Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 595656 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Gery21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Celica
« Válasz #1710 Dátum: 2014.07.04 04:55:53 »
Szép jó reggelt mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy tegnap töltettem volna klímát a Celicámba (1991 5. gen) amibe R12es gáz megy. Viszont olyan már elvileg be van tiltva. Kicsit kutakodtam a neten, és rábukkantam erre az R12es helyettesítő gázra, erről van valakinek tapasztalata? Vagy még felmerült esetleges megoldásként, hogy egy 6. generációsból kiszedni a klímarendszert és az enyémbe beletenni, viszont nem tudom, hogy a japán a két rendszert mennyire variálta át.
Ha esetleg valaki tud segíteni, azt előre is köszönöm!

Gergő

giovanni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Celica
« Válasz #1711 Dátum: 2014.07.13 21:49:33 »
sziasztok...segitséget szeretnék kérni valakitöl aki tudja,hogy hogyan lehet egy celica 1.6 bukó lámpáját,csak félig lebuktatni.,hogy nezárodjon le teljesen.......

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Celica
« Válasz #1712 Dátum: 2014.07.13 22:06:26 »
sziasztok...segitséget szeretnék kérni valakitöl aki tudja,hogy hogyan lehet egy celica 1.6 bukó lámpáját,csak félig lebuktatni.,hogy nezárodjon le teljesen.......

Üdv!

Nincs tapasztalatom a témában, de talán ezt a javítási leírást tudod használni:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/chassis/be.pdf

Van ezen a részen csomó minden Celicához, sok használható belőle a Carinához is, azért ismerős  :)

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re:Celica
« Válasz #1713 Dátum: 2014.07.14 15:50:38 »
sziasztok...segitséget szeretnék kérni valakitöl aki tudja,hogy hogyan lehet egy celica 1.6 bukó lámpáját,csak félig lebuktatni.,hogy nezárodjon le teljesen.......

Úgy érted, hogy csak szeretnéd egy pár fotó kedvéért úgy beállítani, vagy átalakítani és folyamatosan félig kinyitva használni? Előbbi esetében csak le/fel kell őket tekerni kézzel. Nem írtad melyik Celica, de gondolom T18, mivel a T16-nál elég jól látható helyen vannak a nyitómotorok, ezeknek a végén van egy tekerő, amivel kézzel is tudod mozgatni, T18-nál jobban el van dugva, ha benézel az autó alá elvileg látod.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Celica
« Válasz #1715 Dátum: 2014.07.26 13:02:38 »
Az  :yes:
Ez elég ritka lehet, nem?
De ennek sem elég a 192 LE  :1eye:

balomartin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Celica
« Válasz #1716 Dátum: 2014.08.14 10:21:47 »
Üdv
Arról tudnátok némi infóval szolgálni, hogy a 3S-GE (5gen celica 2.0gti) motorja mennyire tartós illetve milyen típus betegségei vannak és mire érdemes odafigyelni?
Ugyan ez a kérdésem lenne az autóval kapcsolatban is 91 es bukólámpás, miket érdemes átnézni rajta kicsit jobban?
Előre is köszönöm :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Celica
« Válasz #1717 Dátum: 2014.08.15 22:41:53 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Celica
« Válasz #1718 Dátum: 2014.08.15 22:42:55 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

roland159

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Celica
« Válasz #1719 Dátum: 2014.09.04 19:41:18 »
Üdv
Én egy 6. generációs 2.0gt celicát szeretnék venni nagyon érdekelne hogy mi a különbség az amerikai és az európai modell között és hogy mire kell különösen odafigyelni egy ilyen gép vársárlásakor.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.04 19:48:28 írta roland159 »

foxfear

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Celica
« Válasz #1720 Dátum: 2014.10.01 20:16:31 »
Sziasztok én is egy kis segítséget szeretnék kérni egy 5vagy 6odik generációs celicát szeretnék évek óta gyűjtök rá és már egy ideje nézegetem őket habár eléggé szűkreszabott a pénztárcám max 800e ftom van rá az átiratás parkolás stb miatt tudnátok segíteni nekem hogy mit érdemes megnézni és mi az amit érdemes lenne megvenni
( olyan autót keresek ami kis szeretgetéssel ráfordítással újra eló lehessen csalni az autóból a régi fényét amit esetleg a későbbiekben akár veterán koráig sőt még tovább is magam mellett tudnék tartani korrekt állapotban)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Celica
« Válasz #1721 Dátum: 2014.10.04 20:36:16 »
gyönyörűek  :wub:







E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Celica
« Válasz #1722 Dátum: 2014.10.04 20:48:37 »
gyönyörűek  :wub:
Azok!  :yes:
Én is ezeket nézegetem:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Celica
« Válasz #1723 Dátum: 2014.10.04 20:49:05 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Celica
« Válasz #1724 Dátum: 2014.10.04 20:49:52 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...