Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719716 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1110 Dátum: 2010.12.06 17:37:42 »
Ha ennyire idegesítő, akkor el kell adni az autót. Nem a szokásos kincstári cinizmus mondatja velem, teljesen komolyan gondolom. Ha ez az autó mércéje, akkor az az autó megbukott, ergo el kell adni. Valakinél a megbízhatóság, valakinél a dizájn, valakinél a motorerő, valakinél a fogyasztás lehet döntési kritérium, ill. válóok. Én sem szívesen vezetnék zörgős autót, szóval megértem, ha ez nem fér bele. Aztán venni kell egy Golfot, írni a Toyotának egy panaszlevelet, és mellékelni a Porsche Hungáriával kötött adásvételi szerződés másolatát, ha ez kell a lelki békéhez.

Egyébként a VW ehhez baromira ért, a minőségérzet a '90-es évek vége óta kimondott erősségük. A minőség már nem feltétlenül, de ha valakit a puszta minőségérzet kielégít, akkor VW-ék tudják igazán jól, mi az, amire kiemelt figyelmet kell fordítani.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1111 Dátum: 2010.12.06 22:58:36 »
Nekem nyáron vagy ha már melegszik az idő és huzamosabb ideig áll melegen vagy közvetlenül tűző napon az autó és jól átforrósodik a karosszéria, akkor a tetőkárpit alatt azok a ragasztószalagok amik a kárpitban a belső világítás vezetékeit lennének hivatott "rögzíteni" lazábbra engedik a vezetéket ami ettől hozzá tud érni a karosszériához. Rendkívül zavaró cicergést hallatt ami nem csak rossz úton jön elő, hanem bizonyos fordulatszámnál is sima úton.
Először az A oszlopban gyanakodtam a hibára, de azt mindkettőt atomra kibéleltem meg még csőhéj szigeteléssel is bevontam a kábeleket, mire rájöttem hogy honnan jön.
Jövő nyáron lehet, hogy leveszem az egészet és valamivel baromira odaragasztom.
Igazából nem is arról szól ez, hogy akkor most már eladom rögvest az autót, de valahol azért bosszantó dolog, hogy ilyenek előjönnek. Prsze lehet mondani, hogy nem áll le az útszélén meg hasonló. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt megelőzően nekem is egy VW csoportos autóm volt dupla ennyi idősen és dupla ennyi futott kilométerrel sem szólalt meg benne semmi. És az is működött minden hiba nélkül.

Szerintem ezt problémát azért érezhetik a Toyotánál is, hogy a róluk kialakult képnek az ilyen apró bosszantó kis hülyeségek nem tesznek jót, mert a frissített Aurisban több belső elemet is pl. puhára cseréltek. Persze azt, hogy ezek is zörögnek, nyikorognak-e majd csak olyan tudja megmondani itt a fórumon, akinek olyan Aurisa van.

Minden esetre én a fenti okok miatt nem fogom eladni a Corimat az biztos. Remélem még sokáig tudok vele jókat autózni. Már megbékéltem azzal, hogy nem egy Lexus minőségű autót vettem annak idején, hanem egy az átlagtól azért jobb minőségű, de mégis átlagos autót. Ennyi.  ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1112 Dátum: 2010.12.06 23:05:07 »
Ha már szétszeded, akkor talán érdemes lenne leszigetelni. Úgy tudom, tetőre való Dynamat is létezik.
Gabe 254.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1113 Dátum: 2010.12.07 08:36:43 »
Igen, ezt lehet, hogy meg is fogom tenni, bár az is valószínű, hogy nem Dynamattal, hanem valamilyen olcsóbb anyaggal. Az ajtókat is Dynamattal kezdtem aztán egy tök más anyaggal béleltem ki teljesen és meg vagyok vele elégedve.  :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1114 Dátum: 2010.12.07 09:25:00 »
Ami nem is olyan apróság, mert engem is nagyon idegesít. Korábban komoly kritikát kaptam, amikor azt találtam írni, hogy volt több más márkájú autóm is, amik nem zörögtek. A feleségem polója pl. dupla annyi idős mint a corollám és még mindig nem zörög. Kaptam tanácsokat is pl. rakjak tele mindent szivaccsal. Megpróbáltam, de nem sok sikerrel. Lehet, hogy végső megoldásként a szivacsot a fülembe kellene tennem ?
En totalisan megertelek  :yes: Engem is baromira irrital minden fajta zorges.  :wacko: Nekem szerencsem van, mert jominosegu utakon hasznalom a kocsit foleg autopalyan es orszaguton. Valoszinuleg emiatt nem zorog annyira. Ha Pesten megyek par kort, mindig elojon par ujabb zorges, ami a sima uton ismet elmulik.
A problema az, hogy a szerviz ezzel nem nagyon fog tudni mit kezdeni szerintem. Ezt gyarilag, mar tervezesnel kellene megoldani.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1115 Dátum: 2010.12.07 10:17:09 »
Ami nem is olyan apróság, mert engem is nagyon idegesít. Korábban komoly kritikát kaptam, amikor azt találtam írni, hogy volt több más márkájú autóm is, amik nem zörögtek. A feleségem polója pl. dupla annyi idős mint a corollám és még mindig nem zörög. Kaptam tanácsokat is pl. rakjak tele mindent szivaccsal. Megpróbáltam, de nem sok sikerrel. Lehet, hogy végső megoldásként a szivacsot a fülembe kellene tennem ?
En totalisan megertelek  :yes: Engem is baromira irrital minden fajta zorges.  :wacko: Nekem szerencsem van, mert jominosegu utakon hasznalom a kocsit foleg autopalyan es orszaguton. Valoszinuleg emiatt nem zorog annyira. Ha Pesten megyek par kort, mindig elojon par ujabb zorges, ami a sima uton ismet elmulik.
A problema az, hogy a szerviz ezzel nem nagyon fog tudni mit kezdeni szerintem. Ezt gyarilag, mar tervezesnel kellene megoldani.
A tárgyilagosság miatt az előbbiekhez hozzá kell tennem, hogy nekem is csak rossz minőségű úton jönnek elő a zajok.

