Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 326079 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #960 Dátum: 2014.05.05 19:37:08 »
Tudunk mi egyet is érteni  :clap:

Nagyobb tempó, alapvetően a benzin motor dolgozik. Kevés fékezés, tehát kevés a visszatáplálás (ha magamból indulok ki, akkor max. 2 fékezésből meg van az az autópálya szakasz)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #961 Dátum: 2014.05.05 19:45:06 »
Érdekes, hogy az első yarisom is kék volt és ez is az lett. Ráadásul egyiknél sem a kék szín volt betervezve. Ez a meglátni és megszeretni érzés volt mindkettőnél.  :wub:
Mikor bementem a kereskedésben és megláttam, hogy kint áll ez a kvarckék HSD, néztem, majd visszafordultam, majd megálltam és néztem. Na innentől nem volt kérdés, hogy ez az enyém lesz.  :D
A piros színt szeretem ruhában/cipőben, de autó esetében ritka, ha egy-egy típus bejön nekem ebben a színben. Pl. egy Ferrari 458 mindenképpen jöhetne pirosban.  [rohog] [rohog] De mindkét Yarisom esetében az első szín, amit kizártam a piros és a fekete volt.  :tt2:
Pedig a Yaris pasi-szemmel nézve is jól mutat pirosban  :yes: ! A fekete már tényleg kevésbé áll jól neki... a fekete szvsz kb. semelyik kisautónak sem áll jól. I-esből éppenséggel én előbb választottam volna pirosat, mint olyan halványkéket, amilyen a tiéd volt. Ezt a mostani kékedet viszont én is preferálnám a pirossal szemben  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #962 Dátum: 2014.05.05 19:49:17 »
Tudunk mi egyet is érteni  :clap:

Nagyobb tempó, alapvetően a benzin motor dolgozik. Kevés fékezés, tehát kevés a visszatáplálás (ha magamból indulok ki, akkor max. 2 fékezésből meg van az az autópálya szakasz)
Persze, hogy tudunk  :yes: ... csak én úgy vagyok vele, hogy attól, hogy valakit személyesen is jól ismerek innen a fórumról, még vitába szállok vele, ha nem értünk egyet  :D - de amíg meg tudjuk normálisan beszélni (és biztos vagyok benne, hogy meg tudjuk), addig a világon semmi gond  :)

Korábban egy AutoBildben láttam egy táblázatot, ahol egy Prius II és egy kisebb motorral (talán az alap 1.8-assal) szerelt, korabeli C-Merci fogyasztását hasonlították össze, direkt autópályán. 10 km/h-ás lépésenként haladtak. 130-nál még jóval kevesebbet evett a Prius. Utána kezdett hirtelen csökkenni a különbség, és 160-nál már ugyanannyit ettek. De, mondom, 130-nál még jelentős (nem emlékszem pontosan, de közel két literes) eltérés volt a Prius javára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #963 Dátum: 2014.05.05 19:56:49 »
Annyira nem értek a hibridekhez, de ha folyamatosan mondjuk 130-140 körül megy, akkor nem csökken a töltöttsége az akksiknak (minimális, értsd szinte nulla fékezés)? Tehát mondjuk nem ugyanannyit segít rá az akksi az első 100 km-en, mint a 2-300 km-en. Tehát egyre kevesebbet  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #964 Dátum: 2014.05.05 20:33:07 »
Annyira nem értek a hibridekhez, de ha folyamatosan mondjuk 130-140 körül megy, akkor nem csökken a töltöttsége az akksiknak (minimális, értsd szinte nulla fékezés)? Tehát mondjuk nem ugyanannyit segít rá az akksi az első 100 km-en, mint a 2-300 km-en. Tehát egyre kevesebbet  :hmmmm:
Hát  :hmmmm: ... ha olyan ideálisak a körülmények, hogy kb. egyáltalán nem kell lassítani (ami azért autópályán is ritka, pláne több száz km-es távon), akkor lehet, hogy így van. De szerintem ki van az a rendszer úgy találva, hogy ilyesmi ne lépjen fel  :) ... Szvsz 130 környékén még messze nincs olyan terhelés, hogy a rendszer maximális, összeadott teljesítményére szükség legyen - ergo az akksik ekkor is folyamatosan kaphatnak töltést a benzinmotortól  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #965 Dátum: 2014.05.06 05:46:00 »
Országúton, pályán nem a lassítás és visszatáplálás a lényeg, hanem az Atkinson/ Miller ciklus Otto motornál nagyobb hatékonysága.
A YHSD a kisebb mérete és a módosított, alacsonyabb belső ellenállású hajtáslánc miatt eszik a PII-nél kevesebbet. Pályán a PIII/CT/Auris fogyasztása kevésbé ugrik meg a jobb légellenállási együttható, erősebb és hatékonyabb motor miatt, illetve feltételezem a nagyobb méretű osztóműben a több hely nagyobb áttételezési arányokat tesz lehetővé mint a csökkentett méret.

