Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 324987 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Yaris HSD
« Válasz #1035 Dátum: 2014.06.12 10:11:34 »
Azért elég röhejesek ezek az értelmezhetetlen csippanások amikor ott van a középső kijelző.
Nem kicsit van megbonyolítva... Jó lenne ilyenkor valamilyen advanced menü valahol, ahol az ember ki-be tudja kapcsolgatni ezeket a hangjelzéseket.
A cee'd_sw-ben is elég hangosan csipog a biztonsági öv be nem kötése, szerencsére "szép" hangja van (mint a repülőkben amikor jelzik hogy be kell kötni az övet) de akkor is zavarta a pár hónapos babánkat ha nem figyeltünk oda.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1036 Dátum: 2014.06.15 12:29:05 »
Zakopane-Dunakeszi távon végig klímázva 4,0 lett az átlagfogyi.
Ez nagyon szép  :yes:

A múlt héten Szentlászlóról hazafelé, a hegyről le kipróbáltam a váltó B fokozatát, de igazából nem volt meggyőző. Azt gondoltam, hogy a generátorokat állítja erőteljesebb ellenállásúra, de inkább a motort pörgette fel és még így is kellett a féket nyomni, hogy ne  gyorsuljon a kocsi.  ::)
Cserébe az energiamonitoron csupa E betű jelent meg, volt, hogy egymás fölött három is  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1037 Dátum: 2014.06.22 04:52:53 »
. Azt gondoltam, hogy a generátorokat állítja erőteljesebb ellenállásúra,
A B olyan, mint a normál autónál a motorfék, a kerekek hajtják a belsőégésű motort, ami nem kap üzemanyagot.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.22 04:55:37 írta Agyarka »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1038 Dátum: 2014.06.24 07:16:30 »
Akkor inkább finoman rálépek a fékre. Így nem pörgeti a motort, cserébe még jobban is tölt a generátor.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris HSD
« Válasz #1039 Dátum: 2014.06.24 09:43:29 »
Arra az esetre van, ha az üzemi féket tartósan és viszonylag intenzíven kell használni, elkerülendő annak túlmelegedését. A Priusban 3 év alatt egyszer használtam, valahol Erdélyben hosszú, nagy lejtőn.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1040 Dátum: 2014.06.24 11:48:09 »
Akkor inkább finoman rálépek a fékre. Így nem pörgeti a motort, cserébe még jobban is tölt a generátor.
Ezek szerint még nem jártál úgy, hogy "teljesen" fel volt töltve az akkud (néha ehhez elég egy nagy emelkedő ahol rendesen felnyomja, majd utána a  lejtőn rövid szakaszon is eléri a max-ot), mert akkor már nem tölt sehova, csak vasalja a féket. Ekkor jó a B, ugyanúgy, mint egy normál autónál kíméli a féket.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1041 Dátum: 2014.06.25 07:24:15 »
Ezek szerint még nem jártál úgy, hogy "teljesen" fel volt töltve az akkud (néha ehhez elég egy nagy emelkedő ahol rendesen felnyomja, majd utána a  lejtőn rövid szakaszon is eléri a max-ot), mert akkor már nem tölt sehova, csak vasalja a féket. Ekkor jó a B, ugyanúgy, mint egy normál autónál kíméli a féket.
Így már más. Ritkán jövök le hosszan hegyről, ezért még ilyen nem fordult elő. Városban, sík terepen, rövid távokon meg sosem megy fel fullra. Hosszú, nagyobb sebességű szakasz sem volt még.
Azt észrevettem, hogy kb 70 alatti tempónál kapcsolja csak ki a motort motorféknél/lassításnál.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1042 Dátum: 2014.06.25 18:07:24 »
Ismét GKFB-t váltottam.
7800Ft lett egy évre cakk-pakk :clap:

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #1043 Dátum: 2014.07.06 07:21:52 »
Gondolom nem fellebbeztél!?  :clap: :clap:  (méltányos)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1044 Dátum: 2014.07.09 17:37:05 »
nem fellebbeztél!?
Felbosszantott az elv, hogy B9->B10 -nél az MKB emelni akart. Inkább váltottam, így ha nem is kevesebbet, de ugyanannyit fogok fizetni mint tavaly.

