Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 326211 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #240 Dátum: 2012.07.29 12:12:08 »
Yautja
Mikor kapod meg a teszt HSD-t?
Gratulálok hozzá.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Yaris HSD
« Válasz #241 Dátum: 2012.07.29 12:15:11 »
Szia!
Köszönöm szépen  :clap:
Még nem tudom...MiCKEY intézi...:)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #242 Dátum: 2012.08.09 15:37:12 »
A hírek szerint a csomagtartó mérete megegyezik a nem hibrid változatéval.
Rendeltem csomagtértálcát. 2-3 cm-rel nagyobb a kelleténél. Még szerencse, hogy személyesen mentem érte és belepróbáltam. Ha már ott voltam belepróbáltam volna a szőnyegeket is, hogy mások ne rendeljenek feleslegesen. Sajnos az eladó nem volt partner, és nem élt a próba lehetőségével.  :hmmmm: Egyébként engem is rá akart beszélni a begyűrt tálcára.
A csomagtér egyébként meglepően nagy, a kalaptartót és a felső szintező lapot mellőzve simán befértünk 2+2 -en gyerekülésestől, esernyő -babakocsistól hosszabb távollétre elegendő csomaggal. A csomagtérajtó belső felén a fényezés sajnos nagyon sérülékeny, ezért figyelni kell mit teszünk mellé, valószínű keresek vmi olcsó öntapadós fóliát, és beburkolom.
Az 5 cm-rel keskenyebb szélesség miatt 1 felnőtt már nem fér be a két gyerekülés közé (az E12-ben elfértek).
A hosszúsága meglehetősen fura katalógus szerint a Yaris beltere 5cm rel nagyobb mint a PriusIII. Lehet elírás, én nem érzem  a különbséget, mindkettőben kényelmesen elférek elöl.-) A viccet félretéve a Yarisban simán be tudok ülni magam mögé, a kisebbik gyerek viszont meg tud rugdosni a gyerekülésből. Amennyiben a nagyobb ülne mögöttem, neki az ülésmagasító miatt a lábfeje nem fér el, ezért Őt a feleségem mögé ültettem, így be lehet állítani úgy, hogy mindkettőjüknek kényelmes legyen.

A Corollában megszokott kis tárolóhelyek nagyon hiányoznak. A Yarisban gyakorlatilag csak a kesztyűtartóba lehet vmit eltenni a kíváncsi tekintetek elől, márpedig az álmoskönyv  szerint nem tesz jót a parkoló autónak a sok látható kacat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris HSD
« Válasz #243 Dátum: 2012.08.09 18:04:03 »
Ezekszerint a csomagtér méretre megegyezik, kialakításra viszont nem.
A szőnyeggarnitúra nem egyforma a sima Yariséval, a hátsó rész kialakítása más!

Tárolóhelyek: Az első két Yaris ilyen szempontból nagyon jó volt. Nesze neked fejlesztés  :D
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #244 Dátum: 2012.08.09 20:00:07 »
Ezek szerint a csomagtér méretre megegyezik, kialakításra viszont nem.
A szőnyeggarnitúra nem egyforma a sima Yariséval, a hátsó rész kialakítása más!
Köszi, akkor nem kell a szőnyeget sem próbálni.

Csak hogy jót is írjak, a kicsikocsi szíve japán és a morgó, erőlködő hang ellenére igazi remekmű, remélem elődeihez hasonlóan tartós is lesz.
Voltam vele egy kis vidéki kiruccanáson, odafele 160 km 2+2kicsi, + csomagtartó kb. a kalaptartóig, 3,6. Utána kb. 5 km-es vidéki szakaszok hideg motorral felment 3,7 re. Visszafele egyedül, a korlátozásokat mindenhol betartva+ a 8-ason is max 90 elvégre bejáratós a 160 km közel 3 óra volt (sok 30, 40-es korlátozás, lakott területek) lement 3,5-re a vidéki szakaszátlag.
Előtte volt Bp-en kb. 400km 3,7-3,8 fed.comp szerint (0-áztam). Tegnap dugóztam a XVI.,-bol a XXII.,-be 2,7 volt, aztán a 6-os kivezető felnyomta 3,1-re. Most kicsivel 1,5 vonással van a tankban több mint 800 km után (ebben is gyorsabban fogy 3/4 alatt). Kíváncsi leszek mennyi lesz bejáratás alatt és után.

Érdekes, amióta megvan kimondottan szeretem a dugókat, a feleségem meg örül, mert a "kocsi nyugalmat sugároz".

A használati utasítást még mindig nem kaptam meg. :cry:  :censored:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Yaris HSD
« Válasz #245 Dátum: 2012.08.10 22:56:57 »
GS és ráncfelvarrot RX március óta van (gyártás kezdete). A magyar nyelvű kézikönyvek még sehol. Ez úgy 10 éve így van.
Sajnos.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #246 Dátum: 2012.08.14 21:27:22 »
10 éve? És erre még egy újságíró sem kapott rá, és a Fogyasztóvédelem sem? Hm, lassan tenni kéne vmit. ... . :hmmmm:

Egükém!
Gratulálok az új kocsihoz! :clap:
Látom a fogyasztásod szépen alakul. Egyéb tapasztalat (lökhárítók, élek, síkok ...)?

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #247 Dátum: 2012.08.15 21:11:04 »
Köszönöm, megkezdtük a gurulgatást a HSD-vel. :clap: :clap:

Én teljesen elvagyok ájulva tőle, lökhárító, élek....

kérdésedet nem értem!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #248 Dátum: 2012.08.15 21:25:25 »
Hogy viselkedik a HSD  hosszu uton autópályán? Fogysztás? Uttartás autopályatempóban?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #249 Dátum: 2012.08.15 21:27:55 »
Tárolóhelyek: Az első két Yaris ilyen szempontból nagyon jó volt. Nesze neked fejlesztés  :D
Ühüm... Ez az, amit nem tudok megérteni az új Yarisban. Attól, hogy szebb lett, miért kellett kevésbé praktikussá is válnia? És akkor még a tologatható hátsó üléssor eltűnéséről nem is beszéltem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #250 Dátum: 2012.08.15 21:37:48 »
http://auto.honda.hu/sites/default/files/model_type_file/Jazz/arlista_jazz_hybrid_20120309.pdf
Azért nem semmi a Hibrid Jazz csaknem 1 millióval drágább, pedig a Prius technologia csak kiforottabb.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Yaris HSD
« Válasz #251 Dátum: 2012.08.15 21:39:07 »
Ühüm... Ez az, amit nem tudok megérteni az új Yarisban. Attól, hogy szebb lett, miért kellett kevésbé praktikussá is válnia? És akkor még a tologatható hátsó üléssor eltűnéséről nem is beszéltem.

Az akksik miatt lett így tervezve a hátsó üléssor. Valamit valamiért.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #252 Dátum: 2012.08.15 21:46:59 »
Ezzel együtt, ha létezne kézi váltós & kuplungos hibrid Yaris, biztos, hogy szerepelne a hosszú távú terveim között, mint oktatókocsi  :yes: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #253 Dátum: 2012.08.15 21:47:33 »
Az akksik miatt lett így tervezve a hátsó üléssor. Valamit valamiért.
De tudtommal a sima III-as Yarisban sem lehet tologatni... Vagy rosszul tudom?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #254 Dátum: 2012.08.15 21:50:40 »
De tudtommal a sima III-as Yarisban sem lehet tologatni... Vagy rosszul tudom?
Így van, de lehet, hogy előre gondolkodtak a hibridre ,azért tervezték így :D