Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 321820 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris HSD
« Válasz #75 Dátum: 2011.07.21 08:56:30 »
Hogy a zárójeles megjegyzésem helyes, zömmel autópályás célra nem a hibrid a legkevesebbet fogyasztó modell.
Mily' meglepő... A hibrid előnye leginkább városban jön ki, nem autópályán (városban a fogyi ugye főleg dugóban nulla liter). Senki se mondta, hogy ez egy csodaautó és mindenhol fél litert eszik.
Bár az sem semmi, hogy ekkora benzinmotor van benne és 130-nál tempomattal (!) annyit eszik kb mint egy dízel.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris HSD
« Válasz #76 Dátum: 2011.07.21 08:59:01 »
Igen ez a megállapítás valóban a langyos víz feltalálása, ezzel eddig is tisztában volt mindenki.  :flowers:

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris HSD
« Válasz #77 Dátum: 2011.07.21 09:29:19 »
Azért ezt tovább lehet gondolni, hogy milyen használatnál működésképtelen a hibrid rész vagy csak éppen ellensúlyozni képes a benzinmotor torkosságát (igazságosan nem számítva a hibridséggel nem összefüggő fogyasztáscsökkentő trükköket).

A tisztán városi autót én másképp képzelem, olyat amit 60-as maximális és 30-as átlagsebességre és napi mondjuk 50 km megtételére méreteztek.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris HSD
« Válasz #78 Dátum: 2011.07.21 10:12:59 »
Pont ez a lényeg a Prius (vagy Auris HSD és várhatóan a Yaris HSD) nem egy tisztán városi autó, hanem egy kevés kompromisszummal használható, teljes értékű kocsi. Nekem - és sztem még elég sok ember jellemző közlekedési szokásaihoz - egy igen jó választás. A megtett km-ek döntő részét városban teszem meg, kb. 30% lehet az amit országúton vagy autópályán megyek. Ha lenne egy csak városban használható autóm, a mellett szükségem lenne egy másikra is a hosszútávú utazásokhoz, mert annyira nem megyek ritkán hogy autóbérléssel vagy egyéb carsharing stb. rendszerben ezt megvalósíthatónak látnám.
Tehát használhatóságban városban a legjobb, országúton kb. partiban van egy dízellel, normál (130) autópályán kicsivel lemarad. Ha Németországban laknék és a km-ek döntő részét autópályán tenném meg (150-170-nel) nyilván nem Priussal járnék.

És nyilván nem tud hibridet venni az akinek nincs pénze. Az vesz pár 100e-ért egy Swift-et vagy vmi kis fogyasztású, olcsón fenntartható kisautót. De ez már ne a hibrid autók hibájaként legyen beállítva.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Yaris HSD
« Válasz #79 Dátum: 2011.07.21 12:13:48 »
nekem is spórolna egy hibrid. az autópályás száguldozásból nincsen olyan sok, a városi km-eken meg fényévekkel jobb mindennél. csak bazi drágák.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Yaris HSD
« Válasz #80 Dátum: 2011.07.21 13:04:07 »
Nekem, ha nem spórol 1 decit sem az sem gáz.
Egyszerűen gerjedek a teknikára :clap: :clap: :clap: :clap:
Ennyi.

Géza, megengedsz egy kérdést?
Mi a szakmád, mivel múlatod hét közben a munkaidőt ?

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Yaris HSD
« Válasz #81 Dátum: 2011.07.21 15:44:29 »
2006-os 1.4 D4-D Corolla, Pécs-Budapest távon, M60-M6 autópályán és kb. 20 km Budapesten belül 5,7-es átlag, autópályán végig óra szerint 135-ös tempóval, tempomattal. Ugyan ez Auris HSD-vel 5,5.
Városban viszont a D4-D átlaga nekem mindig 5,5 volt ilyen időben, az Auris HSD 4,5-4,7.
orolla D-4D Luna MMT

