Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 325998 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #1020 Dátum: 2014.05.26 23:44:17 »
Ma este megint csipogott... Parkolás közben. Semmi hibajel, viszont a bluetooth be volt kapcsolva. Úgyhogy lehet, hogy az a baja. Mindenképp kiderítem! :D
2014 Toyota Yaris HSD Active

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #1021 Dátum: 2014.06.02 09:29:58 »
Van fejlemény a csipogással?
Úrinő benzinessel jár...

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Yaris HSD
« Válasz #1022 Dátum: 2014.06.02 21:25:42 »
Van fejlemény a csipogással?
Nincs fejlemény. Random csinálja, pontosabban mi nem jövünk rá, hogy mikor, miért. Beszédes a kicsike, de anyuka még nem érti mit akar közölni. :hug: :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #1023 Dátum: 2014.06.03 20:32:56 »
Nincs fejlemény. Random csinálja, pontosabban mi nem jövünk rá, hogy mikor, miért. Beszédes a kicsike, de anyuka még nem érti mit akar közölni. :hug: :D
Szerintem guruljatok be vele a szervizbe, mert valamelyik ulesben levo erzekelo lehet kontaktos, mas miatt nagyon nem csipoghat, legalabbis kulcs es BT miatt biztos nem, mas miatt meg nem nagyon csipog a picike.  ::)
Amugy milyen erzes vele a kozlekedes?  :)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Yaris HSD
« Válasz #1024 Dátum: 2014.06.03 21:26:13 »
Szerintem guruljatok be vele a szervizbe, mert valamelyik ulesben levo erzekelo lehet kontaktos, mas miatt nagyon nem csipoghat, legalabbis kulcs es BT miatt biztos nem, mas miatt meg nem nagyon csipog a picike.  ::)
Amugy milyen erzes vele a kozlekedes?  :)
Ha ülés lenne, akkor azt a középkonzolon lévő piros led kivillanása is jelezné, nem? :hmmmm:

Nekem nagyon bejön az érzés. :) Mondjuk az Avensis dinamizmusa azért hiányzik néha. :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #1025 Dátum: 2014.06.04 12:15:02 »
Mondjuk az Avensis dinamizmusa azért hiányzik néha. :devil:
No igen, egy enyhébb emelkedőn gyorsításnál elvérzik  :whistling:
Amúgy városi közlekedésre nagyon jó  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Yaris HSD
« Válasz #1026 Dátum: 2014.06.04 16:16:19 »
No igen, egy enyhébb emelkedőn gyorsításnál elvérzik  :whistling:
Amúgy városi közlekedésre nagyon jó  :yes:
Részünkről pontosan városi közlekedésre van szánva. :yes:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #1027 Dátum: 2014.06.05 11:53:46 »
Ha ülés lenne, akkor azt a középkonzolon lévő piros led kivillanása is jelezné, nem? :hmmmm:

Nekem nagyon bejön az érzés. :) Mondjuk az Avensis dinamizmusa azért hiányzik néha. :devil:
Ha jol tudom azok a ledek a hatso uleseket jelzik vissza, bar nekem szokott vilagitani, de csipogni nem  :hmmmm:
Anyos ulest tuti nem azok jelzik, mert volt mar nalam ra pelda, hogy nem vilagitott a 3 kis led, megis ultek rajta es veszettul pittyegett a szentem, hogy kosse be magat az illeto.
Szerintem guruljatok be oda ahol vettetek, veszteni semmit nem vesztettek vele... vagy megfelelo eszkozzel ki lehet kapcsolni a komputerben az ulescsipogast, igy ha az ulesek miatt van, akkor ha azt kikapcsoljatok, akkor kiderul, hogy azok e a ludasak vagy sem  ::)

Amugy nemtudom, nekem is sok ismerosom mondta mar, hogy lomha az auto, de 50-60-ig en egyaltalan nem panaszkodom. Mas kerdes persze, hogy autopalyan, illetve varoson kivul jol meg kell gondolni, hogy mikor megy ki az ember elozni, de a lancia-hoz kepest csak a hifi, es a polgartarsak "tisztelete" (ertsd.: jobban elengedtek, engedtek besorolni, nem bunkoztak annyit) hianyzik csak neha napjan, ja meg az ulesfutes telen, de az nagyon  :D

