Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 595603 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

CaptainChaos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • Mr.
Re: Celica
« Válasz #1110 Dátum: 2010.11.16 20:15:08 »
Uraim!

Egy barátom kinézte az alábbi Celica-t magának, valakinek ismerős-e, vagy esetleg van gondolatotok róla? Holnap már megnézi, és ha tetszik neki, le is foglalózza.



már csak a link maradt ki...
Szebb jövőt

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Celica
« Válasz #1111 Dátum: 2010.11.16 20:19:52 »
Uraim!

Egy barátom kinézte az alábbi Celica-t magának, valakinek ismerős-e, vagy esetleg van gondolatotok róla? Holnap már megnézi, és ha tetszik neki, le is foglalózza.



már csak a link maradt ki...



Bocsánat, íme:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/celica/toyota_celica_gti_2.0-4215738
Zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1112 Dátum: 2010.11.16 21:07:31 »
Így leírás meg kép alapján korrektnek tünik az autó, de azért mielött megvenné vigye el egy átvizsgálásra egy szervízbe
Just drive for fun

CaptainChaos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • Mr.
Re: Celica
« Válasz #1113 Dátum: 2010.11.16 21:25:38 »
EZ igen szép darab így kép alapján. Egyetértek az előttem szólóval, azért lássa egy szerelő is, de külső alapján nem ütött kopott újrafestett darab (bár képről a fehér színről a
legnehezebb megállapítani a sérüléseket) Amit érdemes nézni laikus szemmel is, hogy a tornyok milyen állapotban vannak (gyári festés van-e rajta, stb...) mert abból könnyű megállapítani, hogy újraösszerakott darabról van-e szó, vagy télleg egyben van. Javaslom a próbakör alatt, persze már üzemmeleg állapotban egy alapos padlózást, és fékezéspróbát, úgy hogy nem fogod a kormányt, hogy félrehúz-e fékezéskor, stb... Egyszóval adj neki egy kicsit. Persze csak módjával. Ja, és kapcsolgass végig minden elektromos kütyüt feltétlenül! Mindet!

A többi a szerelő dolga...
Szebb jövőt

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #1114 Dátum: 2010.11.16 21:59:15 »
Uraim!

Egy barátom kinézte az alábbi Celica-t magának, valakinek ismerős-e, vagy esetleg van gondolatotok róla? Holnap már megnézi, és ha tetszik neki, le is foglalózza.



már csak a link maradt ki...



Bocsánat, íme:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/celica/toyota_celica_gti_2.0-4215738


Hali én ha ezt nézném ki magamnak vinnék magammal egy db drótott összekötném a Diagnostikai kivezetésben az E1 és a Te1 kivezetéseket a dróttal majd adnék rá gyujtás és megnézném, hogy milyen hibakódok vannak benne, ha netán folyamatosan villog akkor drót ki beindit kétszer rárug gázra olyan 4 ezerig ki a fordulat és utána megint vissza a drót ugyan ezzel, ha netán megint nulla lenne a hibakód akkor lehet érdekelne ha hiba van benne akkor meg se venném!!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Celica
« Válasz #1115 Dátum: 2010.11.17 08:00:54 »
Hali én ha ezt nézném ki magamnak vinnék magammal egy db drótott összekötném a Diagnostikai kivezetésben az E1 és a Te1 kivezetéseket a dróttal majd adnék rá gyujtás és megnézném, hogy milyen hibakódok vannak benne, ha netán folyamatosan villog akkor drót ki beindit kétszer rárug gázra olyan 4 ezerig ki a fordulat és utána megint vissza a drót ugyan ezzel, ha netán megint nulla lenne a hibakód akkor lehet érdekelne ha hiba van benne akkor meg se venném!!!

Köszönöm a válaszaitokat, beszámolok a mai szemléről!
Zsono

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Celica
« Válasz #1116 Dátum: 2010.11.17 22:41:08 »
Üdvözletem!

Megnéztem, ami hiányzik, vagy javítandó, cserélendő:

Bal tükörlap - törött
Hátsó ajtó teleszkóp 2 db - semmit nem tart
Jobb első sárvédő dob - nincs meg...
Ablakmosó motor - nincs meg...
Bal első ajtó kezelő fedél - nincs meg
Hátsó javító ívek 2 db - elindult belső rozsda
Ablaktörlő lapátok 3 db - csere
Hengerfej tömítés készlet - csere
Főtengely szimeringek 2 db - csere
Ajtó gumikéder - a sarkán befér a kisujjam
Vezetőoldali ülés - viseltes
Ajtókapcsoló érzékelő
Motortartó gumibak bal - csere
Motortartó gumibak jobb - csere
Motortartó gumibak hátsó - csere
Lengőkar szilentek 2 db - csere
Hátsó lengéscsillapító 2 db - csere
Fűtéscsap/bovden - csere
Téli gumi 4 db

Fék nagyon erős rálépést kíván, szerintem fő munkahenger hatásfok gyenge.
Jobb eleje rendesen volt törve, máshol csak kisebb hiba utáni, igénytelenebb javító fényezés.
15w40 olajjal használták, így 1 liter/8000 km az olajfogyasztás.
Más hibakód kiolvasás nem lehetséges, mert az ablakmosó motor hiánya folyamatos hibát küld.

Így azért elgondolkodtató.

Ez alsó hangon 250 eFt körül van munkadíjjal, ha nem több.
Zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1117 Dátum: 2010.11.17 23:15:05 »
Az szép, akkor szerintem 300-nál többet szerintem na addjon érte :clap: :D
Még ha motorikusan is rendbe lenne talán, de hogy ilyen hogy ablakmosómotor hiányzik...
Just drive for fun

CaptainChaos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • Mr.
Re: Celica
« Válasz #1118 Dátum: 2010.11.18 15:03:18 »
Az szép, akkor szerintem 300-nál többet szerintem na addjon érte :clap: :D
Még ha motorikusan is rendbe lenne talán, de hogy ilyen hogy ablakmosómotor hiányzik...

HEHE, az ablakmosó motor nálam is hiányzik :D . Pontosabban a tartály megvan, és a mechanika nincs meg hozzá. Van vkinek eladó ilyesmi? Meg kéne egy szelepház, vagy csak a folytószelep, de az lehetőleg azonnal...
Szebb jövőt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1119 Dátum: 2010.11.18 16:55:08 »
Jó nekem se a gyári van, de legalább van :D Én úgy vettem hogy a tartály egy 1literes zacskó mint ami a Zsiguliban volt, a motor meg fent van a tüzfalon. Ezért is néha nem müködik mert utólag kellett bele raknom egy szüröt a csöbe meg egy egy irányú szelepet
Just drive for fun

CaptainChaos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • Mr.
Re: Celica
« Válasz #1120 Dátum: 2010.11.18 19:39:15 »
Jó nekem se a gyári van, de legalább van :D Én úgy vettem hogy a tartály egy 1literes zacskó mint ami a Zsiguliban volt, a motor meg fent van a tüzfalon. Ezért is néha nem müködik mert utólag kellett bele raknom egy szüröt a csöbe meg egy egy irányú szelepet

Nekem van 1 tartályom elfekvőben. Törött volt, műanyaghegesztve, de egyben van... Ha érdekel. Csak a postaköltséget kell fizetned. Az asszem egy 500-as.
Írj mailt, többit ott.
Szebb jövőt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Celica
« Válasz #1121 Dátum: 2010.11.18 21:13:27 »
Nem tudom, hogy jó-e st162-be  :hmmmm:
Just drive for fun

CaptainChaos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • Mr.
Re: Celica
« Válasz #1122 Dátum: 2010.11.19 14:33:34 »
Nem tudom, hogy jó-e st162-be  :hmmmm:

hát ez egy jó kérdés, ki kell deríteni...
Szebb jövőt

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Celica
« Válasz #1123 Dátum: 2010.11.19 16:20:33 »
Nem tudom, hogy jó-e st162-be  :hmmmm:

Itt össze tudod hasonlítani:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1987_TOYOTA_CELICA_ST162L-BLMVFG_8503.html?hl=85330  (felső kép)
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1992_TOYOTA_CELICA_ST182L-BLMGFG_8503.2.html

Ahogy nézem közel azonos a 3 felfogatási pont, úgyhogy akár még jó is lehet, de a fene tudja.

Andrew

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Celica
« Válasz #1124 Dátum: 2010.11.21 15:13:02 »
Sziasztok!

St182 -re valaki rakatott fel sport kipufogót?Ha igen mik voltak a tapasztalatok?
Érdemes Ebayről rendelni Blueflame vagy Mongoose rendszert ?
Youtubon hallgattam ezeket,de élőben nyilván más,így ne tartsátok magatokba,ha valaki ilyesmivel rendelkezik.
Mert,ha jól láttam ezek cat-back rendszerek ergo csak katalizátor utáni,és szállítással mindennel annyiba kerülne mint itthon a janodob rendszer a leömlőtől katalizátorostul.
 
   
Celica GTi 2.0 ST182 (Oil Catch Tank ;K&N ;54 mm exhaust )