Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 321824 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris HSD
« Válasz #45 Dátum: 2011.07.19 19:43:34 »
A rádiót sem azért kapcsolom le otthon, mert kiszámoltam, hogy 13 forinttal kevesebb lesz a havi villanyszámlám! Hanem mert környezet tudatos gondolkodással tudom, hogy az pazarlás.

Ez így baromira ferdítés... A rádió kikapcsolása ingyenes dolog. Mindenki megteheti, sporolhat vele. A hibrid felár viszont még úgy is, hogy regadó szempontjából ugye kedvezményezett igencsak jelentős. Egy Aurisnál elég jól mérhető ~1.5misi.

Nem x.y pénztárcája a lényeg. Hanem  a világra, a környezetre mért terhelés csökkentése.


Ez megent uaz. Mert lehet US/Németoban a zödek vagy akárki leszarja a pénztárcáját mert simán fizeti lakás, kocsi... törlesztőt és emellett vígan él... de én, mi MOon élünk.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris HSD
« Válasz #46 Dátum: 2011.07.19 20:12:20 »
Idézet
dízelt nem feltétlenül fogyasztás miatt veszik, hanem a teljesítménye-menetdinamikája miatt, és presztízsből.
egy hibrid összehasonlíthatatlanul csendesebb, kulturáltabb, mint egy dízel, fogyasztásban pedig (a német, padlógzázas autópályázásttól eltekintve) jobb, vagy hasonló, és menetdinamikában sem marad el.

Majd nézd egyszer meg, hogy mi történik ha nem is pályán, csak egy sima autouton, 90nél odalépsz egy 2.0ás D4Dnek (neadj isten 2.2nek az is belfér). Ugyanitt a Prius hibrid fogyi előnye = 0 az említett 2.0 dizel agyonveri fogyiban.
és hamár Toyota hibrid napok vannak ajánlom azt is megnézni, milyen csendes "kulturált" egy Auris HSD és milyen egy új D4D dizel. Oké meleg volt a motor de én nemrég ráindítoztam egy D4Dre, pedig egy parkolóban álltam, a legnagyobb zaj a légkondi meg a 100mre lévő 7es volt. Ehez képest ugye egy hibrid nagyobb sebességnél... khm...

Az egy ahol egyértelmű a hibridek előnye az a dugos város. Ráadásul vhol bennük lehet a jövő. Csak vmi jobb energiatárolási rendszert kéne kitalálni.

Mégegy előnye van a priusnak, ami miatt én számolok vele az pedig az, hogy konrétan vmiért a piac már elnézést de lószarra se tarja. 2éves vagy fiatalabb priusokat adnak el gazdáik féláron. Büdös nagy az értékvesztése. Fogalmam sincs mért de gondolom nem véletlenül van ez így...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris HSD
« Válasz #47 Dátum: 2011.07.19 20:28:02 »
Idézet
és hamár Toyota hibrid napok vannak ajánlom azt is megnézni, milyen csendes "kulturált" egy Auris HSD és milyen egy új D4D dizel. Oké meleg volt a motor de én nemrég ráindítoztam egy D4Dre, pedig egy parkolóban álltam, a legnagyobb zaj a légkondi meg a 100mre lévő 7es volt. Ehez képest ugye egy hibrid nagyobb sebességnél... khm...

Ez viccnek is rossz, egy büdös kerregő dízelt összehasonlítani bármilyen benzines Toyotával is ha kultúrált járásról meg zajról van szó... Nemhogy hibridről!
Persze hogy a modern dízel csendes alapjáraton, de menet közben morog, nem is halkan. Amennyire halk, az is csak azért van mert ahol egy centi hely van, oda már hangcsillapítást raknak, míg azokat a benzinesekből kispórolják!
Xanyi

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Yaris HSD
« Válasz #48 Dátum: 2011.07.19 20:50:15 »
Na hallod Géza, ebből nem jöttél jól ki!

De nézzük a dolgok pozitív oldalát, remélem már egy kicsit tisztult a kép!  :eek: ::)

(seáttal itt ne példálózz, olaj a tűzre)
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.19 20:52:04 írta Egükém »

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris HSD
« Válasz #49 Dátum: 2011.07.19 21:24:31 »
Idézet
és hamár Toyota hibrid napok vannak ajánlom azt is megnézni, milyen csendes "kulturált" egy Auris HSD és milyen egy új D4D dizel. Oké meleg volt a motor de én nemrég ráindítoztam egy D4Dre, pedig egy parkolóban álltam, a legnagyobb zaj a légkondi meg a 100mre lévő 7es volt. Ehez képest ugye egy hibrid nagyobb sebességnél... khm...

Ez viccnek is rossz, egy büdös kerregő dízelt összehasonlítani bármilyen benzines Toyotával is ha kultúrált járásról meg zajról van szó... Nemhogy hibridről!
Persze hogy a modern dízel csendes alapjáraton, de menet közben morog, nem is halkan. Amennyire halk, az is csak azért van mert ahol egy centi hely van, oda már hangcsillapítást raknak, míg azokat a benzinesekből kispórolják!

Teljesen mind1 mért.
És tessék már kipróbálni mit csinál az a Prius/Auris HSD nagyobb sebességeknél. Legyen ne 90 hanem 130 ott már szó szerint ordít a különbség.

