Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 321837 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Yaris HSD
« Válasz #1170 Dátum: 2017.08.18 10:55:26 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris HSD
« Válasz #1172 Dátum: 2019.07.10 21:46:15 »
Sziasztok!

Kicsit leült itt a hangulat.
Végigolvastam a lényeget.
Anyunak szeretnénk 1 ilyet az 1 literes Yaris I utódjaként. A hahun általában németek vannak.
Mire kellene figyelni vásárlás előtt?
Mit érdemes kicseréltetni vásárlás után?
Hajtóműolaj, hűtővíz, motorolaj, fékfolyadék?
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris HSD
« Válasz #1173 Dátum: 2019.07.16 18:24:25 »
Úgy látom mindenkinek jól megy a verda.
Szóval lefoglalóztuk.
Executive felszereltség 136000km 2012-es. 1 negatívumot tudnék mondani, a 16"-os alufelni, amire drága a gumi, illetve nem lehet nagy választékban kapni.
Még nekem is sztem több óra lesz megfejteni, a központi kijelzőn elérhető funkciókat. Ismerős veszi meg a Yarist tőlünk, 2 utcával költözik csak odébb.
Ami furi volt, hogy a Yaris I hez képest csak a csomagtér nőtt. Hátul a fejtér csökkent, elöl hátul a lábtér ugyanaz kb első benyomásra.
És még 1 érdekesség. A kormány alatt kicsi a hely továbbra is, sztem még kisebb, mint a Yaris I-nél. Én nem tom miért, tudom, hogy sokan nem szeretik a Yaris Versot, meg kinevetik a formája miatt, de abban rendesen lehet ülni elöl és hátul is. Megint mikor visszaültem a sajátomba, rájöttem, hogy szinte táncolni lehet elöl, bárhogy állítom a dolgokat.
Ja és most, hogy nyomtuk neki, meg klímáztunk 4,6 lett a fogyasztás ;)
Laco 73 :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1174 Dátum: 2019.07.16 19:05:55 »
2012 ben Mayarországon nem forgalmazták 16 os felnivel a Yarist. Nálunk szerencsére akkor még ésszerűbben állították össze a felszereltséget.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1175 Dátum: 2019.10.16 20:37:17 »
Yaris IV: 3 henger, részecskeszűrő, elektromos rögzítőfék -(, szívócső befecskendezés, lithium akku, magasság -3, szélesség +5 cm.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris HSD
« Válasz #1176 Dátum: 2021.01.18 19:16:51 »
Gondoltam megosztom veletek, illetve azokkal, akik még gondolkodnak Hibrid Yaris vásárlásán, hogy érdemes-e.
Édesanyámnak tavaly előtt vettünk egy 2014-es németből behozott Yaris HSD-t. Most 145000 van benne.
Az eddigi legnagyobb probléma az volt, hogy mivel kulcs nélküli indítású 1x lemerült az elem a távirányítóban, és ráadásul mínusz volt, az elem még gyengébb volt, apukám nem tudott vele elindulni, de aztán sikerült felmelegíteni és onnantól jó volt.
Az utóbbi időben lehetőségem nyílt többet vezetni és mondhatom az én vezetési stílusomhoz nagyon illik a kocsi. Ha az ECO műszert az ECO mező feléig viszem fel és úgy gyorsulok, akkor nem fogyaszt sokat, nem is hangos a motor. Több, mint 1 kilométert lehet vele menni sík terepen 50-el akksival.
A programozása nagyon érdekes, mert 2 pálcikával a max előtt már nem tölti, hanem használja az akksit. Ez néha jó, néha nem. Ha éppen hegyről jön lefelé az ember, akkor jó, mert fel tudja tölteni max-ra, de sík úton simán tölthetné tovább. A másik, amit nem értek, hogy álló helyzetben minek indítja el a motort, ha éppen csak pici fűtés van, meg rádiót hallgatok. Pedig az akksi se 2 "csíkos".
A visszatáplálás valami fantasztikus. Olyan szépen lehet vele fékezni. Szinte nem is kell a fék. Nem csodálom, hogy elrozsdál a betét.
Összességében viszont a fogyasztásával nem vagyok elégedett. Nekem itt pesten 5.2-re jött ki a fogyasztás 15km-es szakaszon garázsból indulva. Lehet a 4 évszakos széles gumi is ok.
De ugyanezen a szakaszon az 1.4D4D 17 éves Yaris Versom 4 literrel elvan. Annó az 1 literes most már 18 éves Yaris I (ami már nincs meg) is elvolt 5 literrel.
Ennyit számítanak a + kilók?
Ami nekem nem szimpi a Yaris I-hez viszonyítva, hogy sokkal kisebb lett a lábtér hátul. A szélvédő pedig annyira a homlokomra dől rá, hogy ha első vagyok a lámpánál, előre kell hajoljak, hogy lássam mikor vált zöldre.
Valamit valamiért mondhatnánk.
Sokkal tankszerűbb, jobban nyeli az pesti kátyúkat.
De szerintem a centiket lehetne úgy tologatni, hogy valahogy jusson is maradjon is. Az 1ik amit nem értek a miért nem lehet 4 méter fölé menni dolog. A Yaris I szenzációs helykihasználású volt. 366cmből megvolt minden, ami kellett. 40 centit kellene hozzátoldani. Ebből jutna 20 centi a motortérhez, 5cm+ lábtér és a többi meg a csomagtartónak. Lenne 1 tökéletes kocsi. És megint el kéne felejteni ezt a fekvő üléspozíciót és kicsit magasabbra kéne ülni, a szélvédőt nem ilyen meredeken hozni.
Sajnos nem jó irányba indult el a Toyota. A legújabb Yaris még kisebb lett.
Most Európai szemmel csak 1 ázsiai családnak megfelelő, ahol 4 ember 165 centijével el lehet férni kényelmesen.
Sajnálatos, hogy a Yaris Versot-t nem folytatták, mert az nagyon zseniális. Ahányszor beleülök, a sima Yaris után, mindig konstatálom, hogy mennyire kényelmes. Rendes üléspozíció van. Magas a szélvédő. Hátul 190centivel is van lábtér. Na és csomagtartó is marad. Annyit változtatnék rajta, hogy a szélvédőnél levágnék 10 centit a magasságból és hátrafelé ezt növelném 15 centire. Bőven elég magas lenne így is, de javulna a fogyasztás. 12centit lehetne toldani rajta, hogy éppen 4 méter legyen, ezt be lehetne tolni a vezető elé, hogy legyen kis hangszigetelés na és lehetne bele tenni 100kiló vasat, hogy jobban vegye a kátyúkat.
Laco 73 :D

