Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 600910 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #705 Dátum: 2010.01.17 08:50:35 »
Na a kékséget otthagytuk,ma Soltvadkert...:)
Volak sajnos kisebb problémák a vassal Füreden...Kapásból bekéne szerezni hozzá 2 garnitúra gumit,ABS sehol,váltó sz*r*kszik,az alját is elég siralmasnak találta a szerelő...Egyébként most műszakiztatták a kocsit 4 napja..470be lehetett volna elhozni,nemnagyon volt min agyalni...Namajdma...:D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #706 Dátum: 2010.01.17 08:56:43 »
na igen.. "megkíméltnőitulaj" :D

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #707 Dátum: 2010.01.17 09:17:47 »
Amúgy a "tulajjal" egy szót sem beszéltem,németbe dolgozik,a szomszéd próbálja eladni a kocsit,aki egyben az autószerelője...Uh ezis egy csavaros történet:D
Ja kifelejtettem hogy 2 helyen kicsit le volt nyalva a festés a hátsó lökösön meg a baloldali csíkon...Ezen mondjuk nem akadtam volna fenn,de mégis azért feketepont...Egyébként szép fényezése volt,mondjuk műszerrel nem mentünk rá,de nagyjából gyárinak tűnt...A hátsó lökös baloldala picit lógott,az elsőn meg látszott,hogy icipicit nem elüt a szín,más gyanús dolgot nem észleltünk.Ja az ABSre azt mondta a srác,hogy sosenemis volt bent,csak a turbósba raktak...:DAz anterna meg sosenem volt elektromos...Persze végülis énsem raknék egy kézzel huzkodós antennát máshova,mint a kocsi végére:)A kocsi futásával nem voltak gondok,de a gátlók pl nagyjából gyáriak lehettek,ha abból indulok ki hogy anyu kocsiján 100ezernél már kivolt cserélve mind,ezsem annyira megnyugtató dolog:DNade legalább reális a 216ezer km:)
Jaés alufelni...Elsőre rávágta az autószerelőm is,hogy norautós:)Állítólag 300ér vette a csaj a garnitúrát ezelőtt pár évvel...
Na ez már mindegyis,ma úgyis egy tökéletes kocsit nézünk meg:)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #708 Dátum: 2010.01.17 09:18:31 »
ehhez érdemes lenne papírt venni!! :D
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/celica/toyota_celica_turbo_4wd-3547255

ez meg 2.0 papíron...kíváncsi lennék melyik vizsgabiztos hiszi majd el....akkor meg mehet majd a méhbe!!
alapötlet nem rossz....sőőőt...biztos jól megy... de azért az a bárpult a hátulján az érdekessss!!
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/celica/toyota_celica-3516079

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #709 Dátum: 2010.01.17 09:22:38 »
..........
A kocsi futásával nem voltak gondok,de a gátlók pl nagyjából gyáriak lehettek,ha abból indulok ki hogy anyu kocsiján 100ezernél már kivolt cserélve mind,ezsem annyira megnyugtató dolog:DNade legalább reális a 216ezer km:)
...
Na ez már mindegyis,ma úgyis egy tökéletes kocsit nézünk meg:)

Hm....nem tudom...a camryba 330e van és még a gyári gátlók vannak alatta.....igaz zörög is a hátulja....tavasszal már csere!!

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #710 Dátum: 2010.01.17 09:45:22 »
..........
A kocsi futásával nem voltak gondok,de a gátlók pl nagyjából gyáriak lehettek,ha abból indulok ki hogy anyu kocsiján 100ezernél már kivolt cserélve mind,ezsem annyira megnyugtató dolog:DNade legalább reális a 216ezer km:)
...
Na ez már mindegyis,ma úgyis egy tökéletes kocsit nézünk meg:)

Hm....nem tudom...a camryba 330e van és még a gyári gátlók vannak alatta.....igaz zörög is a hátulja....tavasszal már csere!!

