo a mostani feltetelekkel, de most mas projektek vannak nalunk teriteken. Ezert meg ket evig jegeljuk, addig marad a plusz gari.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX