Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 600497 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Celica
« Válasz #600 Dátum: 2009.11.10 12:27:37 »
Flakonos fújós?
Hol lehet kapni? Mennyi kell egy autó aljára általában? Ára? stb.
Ha tudnál egy kicsit bővebben írni erről nagyon örülnék... ::)

Részleteket sajna nem tudok, szerelővel szoktam csináltatni :S
Legelőször (Suzuki :) ) márkaszervízben talán 15-öt kértek érte, aztán idén festéssel egyetemben fújták le megint.

pole position

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #601 Dátum: 2009.11.10 23:59:53 »
Értem, köszi!
Én magam csinálnám, utána járok hol merre mennyi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Celica
« Válasz #602 Dátum: 2009.11.22 19:27:36 »
Értem, köszi!
Én magam csinálnám, utána járok hol merre mennyi.
Van a fórumon alvázvédővel kapcsolatos HSZ. Egyrést a Carina topicban taby mester csinálta meg sk. módon, másrészt Palaczk mester a Szutyikát csináltata meg, egy céggel, amiről a Starletes topicban olvashatsz.
Ha kell ajánlás, hogy milyen löttyött vegyél, akkor szívesen segítek.

Vagy még egy titkos tipp: keresd szkareszt a Camry tocsikban!  ;)

És itt van a saját topicja is a témának: KLIKK
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.22 19:31:32 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pole position

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #603 Dátum: 2009.11.25 17:03:20 »
Van a fórumon alvázvédővel kapcsolatos HSZ. Egyrést a Carina topicban taby mester csinálta meg sk. módon, másrészt Palaczk mester a Szutyikát csináltata meg, egy céggel, amiről a Starletes topicban olvashatsz.
Ha kell ajánlás, hogy milyen löttyött vegyél, akkor szívesen segítek.

Vagy még egy titkos tipp: keresd szkareszt a Camry tocsikban!  ;)

És itt van a saját topicja is a témának: KLIKK


Wow! Ez a topic elkerülte a figyelmemet... Köszönöm!
Atolvasom a hsz-okat, igaz csak 6 eves az auto, de hosszutavra tervezek vele, nem szeretnem ha Fredi-Beni modjära eltünne a läbam alol a padlolemez. :)
(Nincsenek ekezetes betüim a billentyüzeten, uh elnezest mindenkitöl.)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #604 Dátum: 2009.12.05 21:08:35 »
Hi. Ha gondolod dobj egy privit,és szívesen válaszolok!!
NE VEGYÉL OLVIKOR és "társai" spray-t....egy kaplap sz.r..ideiglenes megoldásnak jó ha valahol leverted az alját...másra nem!!
 Egyébként ha tudsz akkor kaucsuk (gumi) alapú alvázvédőt alvázvédőt végy!! Az elég tartós!! Ha szépet is akarsz,akkor fényezhetőt végy,és azt le is tudod fényeztetni!! :D
Mindenek előtt fújás előtt mosd le rendesen az autó alját,szárítsd meg,portalanítsd le...majd fújd....kényes részekre (sárvédő ív,tornyok,apróbb résekbe) nyugodtan fújj jó nagy mennyiséget...
Egyébként tél előtt (sós lé) érdemes megcsinálni..én minden évben kifújom a két hátsó doblemezem...a többihez még nem kellett nyúlnom,mivel azok műanyagosak!! :D
http://kephost.com/view.php?filename=4703_11_09_1712.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.05 21:15:24 írta szkaresz »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #605 Dátum: 2009.12.05 22:05:14 »
szkaresz ajánlásával!!  [rohog] [rohog]
Nézz körül itt...érdemes... 3M címszó és a bevonatoknál keresd az alvázvédőt és társait...
http://www.autofinish.hu/02_termekek.html

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #606 Dátum: 2009.12.06 20:58:29 »
Üdvözlök Minden Kedves Celica Tulajdonost és Érdeklődőt!