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #1028 Dátum: 2014.06.05 17:20:04 »
Na ma megvolt a kicsiny autóm második erőpróbája: Budapest-Zakopane, 2 felnőtt, 1 gyermek, 1 cicakutya és a csomagok.  :D Azt kell mondjam, hogy jól szerepelt a kicsike, az átlagfogyi most 4,5. Szegénykém az emelkedőkön (amik ugye itt nem kis dombocskák) eléggé vérzett, de lejtőn a hegymenetben szépen visszaspórolható volt a dolog. Külön büszkeséggel töltött el, hogy Zakopane-n csak és kizárólag villanymotorral sikerült átautókázni.  :D :D Persze ezt csak én tudom értékelni, a többiek elég furcsán néztek rám.  [rohog] [rohog]
Szilvi 62

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #1029 Dátum: 2014.06.05 21:50:31 »
Ezt én is tudom "értékelni"  :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Yaris HSD
« Válasz #1030 Dátum: 2014.06.05 21:55:15 »

Na ma megvolt a kicsiny autóm második erőpróbája: Budapest-Zakopane, 2 felnőtt, 1 gyermek, 1 cicakutya és a csomagok.  :D Azt kell mondjam, hogy jól szerepelt a kicsike, az átlagfogyi most 4,5. Szegénykém az emelkedőkön (amik ugye itt nem kis dombocskák) eléggé vérzett, de lejtőn a hegymenetben szépen visszaspórolható volt a dolog. Külön büszkeséggel töltött el, hogy Zakopane-n csak és kizárólag villanymotorral sikerült átautókázni.  :D :D Persze ezt csak én tudom értékelni, a többiek elég furcsán néztek rám.  [rohog] [rohog]
A 4,5 nagyon-nagyon korrekt érték hosszú távon, csomagokkal. Ügyes vagy! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Házi sárkány
Re:Yaris HSD
« Válasz #1031 Dátum: 2014.06.06 18:50:11 »
Ha jol tudom azok a ledek a hatso uleseket jelzik vissza, bar nekem szokott vilagitani, de csipogni nem  :hmmmm:
Anyos ulest tuti nem azok jelzik, mert volt mar nalam ra pelda, hogy nem vilagitott a 3 kis led, megis ultek rajta es veszettul pittyegett a szentem, hogy kosse be magat az illeto.
Szerintem guruljatok be oda ahol vettetek, veszteni semmit nem vesztettek vele... vagy megfelelo eszkozzel ki lehet kapcsolni a komputerben az ulescsipogast, igy ha az ulesek miatt van, akkor ha azt kikapcsoljatok, akkor kiderul, hogy azok e a ludasak vagy sem  ::)

Amugy nemtudom, nekem is sok ismerosom mondta mar, hogy lomha az auto, de 50-60-ig en egyaltalan nem panaszkodom. Mas kerdes persze, hogy autopalyan, illetve varoson kivul jol meg kell gondolni, hogy mikor megy ki az ember elozni, de a lancia-hoz kepest csak a hifi, es a polgartarsak "tisztelete" (ertsd.: jobban elengedtek, engedtek besorolni, nem bunkoztak annyit) hianyzik csak neha napjan, ja meg az ulesfutes telen, de az nagyon  :D
Az első két ülést a km óránál jelzi, ha nincs bekötve az öv, valamint csipog. A hátsó üléseket valóban a 3 kicsi led jelzi. És itt jön a DE: nem azt a hangot adja ki, amikor csipog. És nem is folyamatosan csinálja. Csak csippan egyet. Vagy a másik, ami még előfordult, hogy ciripelés szerű volt. Ez egyszer együtt történt (csippanás, majd közvetlenül utána  a ciripelés), és egyszer teljesen függetlenül egymástól (a kettő közt több nap telt el).
Egy szó, mint száz, 99,9 %-ig biztos vagyok benne, hogy nem az ülések csinálják, a csipogást pedig nem vagyok hajlandó kikapcsoltatni, mert így legalább az is beköti magát, aki amúgy nem szokta (lévén rohadtul idegesítő a folyamatos csipogás). Másrészt körülményes lenne csak úgy begurulni oda ahol vettem, mert én Sopronban vagyok a szalon pedig Pesten.  ;)
2014 Toyota Yaris HSD Active

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #1032 Dátum: 2014.06.07 20:18:00 »
Az első két ülést a km óránál jelzi, ha nincs bekötve az öv, valamint csipog. A hátsó üléseket valóban a 3 kicsi led jelzi. És itt jön a DE: nem azt a hangot adja ki, amikor csipog. És nem is folyamatosan csinálja. Csak csippan egyet. Vagy a másik, ami még előfordult, hogy ciripelés szerű volt. Ez egyszer együtt történt (csippanás, majd közvetlenül utána  a ciripelés), és egyszer teljesen függetlenül egymástól (a kettő közt több nap telt el).
Egy szó, mint száz, 99,9 %-ig biztos vagyok benne, hogy nem az ülések csinálják, a csipogást pedig nem vagyok hajlandó kikapcsoltatni, mert így legalább az is beköti magát, aki amúgy nem szokta (lévén rohadtul idegesítő a folyamatos csipogás). Másrészt körülményes lenne csak úgy begurulni oda ahol vettem, mert én Sopronban vagyok a szalon pedig Pesten.  ;)
Hmm....  :hmmmm: Tuti valami kontaktos lesz (ciripelos dolog is erre utal szamomra), nem hiszem, hogy a vezerles gajdult meg. Amugy a csipogas kikapcsolasat csak tesztnek vettem fel par napra  ;)
De szerintem gurulj be vele akkor valami kozeli es jonak mondott markaszervizbe, nezzenek ra inkabb, mert ezt nem kellene csinalnia.
De amugy ha ezen kivul semmi baja, akkor tuti nincs nagy baj  ;)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #1033 Dátum: 2014.06.09 19:54:56 »
Dícsértem a kicsi autómat odafelé, visszafelé viszont ódákat kell zengenem a gyönyörűségemről. Zakopane-Dunakeszi távon végig klímázva 4,0 lett az átlagfogyi. Úgy néz ki mindketten baromi kipihentek lehettünk, mert álmomban nem gondoltam volna, hogy ezt a fogyit ki tudom hozni, ebből az autóból ezen a távon.  :D :D
Szilvi 62

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #1034 Dátum: 2014.06.10 22:50:50 »
Zakopane-Dunakeszi távon végig klímázva 4,0 lett az átlagfogyi.
Ez tényleg szép érték.-)

Néhány hete lemértem a kerekeket:
Gyári kff 5x15 felni + első szerelt Dunlop (H) 16,8 kg
lemezfelni 5x15      +Michelin A4             (T)  14,6 kg
Sajnos a gyári kff nem igazán könnyű, és a magasabb sebességindex miatt a nyári gumi is nehezebb.

Csipogó hangjelzés:
a) rádió állomás keresés/váltásnál
b) jegesedés veszélye esetén (bár ekkor lehet csak a hőfokjelző villog, de én 1 csippanásra emlékszem)
c) kulcs hatótávon kívül
d) biztonsági öv be nem kötése/ kikapcsolása ( a széles gyereküléseket, ülésmagasítókat nem nagyon szereti)
e) elektromos hajtásmód végének előjelzése
f) "indítás" után túl gyors "sebességbe" rakáskor (vasúti sorompónál jártam így)
g) a hegymeneti elindulás/ csúszós út funkció be/ ki, illetve hibája esetén

Nekem utoljára a szélvédő napfény elleni letakarásakor kezdett  csipogni, beültem , az indító gomb benyomásakor a sárga hegymenet/csúszós út/ESP lámpa égve maradt, hibakód nem volt, a gázpedállal beindítottam a motort és kialudt a lámpa. Majd a hamarosan esedékes kötelező szerviznél ránézetek. Lehet vmi alattomos szoftverhiba is.-(

Azért elég röhejesek ezek az értelmezhetetlen csippanások amikor ott van a középső kijelző.