Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 326261 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Yaris HSD
« Válasz #255 Dátum: 2012.08.15 21:54:48 »
De tudtommal a sima III-as Yarisban sem lehet tologatni... Vagy rosszul tudom?

Nem, ott sem lehet. Erre írtam, hogy az akksik miatt tervezték úgy a hátsó üléssort. Egyforma a megoldás mindkét kivitelnél.
Cserébe nagyobb a csomagtartó, és ez a hibridnél is így van. Nincs kompromisszum. A hamarosan érkező új Aurisnál is így lesz. Plusz megint lesz kombi, sőt, kombi hibrid is elvileg.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #256 Dátum: 2012.08.15 21:55:52 »
Így van, de lehet, hogy előre gondolkodtak a hibridre ,azért tervezték így :D
Szuper  :lol:

Számomra a Yaris = praktikus, ötletes, egyéni, minőségi kisautó. Ebből a III esetében "csak" a minőségi maradt meg... Az persze remek, hogy lett belőle hibrid, de a két dolog nem függ össze. Na mindegy, egyrészt leírtam már ezeket a "sirámaimat", másrészt engem még jó darabig nem is fog érinteni a Yaris III-vásárlás "problémája"  :whistling: ... A következő autóm jó eséllyel egy II-es lesz, de addig is van még minimum bő három év.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #257 Dátum: 2012.08.15 21:56:29 »
Plusz megint lesz kombi, sőt, kombi hibrid is elvileg.
:yes: :clap: ... ez remek hír!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #258 Dátum: 2012.08.15 22:04:17 »
:yes: :clap: ... ez remek hír!
Oktatókocsinak vagy a Camry helyett? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #259 Dátum: 2012.08.15 22:07:09 »
Oktatókocsinak vagy a Camry helyett? :hmmmm:
Egyik sem :) ... Pusztán csak örülök neki, hogy megint lesz kombi "Corolla". Szvsz nagy butaság volt kivenni a programból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #260 Dátum: 2012.08.15 22:21:01 »
Jaj de irigylem a HSD-s tulajokat.  :szemez:
Nálam végre összeállt a kép, hogy végre pontosan mit is akarok. Őszintén szólva a szín volt eddig a legnagyobb gondom (fehér vagy türkiz).  :D A türkizt nem merem látatlanba bevállalni. A fehéren még most is agyalok, hogy sima fehér, vagy a 150 ezerrel drágább gyöngyház. Ér-e ennyit egyáltalán a kettő közti különbség??? Amint tudom, hogy az Aurisnak megvan az új gazdája, már rendelem is az ékszerdobozt. :devil:
Szilvi 62

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #261 Dátum: 2012.08.15 22:24:42 »
A fehéren még most is agyalok, hogy sima fehér, vagy a 150 ezerrel drágább gyöngyház. Ér-e ennyit egyáltalán a kettő közti különbség???
Szerintem nagyon is. A gyöngyház nagyon elegáns, különleges... A fehér meg csak simán fehér, nagyon cégautós. Ahhoz képest, hogy mennyibe kerül ez az autó újonnan, nem akkora tétel a 150 - a megjelenésén pedig tényleg sokat dob.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #262 Dátum: 2012.08.15 23:22:28 »
.... lökhárító, élek....  kérdésedet nem értem!
Valószínűleg az enyém előszéria, de a hátsó lökös bal oldala, a üa. betöltőnyílás fedele, a jobb oldali első -hátsó ajtó nincs egy síkban a melette levő karosszéria elemmel, a hátsó ajtó úgy néz ki, mintha nem lenne lecsukva, mert a bal oldalán annyival nagyobb a rés, jobb oldalt a hátsó kerék előtti légterelőt meg már le kellett vennem és kétoldali ragasztóval rögzíteni, mert 1cm-ert lógott. Mindezt hibátlan fényezésű, sérülésmentes kasznival. A Reálszisztémánál lévő többi autón is hasonló esztétikai hibák voltak, amik nálam néhány km után fokozódtak, de most már nem változik (illetve viaszolásnál sem vettem többet észre).  Egyébként nem csörög -zörög, nagyon egyben van.
Neked nem hiányzik a szabadonfutó (vagy vitorlázó) üzemmód? Amint elveszem a gázt, rögtön utánozza a motorféket, pedig sokszor jó lenne "üresben" gurulni. Ezt a se nem tölt,se nem hajt állapotot azonban csak nagy lejtőnél tudom óvatos gázadással utánozni.
Hogy viselkedik a HSD  hosszu uton autópályán? Fogysztás? Uttartás autopályatempóban?
Még nincs ilyen tapasztalatom. 90-nél 3,8-4.0, 80-nál 3,6-3.8. Egyébként is bejáratós, úgyhogy az első 5000km-ig max 100 lesz. Jobb a békesség. Szélérzékenysége jelentős, egyébként az úttartása jó. Futóművet határhelyzetben nem próbáltam., de elég komfortos jó visszajelzéssel a kormányról is.  A hagyományos fék megfelelően méretezett a súlytöbblethez, bár természetesen a regeneratív módot igyekszem használni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #263 Dátum: 2012.08.16 00:09:43 »
A fehéren még most is agyalok, hogy sima fehér, vagy a 150 ezerrel drágább gyöngyház. Ér-e ennyit egyáltalán a kettő közti különbség??? Amint tudom, hogy az Aurisnak megvan az új gazdája, már rendelem is az ékszerdobozt. :devil:
Listaáron a különbség a fehér és a gyöngyház fehér között 170e ami elég sok. A metál/mica fényezés azonban tartósabb a + lakkozás miatt.
Innen meg már csak 55e a különbség.
A világos kaszni a tűző napon érezhetően kevésbé melegszik, a lesötétített hátsó ellenére azonban a gyerekeknek néha kell a klíma nagy melegben.

A cserét nem kell elsietni, vannak még kiforratlan dolgok. Az előgyártásos esztétikai hibákon kívül nincs gépkönyv, egy csomó elektronikai kérdésre még nem tudnak megoldást, kiegészítőket nem árulnak csomagban, egyenként drága, utángyártott meg nincs.
Valószínűleg ez van minden friss modellnél, de én most szembesültem ezzel először.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris HSD
« Válasz #264 Dátum: 2012.08.16 06:53:49 »
Szilvi!

Én is alapból a gyöngyházfehérre voksolnék, egy hibrid ebben a színben szép, pláne a Yariska.
DE! Gondolj arra, ha netán sérül a fényezés! Meghúzzák, neki nyitják parkolóban az ajtót, vagy mittudomén. Ezt az árnyalatot szinte képtelenség újra kikeverni, mert több összetevős, mint egy hagyományos festék. Szóval, színt kevertetni hozzá drágább és valószínű, hogy nem is olyan lesz...
Érdemes jól meggondolni...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #265 Dátum: 2012.08.16 07:35:06 »
...

A cserét nem kell elsietni, vannak még kiforratlan dolgok. Az előgyártásos esztétikai hibákon kívül nincs gépkönyv, egy csomó elektronikai kérdésre még nem tudnak megoldást, kiegészítőket nem árulnak csomagban, egyenként drága, utángyártott meg nincs.
Valószínűleg ez van minden friss modellnél, de én most szembesültem ezzel először.
Már nem azért de az E-15 höz 5 év után sincs sok utángyártott alkatrész: Én pl azzal szembesültem hogy porvédő gumi és légszűrő!!! csak gyári van.
Gépkönyv meg miért zavar, Ugyis garis. Ami a használati utasitásban, -ha arra gondoltál- azért nem olyan sok ujdonság lehet, amit nem lehet elmondani x percen belül (én pl elöször régit kaptam az ujat csak hónapokkal késöbb)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #266 Dátum: 2012.08.16 07:43:47 »
Szilvi!

Én is alapból a gyöngyházfehérre voksolnék, egy hibrid ebben a színben szép, pláne a Yariska.
DE! Gondolj arra, ha netán sérül a fényezés! Meghúzzák, neki nyitják parkolóban az ajtót, vagy mittudomén. Ezt az árnyalatot szinte képtelenség újra kikeverni, mert több összetevős, mint egy hagyományos festék. Szóval, színt kevertetni hozzá drágább és valószínű, hogy nem is olyan lesz...
Érdemes jól meggondolni...  :whistling:
Ez igaz mégis a tulnyomó többség a metált vállasztja, mert szebb, divatossabb és nem gondol a rosszra, sérülésre. Márkaszervizekben meg elég jól utánna tudják fényezni.
De egy régebbi használtautónál valóban nagy előny lehet a sima szin, főként a fehér  - ami kinek elöny(tudja hol kell javitgatni) , kinek hátrány (látszik)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #267 Dátum: 2012.08.16 08:00:41 »
Most se lettem okosabb.  :D Őszntén szólva pont emiatt dolgok miatt agonizálok az autó színén. Szívem szerint, ha jól néz ki a yarison bevállalnám a türkizt. Nem szeretnék tucatszínű autót és most a legtöbben a yarist fehérben rendelik (bocsi azoktól, aki fehéret vettek :1eye:). A veszprémieknek van ilyen színű autója, de oda most se időm, se energiám leutazni. Tegnap este Misi mondta, hogy ha minden igaz a TMH-nál egy ilyen színű yaris van az aulában. Hátha szerencsém lesz és ott meg tudom nézni.  :innocent: :)
Persze az autó árához képest nem nagy különség a 170 ezer, ami metálfényhez nézve meg "csak" 55 ezer, de ha kérek bele ezt, meg azt, meg amazt, akkor a sok 10-20-50 ezres tételekből fél perc alatt összejön a több száz ezer. Ráadásul szoktam bejárni a belvárosba parkolni és félek, hogy a fehéren elég feltűnő lesz, ha valamilyen barom meghúz (márpedig ott ez elég sűrűn előfordul).
A vásárlást nem sietem el, mivel semmi sem kerget, viszont jelezték felém, hogy szeptembertől megy fel a yariska ára. Most próbálom lecsekkolni a dolgot, mert ha tényleg, akkor aug. 31-ig meg kell rendelnem a gyönyörűséget.
Szilvi 62

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #268 Dátum: 2012.08.16 08:14:20 »
Épp hogy a fehéren kevésbé látszik a sérülés és könnyebb javítani is még házilag is. (nekem a feketén a legkisebb karc alatt is előbukik a fehér/világosszürke alapozás)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #269 Dátum: 2012.08.16 08:16:39 »
A vörösmetál nem tetszik? Az nagyon szép szin, bár már kezd belőle túl sok lenni pl sok Swift is ilyesmi "kolbászzsírszin" [rohog]
Bár a feleségem azt mondta neki nem kell piros autó, mert tötymörgő leelőzendő női autónak nézik .
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.16 08:18:38 írta OldPiet »