Én,mint leendő Celica ulajdonos némi segítséget szeretnék kérni Tőletek.Egy ideje már bennem van az elhatározás,hogy veszek egy t18 sti modellt.Az autó nagyon tetszik egyszerűen beleszerettem a t18 Celicába.A helyzet sajnos nem egyszerű,bizony ezek az autók sem lesznek már fiatalabbak.Viszont most egy számomra új problémával kell szembenéznem az autóval kapcsolatban,mégpedig ez a katalizátor kérdése.Egészen addig meg voltam győződve arról,hogy ezekben már van,míg legújabb kiszemeltem rendszátábláján meg nem pillantottam a sárga matricát...Miközben az összes többi hirdetett autón,amin látható a rendszám ott ékeskedik a zöld matrica.Kérdésem tehát már adott is,Mi erre a logikus magyarázat?Lehetséges az,hogy szereltek is meg nem is,vagy egyszerűen csak sok modellbe már belerakatták?
Az autó pedig ami a kérdést felvetette bennem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/celica/toyota_celica_1.6_16v_sti-3457597
Dögös...:)
Segítőkézségeteket előreis köszönöm,további szép napot!

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #607 Dátum: 2009.12.06 21:20:43 »
Egyes országokban másabbak a környezetvédelmi szabályok és oda nem raknak bele katalizátort illetve máskép oldják meg! Ahogy láttom LD és rendszámtáblája van és nagyon frissen fényezetnek tünik  ezt biztos most hozták be az országba és lehet hogy olyan helyről ahol nem raktak bele katalizátort ezért rakták rá a sárga matricát.

Üdvözlök Minden Kedves Celica Tulajdonost és Érdeklődőt!

Én,mint leendő Celica ulajdonos némi segítséget szeretnék kérni Tőletek.Egy ideje már bennem van az elhatározás,hogy veszek egy t18 sti modellt.Az autó nagyon tetszik egyszerűen beleszerettem a t18 Celicába.A helyzet sajnos nem egyszerű,bizony ezek az autók sem lesznek már fiatalabbak.Viszont most egy számomra új problémával kell szembenéznem az autóval kapcsolatban,mégpedig ez a katalizátor kérdése.Egészen addig meg voltam győződve arról,hogy ezekben már van,míg legújabb kiszemeltem rendszátábláján meg nem pillantottam a sárga matricát...Miközben az összes többi hirdetett autón,amin látható a rendszám ott ékeskedik a zöld matrica.Kérdésem tehát már adott is,Mi erre a logikus magyarázat?Lehetséges az,hogy szereltek is meg nem is,vagy egyszerűen csak sok modellbe már belerakatták?
Az autó pedig ami a kérdést felvetette bennem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/celica/toyota_celica_1.6_16v_sti-3457597
Dögös...:)
Segítőkézségeteket előreis köszönöm,további szép napot!
gy Toyota sosem hagy cserben...

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #608 Dátum: 2009.12.06 22:24:27 »
Vagy esetleg az nem lehetséges,hogy van benn katalizátor,csak éppen nem lambdaszondás?
Egyébként a hozzászólásodból ismét tanultam valamit.Eddig meg voltam győződve arról,hogy már csak zöld matricára jogosult kocsikat lehet forgalomba helyezni.Ez a nap televan meglepetésekkel...:)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Celica
« Válasz #609 Dátum: 2009.12.06 22:28:54 »
Amúgy biztos, hogy 1.6-osat akarsz? Vagy a megjelenés a lényeg? Mert az nem egy rakéta...

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #610 Dátum: 2009.12.06 22:53:12 »
Amúgy biztos, hogy 1.6-osat akarsz? Vagy a megjelenés a lényeg? Mert az nem egy rakéta...

Igen,ezen már milliószor átrágtam magam az elmúlt félévben.Tisztában vagyok a kocsi menetteljesítményeivel,nekem teljesen megfelel.Nem vagyok oda a rakétákért,viszont szebb kocsit nemnagyon tudnék elképzelni magamnak.Innentől kezdve szerintem már kézenfekvőbb az sti.Benzin és alkatész,ezekre a dolgokra legalább kevesebbet fogok kiadni:)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Celica
« Válasz #611 Dátum: 2009.12.06 22:56:03 »
Nem tudom, hogy évente mennyit mennél vele, de aligha hiszem, hogy a 2 literes motorhoz képesti fogyasztáskülönbségen őrült összegeket spórolnál. Viszont azzal tudsz nyugisan menni és dinamikusan is.
De neked kell  tudnod.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #612 Dátum: 2009.12.07 04:55:52 »
A lambdaszonda más célt szolgál, illetve a szívó motorokét nem tudom mit csinál:) Nem értek annyira a szívó motorhoz:(

Vagy esetleg az nem lehetséges,hogy van benn katalizátor,csak éppen nem lambdaszondás?
Egyébként a hozzászólásodból ismét tanultam valamit.Eddig meg voltam győződve arról,hogy már csak zöld matricára jogosult kocsikat lehet forgalomba helyezni.Ez a nap televan meglepetésekkel...:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #613 Dátum: 2009.12.07 12:54:13 »
Utólagos xenonos-ok,E -betü nélküli lámpatulajok vigyázat!

Most kaptam az infót egy cimbimtöl...

 

"

... hétfőtől országos átfogó ellenőrzés a téli biztonság jegyében. Külön figyelemmel a hagyományos lámpatestekbe utólagosan beszerelt xenon készletekre. A rend éber őrei mellett közlekedésbiztonsági szakterületen dolgozók is részt vesznek a kampányba. Indok: az utóbbi időben  utólag beszerelt nevezett világító berendezések robbanásszerűen elszaporodása, megtévesztő, nyílt reklámozása.

 

Az ellenőrzéseken fennakadt járművek forgalmiját bevonják, egyszeri telephelyre kiállított útvonalengedély átadásával és 30 napon belüli hatósági műszaki vizsgálaton történő megjelenés elrendelésével. Itt nem csak a világítóberendezést ellenőrzik, hanem teljes műszaki átvizsgálás lesz. Amennyiben a gépjármű megfelel, akkor két lehetőség lesz, vagy kifizeti a delikvens a vizsgadíjat, akkor kitolódik az érvényességi idő, vagy marad az eredet érvényességi idő és nem kell fizetni (ITT)

 

Sajnos a szabálysértési feljelentést nem lehet megúszni!

 

Csak azért közöltem ezt a mai friss infót, mert kaptunk értesítést, h készüljünk fel ilyen köztes, nem beütemezett műszaki vizsgáztatás lebonyolítására. Ezzel még NAGY titkokat sem adtam ki, bár ha az lenne, akkor is megtaláltam volna a módját egy kis "árulkodásnak".;-))"
pszichopapa

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #614 Dátum: 2009.12.07 13:27:55 »
Lesz baj elég....Durvul a müszakizás...

 

Egy utólagos sportfutómü miatt,egy nagyobb fék miatt,a "jó magyarutakon" tönremenö,de még a tulaj álltalad nem észrevett futómühiba miatt ...stb megy a kocsi a bontószökevényekkel ,fostalicskákkal egy kalap alá......és online müszakin....és ráadásul 10 vagy 12 év felett már évente....

 

Amennyiben a műszaki vizsgán egy gépjármű nem felel meg, akkor nemcsak közvetlen balesetveszély esetén, hanem automatikusan kivonja a forgalomból a vizsgabiztos, és ezt rögzíti az elektronikus jármű nyilvántartóban is – tartalmazza a közúti járművek műszaki vizsgáztatásáról szóló rendeletet módosító KHEM rendelet, amely a Magyar Közlönyben jelent meg.
pszichopapa