Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 326229 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Re:Yaris HSD
« Válasz #225 Dátum: 2012.06.21 20:57:17 »
Persze kell a klíma, de a kétzónás digitális klíma plusz kulcsos nyitás csomag azért egyértelműen abszurd.

A gyakorlati fogyasztáskülönbség érdekes kérdés mondjuk az 1 literes benzineshez viszonyítva, ha nem városi és szokásos pazarló használatot hasonlítunk össze hanem kicsit fogyasztási verseny szerűt.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Yaris HSD
« Válasz #226 Dátum: 2012.06.21 21:21:08 »
Szerintem inkább próbálj ki egyszer egy hibridet! Mondjuk legalább pár napig, ne csak pár km-t.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Yaris HSD
« Válasz #227 Dátum: 2012.06.21 21:24:10 »
Persze kell a klíma, de a kétzónás digitális klíma plusz kulcsos nyitás csomag azért egyértelműen abszurd.

A gyakorlati fogyasztáskülönbség érdekes kérdés mondjuk az 1 literes benzineshez viszonyítva, ha nem városi és szokásos pazarló használatot hasonlítunk össze hanem kicsit fogyasztási verseny szerűt.
De miért csak szélsőséges esetekben gondolkodsz? Mindig megmagyarázod, hogy a Yaris HSD miben rossz, és nem éri meg - szerinted - megvenni.  :surrender:
Nagyon egyszerű: Nem Neked készült, de mondok még valamit: nem is az én jelenlegi pénztárcámhoz. Ettől még bőven lehet és van is rá piacképes kereslet, ellenkező esetben nem gyártanák... :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Yaris HSD
« Válasz #228 Dátum: 2012.06.22 18:39:13 »
ha lehet, inkább ne hasonlítsuk többet az egyliteres kis fűnyíróhoz OK?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris HSD
« Válasz #229 Dátum: 2012.06.23 10:17:48 »
Ráadásul, van egy olyan, többek által is megerősített trend, hogy manapság a full extrás kisautókra (2. 3. autónak szánva) nagyobb a fizetőképes kereslet, mint az egyszerűbb modellekre. Pl. Yarisból, Fiestából, Polo-ból több komolyan felszerelt példányt adnak el, mint az alaptípusokból!
Erre egyszerű a magyarázat: Akinek a válság előtt volt pénze, annak most is van, és ugyanúgy meg tudja venni ezeket a drága kisautókat, mint előtte, ellenben azokkal, akik a válság előtt is csak az egyszerűbb példányokat tudták megvenni, mert ezek száma mára szinte a 0-val =. Kivéve a cégeket, de azok jellemzően nem kisautókat vesznek...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #230 Dátum: 2012.06.23 20:59:51 »
Mickey hívta fel figyelmemet, hogy már vannak árak. ÁÁÁÁÁÁ. Régóta fáj erre az autóra a fogam és most nagyon komolyan elgondolkodtam, hogy lecserélem az Aurist erre.  :D Már várom a kisautót, hogy kipróbálhassam, aztán eldöntöm, hogy mi legyen. :devil:
Szilvi 62

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Yaris HSD
« Válasz #231 Dátum: 2012.06.29 20:45:33 »
Németországban láttam. :)

