Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 600612 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

scottyST182

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Celica
« Válasz #795 Dátum: 2010.02.02 18:55:26 »
én meg csak csendben haza akartam érni :flowers: ...

Na mind1 is, az a lényeg, hogy nem lett semmi gáz ::)
Enyém mondjuk téligumis, de ha nem muszáj, nem nagyon veszem elő a hóban, amúgy is nemrég vettem, még nem váltunk eggyé  :D
Jó, mondjuk levezettem már néhány telet gond nélkül mióta van jogsim (12 éve), de én igazából nem magamtól tartok, hanem a többi autóstól, most is hallom ahogy némelyik úgy tolja neki mint az atom itt a letaposott, megfagyott havas utcánkban...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.02 19:13:13 írta kleingy »
Celi 92' 2.0 GT-i 16v

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Celica
« Válasz #796 Dátum: 2010.02.02 22:22:56 »
ha nem muszáj, nem nagyon veszem elő a hóban, amúgy is nemrég vettem, még nem váltunk eggyé  :D
Jó, mondjuk levezettem már néhány telet gond nélkül mióta van jogsim (12 éve), de én igazából nem magamtól tartok, hanem a többi autóstól, most is hallom ahogy némelyik úgy tolja neki mint az atom itt a letaposott, megfagyott havas utcánkban...

Abszolút egyet értek. Környezetem kissé dilisnek is tart, mert második autó híján ilyenkor buszozok, de hóban akkor se fogok menni a celivel.

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #797 Dátum: 2010.02.03 19:37:54 »
Nosrácok nemistudom mit mondjak egyszerűen imádom a kocsit...:D

leszilaci

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #798 Dátum: 2010.02.04 10:34:55 »
Nosrácok nemistudom mit mondjak egyszerűen imádom a kocsit...:D
miért?
akarsz beszélni róla? :D

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #799 Dátum: 2010.02.04 20:06:29 »
Nosrácok nemistudom mit mondjak egyszerűen imádom a kocsit...:D
miért?
akarsz beszélni róla? :D

Hát ez olyan furaérzés,mintha a kocsinak saját gravitációs mezeje lenne.Van mikor egyszerűen nembírok belőle kiszállni:DÚgyis mondhatmnám hogy van a kocsiban pár "felesleges" km:D12 nap alatt 1400,nálam ez nemfeltétlen a hétköznapi felhasználást tükrözi:D
Hamáritt járunk még nemtudom mennyit eszik a Drágaságom,múlthét pénteken kapta az első teletankot,azóta mentem vele 400kmt és saccra olyan 70 km múlva elfakszik a mutató...Aztánhogy onnantól még meddig megy arról fogalmamsincs:)Legtöbbször azért úgy közlekedek,hogy próbálok vigyázni a bengára:)Apropó hamár ittjárunk megtudjátok nekem mondani hol vált elileg narancssárgára az economy?
Komolyan szerencsére nemkell belepiszkálni a kocsiba.Eddig ami lett az egy kormánykerékcsere,váltógombcsere plusz a benzintank ajtaja lett megbuherálva,megvolt benn halva az a kis gumiizé aminek azlenne a szerepe,hogy kirúgja mikor megnyitod,előtte kétszemélyes volt a tankolás:DA dudát kéne megbütykölni mert nemkap áramot,nemmegy a hátsó ablaktörlő lapát meg a "spriccelő",nagyonremélem hogy ittis csak valami kábeltörés van:)A féktárcsákat küldöm szabályoztatni,az új fékbetétek már megvannak hozzá.Még nemtudom milyen,csak annyit mondott a szerelőm,hogy elől gorombábbak lesznek.Gagyi nemlesz abban biztosvagyok:)A kézifékbóvdenre is rákell nézni.A szélvédőn volt egy olyan 5 centis repedés mikor elhoztuk a kocsit,na az már 25 plusz a másikoldalon is megindult egy:(van benn valami feszültség,állítólag nincs normálisan helyrerakva.A váltó kicsit szinkronos,egyenlőre az ígymarad,meglátjuk hogy és meddig húzza.Csak akkor jelentkezik mikor úgy ***án kihuzatom,olyantmeg nagyon nemcsinálok:)Ha megadja magát már vanmihez nyúlni.Szervószíj lesz lecserélve,eléggé csúszik,feszíteni eg nemnagyon érdemes eléggé elvan már öregedve.A hűtőradiátort kéne még kicserélni,aztég nem álmodtam meg,hogy új legyen-e,vagy valami bontott.
Kapott már pár pofont az élettől szegénykém,az elején vannak ennek látható nyomai plusz a bal ajtó feletti részen látszik a kárpiton,hogy megvolt kicsit gyűrve,de elégszépen megvan csinálgatva,nincsis agyongittelve.Nomeg kicsit árulkodó lehet a kissé kiflialakú hűtőradiátor meg az elől hiányzó rendszámtáblakeret.
Nagyvonalakban úgy ennyit tudok mesélni a kocsiról,ezenfelül csak arról tudnék áradozni mennyire szeretem,jóltettem,hogy megvettem:)Egyedül azt sajnálom,hogy nincs ABS:(Jameg a tolótető:(Devégülis mindent összevetve azthiszem ezvolt most a legjobb bolt,ennéljobban egyiksem értemeg.

