Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 321833 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Yaris HSD
« Válasz #15 Dátum: 2011.04.26 11:02:20 »
A tesztben mért 5,9-es átlaggal nem lesz konkurencia egy yaris hsd-nek.
Úrinő benzinessel jár...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris HSD
« Válasz #16 Dátum: 2011.04.27 02:14:10 »
Volt szerencsem ma latni egy Yaris Verso S-t, nagyon tetszik, abba is lesz a hibrid?
kisa
born to ride

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Yaris HSD
« Válasz #17 Dátum: 2011.04.27 20:43:53 »
tuti,   totoya mindent villamosít :)))

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris HSD
« Válasz #18 Dátum: 2011.05.03 00:27:19 »
Ahogy írtam, ha lesz igény Verso S topicra, lesz. Most erre volt igény, hát lett.  :flowers:

Verso S hivatalosan nem lesz itthon. Se most, se később (legalábbis egyelőre nagyon így néz ki).

o_O Akkor nekem lenne igényem rá.


szerk: Ahogy látom mást is érdekel a tipus....  :clap: :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.03 00:30:06 írta Fade »

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris HSD
« Válasz #19 Dátum: 2011.05.03 00:29:14 »
Volt szerencsem ma latni egy Yaris Verso S-t, nagyon tetszik, abba is lesz a hibrid?

Nekem is baromira bejön, pont ez a méretkategória kéne nekem. Esetleg gázzal is kiadhatná Toyota...

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Yaris HSD
« Válasz #20 Dátum: 2011.07.13 14:06:00 »
Már csak alig 3/4 évet kell várni rá.

 :sorcerer:
Úrinő benzinessel jár...

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Yaris HSD
« Válasz #21 Dátum: 2011.07.13 20:10:07 »
Addig is néhány HD kép az új Yarisról :)

http://mickey.hu/yaris2011.html

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Yaris HSD
« Válasz #22 Dátum: 2011.07.15 22:04:06 »
A tetőablak!

 :wub: :wub: :wub:
Úrinő benzinessel jár...

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris HSD
« Válasz #23 Dátum: 2011.07.16 11:26:56 »
A Verso-S tényleg nagyon jó lenne, kár, hogy nálunk nincs, de nem tudom, hogy min múlik. Az Urban Cruisert is kivonták nálunk, viszont van Corollánk ami ott nincs.

A hibrid Yaris racionálisan nem indokolható választás, valószínűleg fogyasztásban sohasem térül meg az árkülönbség, kényelem szempontjából pedig a MMT vagy CVT hasonlóan jó. Tehát csak érzelmileg indokolható, a Honda Jazz ugyanez, nem tudom, hogy hogyan fogy.

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Yaris HSD
« Válasz #24 Dátum: 2011.07.17 17:29:11 »
A Jazz nem hasonlítható a HSD-hez.

A Hondától többet vártam volna, a Toyota rendszere fényévekre van attól!

Szerintem ebben a kategóriában van értelme igazán a hibridnek, nem az RX-nél.



Úrinő benzinessel jár...

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris HSD
« Válasz #25 Dátum: 2011.07.17 18:44:14 »
A Jazznél van árjegyzék, ezért jó példa. A bő 1 milliós felárat nehéz megtérüléssel magyarázni. Abban sem vagyok biztos, hogy a gyártást is beleszámítva a környezetterhelése kedvezőbb lenne. Kizárólag dugóban használva persze jó, de arra jobb a robogó.

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Yaris HSD
« Válasz #26 Dátum: 2011.07.17 22:00:38 »
Az autó milyenségét, használhatóságát, technikai megoldásait nem az árlistából tudjuk meg. :)

Ahogy lentebb a írtam a Honda hibridje nem hasonlítható a Toyotákhoz, az 1 forint felárat sem ér meg. (szerintem)
Próbáltunk több félét is, most nem tudom a 3 közül melyik volt az, de volt olyan Honda hibrid amiben volt kulcs (dugd bele) és gomb (nyomd meg és indul) is!
Fura megoldások, csak azért, hogy legyen hibrid jármű.

Robogó dugóban? Egy kétütemű átlag robi 3-4 liter között fogyaszt, jóval több károsanyag kibocsátás mellett, mint egy hibdrid toyota. A priusnál mértünk városi fogyasztást, amikor mentem vele, 3,5 körül volt. Ja és van teteje, télen is megy és akár 4-en is mehetünk vele. :)

Kiszámolta már valaki, hogy mi történne akkor, ha hirtelen minden jármű "hibriddé válna" és mondjuk 20-30%-al vagy ki tudja mennyivel kevesebb üzemanyag fogyna?

A rádiót sem azért kapcsolom le otthon, mert kiszámoltam, hogy 13 forinttal kevesebb lesz a havi villanyszámlám! Hanem mert környezet tudatos gondolkodással tudom, hogy az pazarlás. Ha mindenki csak ennyivel járulna hozzá a környezete védelméhez az globális szinten óriási változás lenne.
Úrinő benzinessel jár...

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris HSD
« Válasz #27 Dátum: 2011.07.17 22:27:05 »
Más az elméleti okoskodás és más az amikor a pénztárnál ki kell fizetni a különbözetet. Ugyanez lesz a címbeli autóval, nagyon szívesen megvenném, elméletileg.

Egyébként mi a nagy csoda a hibridben? Nekem nem világos. A fékezéskor elpazarolt energiát valamilyen hatásfokkal visszanyeri, az üzemanyagigényes gyorsításba besegít, ennyi, cserébe 150 kg-mal nehezebb. Ha majdnem fékezés nélkül és erős gyorsítás nélkül közlekedsz az azonos, de nem hibrid, de start-stopos autóval akkor szerintem ugyanott vagy. A többi hibridtől független ügyeskedést ugyanúgy beletehetnék valami eco változatba, a benzinmotorját is. Szóval hogyan takarít meg a hibrid üzemanyagot?

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris HSD
« Válasz #28 Dátum: 2011.07.17 22:50:50 »
A rádiót sem azért kapcsolom le otthon, mert kiszámoltam, hogy 13 forinttal kevesebb lesz a havi villanyszámlám! Hanem mert környezet tudatos gondolkodással tudom, hogy az pazarlás.

Ez így baromira ferdítés... A rádió kikapcsolása ingyenes dolog. Mindenki megteheti, sporolhat vele. A hibrid felár viszont még úgy is, hogy regadó szempontjából ugye kedvezményezett igencsak jelentős. Egy Aurisnál elég jól mérhető ~1.5misi.

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Yaris HSD
« Válasz #29 Dátum: 2011.07.18 10:40:01 »

Egyébként mi a nagy csoda a hibridben?

Próbáld ki és nézz mögé mi az a műszaki tartalom, mi az a rendkívül jól összehangolt finom technika ami működteti.
Nekem ez a csoda benne. :)
Úrinő benzinessel jár...