Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 342697 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #420 Dátum: 2012.09.03 10:03:11 »
Az autó üresben is tud tölteni.

Tényleg?
Én ilyet még nem tapasztaltam. Ha gurult, akkor sem.
Annyit vettem észre, ha járó motornál raktam N-be, akkor úgy maradt a motor, ha pedig nem járó motornál, akkor nem járó motorral gurult, de nem töltött, csak az akku töltöttséget jelezte.

(aztán ezt a módszert el is vetettem, nem klattyingatom a váltót azért, hogy 2 méterrel tovább guruljak)
Úrinő benzinessel jár...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #421 Dátum: 2012.09.03 13:46:12 »
Prius C
2-1. Driving procedures (150.o., 3/31)
"Shift the shift lever to D when driving. In the N position, the gasoline engine operates but electricity cannot be generated. The hybrid battery (traction battery) will discharge, requiring unnecessary engine power to recharge."

CAUTION (152. o., 5/31)
"Moving the shift lever to N while the vehicle is moving will disengage the hybrid system. Engine braking is not available with the hybrid system disengaged.
During normal driving, do not turn off the hybrid system. Turning the hybrid system off while driving will not cause loss of steering or braking control, but the power assist to these systems will be lost. This will make it more difficult to steer and brake, so you should pull over and stop the vehicle as soon as it is safe to do so."

A CT200H kézi könyve szinte teljesen ugyanez akár csak a Prius III-é :
2-1. Driving procedures (163.o., 4/33)
"In the N position, the gasoline engine operates but electricity cannot be generated. The hybrid battery (traction battery) will discharge, requiring unnecessary engine power to recharge.
In the N position, the hybrid battery (traction battery) does not recharge. Leaving the shift position in the N position for an extended period of time may discharge the hybrid battery (traction battery). The vehicle cannot run if the hybrid battery (traction battery) is discharged."

CAUTION (165. o., 6/33)
"Moving the shift position to N while the vehicle is moving will disengage the hybrid system. Engine braking is not available with the hybrid system disengaged.
During normal driving, do not turn off the hybrid system. Turning the hybrid system off while driving will not cause loss of steering or braking control, but the power assist to these systems will be lost. This will make it more difficult to steer and brake, so you should pull over and stop the vehicle as soon as it is safe to do so."

Szóval elvileg megfelelő töltöttség esetén (ésszel), szükség esetén fékezéskor D -be téve használható az N. A váltó károsodására nem tér ki, csak a lemerülés veszélyeire figyelmeztet.

« Utoljára szerkesztve: 2012.09.03 13:49:41 írta Agyarka »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Yaris HSD
« Válasz #422 Dátum: 2012.09.05 15:36:45 »
Ma szembe jött velem egy nagy valószínűség szerint HSD Yaris, ott volt a led nappali fény az elején. A visszapillantóban szemügyre véve a hátsója meg tuti nem Auris volt.  ;)
MEE-xxx volt a rendszáma. Tesztautó lenne?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris HSD
« Válasz #423 Dátum: 2012.09.05 16:40:55 »
Ma szembe jött velem egy nagy valószínűség szerint HSD Yaris, ott volt a led nappali fény az elején. A visszapillantóban szemügyre véve a hátsója meg tuti nem Auris volt.  ;)
MEE-xxx volt a rendszáma. Tesztautó lenne?  :hmmmm:
Szerintem már fut pár az utakon tulajdonosnál. Mi is eladtunk párat már, egyet nap mint nap látok viszont a városba. Gondolom Budapesten is lehet belőle már...
Xanyi

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #424 Dátum: 2012.09.06 15:46:50 »
Velem még nem jött szembe másik HSD.
Ha fog akkor majd integetek.
 ::)
Úrinő benzinessel jár...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #425 Dátum: 2012.09.10 20:37:04 »
Megkaptam a használati utasítást. Amint várható volt tartalmilag szinte teljesen megegyezik a PriusC-vel. Oktánszámnak természetesen 95-öst írtak.-)

Láttam a kereskedésben egy másik YHSD, ez már rendesebben össze volt rakva,a lökhárítók a helyükön voltak, és a csomagtér ajtó sem úgy nézett ki mintha nem lenne becsukva, és az üa. nyílás fedele is rendben volt. A bal hátsó ajtót viszont még mindig nem sikerült teljesen síkba rakni, de 1 fokkal jobb mint az enyémen.
Még hogy nem adnak el előszériát. :cry:


Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #426 Dátum: 2012.09.11 15:29:13 »
Van benne vmi extra tudnivaló?
(nekem még nincs)
Úrinő benzinessel jár...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #427 Dátum: 2012.09.11 17:59:18 »
Az amerikai kiadás elolvasása után nincs, csak ez számomra könnyebben érthető.-)
Érdekesnek találtam a menürendszerből történő állítás lehetőségét (nappali menetfény, lábtérvilágítás ... ) főleg úgy, hogy ezek a menüpontok sehogy nem jönnek elő.-(

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #428 Dátum: 2012.09.11 21:59:44 »
Egy kis amcsi statisztika.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Yaris HSD
« Válasz #429 Dátum: 2012.09.13 08:52:46 »
Amint lesz egy kis időm leülni otthon este a gép elé, összeszedem a gondoltaimat és megosztom a Yaris HSD-vel töltött hétvége élményeit...:)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #430 Dátum: 2012.09.13 09:17:05 »
Amint lesz egy kis időm leülni otthon este a gép elé, összeszedem a gondoltaimat és megosztom a Yaris HSD-vel töltött hétvége élményeit...:)
Várom!  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #431 Dátum: 2012.09.13 14:52:43 »
... megosztom a Yaris HSD-vel töltött hétvége élményeit...:)
A hangja - a hétvégi próba alapján - mind1iknek hasonló :D Még 1x köszönöm a lehetőséget!

Nézegettem a kézikönyvet, a váltóba Toyota ATF WS (Lexus JWS3324) van előírva,amit az ExxonMobil gyárt.
(Remélem ezzel jobban el vannak látva a márkaszervvizek, mint a 2012-es benzinesekhez ajánlott 0W20-al, amiből Toyotát nem forgalmaznak, szerencsére azonban többféle alternatív megfelelője van. )
Mivel jobb a legrosszabbra készülni,ezért elkezdtem felmérni milyen egyéb olajhasználati lehetőségeink vannak.
Az ExxonMobil másik gyártmánya az ESSO 3324 WS ATF, sajnos a 0ás52Exx6n gyártmány a Mobil Multi-Vehicle ATF csak a hasonl, ami nem biztos, hogy kompatibilis.
Egyéb termékek:
- Mitasu ATF WS NJ325,
- Nulon Full Synthetic Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid,
- Red Line Synthetic D6 ATF,
- Ravenol ATF T-WS Lifetime,
- ENEOS ECO-ATF,
. Valvoline MaxLife ATF

Ezek közül az  Eneos, Valvoline, Ravenol gyártmányú olajokhoz találtam magyar beszerzési lehetőséget.

Egy kis ExxonMobil írás a témában,+ 1 topic.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.13 15:11:50 írta Agyarka »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris HSD
« Válasz #432 Dátum: 2012.09.13 18:05:15 »
Idézet
Remélem ezzel jobban el vannak látva a márkaszervvizek, mint a 2012-es benzinesekhez ajánlott 0W20-al, amiből Toyotát nem forgalmaznak, szerencsére azonban többféle alternatív megfelelője van.
Már hogyne lenne 0W-20-as Toyota olaj...

A váltóba (ami ugye nincs) egyébként van előírva időközönként olajcsere, vagy csak sok az időd hogy ilyeneket keresel?  :D
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #433 Dátum: 2012.09.13 20:21:30 »
Eddig kétféle választ kaptam márkaszerviztől Toyota 0W20 ügyében:
- kérésre rendelnek a kb. 8000Ft/l (2 éves adat)
- nincs.

Ez utóbbi volt a gyakori, utoljára majdnem 2 hónapja beszéltem erről egy munkafelvevővel és Ő sem mondott mást. Örülök,hogy nálatok van raktáron. Mennyiért? A garancia hosszabbítás ugyanis csak Toyota folyadékokkal érvényes, ezért lehet érdemesebb lenne szervizben vásárolni.

Az automata sebességváltómű és első differenciálmű folyadék címszónál 4 év vagy 60ekm-nél ellenőrzést írnak elő, cserére nem adnak meg intervallumot. .(Ez kb. annyit ér, mint a légszűrőnél megadott 4 év vagy 60ekm,csak azt könnyebb ellenőrizni). Az előző Corollámban is ez a marketinges hatásra írt karbantartási utasítás volt.-) Az ATF WS a váltó élettartamáig kitart, egyébként meg időben cserélve a váltó is tovább bírná. :lol:

OFF Valóban nem kevés idő volt összeszedni, még az adatlapok összehasonlítása nem értem rá.ON
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.13 20:26:59 írta Agyarka »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris HSD
« Válasz #434 Dátum: 2012.09.13 23:05:53 »
Lehet hogy a biztonság kedvéért van egy polcon, de az is lehet hogy nincs, mert csak ott állna...
Nincs rá igény. De ettől még ne mondjuk, hogy nem létezik! Rendelhető, beszerezhető, elérhető!

Szerintem a Toyota pont nem marketinges karbantartási előírást ad ki a 15000 km/1 éves olajcsere periódussal. De hogy a konkrét dolognál maradjunk, ATF olaj is létezik Toyotás.
Xanyi