enigmatom

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris HSD
« Válasz #1177 Dátum: 2022.05.24 09:44:24 »
Üdv. Mi 2 éve vettünk egy Yaris HSD-t. Nagyon szeretjük. Eddig semmi gond, csak éves átvizsgálások. Ja és egy őzike, de mindenki megúszta nagyobb baj nélkül.  :eek: Ez svájci volt, 2013-as. Szintén 16-os alufelnivel. Az első hosszabb út után lecseréltem, utána pedig megszabadultam az összetört veseköveimtől. :lol: Nagyon rázott, ütött. Most 15-ös acélfelni, 175/65 R15 gumival van rajta. Sokkal komfortosabb lett. Fogyasztással nincs bajom. A súly, a teljesítmény és a nyújtott komfort ennyibe kerül. Én nem egy útra, hanem évre figyelem a fogyasztást. Január 1-től, december 31-ig. Ez nálunk 5 liter.  Van egy applikációm is, ami 1,5 éve folyamatosan figyeli a fogyasztást, szintén 5 liter. A legjobb átlag 3,6 L/km, a legrosszabb 7,89 L/km. Ezek ennyit tudnak. Örültem volna a 90-es években ha a Ladám, Polskim, Moszkvicsom vagy akár a Zastavám ennyit fogyasztott volna. 75 ló után fizetem a teljesítmény adót, de 101 lóval indulok a lámpánál. A másik sorban állók, gyakran néznek utánam.  :devil: 2005 óta volt már I. II. III. benzines Yarisom, de ezt csak a HSD tudja. Nekem nagyon bejön a rendszer hangolása. Sőt, szerintem folyamatosan tanul és egyre jobb lesz. Nekünk mindenre elég. Nem tudnám ma megmondani, hogy mikor akarnám lecserélni. 
GI

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris HSD
« Válasz #1178 Dátum: 2022.05.30 16:11:44 »
Szomorú hírem van.
Meghibásodott a Yaris.
Furcsa hangja volt, de nem tudtuk mitől. Aztán a kipufogó környéke lett gyanús, alánéztük és elrepedt a cső. 5000ftért meghegesztették.
Ez borzalmas, én nagyot csalódtam a márkában.
 [rohog]
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris HSD
« Válasz #1179 Dátum: 2023.01.09 19:32:46 »
Sajnos ismét meghibásodott a Yaris.
Szeretném leírni, mert nagyon tanulságos.
Apukám mérnök ember. Cocializmusban nőtt fel. A kocsira csak akkor költünk, ha elromlik. Na jó azé néha cseréljünk olajat, ha nagyon kell.
Szóval 4 éve vettük a 2012-es évjáratú Yaris hibridet.
Apu elvitte a ToyCar-ba pomázon. Ott szépen leszervizelték. Csak sajnos akkor még nem voltunk annyira elmerülve a fészbuk csodálatos világában és nem kérdeztük meg, hova kéne vinni. Történt ugyanis, hogy hibrid garit nem akartak rá csináltatni, mert hogy az országban első szerviz, stb... Nettó hazugság, Toyota Mayer simán megcsinálja. Ok, semmi gond. Mivel évi 8000km megy a kocsiba nagyon max, kb 1,5 év múlva apukám elvitte a Toyota Kovácshoz, mert azt is nagyon fényezik. Jó, tényleg szép a szalon, meg nem nézik ki az embert, ha mindent megtapiz, mindenbe beül. De ott meg már nem emléxek pontosan, hogy nem ajánlották fel, vagy apu felejtette el, de nem került rá ismét hibrid gari. Aztán teltek múltak a hónapok és sikerült a következő szervizt úgy megejteni, hogy 1 hónappal elmúlt már a kocsi 10 éves, így nem köthető rá már hibrid gari.
És Yariska úgy döntött ezt megbosszulja. Tönkre is ment 2 modul 10 évesen és 6 hónaposan.
Kidobta a karácsonyfát, mikor éppen nálam volt a kocsi. Persze anyukámnak napi munkábajárós a kocsi, ezért nem foglalt rögtön időpontot sehová, öcsém obd kütyüjével lelkesen kiütöttük a P080a-t. Először 1 hónap után dobta újra, aztán 2 hét, aztán 1 hét, na ekkor már kértek időpontot a Toytech-be, ami újpesten 1 kis utca végén 1 koszos szerviz, 1 olyan ügyfélváróval, ahol nem akarsz várakozni. De 3 óra a modulcserés művelet. Mindenki ajánlja, de nem tudom miért... Még Béla is azt mondta, hogy jó... Furcsa, hogy hamar volt időpont, karácsony után telefonáltunk és jan 6án volt apu. 11re kellett menni, kb 11:30kor be is vitték a kocsit... Aztán nagynehezen megállapították, hogy 2 modul, de igazából az egészet lehetne cserélni. Persze, mert az jó biznisz. Aztán maradtunk a 2 modulban, ami 200ezer forint volt. 2 régi modul... És még bíztatásul azt is mondták, hogy jövőre találkozunk.
Na most ennek mi értelme?
Nem úgy kellene, hogy 2 új modul bele, aztán rá a sokmilliós gépre, optimalizálás, stb?
Mert most belerakott 2 hasonkorút, akkor 2 megint el fog hasalni majd, akkor megint 2-esével lehet évente cserélni, aztán ahogy romlik, akkor 4-esével, mert már az újabbakat is lehet kidobálni.
Nem értem én ezt.
De a tanulság.
Legyen hibrid garid, írd fel, mikor kell szervizbe vinni a kocsit, figyeld a kilométer óra állást.
 
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris HSD
« Válasz #1180 Dátum: 2023.03.18 18:40:40 »
Mivel most a Prius+ szervizben van, ezért többször használtam a Yarist. És meglepő módon, hasonlóan használva, mint a Prius+ t, kb 2-3 decivel kevesebbet fogyaszt.
Laco 73 :D