Majd elfelejtettem sajnos elő-hátul kopog a Drágám,konkrétan még nemlett ránézve,hogy miis,a szilentek minimum cserések:(Tegnapelőtt pedig az derült ki,hogy csöpög a váltóolaj,még szintén nemtudni hogy honnan és miért:(
Szóval vanitthiba,sajnos már ősem lesz fiatalabb,de a helyzet nem reménytelen:D
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.04 20:11:02 írta belzebubul »


szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #801 Dátum: 2010.02.04 20:48:58 »
futómű toyo betegség..... előfordul hogy gátló....azt nem szeretik cserélni mert drága!!
ne várd hogy új autó állapotú legyen..... sajna nem az!!
majd kiderül mennyire vettél sötétben "lovat" de amíg jól viselkedik addig nincs gáz!! :D
egyébként ez az autó tutti volt törve....látszik már az első képen is...remélem nem volt rommá törve...de a törés miatt feszülhet a szélvédő....
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.04 20:54:12 írta szkaresz »

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #802 Dátum: 2010.02.04 21:04:48 »
futómű toyo betegség..... előfordul hogy gátló....azt nem szeretik cserélni mert drága!!
ne várd hogy új autó állapotú legyen..... sajna nem az!!
majd kiderül mennyire vettél sötétben "lovat" de amíg jól viselkedik addig nincs gáz!! :D
egyébként ez az autó tutti volt törve....látszik már az első képen is...remélem nem volt rommá törve...de a törés miatt feszülhet a szélvédő....

Jakapott:(

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #803 Dátum: 2010.02.04 21:10:57 »
Lehet ha beleteszed az új szélvédőt, az egy tél és nyár után megint bereped!!
Egyébként nagyon csúnyán csinálták meg a motorteret sajna!!
De egyébként ha jó,akkor semmi gáz :D
Váltót dobasd bele a bontottból,mert ha rossz helyen kezd el folyni és ráfolyik a kuplungtárcsára,akkor annak is vége!!

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #804 Dátum: 2010.02.04 21:18:50 »
A váltó majd meglesz nézve,nemszereltetem át amíg nemmuszály.A szélvédő is egyenlőre maradígy,ha gázlesz akk ott a másikban,igaz azon van egy komolyabb kavicsnyom,de egyenlőre azis megteszi...Aztánha azis megadja magát akkoraztá lehet agyalni...
Igenott van ey kisebb ***án dobja le magáról a gittet.Azzalazért lehet kéne kezdeni valamit.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #805 Dátum: 2010.02.04 21:23:21 »
hiába.... ugyanígy ki fog repedni a motorháztető csapkodásától.... esztétikusabb lenne egy másik zárhíd és azt lefújni normálisan!!

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #806 Dátum: 2010.02.04 21:25:02 »
hiába.... ugyanígy ki fog repedni a motorháztető csapkodásától.... esztétikusabb lenne egy másik zárhíd és azt lefújni normálisan!!

Ahamm...Miisaza zárhíd?:D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #807 Dátum: 2010.02.04 21:27:56 »
ahol a motorháztető zárja van....ahol le van pattogva rendesen a festéked!! :D

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #808 Dátum: 2010.02.04 22:54:03 »
ahol a motorháztető zárja van....ahol le van pattogva rendesen a festéked!! :D

Az economyról nemtudsz valami infót?:)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #809 Dátum: 2010.02.04 23:09:21 »
hm....tippem van csak...azaz kb.... szerintem ha sárga akkor 10 környéke és felette..... ha zöld akkor meg az alatt....
De ez csak tájékoztató,és átfolyást néz.....a zöld a gazdaságos,ha narisárga akkor meg pazarlós a történet!! :D