Mindegy végülis ez más tényeken nem változtat:D

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #711 Dátum: 2010.01.17 10:15:56 »
Nagynremélem ma este jó hírekkel jövök...:)

scottyST182

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Celica
« Válasz #712 Dátum: 2010.01.17 11:43:34 »
Sziasztok

Eléggé kezdő Celicás vagyok, de szeretnék az autómmal minél mélyrehatóbban megismerkedni. Remélem lesz köztetek olyan aki tud adni hasznos tanácsokat. A verdám 1992-es, 2.0gt-i Celica, nem éppen tip-topp állapot, de szeretném gatyába rázni. Először is érdekelne, hogy a szervóval volt-e valakinak gondja, mert nekem van: ha eléggé alászedem, és úgy indulok el, akkor éles csikorgást ad, aknáról néztük, és folyik is belőle az olaj.  Szerintetek javítható? Vagy egyáltalán mi mehetett benne tönkre?
Próbáltam nézni online-autósboltok oldalán szervó alkatrészeket, hogy mennyibe fájhat, de nemigazán találtam...
Celi 92' 2.0 GT-i 16v

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Celica
« Válasz #713 Dátum: 2010.01.17 13:00:37 »
Sziasztok

Eléggé kezdő Celicás vagyok, de szeretnék az autómmal minél mélyrehatóbban megismerkedni. Remélem lesz köztetek olyan aki tud adni hasznos tanácsokat. A verdám 1992-es, 2.0gt-i Celica, nem éppen tip-topp állapot, de szeretném gatyába rázni. Először is érdekelne, hogy a szervóval volt-e valakinak gondja, mert nekem van: ha eléggé alászedem, és úgy indulok el, akkor éles csikorgást ad, aknáról néztük, és folyik is belőle az olaj.  Szerintetek javítható? Vagy egyáltalán mi mehetett benne tönkre?
Próbáltam nézni online-autósboltok oldalán szervó alkatrészeket, hogy mennyibe fájhat, de nemigazán találtam...

Hali.Küldök egy számot hívd fel,hivatkozz rám bátran.Normális,rendes áron dolgozik és mindent tud a celicákról.Sztem azzal ne törődj hogy mi miatt volt ez a gond csak csináltasd meg és pont. ;)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #714 Dátum: 2010.01.17 13:05:08 »
Sziasztok

Eléggé kezdő Celicás vagyok, de szeretnék az autómmal minél mélyrehatóbban megismerkedni. Remélem lesz köztetek olyan aki tud adni hasznos tanácsokat. A verdám 1992-es, 2.0gt-i Celica, nem éppen tip-topp állapot, de szeretném gatyába rázni. Először is érdekelne, hogy a szervóval volt-e valakinak gondja, mert nekem van: ha eléggé alászedem, és úgy indulok el, akkor éles csikorgást ad, aknáról néztük, és folyik is belőle az olaj.  Szerintetek javítható? Vagy egyáltalán mi mehetett benne tönkre?
Próbáltam nézni online-autósboltok oldalán szervó alkatrészeket, hogy mennyibe fájhat, de nemigazán találtam...
nyikorgás az lehet a szervószíj is...ha alászeded koppra,akkor előfordul hogy megcsúszik a szíj.... ne újítasd fel,hanem inkább vegyél egy megkímélt bontottat,olcsóbban jössz ki...ha valami gagyi szimmeringel rakják össze,akkor meg hamar elkezd megint folyni..... egy bontott szervo meg nem hiszem hogy 10-15e-nél drágább....elvileg egy vagy két csavar fogja+a szíj....szóval cserélni is könnyebb..a felújítás meg szerintem 20-25e péééééz!! Egyébként sok sikert az autóhoz..ha fényezés gondod van nyugodtan keress meg!!

scottyST182

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Celica
« Válasz #715 Dátum: 2010.01.17 14:44:11 »
Köszönöm szuti-nak és szkaresz-nak a gyors választ!
Egyébként gondolkodom egy "donor" autó vásárlásán is, amiből lehetne átrakni cuccokat, ami épp kell...
Celi 92' 2.0 GT-i 16v

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #716 Dátum: 2010.01.17 16:19:47 »
Jólvan ***a megérkeztem... :no:
Mitgondoltok akkormost hovatovább?Nincssok ötletem:(

pzs

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #717 Dátum: 2010.01.17 16:22:59 »
Jólvan ***a megérkeztem... :no:
Mitgondoltok akkormost hovatovább?Nincssok ötletem:(

Ne add fel 2 auto megtekintese utan ;)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #718 Dátum: 2010.01.17 16:36:32 »
Köszönöm szuti-nak és szkaresz-nak a gyors választ!
Egyébként gondolkodom egy "donor" autó vásárlásán is, amiből lehetne átrakni cuccokat, ami épp kell...
Ha van lehetőséged elrakni,akkor a legjobb,és legolcsóbb megoldás...ha van rá léd,akkor ne is gondolkozz sokat!! :D
Nekem is van 2 donor camrym épp ezért!! :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #719 Dátum: 2010.01.17 16:37:13 »
Jólvan ***a megérkeztem... :no:
Mitgondoltok akkormost hovatovább?Nincssok ötletem:(
melyiket nézted?? és mi volt a gond??