[a csatolmányt egy admin törölte]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Yaris HSD
« Válasz #232 Dátum: 2012.07.03 10:51:27 »
Új Toyota Yaris Hibrid, elcsendesíti a várost.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris HSD
« Válasz #233 Dátum: 2012.07.03 18:49:03 »
Van xar a humorom, vagy nagyon jó ez a reklám, mert én röhögök rajta! Nagyon jóóóóó!!!  :clap: :clap: :clap: :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #234 Dátum: 2012.07.10 15:49:13 »
Ma voltam teszt vezetni. Sajnos a diagrammok értelmezése, a korábbi átlag nullázása nekem kézikönyv nélkül nem ment, és az értéksítő sem a statisztika készítés lehetőségeinek tanulmányozására koncentrált.
A lejtőn nem fékez -nem tölt állapotot a lejtő rövidsége, meg a bénaságom miatt nem tudtam kikísérletezni,+ néha az útra is kellett figyelni. A sok technikai hühó nagyon elvonja a figyelmet. Egyébként nagyszerű érzés, maga a nyugalom. A motor hangja kocsit tolakodó dombon gázadáskor, de ez a lehet csak a nagy csönd miatt tűnik fel. Simán, szinte észrevétlenül kapcsolgatja a különböző üzemmódokat. Rángatni nem rángattam, tolni nem toltam, ez az autó egyszerűen a nyugodt csendes haladást váltja ki belőlem. Ami érdekes, hogy hasonló tempót a Corollában tötymörgésnek érzek, ebben nem. A környezet is jól tolerálta a lassú, hosszú kigurulásokkal teli haladást, senki nem dudált le. Előre jól kilátni, hátul lőrés,a tolatókamera kormányelfordulás jeladó nélkül csak dísz. Sztem egy sima érzékelős csipogó sokkal jobban használható, az elöl +2-ről nem is beszélve.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Yaris HSD
« Válasz #235 Dátum: 2012.07.23 08:06:57 »
Hétvégén megjárattuk a HSD-t. Volt város, Kakucs, még vidékebb, megint város, araszolás reggeli dugóban. Semmi vánszorgás. (M0 110-115, város 50-55, ahogy a forgalom haladt)

~400km alatt a teljes átlag 3,7-re jött ki. Persze játszottam is kicsit, hogy a pénteki talira ami 12km, erősen odafigyeltem de itt is 50-el ahogy lehet és 1,9-re be tudtam hozni ami  elég sovány. (A trolival ugyanez 4,9-re megy csak)

A hibrid cucc érdekes, mert kicsit máshogy viselkedik mint a troliban, de persze ez jóval kisebb is. (Lehet egy dupla ekkora aksi jót tenne neki)


A rádiót meg fogom kérdezni, mert ugyanaz a jelenség mint a nem hibrid Yarisban, hogy a magas hangok jönnek-mennek, de nem jöttem rá miért.

Mindent összevetve, baba kis autó ez, de én kicsit magasabb felszereltséggel, kartámasszal és tempomattal venném  :flowers:


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris HSD
« Válasz #236 Dátum: 2012.07.23 09:04:55 »
Többek között ehhez sem jutottam el szombaton a talin, pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá...  :no: :cry:

Viszont, nagyon remélem, hogy az említett őszi talis feature meg fog valósulni úgy és abban a formában, ahogy előrejelezted, ebben az esetben stipistop a Plug-in PIII!!!!!!!!!!!!!!  :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #237 Dátum: 2012.07.23 16:33:46 »
Hétvégén volt szerencsém vezetni Mickey család által kihozott yariskát. Szerelem volt első látásra.  :wub: :wub: :wub:
Szóval most futom a köröket hol, hogyan, mennyiért és az Aurist is elkezdem árulni.  Ha az égiek is úgy akarják, újra yarisos leszek.  :devil:
Szilvi 62

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #238 Dátum: 2012.07.23 21:13:51 »
~400km alatt a teljes átlag 3,7-re jött ki. Persze játszottam is kicsit, hogy a pénteki talira ami 12km, erősen odafigyeltem de itt is 50-el ahogy lehet és 1,9-re be tudtam hozni ami  elég sovány. (A trolival ugyanez 4,9-re megy csak)
Ez enyém még bejáratós, talán ezért nem tudom tartósan 3,8 alá nyomni. Az egyik pénteki talin majd megkérlek hallgasd meg. + szivesen fogadok hibrid vezetési tanácsokat.-)
Ami fura, hogy a fordulat 1200- 1850 között mozog, ha az ECO tartományban használom, és a hangja is erőlködőnek tűnik. Mint amikor visszaváltás nélkül alacsony fordulatról próbálnék gyorsítani

Szerelem volt első látásra.
Ezt meg tudom érteni.:) Első pillanatban otthon éreztem benne magam.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Yaris HSD
« Válasz #239 Dátum: 2012.07.23 21:42:19 »
Igen, hallottam a Zolitól, hogy vettél egy fehéret :) Majd nézzük meg pénteken  :hug: