Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 600611 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Celica
« Válasz #525 Dátum: 2009.09.08 11:13:37 »
Sziasztok úgy láttom a fórumon csak nekem van turbós gt4esem, és a saját kérésemre megtaláltam a választ!

55-125 ezer között újítanak fel turbót amibe benne van minden  :censored: :censored: :censored:

Az nem lehet, hogy nem tudjuk??  :?:

Illetve kb ugyanazt a szerelő csapatot tudjuk megkérdezni akiket Te is rendszeresen ajánlgatsz...  :D
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #526 Dátum: 2009.09.08 12:35:48 »
Sziasztok úgy láttom a fórumon csak nekem van turbós gt4esem, és a saját kérésemre megtaláltam a választ!

55-125 ezer között újítanak fel turbót amibe benne van minden  :censored: :censored: :censored:

Az nem lehet, hogy nem tudjuk??  :?:

Illetve kb ugyanazt a szerelő csapatot tudjuk megkérdezni akiket Te is rendszeresen ajánlgatsz...  :D

De lehet hogy nem tudjátok:) amivel nincs is baj!

Amúgy nem azt a csapatott kerestem meg amiket ajánlgatok, hanem egy másikat mert ők más turbót ajánlottak alapból én meg maradnék ennél mert ez baromi jó ám:P
gy Toyota sosem hagy cserben...

pole position

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #527 Dátum: 2009.09.08 13:00:31 »
Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok és mivel  Celica a kinézett jármű, így jóideje olvasom a fórumot.
Látom, vagytok jónéhányan "régi" tulajdonosai ennek a márkának, így a következőben szeretném kérni véleményeteket.

Érdemes-e 180.000 km-t futott Celicát venni? (2mFT)
http://www.hasznaltauto.hu/3249385_toyota_celica_2000

Vagy, majdnem 1 millával drágább, de csak 100.000 km van ebben:
http://www.hasznaltauto.hu/3074849_toyota_celica_2001

Én az össszes eddigi kocsimon túladtam 100ezer felett, mert sok apró hiba kezdett kijönni rajtuk.  Azt már eldöntöttem, hogy Celica a következő autóm, de érdemes 1 millával olcsóbban a 180ezer kilóméteresbe belenyúlni?

Meddig mennek ezek a motorok? Milyen hibák jöhetnek ki, mikor is mélyebben kell a zsebbe nyúlni?

köszi: ati


Hello!

Remélem nem sértem meg a kiszemelt autók tulajdonosait véleményemmel, de az elsőt kapásból kilőném. Olcsó húsnak híg a leve alapon. Az első lököse se az évjáratnak megfelelő, lehet, hogy ez jobban tetszett neki és lecserélte(meglehet), de sokkal valószínűbb, hogy kapott egyet az autó szemből. A második szép, de nem drága? Én ilyen áron egy 2 évvel fiatalabbat vettem, szervízkönyvvel. Fel is kerestem az adott márkakereskedéseket vétel előtt. Egy dolog, hogy mit ír le, mérj a fényezésen rétegvastagságot és vidd el megbízható szerelőhöz, nézz alá stb. Ha komoly a szándékod és hosszabb távra tervezel, erre ne sajnáld a pénzt. Aki hirdet az el akarja adni és nem célja az esetleges hibákra felhívni a figyelmedet, de ez minden eladó autóra igaz, tisztelet a nagyon kis számú tisztességes kivételnek. Ha tudja, hogy jót árul, nem fogja kifogásolni az átvizsgálást, ha mégis akkor alapból viszontlátásra.
A motornak viszont vszeg 180.000 km-rel sincs semmi baja, ha odafigyeltek rá, gyári alkatrészeket, megfelelő olajat stb kapott. De ha csak hajtották ész nélkül 100.000-rel is bőven ki lehet nyírni. Ezt képről nem láthatod. Ha sikerül kifognod egy megkímélt, valóban karbantartott, nem agyontört példányt és Te is meg tudod adni neki amit kell akkor sok örömöd lesz benne. Ha viszont csak beleugrasz 1-be ami kívülről szép de épp 2-ből van összerakva, vérzik a torka attól nem kell csodát várni. Alapból nagyon jó autók, de ha csak ütötték vágták és kínozták ez is csak egy pénznyelő lesz.
A sima VVTI-ket nem nézed? Azok se mennek rosszul, tudnál ennyi pénzből fiatalabbat nézni és még a luxusadó sem érinti.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.08 13:05:37 írta pole position »

bati72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Celica
« Válasz #528 Dátum: 2009.09.08 20:12:02 »
Köszi a felvilágosítást, jól jön, mert fogalmam sincs hogyan kell kinéznie egy 2000-es vagy egy 2003-as autó elejének.
Tudom töréss nélkülit nehéz kifogni, azt meg hogy mennyire tört meg, úgy sem mondják el teljesen....
Nemrég majdnem belenyúltam egy olyan celicaba, hogy semmi sérülés nyom nem látszott rajta (nekem mint naív vevő), de szerencsére egy szaki egyből észrevette, hogy akkorát kapott az autó, hogy a motor elmászott. Ezt csak abból látta, hogy az elektromos kábelköteg újra volt toldva. Na ezt, én nem vettem volna észre.
Nem akarok száguldozni a kocsival (2 kis fiam van), ezért nem kell a közel 200 LE változat.
Csak ahhoz ragaszkodik a család, hogy fekete vagy sötétkék legyen a kocsi színe és 2000-től fiatalabb legyen.....  Nos, ez eléggé leszűkíti a hazai piacon található autók körét. Ebből aztán megtalálni a nem törött és nem széthajtottat!   :eek: :eek:
 

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #529 Dátum: 2009.09.08 21:34:32 »
Köszi a felvilágosítást, jól jön, mert fogalmam sincs hogyan kell kinéznie egy 2000-es vagy egy 2003-as autó elejének.
Tudom töréss nélkülit nehéz kifogni, azt meg hogy mennyire tört meg, úgy sem mondják el teljesen....
Nemrég majdnem belenyúltam egy olyan celicaba, hogy semmi sérülés nyom nem látszott rajta (nekem mint naív vevő), de szerencsére egy szaki egyből észrevette, hogy akkorát kapott az autó, hogy a motor elmászott. Ezt csak abból látta, hogy az elektromos kábelköteg újra volt toldva. Na ezt, én nem vettem volna észre.
Nem akarok száguldozni a kocsival (2 kis fiam van), ezért nem kell a közel 200 LE változat.
Csak ahhoz ragaszkodik a család, hogy fekete vagy sötétkék legyen a kocsi színe és 2000-től fiatalabb legyen.....  Nos, ez eléggé leszűkíti a hazai piacon található autók körét. Ebből aztán megtalálni a nem törött és nem széthajtottat!   :eek: :eek:
 

Szia én azt hiszem lehet tudok neked egy celicát 2000 feletti évjárat a gyengébbik verziós de a motor az erősebb mint a 200 le-se, mert egyszer hengerfejes lett a kocsi a srác meg autószerelő tuningoló és megvette bele a legjobb dolgokat ha már hengerfejes lett nagyon megy nagyon jó fekete és ez garantáltan nem volt törve! A haverom apja jár vele németbe de már megunta az öreg ha igy is érdekel szólj és megkérdem ha még megvan hogy mennyiért adná el ?
gy Toyota sosem hagy cserben...

pole position

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #530 Dátum: 2009.09.08 22:29:25 »
Köszi a felvilágosítást, jól jön, mert fogalmam sincs hogyan kell kinéznie egy 2000-es vagy egy 2003-as autó elejének.

A karosszérián az első légbeömlő lett nagyobb, valamint újfajta hátsó lámpákat kapott. Ezek azok amelyek kívülről a szembetűnőbbek a ráncfelvarrás következményeiként. Belül is változtak a kárpitok,műszerfal stb színei.

Nem akarok száguldozni a kocsival (2 kis fiam van), ezért nem kell a közel 200 LE változat.
Akkor főleg elég a 143 paci.

Csak ahhoz ragaszkodik a család, hogy fekete vagy sötétkék legyen a kocsi színe
Ajánlanám figyelmedbe ezt a cikket előtte:
http://www.vezess.hu/magazin/autok_napon_mi_lesz/20312/

bati72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Celica
« Válasz #531 Dátum: 2009.09.10 12:50:38 »
Kösz Szepi!