folyamatosan ... megy, akkor nem csökken a töltöttsége az akksiknak
Az első pár km alatt feltölti magát 80% körüli értékre, és azon a szinten tartja, emelkedőn és gyorsításkor kicsit besegít az akku, majd visszatölt, kondicionál.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.06 05:51:16 írta Agyarka »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #966 Dátum: 2014.05.06 19:57:32 »
Ki van ez találva, kérem  :yes: :D :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #967 Dátum: 2014.05.07 19:57:42 »
Érdekes, hogy az első yarisom is kék volt és ez is az lett. Ráadásul egyiknél sem a kék szín volt betervezve. Ez a meglátni és megszeretni érzés volt mindkettőnél.  :wub:
Mikor bementem a kereskedésben és megláttam, hogy kint áll ez a kvarckék HSD, néztem, majd visszafordultam, majd megálltam és néztem. Na innentől nem volt kérdés, hogy ez az enyém lesz.  :D
A piros színt szeretem ruhában/cipőben, de autó esetében ritka, ha egy-egy típus bejön nekem ebben a színben. Pl. egy Ferrari 458 mindenképpen jöhetne pirosban.  [rohog] [rohog] De mindkét Yarisom esetében az első szín, amit kizártam a piros és a fekete volt.  :tt2:
Igazából én mindig is fehér autót szerettem volna, márkától, típustól függetlenül. Pont aznap gondolkodtam rajta, hogy ha minden kötél szakad és nem lesz fehér, egye fene, lehet piros. Hát az lesz. :D
2014 Toyota Yaris HSD Active

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #968 Dátum: 2014.05.07 20:03:34 »
Tegnap este nézegettem kicsit a Yaris színeket. Minden hezitálás nélkül a türkizt választanám  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #969 Dátum: 2014.05.08 07:40:05 »
Tegnap este nézegettem kicsit a Yaris színeket. Minden hezitálás nélkül a türkizt választanám  :yes:
Élőben láttad már?
Kicsit "hirtelen szín". Nem rossz, de elsőre megcsapja a retinát.  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #970 Dátum: 2014.05.08 13:20:05 »
Élőben láttad már?
Kicsit "hirtelen szín". Nem rossz, de elsőre megcsapja a retinát.  :D
Szeretem az olyanokat  :yes: ! Pl. E12-ből is ez a szín lenne az álmom  :wub: :



Yarisból a türkiz után a 2. választásom a metál piros lenne, a 3. pedig a gyöngyház fehér  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris HSD
« Válasz #971 Dátum: 2014.05.08 13:52:07 »
Nekem a gyönygház fehér viszi továbbra is a pálmát. De ez a szín kellene Auris TS HSD-ben, Lexusban is.  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #972 Dátum: 2014.05.08 19:37:47 »
Nekem a gyönygház fehér viszi továbbra is a pálmát. De ez a szín kellene Auris TS HSD-ben, Lexusban is.  :wub:
Az már kicsit tucat lett  :) ... ezért tettem csak 3. helyre a listán. Nagyon tetszik, de nem szeretem, ha a saját színemet a típus minden második-harmadik példányán viszontlátom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #973 Dátum: 2014.05.10 11:12:31 »
Tegnap este nézegettem kicsit a Yaris színeket. Minden hezitálás nélkül a türkizt választanám  :yes:

Na ezen a türkiz színen agyaltam nagyon sokáig, de mivel élőben nem tudtam megnézni sehol sem, ezért elvetettem. Aztán valamelyik nap láttam a színt, nem bántam meg, hogy végül nem ezt választottam. A katalógus szín sokkal intenzívebb, mint élőben.
Szilvi 62

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Re:Yaris HSD
« Válasz #974 Dátum: 2014.05.10 11:39:07 »
Akkor le kell cserélnem. :))))
Mit értesz íves forma alatt? A Yaris III biztosan nem az - ennek az autónak a formavilága alapvetően szögletes. Ezen nem változtat az, hogy vannak rajta ívek is, persze. De összességében egy inkább szögletes, mind gömbölyded kocsi. Tedd csak oda a Yaris II, vagy pláne az I mellé, és egyértelmű lesz a dolog  ;) ... na, ezek ívesek - főleg az I.
Úrinő benzinessel jár...