Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 321849 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1140 Dátum: 2015.06.15 11:58:24 »
Szerintem megette a fene azt a szervizt meg a gárdát is, ahol ott kell állni a kocsi mellett  ::)
Inkább legyen az ügyfél gyanakvó, mint később essen pofára.
Engem eleve érdekel, mit csinálnak az autómmal, hiszen évekig szervizekben dolgoztam. Sajnos bizalmatlan is gyakran okkal vagyok. Számtalan példát lehetne emlegetni, a legutóbbi 600+ nál történt .

drklaszlo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Yaris HSD
« Válasz #1141 Dátum: 2015.11.24 22:00:30 »
12.12-én lesz 3 éves a HSD-m. Szóval érett korba lép és ezennel a full garancia is megszűnik.
42.000 km-t ment eddig probléma nélkül, még izzócsere sem volt! Apropó izzó: hol érdemes venni? Minden HIR2 jó hozzá? Elsősorban az amazonról/ebay-ről vásárolok technikát, de magyar forrás is jöhet, ha a gyári szervizárnál (kb. 7500HUF/db) jobb. Egyébként van olyan szerelő, akire rá lehet bízni egy HSD-t, mondjuk a következő olajcsere (plusz, mivel jövőre esedékes, műszaki) céljából? Vagy marad a márkaszervíz, mint egyedül megbízható?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1142 Dátum: 2015.11.25 01:52:40 »
A márkaszervizben a szerelő olajcsere és a számla szerint garancia lejárata előtti átvizsgálás címén megemelte az autót ( még véletlenül sem a gyári emelési pontokon), kicsavarta a leeresztőcsavart és az olajszűrőt, majd élmény a raktárba szűrőért és alátétért. Visszacsavarta amit kellett, majd leengedte az autót, beletöltötte az olajat, elindította, ellenőrizte a szintet, majd kiállítás és leadta a munkalapot. Bónuszban megpróbált felszámoltatni egy flakon féktisztítót. Mindezt összesen kb 20 perc alatt.
Úgy gondolom, ennél bármelyik lelkiismeretes, becsületes szerelő többre képes.

Pozitívum: nem másolt kulcsot a mellettem álló autómhoz, és nem vett ki belőle  akaratom ellenére alkatrészt. Én már ezeknek is tudok örülni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.25 01:58:05 írta Agyarka »

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #1143 Dátum: 2015.12.02 11:08:27 »
A márkaszervizben a szerelő olajcsere és a számla szerint garancia lejárata előtti átvizsgálás címén megemelte az autót ( még véletlenül sem a gyári emelési pontokon), kicsavarta a leeresztőcsavart és az olajszűrőt, majd élmény a raktárba szűrőért és alátétért. Visszacsavarta amit kellett, majd leengedte az autót, beletöltötte az olajat, elindította, ellenőrizte a szintet, majd kiállítás és leadta a munkalapot. Bónuszban megpróbált felszámoltatni egy flakon féktisztítót. Mindezt összesen kb 20 perc alatt.
Úgy gondolom, ennél bármelyik lelkiismeretes, becsületes szerelő többre képes.

Pozitívum: nem másolt kulcsot a mellettem álló autómhoz, és nem vett ki belőle  akaratom ellenére alkatrészt. Én már ezeknek is tudok örülni.

Nekem eddig ahova en viszem az autot, sose volt ilyen. Mindig a megszokott szerelohoz kerulunk, nagyon korrektek. Igaz olajat viszek, mert a toyota 0w20 rosszabb minositesu es dragabb is pl. a Xado-hoz kepest. Nehezen akartak lenyelni, bizonygattak h a 5W30 is jo, de ragaszkodtam a gepkonyvben leirtakhoz.
Amugy ahogy en latom annyira nem kell felni a szervizelestol, mert ez vegere egy sima benzines motor, ha jo a szuro es az olaj kb. barmelyik autoszerelo meg tudja csinalni az olajcseret, illetve ha van hely hazilag is siman megoldhato.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1144 Dátum: 2016.01.09 19:43:48 »
A márkaszervizben a szerelő olajcsere és a számla szerint garancia lejárata előtti átvizsgálás címén megemelte az autót ( még véletlenül sem a gyári emelési pontokon), kicsavarta a leeresztőcsavart és az olajszűrőt, majd élmény a raktárba szűrőért és alátétért. Visszacsavarta amit kellett, majd leengedte az autót, beletöltötte az olajat, elindította, ellenőrizte a szintet, majd kiállítás és leadta a munkalapot. Bónuszban megpróbált felszámoltatni egy flakon féktisztítót. Mindezt összesen kb 20 perc alatt.
Úgy gondolom, ennél bármelyik lelkiismeretes, becsületes szerelő többre képes.

Pozitívum: nem másolt kulcsot a mellettem álló autómhoz, és nem vett ki belőle  akaratom ellenére alkatrészt. Én már ezeknek is tudok örülni.
Csak Te fogsz ki ilyen "kiváló" kiszolgálást?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1145 Dátum: 2016.01.10 02:42:16 »
Csak Te fogsz ki ilyen "kiváló" kiszolgálást?
Biztosan nem, de a váróban újságot olvasva nehéz észrevenni, és valószínűleg a műhelyekben eltöltött több mint két évtized miatt jobban rááll a szemem.-(

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #1146 Dátum: 2016.03.19 15:59:22 »
Azt tapasztalom mostanàban, hogy egyre jobban sikít a fék. Nem mindig, csak erősebb fékezésnél. Engem speciel nagyon zavar, lehet ezzel valamit kezdeni?  :hmmmm: :?:
2014 Toyota Yaris HSD Active

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris HSD
« Válasz #1147 Dátum: 2016.03.19 16:05:22 »
betétcsere v kimosni jól...vagy kopott vagy poros...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #1148 Dátum: 2016.03.21 23:50:31 »
Köszönöm a választ! :)
Vasárnap végre le lett mosva (nem is tudom, mikor volt előtte utoljára) és úgy néz ki, hogy csak poros volt, ma már nem hallottam sikítani. Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít... Minden nap tanulok valami újat. :)
2014 Toyota Yaris HSD Active

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1149 Dátum: 2016.04.09 17:23:56 »
Ha sokat fékezel csak a generátorral, akkor a tárcsa/betét elkoszolódik és ezért lesz hangja. Néha erősebben is fékezni kell és letisztulnak felületek. A mienk is ilyen.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD karbantártási üzemmód környezetvédelmi vizsgálathoz
« Válasz #1150 Dátum: 2016.06.22 12:09:18 »
A Yaris Hybrid kipufogógáz elemzéséhez szükséges karbantartás üzemmód aktiválása:

1) hagyományos gyújtáskapcsoló esetén:
alaphelyzet ( gépjármű kikapcsolása P állásban, fékpedál lenyomása mellett gyújtáskapcsoló OFF)
az A_D lépések végrehajtására 60s áll rendelkezésre.
a) gyújtáskapcsoló ON (IG) állásba fordítása;
b) gázpedál 2x teljesen lenyomva
c) a "váltókar" kézi kireteszelése, és N be rakása után gázpedál 2x
d) "váltókar" P-be, majd  gázpedál 2x

(A hybrid rendszer visszajelző lámpája- sárga autóban felkiáltó jel- 1s-ként villog.)

e) a fékpedál lenyomása mellett a gyújtáskapcsoló READY ON állásba fordításával a benzinmotort beindítjuk.

2) nyomógombos gyújtáskapcsoló esetén:
alaphelyzet ( gépjármű kikapcsolása P állásban, fékpedál lenyomása mellett POWER gomb)
az A_D lépések végrehajtására 60s áll rendelkezésre.
a) gyújtáskapcsoló gomb 2x megnyomva;
b) gázpedál 2x teljesen lenyomva
c) a "váltókar" kézi kireteszelése, és N be rakása után gázpedál 2x
d) "váltókar" P-be, majd  gázpedál 2x

(A hybrid rendszer visszajelző lámpája -sárga autóban felkiáltó jel- 1s-ként villog.)

e) a fékpedál lenyomása mellett a POWER gomb 1x lenyomásával a a benzinmotort beindítjuk.

A motor 1500rpm -re áll be, a gázpedál teljes lenyomására kb. 2500 rpm re emelkedik.

Kikapcsolást követően a gépjármű normál üzemmódra vált.

drklaszlo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Yaris HSD
« Válasz #1151 Dátum: 2016.10.15 16:54:40 »
Ezt vajon tudják a műszaki vizsgáztatók? Hamarosan négy éves az autó és esedékes...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1152 Dátum: 2016.10.15 20:08:57 »
Sajnos nem, és két márkaszervíz sem tudta, amikor szükséges lett volna. Valószínűleg az elmúlt pár hónapban már több helyen volt rá szükség, ott szükségből utána kellett nézniük. Egyre kevesebb helyen fog problémát jelenteni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.15 20:10:28 írta Agyarka »

drklaszlo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Yaris HSD
« Válasz #1153 Dátum: 2016.10.15 20:37:05 »
Kösz a választ. A márkaszervíz meglep... Mindenesetre az itteniek (Fehérvár) tudják, viszont a szabadpiacon pár ezressel olcsóbb a műszaki (Kb 22 vs 12), de lehet, hogy tévedek. A 22 a márkaszervízben konkrét adat.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Yaris HSD
« Válasz #1154 Dátum: 2017.01.15 11:50:52 »
A fogyasztási adatot alapul véve van értelme Auris HSD-ről Yaris HSD-re váltani? Mekkora fogyasztás érhető el a Yaris-szal? Van érdemi különbség? Vagy nem éri meg "visszalépni" Auris-ról Yaris-ra?