falusi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1116 Dátum: 2010.12.07 10:32:15 »
Ha ennyire idegesítő, akkor el kell adni az autót. Nem a szokásos kincstári cinizmus mondatja velem, teljesen komolyan gondolom. Ha ez az autó mércéje, akkor az az autó megbukott, ergo el kell adni. Valakinél a megbízhatóság, valakinél a dizájn, valakinél a motorerő, valakinél a fogyasztás lehet döntési kritérium, ill. válóok. Én sem szívesen vezetnék zörgős autót, szóval megértem, ha ez nem fér bele. Aztán venni kell egy Golfot, írni a Toyotának egy panaszlevelet, és mellékelni a Porsche Hungáriával kötött adásvételi szerződés másolatát, ha ez kell a lelki békéhez.

Egyébként a VW ehhez baromira ért, a minőségérzet a '90-es évek vége óta kimondott erősségük. A minőség már nem feltétlenül, de ha valakit a puszta minőségérzet kielégít, akkor VW-ék tudják igazán jól, mi az, amire kiemelt figyelmet kell fordítani.
Elhiszem, hogy nem vagy cinikus, de a megbízhatóság és a zörgés nem azonos kategória.  Az előbbi hiánya elég ok az eladásra, a zörgés nem. Ha valaki elvágja az ujját nem lőjjük le csak azért, hogy ne szenvedjen.
Egyébként nem azt írtam, hogy a VW jobb, csak azt, hogy az említett poló nem zörög.

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1117 Dátum: 2010.12.07 19:20:01 »
Kérdés.

Toyota corolla 1,4 d4d 2006"

A kumplungpedál lenyomáskor kattogo nyüszögő hangot hallat.És az utóbbi időben egyre hangosabb.
A hang belülről jön.
Megnéztem,bezsíroztam,még mindíg csinálja.
-A probléma az ,hogy a kumplungpedálnál belülről van egy stiftes csapszerű valami és ez kb.3-7mm-ert kotyog oldalra.
Jobban nem akartam szétszedni este a sötétben.
Kérdés:
-Lehet e ebben a biztosító stiftet esetleg egy bordával alrébb akasztani vagy csere?
-Volt másnak is ilyen problémája?
-Alapból ennyi a kottyanása ennek?
-Esetleg kikopott a stift átmérője és esetleg ezért? Vagy
-Nem is a stift kopott ki hanem a pedálban a furat?
Attól tartok.ha ez sokáig így marad akkor esetleg idővel majd félrenyomja a kuplungnak a tengelyét és más is kikopik.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1118 Dátum: 2010.12.07 20:22:24 »
Előfordul. Ha a zsírspray nem segít, akkor ki szét kell szedni a pedált, és úgy bezsírozva mindent összerakni. DE! Ennek ne állj neki, mert az a rugó ami ott van az nem egyszerű...
Xanyi