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Yaris HSD
« Válasz #50 Dátum: 2011.07.20 08:40:26 »
Nem is baj, ha hangosabb nagyobb sebességnél, legalább nem ösztönöz gyorshajtásra!
Biztonsági felszereltség! 

Az IS-nek még a 150 is lassú, nincs sebesség érzet benne, nehéz megállni a száguldozást. A kis Yaris viszont megtanított nyugodtan közlekedni. Nem rossz ám. Röhögök a sok másodperchuszáron.(by Otti)
Úrinő benzinessel jár...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris HSD
« Válasz #51 Dátum: 2011.07.20 08:47:25 »
Akkor valószínűleg az én fülemmel van a baj.  :hug:
Számomra dízel kerregés, mormogás minden fordulaton zavaró, kösz nem kérem, de teherautóba traktorba jó lesz.

A Prius 130-as normál haladásnál egyáltalán nem hangos, ugyanolyan mint egy hagyományos benzines. Ha lepadlózod akkor el lehet érni a nagyobb hangerőt (ez egyébként bármilyen sebességnél megvan, akár 30-nál is lehet ordíttatni a motort), mivel a fordulatot felemeli a legnagyobb teljesítményhez tartozó fordulatszámra - cserébe meg is indul.
Meg kell érteni, ez a rendszer nem ugyanúgy működik mint egy hagyományos benzines vagy dízel hajtáslánc. Aki ezekből a számára kedvezőtlen dolgokat hajlandó csak meglátni az ne vegyen ilyen autót. Nincsen ezzel semmi probléma, engem sem tudna senki meggyőzni a dízelről.  :hug:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris HSD
« Válasz #52 Dátum: 2011.07.20 08:51:10 »
Sztem is benzines a meno  :yes: (meg ugy is, hogy dizelben ulok  :D ) hibridrol nem is beszelve  :clap:
Viszont biztos az en fulemmel van a baj, de en autopalya temponal meg nem mondom milyen motor van a kocsiban hang alapjan  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Yaris HSD
« Válasz #53 Dátum: 2011.07.20 09:37:50 »
, oda már hangcsillapítást raknak, míg azokat a benzinesekből kispórolják!

Sajnos az Auris HSD-ből is kispórolták, ezért egy nagyobb gázadásra, pláne országúti, autópályás használaton olyan, mintha ezer megkergült varrógépet zártak volna a motorterébe. A Priusnál nem követték el ezt a hibát, ezért is kérdeztem meg például Didier Leroy-t, hogy akkor európa csak másodlagos piac, hogy ilyen nem igazán kultúrált hibridet kapunk, mire nagyon a szemembe nézett és azt mondta, hogy például a nejét nem zavarja.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris HSD
« Válasz #54 Dátum: 2011.07.20 11:28:35 »
Idézet
...Meg kell érteni, ez a rendszer nem ugyanúgy működik mint egy hagyományos benzines vagy dízel hajtáslánc. Aki ezekből a számára kedvezőtlen dolgokat hajlandó csak meglátni...

itt a fordítottja dúl: ...Meg kell érteni, ez a rendszer nem ugyanúgy működik mint egy hagyományos benzines vagy dízel hajtáslánc. Aki ezekből csak a  számára kedvező dolgokat hajlandó meglátni...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris HSD
« Válasz #55 Dátum: 2011.07.20 12:01:02 »
Én úgy látom aki innen hibridet használ az pontosan tisztában van az autó képességeivel, előnyeivel, hátrányaival, korlátaival.
Viszont többen - lassan a trollkodás határán - próbáljátok nulla vagy 2 perces próbaúti tapasztalattal mindennek az ellenkezőjét állítani.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris HSD
« Válasz #56 Dátum: 2011.07.20 12:13:51 »
A probléma inkább azzal van aki nem tulajdonol hibridet, címbeli autót sem fog vásárolni, maximum próbakörön használt hibridet, de műszaki indoklás nélkül isteníti. Elméletileg csodálatos lesz a Yaris HSD, de a gyakorlati döntés számít a pénztárnál.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Yaris HSD
« Válasz #57 Dátum: 2011.07.20 15:09:29 »
Én úgy látom aki innen hibridet használ az pontosan tisztában van az autó képességeivel, előnyeivel, hátrányaival, korlátaival.
Viszont többen - lassan a trollkodás határán - próbáljátok nulla vagy 2 perces próbaúti tapasztalattal mindennek az ellenkezőjét állítani.



Ott a pont :yes: :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Yaris HSD
« Válasz #58 Dátum: 2011.07.20 19:58:57 »
apámnak pl. tökéletes lesz az auris hsd. nem száguldozik, nem cuccol (sokat), a családban van vonóhorgos autó. nekem is tökéletes lenne munkába járni :D

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris HSD
« Válasz #59 Dátum: 2011.07.20 20:33:21 »
Mindenkinek tökéletes lenne, egyérteleműen a legkényelmesebben és a legtakarékosabban használható Auris modell (autópálya kivételével), de a hazai Auris eladások kördiagramjából valószínűleg egy igen kis szeletet képvisel, tudjuk is, hogy miért.