Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 595529 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Celica
« Válasz #1260 Dátum: 2011.05.13 13:46:34 »
Van egy eladó gyári Toyota kuplung kinyomócsapágyam, ST182, ST202-höz jó, sajna rosszat rendeltem. Gyári árnál olcsóbban odaadom. Cikkszám 31230-32060 / ...80

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1261 Dátum: 2011.05.15 22:00:55 »
Na lassan kész az autó. hétvégére remélem kész lesz. Lakatoláson van. Akit érdekelnek képek a folyamatról majd MSN-en elküldöm neki :) Valaki megcsinálta már azt, hogy a szívó résznél kivágta a sárvédöt rácsosra? mik a tapasztalatok? nem kap sok vizet? jobban koszolódik?
Just drive for fun

celicáss

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #1262 Dátum: 2011.05.21 16:55:43 »
Autóvásárlás előtti jó tanácsok :

 

Amiekt telefonon kérdezz meg, mert ha már itt magbukik el sem érdemes menni megnézni:

- Olajfogyás, fogyasztás:  ~ 1 L / 2000 km a jó.

- Váltó: általában a 2. fokozat a típusban a leghamarabb elromló (bár ha ez rossz, még érdemes elmenni megnézni)

- Volt e törve: A NÁLAM nem, SZERINTEM nem, TALÁN nem: hazugság! Akinek ilyenje van úgy ismeri mint a tenyerét! Külföldön találsz csak törésmenteset hozzáteszem!

- Volt e festve.

- Rozsda: Valahol kell rajta lennie, aki azt mondja hogy nincs az megint füllent.

 

Amikor mész:

- Hidegindítás! (Szólj oda telefonon, hogy te hideg motorra vagy kiváncsi be ne melegítség! Amikor ottvagy ellenőrizd le, hogy tényleg hideg e a motor, úgy indítsd!)

- Rozsda: Peremeket a hátsókat vizsgáld meg belülről, vigyél egy kis csavarhúzót bicskát, kapirgáld meg, mi is a helyzet rohadás ügyileg.

- Lengéscsillapítók 30.000 /db feltétlenül nézd emg, ha rosszak alkudj az árból.

- Fékek ha kopottak feltétlenül alkudj!

- kormány lötyögést vizsgáld, rángasd meg kézzel a kerekeket, nem e nagyon szarok (csapágy szilent stb.)

- belseje: üléshuzatot rögtön vedd le nézz alá mennyire van szétülve az ülsés, váltógomb milyen állapotó, kormány, pedál gumik stb.

   - lámpakapcsoló működik e, fűtés működik e, kézifék.

   - szőnyeg nincs e kikopva, hatalmas összeg az új.

   - csomagtartó szűnyeget felszeded, pótkeerket kiveszed, ott rozsda nem lehet, ha van az baj. (én találkoztam olyannal, ahol víz állt benne.

- Illesztések párhuzamosak e a csomagtartó széleinél, az ajtóknál, küszöböknél, motorháztetőnél

   - illesztés a lámpák körül (ha törik az elejét, a lámpákat nagyon nehéz visszaállítani hogy szépen passzoljanak az illesztések)

- Motortér: olajfojás ne legyen! Ha túl tiszta, valószínűleg lemosták az olajfolyás milyatt.

   - gyertyapipákat leveszed, gyertyákat kötelezően kivenni, nem e túl olajosak, ha olajosak komoly összeg a motorgenerál. (mind a 4 gyertyát vedd ki ellenőrizd)

   - szervó olajtartáj ha túl olajos, a ,,túltöltöttük" HAZUGSÁG! Ha olajos, akkor a szervó forralja az olajat, a felujjítása komoly összeg!

   - a gyári hűtő 20 év alatt elrohad, az nem nagy baj ha iyelnnel találkozok, 30.000 Ft körül van egy Nissens!

   - Hűtőventillátorokat ellenőrizd, a két bukólámpa közötti köténykét vedd le (3db csillagcsavar) mert láttam már feldrótózótt stb. ventillátorokat.

   - Aljavédő legyen a kocsin! ha nicns felveri a koszt, kérdezd emg gyanúsan, hogy miért nincs rajta.

   - Nyúlványokat vizsgáld meg nincsenek e heggesztve, ha heggesztve vananka  kocsi felejtős!

   - Köszöböket vizsgáld meg, ha heggesztve vannak a kocsi felejtős!

   - Ajtó alja szokott még rohadni, nézd meg.

- VIGYÉL FESTÉKMÉRŐT a gyári fényezés: 120 mikorn +- 50. ha újrafestették: 220 mikron +- 50, a gittnél akár 400 mikron is lehet, ha e körül van, nézd meg a túloldalt is ha ott is iylen sok ezena  ponton, sanszos hogy a kocsi 2 db ból van összehegesztve. ERŐSEN FELEJTŐS!