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris HSD
« Válasz #82 Dátum: 2011.07.24 10:56:07 »
Itthon a második negyedévben az eladott aurisok 1/3 volt hsd. Lehet mégsem elég drága a többi modellhez képest. ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris HSD
« Válasz #83 Dátum: 2011.07.24 11:03:06 »
Itthon a második negyedévben az eladott aurisok 1/3 volt hsd. Lehet mégsem elég drága a többi modellhez képest. ;)
Igen, ez érdekes... Csak Érden három új Auris HSD-t látok rendszeresen. :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris HSD
« Válasz #84 Dátum: 2011.07.24 11:04:40 »
Hát ezért az árért én is ezt venném a dízel helyett, kb. gondolkodás nélkül  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris HSD
« Válasz #85 Dátum: 2011.07.24 14:49:15 »
MM-váltós dízelre listaár szerint ráfizetnél bő 1 milliót? És akkor még mindig feltételes módú a kérdés.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Yaris HSD
« Válasz #86 Dátum: 2011.07.24 15:18:26 »
Tegnap jöttem haza a nyaralásból, elolvasgattam a múlt hét termését. Gondolkodtam rajta, hogy írjak-e valamit, aztán mégsem. Minden elhangzott már a Prius topikban, többször is.

Aki katalógusból meg újságokból szerzett "tapasztalatai" alapján nem érti a hibrideket, tesztfogyasztásokat lobogtat, nagy sebességnél teljesítményhiányról beszél, az vagy kipróbál egyszer végre egyet huzamosabb ideig, vagy ezeket a marhaságokat puffogtatja a lelkes vagy kevésbé lelkes közönségnek. Ennyi...

Csak egyet nem értek igazán. Azt, hogy mindez nem mondjuk a Zindexen, hanem egy Toyota fórum kifejezetten "hibrid topkijában" történik és már nem először.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris HSD
« Válasz #87 Dátum: 2011.07.24 16:29:45 »
Tegnap jöttem haza a nyaralásból, elolvasgattam a múlt hét termését. Gondolkodtam rajta, hogy írjak-e valamit, aztán mégsem. Minden elhangzott már a Prius topikban, többször is.

Aki katalógusból meg újságokból szerzett "tapasztalatai" alapján nem érti a hibrideket, tesztfogyasztásokat lobogtat, nagy sebességnél teljesítményhiányról beszél, az vagy kipróbál egyszer végre egyet huzamosabb ideig, vagy ezeket a marhaságokat puffogtatja a lelkes vagy kevésbé lelkes közönségnek. Ennyi...

Csak egyet nem értek igazán. Azt, hogy mindez nem mondjuk a Zindexen, hanem egy Toyota fórum kifejezetten "hibrid topkijában" történik és már nem először.


Pont ezért nem is érdemes mégcsak hozzászólni sem...
Xanyi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Yaris HSD
« Válasz #88 Dátum: 2011.07.24 16:31:30 »
Tegnap jöttem haza a nyaralásból, elolvasgattam a múlt hét termését. Gondolkodtam rajta, hogy írjak-e valamit, aztán mégsem. Minden elhangzott már a Prius topikban, többször is.

Aki katalógusból meg újságokból szerzett "tapasztalatai" alapján nem érti a hibrideket, tesztfogyasztásokat lobogtat, nagy sebességnél teljesítményhiányról beszél, az vagy kipróbál egyszer végre egyet huzamosabb ideig, vagy ezeket a marhaságokat puffogtatja a lelkes vagy kevésbé lelkes közönségnek. Ennyi...

Csak egyet nem értek igazán. Azt, hogy mindez nem mondjuk a Zindexen, hanem egy Toyota fórum kifejezetten "hibrid topkijában" történik és már nem először.


én pl a katalógusból szerzett tapasztalatok alapján vágyom egy hibridre :) majd kipróbálom apámét aztán beszámolok :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris HSD
« Válasz #89 Dátum: 2011.07.24 17:39:48 »
MM-váltós dízelre listaár szerint ráfizetnél bő 1 milliót? És akkor még mindig feltételes módú a kérdés.
Az Auris HSD árát a 2.0 dízellel kell összevetni, nem az 1.4-esével, mert a menetteljesítményei az előbbivel vannak egy szinten. Márpedig így már csak 200 ezer van a két autó között (5.9 a dízel Luna, 6.1 a HSD Luna), és cserébe a dízel csak kéziváltós.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )