Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 326170 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #945 Dátum: 2014.05.03 23:53:24 »
Gratula. Pedig még csak nem is akarta vezetni az autót a kisasszony.  :D
Akkor most whis és az én autóm színe közül végül a whiséké lett a nyerő. Ez most nagyon fáj.  :devil: :D
Nehari! A kék sosem volt az én színem...  :pai:  :winkiss:
2014 Toyota Yaris HSD Active

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris HSD
« Válasz #946 Dátum: 2014.05.04 18:53:31 »
Nehari! A kék sosem volt az én színem...  :pai: :winkiss:
Gratula! Tovább szaporodik a hibrid flotta!  :clap:
(És a másik nagy eseményhez is! :))

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #947 Dátum: 2014.05.04 19:18:26 »
Ebben nekem már sok az egyenes, vagyis a szöglet.
Egy ilyen szép, íves forma autóra nekem nem bejövős. Amúgy szép felni.
Mit értesz íves forma alatt? A Yaris III biztosan nem az - ennek az autónak a formavilága alapvetően szögletes. Ezen nem változtat az, hogy vannak rajta ívek is, persze. De összességében egy inkább szögletes, mind gömbölyded kocsi. Tedd csak oda a Yaris II, vagy pláne az I mellé, és egyértelmű lesz a dolog  ;) ... na, ezek ívesek - főleg az I.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #948 Dátum: 2014.05.04 19:23:50 »
Tavaszi tali alkalmából végre kipróbálhattam mit tud a kicsikocsim. Budapest-Sopron-Budapest útvonalon - mindenhol annyival mentem, amennyivel megengedett volt -  a végső fogyasztás 5,33 lett.
Hümm, ez meglepett kicsit (kevesebbre számítottam volna). Mennyi volt ebben az autópálya?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #949 Dátum: 2014.05.04 20:00:05 »
Gratula! Tovább szaporodik a hibrid flotta!  :clap:
(És a másik nagy eseményhez is! :))
Köszi-köszi!  :D
2014 Toyota Yaris HSD Active

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris HSD
« Válasz #950 Dátum: 2014.05.04 20:05:33 »
Hümm, ez meglepett kicsit (kevesebbre számítottam volna). Mennyi volt ebben az autópálya?
Mivel egy azon helyről jöttünk haza kb azonos körülmények között, állíthatom, hogy ez jó fogyasztás annak tükrében, hogy igen jelentős szembeszelünk volt. Nekem is csak a szélárnyék miatt maradt alacsonyan a fogyasztásom, ellenkező esetben minimum 9 liter lehetett volna.
A táv Soprontól a 85-ös úton, majd Bp-ig pálya volt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #951 Dátum: 2014.05.04 20:28:21 »
Mivel egy azon helyről jöttünk haza kb azonos körülmények között, állíthatom, hogy ez jó fogyasztás annak tükrében, hogy igen jelentős szembeszelünk volt. Nekem is csak a szélárnyék miatt maradt alacsonyan a fogyasztásom, ellenkező esetben minimum 9 liter lehetett volna.
A táv Soprontól a 85-ös úton, majd Bp-ig pálya volt.
Ahá... na, erős szembeszél be tud zavarni, ez tény.

Én valami 4.5-re tippeltem volna - de ha sok volt az autópálya, és erős szembeszél, akkor csakugyan teljesen okés az 5.3  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris HSD
« Válasz #952 Dátum: 2014.05.04 20:57:57 »
 ;) A körülmények ugye...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #953 Dátum: 2014.05.05 07:21:37 »
Ahá... na, erős szembeszél be tud zavarni, ez tény.
Én valami 4.5-re tippeltem volna - de ha sok volt az autópálya, és erős szembeszél, akkor csakugyan teljesen okés az 5.3  :yes:
És azt is hozzá kell venni, hogy Szilvi a pályán eléggé elhúzott előlünk. A szél pedig helyenként tényleg elég erős volt, a fedcomp pillanatnyi fogyasztásra 6.5-7-es értékeket írt ki 115 tempomattal (itt általában 4.5-4.8 körül szokott lenni) és eléggé dobálta sávon belül a kocsit.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #954 Dátum: 2014.05.05 07:26:09 »
Hümm, ez meglepett kicsit (kevesebbre számítottam volna). Mennyi volt ebben az autópálya?
~120 km
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #955 Dátum: 2014.05.05 09:22:11 »
Tavaszi tali alkalmából végre kipróbálhattam mit tud a kicsikocsim. Budapest-Sopron-Budapest útvonalon - mindenhol annyival mentem, amennyivel megengedett volt -  a végső fogyasztás 5,33 lett. Kellemes meglepetés, mivel az Auris lényegesen többet evett. Igaz ott a tank is nagyobb volt. Így a Yarissal 600 km-ként tankolni kell.  :D :D
Teljesen jó ez a fogyasztás. Hibrid mivolta az ilyen felhasználásnál kevésbé érvényesül, tehát már majdnem benzin motor.
Biztosan lehetne sóherkodva ezt lejjebb vinni, odafigyelés nélkül meg ennyi  :yes:

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #956 Dátum: 2014.05.05 12:46:34 »
Hümm, ez meglepett kicsit (kevesebbre számítottam volna). Mennyi volt ebben az autópálya?

