Szerző Téma: Hajózás  (Megtekintve 13188 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Re:Hajózás
« Válasz #60 Dátum: 2012.01.24 09:43:01 »
Kemény lehet, jó hallani felőled, ha van kedved írjál, van már Hajós topic is, szerintem oda való lenne!
Mi a stráfod?

Csak 1,5 sráf, a fehér csíkot körbeveszi 2 sárga. Reggeli uniformison a vállapokat használjuk, a délutáni/esti öltönyön pedig a csukló környékére vannak felvarrva mindkét oldalon.
Amúgy elég furcsa a sráfozás, mert a szállodaigazgatónak is 4 csíkja van, ahogy a kapitánynak is. A közvetlenül hajózással foglalkozóknak van egy kis hajós szimbólumuk a sráfok mellett, illetve megint másik szimbólum a biztonságiaknak. A repülőtereken is megkülönböztetett bánásmódban részesítettek, de én ezt nem igényelve azóta civil ruhában utazgatok.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hajózás
« Válasz #61 Dátum: 2012.01.24 12:29:31 »
Csak 1,5 sráf, a fehér csíkot körbeveszi 2 sárga. Reggeli uniformison a vállapokat használjuk, a délutáni/esti öltönyön pedig a csukló környékére vannak felvarrva mindkét oldalon.
Amúgy elég furcsa a sráfozás, mert a szállodaigazgatónak is 4 csíkja van, ahogy a kapitánynak is. A közvetlenül hajózással foglalkozóknak van egy kis hajós szimbólumuk a sráfok mellett, illetve megint másik szimbólum a biztonságiaknak. A repülőtereken is megkülönböztetett bánásmódban részesítettek, de én ezt nem igényelve azóta civil ruhában utazgatok.  :innocent:

Tök jó lehet, azért gondolom, hogy a meló nem annyira.   Mit is jelent a csíkozásod? Hajómester?  Fedélzeti altiszt?

Biztonságit nem keresnek? Milyen végzettség kell hozzá? Milyen nyelvtudás a minimum?  Kell-e hajózási vizsga, vagy elégséges a szárazföldi patkány képzés?  A biztonságiak, gondolom, hogy a kapitánynak vannak alárendelve, a logikám szerint.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Hajózás
« Válasz #62 Dátum: 2012.01.25 23:33:27 »
A csíkozás tudtommal itt máshogyan zajlik illetve mást jelenthet, mert én a vendégekkel vagyok közvetlen kapcsolatban (Guest Services), szóval a hajózáshoz és egyebekhez nem értek, csak volt/van egy rakat képzés meg gyakorlat. Tiszti rangban (vagyik ők Officer-nek hívják) vagyunk, de a Bár Managertől kezdve az emeletenkénti fő embernek, aki a szobák tisztaságára figyel mindenkinek ilyen csíkozása van.

A biztonsági ember itt gyakorlatilag a partraszállás előkészítésétől kezdve a beszállókártya blokkálásig mindent csinál, és a fő nyelv az angol. Indiaiaktól kezdve sok nemzetből vannak biztonságiak, tudtommal különösebb hajózási múlt vagy akár vizsga nem kell hozzá.
A több sráfos biztonsági tiszt (ha jól rémlik neki már 3 van) már más tészta, de ugyebár náluk privát több heyiségből álló kabin, szobainas es ingyenes szobazerviz meg egybéb kiváltságok járnak már. Ők közvetlenül a kapitánynak vannak alárendelve, illetve gyakran tartózkodnak a hídon.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61