Egy szerelőnél érdeklődtem, hogy egy hengerfejjel javított kocsi mennyire tuti.  Szóval ha nem a motor főtt meg, akkor érdekel(het)  (műszaki állapot és ár)  ha viszont egy megfőtt motorú autóról van szó, akkor inkább nézegetek még.
kösz: ati

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #532 Dátum: 2009.09.10 19:32:36 »
Kösz Szepi!

Egy szerelőnél érdeklődtem, hogy egy hengerfejjel javított kocsi mennyire tuti.  Szóval ha nem a motor főtt meg, akkor érdekel(het)  (műszaki állapot és ár)  ha viszont egy megfőtt motorú autóról van szó, akkor inkább nézegetek még.
kösz: ati


szia a motor nem főt meg egyáltalán a srác autószerelő akié egyszerűen elengedte a kompresziót! Azt mondta a srác, hogy ez kb 1 millióbol 1 db hibája de egyszeri hiba ennek körül belűl 4 éve azóta semmi baja a kocsinak, napi használatban van az autó igaz a napi használatott úgy értsd úgy hogy az apja hazajön buszocskázik aztán kimegy vele németbe buszocskázik majd 6 hónap mulva hazajön a kocsival utána itthon is buszocskázik:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

bati72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Celica
« Válasz #533 Dátum: 2009.09.11 16:25:42 »
Szepi, végül is egy érdeklődést megér, hogy eladó e egyáltalán, ha igen, akkor mit adnak (milyen felszereltség, km. stb) és mennyiért? :yes:
De ha eladó, akkor egy telcsiszámot ha kapok, lebeszélem velük.
ati

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #534 Dátum: 2009.09.14 10:31:14 »
Sziasztok. :helpsmilie:

Nekem egy 1996-os,1998cm3-is  Toyota Celica GT-m van.A kis autóm Super Strut futómüvel van szerelve gyárilag,ami a turbós modell elsö futómüvével egyezik meg.Nagyon jó kis futómü volt ez ,amig ki nem ment benne a két elsö,alsö lengökar...Amit Toyotás ismeretségem hiányában nem tudok beszerezni...(Eddig Hondáim voltak)...Toyota szalonba horror árat mondanak...Ha esetleg alkatrészbeszerzésben van ötletetek,azt szivesen venném.....

Már olyan szinten kiakasztott ez a futómüves sztori,hogy azon gondolkozom ,hogy keresek egy donort és a normál Celica GT teljes futómüvére kicserélem a kicsikém Super Strut futómüvét....De ettöl meg az tart vissza,hogy nem tudom,hogy kombós-e,alá megy-e cak-pak?

Minden tanácsot,ötletet,segítséget szívesen veszek.

Sepy már próbál dolgozni az ügyemen.... :clap:
pszichopapa

leszilaci

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #535 Dátum: 2009.09.14 10:58:41 »
...Ha esetleg alkatrészbeszerzésben van ötletetek,azt szivesen venném.....
ha újban gondolkozol, akkor kérdezz meg email-ben a www.autoteka2000.hu -t.
jó árakat szoktak mondani gyári, és utángyártott alkatrészekre is.

pszichopapa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Celica
« Válasz #536 Dátum: 2009.09.14 12:24:57 »
...Ha esetleg alkatrészbeszerzésben van ötletetek,azt szivesen venném.....
ha újban gondolkozol, akkor kérdezz meg email-ben a www.autoteka2000.hu -t.
jó árakat szoktak mondani gyári, és utángyártott alkatrészekre is.

Köszönöm leszilaci! :yes:Írtam neki! :yes:
pszichopapa

pole position

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #537 Dátum: 2009.09.14 18:50:40 »
Sziasztok!

A T23-asok egyikében sincs fogyi mérő? Ha van, akkor utólag lehet bele rakni? És a tempomattal is lenne egy ilyen kérdésem. ::)
Előre is köszi.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Celica
« Válasz #538 Dátum: 2009.09.14 20:26:49 »
A fogyimérőt nem tudom, de tempomatot mindegyik Toyotába bele lehet tenni.

pole position

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #539 Dátum: 2009.09.14 20:48:25 »
Igen?  :clap: Köszi a felvilágosítást.
És mennyi egy ilyen móka? Gondolom venni egy tempomatos bajuszkapcsolót nem elég.