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1119 Dátum: 2010.12.07 20:33:14 »
Az én Corollám (1,4 VVTi) kuplungja is nyikorog, de szerintem nem kell vele foglalkozni ha egyébként tökéletesen működik, amikor jár a motor nem is igen lehet hallani.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1120 Dátum: 2010.12.07 22:19:29 »
NEkem is elkezdte a cori csinálni de megfigyelésem szerint ha nincs párás nyers idő akkor nem adja ezt a hangot, tehát nálam nem állandó de engem is idegesít.Ha rájössz a megoldásra kérlek írd meg (vagy ha szétszedted)

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1121 Dátum: 2010.12.17 20:24:03 »
ami eddig volt:
- kuplungpedál rugójának nyikorgása (ezzel lehet valamit kezdeni? egyre hangosabb, mint valami kikopott, öreg rugó, olyan a hangja)
- kesznyűtartó fedele (oda szoktam csukni a gps kábelét, úgy nem annyira hangos, csak ha nagyon rossz úton megyek)
- hátsó kalaptartó (lehet, h az ülések), ritkán kezd rá.
ami ezzel a hideggel jött, és zavar, mert lehet, h műszer:
valahonnan  a kormány/műszerfal környékéről halk, kaparászó hang (olyan, mint amikor az apró kövecskéket, stb-t kapja fel a kerék és kopog a kerékjáratoknál), csak sokkal halkabb. 70-80 környékén kezdi el, teljesen független az út minőségétől. pár hete egy napig szólt, de aztán jött a jobb idő, és elhallgatott. megpróbálok majd beállni apám garázsába vasárnap éjszaka.
olyan mintha a km óra környékéről jönne... szokott ezzel probléma lenni?
E11 2001 1,4 vvti corolla

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1122 Dátum: 2010.12.17 20:28:25 »
Nekem is nyikorgott ,amikor kinyomtam a kuplungot, jól befujták a motortér felöl  csavarlazitóval (lehet láncspray is) azóta nincs hangja.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1123 Dátum: 2010.12.26 22:22:56 »
ami eddig volt:
- kuplungpedál rugójának nyikorgása (ezzel lehet valamit kezdeni? egyre hangosabb, mint valami kikopott, öreg rugó, olyan a hangja)
- kesznyűtartó fedele (oda szoktam csukni a gps kábelét, úgy nem annyira hangos, csak ha nagyon rossz úton megyek)
- hátsó kalaptartó (lehet, h az ülések), ritkán kezd rá.
ami ezzel a hideggel jött, és zavar, mert lehet, h műszer:
valahonnan  a kormány/műszerfal környékéről halk, kaparászó hang (olyan, mint amikor az apró kövecskéket, stb-t kapja fel a kerék és kopog a kerékjáratoknál), csak sokkal halkabb. 70-80 környékén kezdi el, teljesen független az út minőségétől. pár hete egy napig szólt, de aztán jött a jobb idő, és elhallgatott. megpróbálok majd beállni apám garázsába vasárnap éjszaka.
olyan mintha a km óra környékéről jönne... szokott ezzel probléma lenni?

Én már le se merem írni a hibákat, mivel leoltottak, hogy ha zavar a zörgés el kell adni :-) Hááát, azért mert zörög a kocsi, nem adom el, hogy újkorához képest így másfél évesen 1 milát bukjak rajta. Engem nem az zavar az Aurisban, hogy nem puha a műanyag, mert sose fogdosom, hanem az, hogy nyikorog minden. Ugyanazok a hibák mindenkinél előjönnek ahogy látom.
Kuplung nyikorgás, kalaptartó, hátsó űlésnél való nyekergés, híd nyekergés, kesztyűtartó fedél.. :-) Ez van, vagy együttélóünk vele, vagy közösen találunk rá megoldást házilag és megosszuk egymással és akkor élhetőbb környezetű lesz a kocsink.
Zárójelben jegyezném meg, hogy amikor vettük az Aurist, nagyon filóztam hogy Honda Jazz legyen, nagyon megbántam, hogy nem az lett. Első generációból volt a háznál, semmi baja nem volt, nem is nyekergett, pedig kőkemény műanyagból volt benne minden... sőt volt Octavia, Fabia is, az se nyekergett, csak ez a Toyota :-) De nem bőszítem a népet, mivel a Toyota jó autó, szüleimek egy Versója van, 170e km és semmi baja nincsen! Csak ez az átkozott Auris lett egy kicsit elbaltázva :-(

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1124 Dátum: 2010.12.27 08:37:10 »


Én már le se merem írni a hibákat, mivel leoltottak, hogy ha zavar a zörgés el kell adni :-)...
Ugye nem a szervizben mondtak ilyet!?!
Fery