- ha hazugságot szimatoslz, erősen felejtős az autó! Én ilyenekkel találkoztam:

   - Garázsban tartott: levelek a motortérben és az ablaktörlő aljában! Hazugság

   - Volt törve? - Nálam nem! GYANÚS

   - Lementem egy pécsközeli helyre megnézni egeyt, az ember karosszérialakatos volt a tesója meg festő, kérdezem javítva volt? NEM! a festékszagot meg még éreztem! KAMU

 

Ha mész vele kipróbálni:

 - A tulaj bekapcsolja a rádiót, megmutatni hogy szól! AZON NYOMBAN KAPCSOLD KI, valószínűleg valami zajt akar elnyomni (kerékcsapány váltó, motosr stb.)

 - A tulaj lehúzza az ablakot, mondván meleg van! AZON NYOMBAN HÚZD FEL, valószínűleg valami zajt akar elnyomni, a beáramló levegő süvítésével. (kerékcsapány váltó, motosr stb.)

 - A tulaj állandóab beszél, szintén valamilyen zajt akar elnyomni.

 - AZ A TULAJ AKI ENEGI HOGY EGEYDÜL MENJ AZ AUTÓVAL aznem rejteget semmit! Én is kifogtam egy ilyen tulajt!

 - FÜLELD A HANGOKAT!

 - Váltót kipróbálni, 2. szokott akadni, nem jó dolog, de nehezen találsz olyat, amelyik jó lesz.

 

Egyéb!

- Budapestről nem vennék autót!

- Egyeztetett helyszínről nem vennék autót! (csak ha odamehetek megnézni a házat stb.) -Ilyenkor meg tudod nézni hogy ahol parkol nincs e olaj fojás, általában azért van ilyen benzinkutakon egyeztetett helyszín, mert mondjuk olajfolt van a garázs közepén... Amikor keresel a neten, a képek szintén árulkodnak, keress olaj foltot! Amit a benzinkútnál, TACSKÓ parkolóban fényképeztek FELEJTŐS!

- Kereskedőtől nem vennék autót!

- Fiataltól szintén nem! (hozzáteszem magam is az vagyok! :-) )

- Autószerelőtől megint nem, mert azok behozzák olcsón külföldről kikalapálják, felpolírozzák eladják 3 szor anyniért! TAPASZTALATBÓL TUDOM, autószerelők közt nevelkedek!

 

Ha olcsón sezretnél bukólámpást, ami jó, és utána szeretnéd újítgatni, még jobbra, erősen ajánlom a külföldről valő behozást.

Olaszország a leg kedvezőbb az éghajlat miatt nincs sózás, nincs rozsda.

Ausztria egy nagyon korrekt hely! Bécsig nicns erős sózás, a magasamm hegyi településeken már erősen sóznak, na az rohasztja ám az autót!

De itthon nem találsz olyan jót, amilyet kint!  (Én is Ausztriából vettem.)

 

Ha érdekel a külföldről való behozatal, küldj egy e-mailt és leírom a kültségeket, a magyar rendszámhoz!

Ha ezeket betartod egy jó autót fogsz venni! Ne türelmetlenkedj, ne kapkodd el, szarból rengeteg van, jóból alig akad, DE LÉTEZIK MÉG!

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1263 Dátum: 2011.05.21 18:40:25 »
No comment.
Just drive for fun

celicáss

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #1264 Dátum: 2011.05.21 21:46:01 »
No comment.

Naja.
Kár , hogy én is úgy vetem az enyémet ,hogy ezeket nem tudtam, legalábbis nem mindent tudtam ezekből.
Akkor jól tettem, hogy bevittem állapotfelmérésre.

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1265 Dátum: 2011.05.22 00:25:56 »
Igazából az összeset nem lehet kiküszöbölni, ha meg igen akkor nagyon drága az autó, és jobban megéri hibásat venni és megcsinálni.
Just drive for fun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1266 Dátum: 2011.05.22 14:35:30 »
A Jó idöre való tekintettel a fogyasztásom is lement 9.6l-re :D
Just drive for fun

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Celica
« Válasz #1267 Dátum: 2011.05.22 19:13:26 »
Nekem meg új csúcsom van...210 km/h :-) 5400-at forgott, 7500 a limit.
Józsi vagyok :-)

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1268 Dátum: 2011.05.22 21:31:07 »
Mi annyit tavaly hazafele kakucsról mentünk (Az autobahn-on ;) )
Just drive for fun

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Celica
« Válasz #1269 Dátum: 2011.05.22 21:46:18 »
Én meg robogtam vidékre :-)
30 perc szakadó eső, jégben.
Józsi vagyok :-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #1270 Dátum: 2011.05.23 19:36:44 »
Ma egy cicalámpás celicával játszottunk az üllőin... itten van e? :)

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1271 Dátum: 2011.05.23 21:41:02 »
színe is van? abból amúgy van egy pár, és nagyon sokan nincsenek fent sajnos. de így van a többi generációval is
Just drive for fun

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Celica
« Válasz #1272 Dátum: 2011.05.23 22:11:29 »
Ma egy cicalámpás celicával játszottunk az üllőin... itten van e? :)
Nem fekete volt? KXY-os rendszámmal?
Józsi vagyok :-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #1273 Dátum: 2011.05.24 11:05:35 »
Ezüst volt dupla kipuval :)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Celica
« Válasz #1274 Dátum: 2011.05.24 21:03:01 »
Ezüstöt vezetőt nem ismerek...kivéve a GT4-eseket :)
Józsi vagyok :-)