Remélem a KKR-es trükköt ismételten nem akarják bedobni, a  múlt évben elég volt. Amennyiben eljátsszák az előző éves trükköt, a levelező körök mellett automatikusan feljelentéssel fogok nyitni. Ugyanezen felek között 1 próbálkozás is több volt a soknál, főleg úgy, hogy a válaszadási határidőket betartva -többszöri levélváltás után- 1 nappal a törvényi határidő lejárata előtt ismerték el, hogy mégiscsak elérhető vagyok a rendszerben. (Érdekes módon B9 helyett B10-el, és a különbözetet sem térítették vissza. Mondjuk az is röhej, hogy több mint 12 év - saját autós, balesetmentes közlekedés - után kerülök B10-be. )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1045 Dátum: 2014.07.14 17:55:17 »
Már egy ideje szidtuk itt magunkban a szomszédot, hogy éjjel vagy hajnalban időnként megszólal a riasztója.
Ma délután kiderült, hogy a Yaris riasztója szólal meg (nincs semmi fényjelzés, csak ütemes duda szó, ezért kívülről nem látszik, hogy melyik autó riaszt) minden látható külső ok nélkül. Valaki tapasztalt már ilyet?  ::)
Az a baj, hogy utána kioldáskor sem jelez, hogy riasztás volt, a Corolla régen csipogással jelezte, ha riasztási esemény volt korábban (sőt a csipogások száma még valamit kódolt is).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Yaris HSD
« Válasz #1046 Dátum: 2014.07.14 18:54:04 »
Már egy ideje szidtuk itt magunkban a szomszédot, hogy éjjel vagy hajnalban időnként megszólal a riasztója.
Ma délután kiderült, hogy a Yaris riasztója szólal meg (nincs semmi fényjelzés, csak ütemes duda szó, ezért kívülről nem látszik, hogy melyik autó riaszt) minden látható külső ok nélkül. Valaki tapasztalt már ilyet?  ::)
Az a baj, hogy utána kioldáskor sem jelez, hogy riasztás volt, a Corolla régen csipogással jelezte, ha riasztási esemény volt korábban (sőt a csipogások száma még valamit kódolt is).
Nálunk volt fényjelzés riasztáskor (gondolom), mert a főnök titkárnője rám telefonált, hogy riaszt az autónk. Nyitáskor három sípolással jelezte az eseményt. Napellenző tappancsai elengedtek a melegtől, így beriasztott a belsőtér érzékelő. :cool2:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1047 Dátum: 2014.07.15 21:13:01 »
Belül nem találtam semmit, ami elmozdulhatott volna, hacsak nem egy pók vagy ilyesmi.
Beriasztott állapotban körbetapogattam az üvegeket, megrángattam a kocsiszekrényt, de nem riasztott  ::) :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1048 Dátum: 2014.07.20 21:15:30 »
Végre sikerült "normális" fogyit kihozni a Yarisból, tankolás óta csak én mentem vele ~120 km-t: Kakucs oda-vissza (nem nagyon figyelve a pedálra és az ECO mód is ki volt kapcsolva), meg egy kis városi csalinkázás, klímával 3.8  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Yaris HSD
« Válasz #1049 Dátum: 2014.07.25 18:26:32 »
Végre sikerült "normális" fogyit kihozni a Yarisból, tankolás óta csak én mentem vele ~120 km-t: Kakucs oda-vissza (nem nagyon figyelve a pedálra és az ECO mód is ki volt kapcsolva), meg egy kis városi csalinkázás, klímával 3.8  :D
Majd ha egy teljes tankra lesz ennyi.... :devil: Niconak most 4,4 körül van úgy, hogy én időnként elrontom az átlagát. :innocent:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV