Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 321800 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1125 Dátum: 2015.03.08 19:27:37 »
Örülök, hogy legalább a forrás megvan.
Nekem is állítottak a riasztó érzékenységén, remélhetőleg a randomszerű, főleg éjszakai riasztások megszűnnek.
Viszont észrevettem egy "bug"-ot: van a riasztóhoz/központi zárhoz ablakemelő modul csatlakoztatva és tegnap konstatáltam, hogy ha a vezetőoldali ajtónál az "ablakkezelés" le van tiltva, akkor ez a "bezáró" funkció nem működik.  :eek: Így sikeresen parkoltam közterületen bő 2.5 órán át lehúzott ablakkal  :cry: (A Corolla és a Avensis hasonló funkcióját nem befolyásolja az említett kapcsoló állása)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #1126 Dátum: 2015.03.21 16:13:27 »
Az vagàny! Lényeg, hogy nem lett baj, és a kisautó megvàrt ott, ahol hagytad.  :)
A ti autóitokat is visszahívtàk? Nyilván...  :D
2014 Toyota Yaris HSD Active

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1127 Dátum: 2015.03.21 16:45:25 »
A ti autóitokat is visszahívtàk?
Nem. A Corollára még 10 éves kora után is kaptam, a YHSD-t 1x se.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1128 Dátum: 2015.03.22 19:31:20 »
Az vagàny! Lényeg, hogy nem lett baj, és a kisautó megvàrt ott, ahol hagytad.  :)
A ti autóitokat is visszahívtàk? Nyilván...  :D
Ja megvárt, nem tettek bele semmit  ;)
Visszahívás nem volt  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #1129 Dátum: 2015.03.23 09:46:31 »
Òó... :hmmmm: Én màrcius 12.-ei keltezéssel kaptam egy értesítőt, hogy az autóm beletartozik abba a visszahívàsi szervízkampànyba miszerint a következő meghibàsodàs fordulhat elő:
 "Az érintett gépkocsik fékrendszere speciàlisan a balkormànyos Yaris Hybrid gépkocsikhoz tervezett kiegyenlítőtartàllyal van felszerelve. Az első és hàtsó fékkört elkülönítő térelvàlasztó nem megfelelő kialakítása miatt mindkét fékkör működése megszűnhet, ha az első fékkörben szivàrgàs lép fel. Ennek következtében lecsökkenhet a fékteljesítmény, ami növeli egy baleset bekövetkezésének kockàzatàt."
30.-àn visszük szervízbe, ahol kicserélik a tartàlyt.   :clap:
2014 Toyota Yaris HSD Active

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1130 Dátum: 2015.03.30 21:52:39 »
Ma nekünk is megérkezett a "behívó". Majd felhívom a szervizt egy időpontra. Mondjuk eddig vagy ők hívtak, vagy megvárták a következő esedékes látogatást és akkor elintézték, ha nem volt életbevágó  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #1131 Dátum: 2015.04.17 19:42:16 »
Ma nekünk is megérkezett a "behívó". Majd felhívom a szervizt egy időpontra. Mondjuk eddig vagy ők hívtak, vagy megvárták a következő esedékes látogatást és akkor elintézték, ha nem volt életbevágó  ::)

Ma én is kaptam levelet a Toyotától, csak be kell mennem még érte a postára. Gyanítom ez is visszahívás lesz.  :)
Szilvi 62

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #1132 Dátum: 2015.04.25 13:35:02 »
Szervusztok!

En kicsit elore mentem, mire megjott a level, addigra mar kicsereltek  ::) Nem semmi lego volt, mire hozzafertek, viszont igy a 2. eves nagyszerviznel nem kell fekfolyadekot cserelni  :D :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1133 Dátum: 2015.04.26 12:40:40 »
igy a 2. eves nagyszerviznel nem kell fekfolyadekot cserelni
A ff csere is benne van? Azt gondoltam, jó balkáni szokás szerint töltikéznek, és megy vissza a régi. Legföljebb az erre a célra a Toyotától kapottat egyéb módon hasznosítják.

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #1134 Dátum: 2015.04.26 22:49:28 »
A ff csere is benne van? Azt gondoltam, jó balkáni szokás szerint töltikéznek, és megy vissza a régi. Legföljebb az erre a célra a Toyotától kapottat egyéb módon hasznosítják.
Nalam megcsinaltak a teljes cseret, legtelenitest, teszteket, kicsopogott folyadekot alaposan lemostak stb. Eddig meg gond nem volt a szervizzel, igaz ott is vettuk a kocsit es mindig bemegyek a kocsival.
(Szoktam mondani, hogy abbol a szervizbol, ahol nem allhatsz a kocsi melett nagyon gyorsan kereket kell oldani :excl:)

Neked nem kell cserelni?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1135 Dátum: 2015.04.27 06:20:34 »
Nálam nincs 1% a víztartalom, amennyiben nem nyúlnának hozzá még bírná jó ideig. A visszahívást megkaptam, majd előrébb hozom az éves kötelezőt és egyben letudom.
Ahol vettem ott nem lehet bemenni, ezért máshova hordom.

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #1136 Dátum: 2015.04.27 18:47:47 »
Nálam nincs 1% a víztartalom, amennyiben nem nyúlnának hozzá még bírná jó ideig. A visszahívást megkaptam, majd előrébb hozom az éves kötelezőt és egyben letudom.
Ahol vettem ott nem lehet bemenni, ezért máshova hordom.
Tudtommal van valami eloirasuk, hogy X. szerviznel ha torik ha szakad cserelni kell, bar lehet, hogy ez tolhato.
Hogy hogy nem engednek be? Sajat felelosegre se? Eleg erdekes...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #1137 Dátum: 2015.04.27 21:20:23 »
Tudtommal van valami eloirasuk, hogy X. szerviznel ha torik ha szakad cserelni kell, bar lehet, hogy ez tolhato.
Hogy hogy nem engednek be? Sajat felelosegre se? Eleg erdekes...
Azt mondhatják, hogy nem kaptál munkavédelmi oktatást, így meg nem engedhetnek be a szerelő csarnokba (saját felelősségedre sem)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1138 Dátum: 2015.05.03 20:36:34 »
Szerintem megette a fene azt a szervizt meg a gárdát is, ahol ott kell állni a kocsi mellett  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #1139 Dátum: 2015.06.13 19:03:08 »
Nem kell ott állni, csak sok ügyfél szeret ott lenni, jobban érzi magát!