Érdekes, hogy nekem meg nem tűnt magasnak a fogyi.  :D
Eleve az autópálya kb. 240 km volt oda-vissza. Ráadásul az autópályán nem 110-el mentem végig, hanem óra szerint 140 körül. (Ha a gyerek korábban felkel, mint akarom, akor egész úton hallgathatom, hogy mikor érünk már oda. :devil:) Baromi erős szél is volt.
Odafelé 5,4 volt, amikor lejöttem a pályáról (szakadó eső és erős szél szintén), aztán a helyi autókázással levittem 4,9-re (ami nem volt sok, mert Whis látta el a sofőri feladatokat nekünk, amit ezúton is köszönök ::)). Sajna az időjárási viszonyok nem kedveztek az fogyasztásnak.
Az ezres yariskám ugyanezen az útvonalon 5,8 körül kajált, úgy hogy ott azért finomkodtam, mert volt rá időm.  :D
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #957 Dátum: 2014.05.05 12:54:18 »
Nehari! A kék sosem volt az én színem...  :pai:  :winkiss:

Érdekes, hogy az első yarisom is kék volt és ez is az lett. Ráadásul egyiknél sem a kék szín volt betervezve. Ez a meglátni és megszeretni érzés volt mindkettőnél.  :wub:
Mikor bementem a kereskedésben és megláttam, hogy kint áll ez a kvarckék HSD, néztem, majd visszafordultam, majd megálltam és néztem. Na innentől nem volt kérdés, hogy ez az enyém lesz.  :D
A piros színt szeretem ruhában/cipőben, de autó esetében ritka, ha egy-egy típus bejön nekem ebben a színben. Pl. egy Ferrari 458 mindenképpen jöhetne pirosban.  [rohog] [rohog] De mindkét Yarisom esetében az első szín, amit kizártam a piros és a fekete volt.  :tt2:
Szilvi 62

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #958 Dátum: 2014.05.05 19:28:43 »
Érdekes, hogy nekem meg nem tűnt magasnak a fogyi.  :D
Eleve az autópálya kb. 240 km volt oda-vissza. Ráadásul az autópályán nem 110-el mentem végig, hanem óra szerint 140 körül. (Ha a gyerek korábban felkel, mint akarom, akor egész úton hallgathatom, hogy mikor érünk már oda. :devil:) Baromi erős szél is volt.
Odafelé 5,4 volt, amikor lejöttem a pályáról (szakadó eső és erős szél szintén), aztán a helyi autókázással levittem 4,9-re (ami nem volt sok, mert Whis látta el a sofőri feladatokat nekünk, amit ezúton is köszönök ::)). Sajna az időjárási viszonyok nem kedveztek az fogyasztásnak.
Az ezres yariskám ugyanezen az útvonalon 5,8 körül kajált, úgy hogy ott azért finomkodtam, mert volt rá időm.  :D
Naaa, akkor sorry a sokallásért  :) , a leírtakat figyelembe véve már totálisan rendben van ez az adat  :yes: !

Én három dolgot is figyelmen kívül hagytam/félreértettem: 1. azt hittem, "szabályos tempó" alatt óra szerint 130-at értesz; 2. nem kalkuláltam bele az erős szelet és az esőt; 3. valamiért azt gondoltam, hogy jóval kisebb az autópálya aránya. Így tippeltem volna 4.5-re, amivel eszerint nem lőttem nagyon mellé - viszont az adott körülmények között meg tényleg full korrekt volt az általad írt érték.

És amúgy igen - pont az lepett meg, hogy az 5.5 inkább az ezres Yaris értéke. Lett volna - 130-al, eső és szél nélkül, kevesebb autópályával  :lol: ... így viszont inkább 6.5-öt kajált volna az ezres.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #959 Dátum: 2014.05.05 19:31:50 »
Teljesen jó ez a fogyasztás. Hibrid mivolta az ilyen felhasználásnál kevésbé érvényesül, tehát már majdnem benzin motor.
Biztosan lehetne sóherkodva ezt lejjebb vinni, odafigyelés nélkül meg ennyi  :yes:
Pályán tényleg kevésbé érvényesül már a hibrid mivolt - de azért ilyen 130-140-es tempónál még számít  :yes: : ennél a sebességnél is kevesebbet eszik még, mint mondjuk egy hasonló hengerűrtartalmú és teljesítményű, hasonló méretű benzines autó. Ezt squiddy Priusával volt alkalmam kitapasztalni  :) ... bár nyilván nem mindegy, hogy Yaris HSD-ről beszélünk, vagy Priusról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )