Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 600588 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #480 Dátum: 2009.06.25 20:23:19 »
ebay-t már bújtam de nem találtam..de keresem kitartóan...és volt belőle azaz gyártottak automatát!! :D  köszi a segítséget!! Elhoztam ma délután...1983 1.6ST nem egy világszépe most a kasznija,lesz vele munka,de műszakilag tökéletes,belseje szakadás mentes!! Kasznit meg megoldom....és úgyis szép lesz!! :D

AndrewGL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Celica
« Válasz #481 Dátum: 2009.06.26 10:27:52 »
ebay-t már bújtam de nem találtam..de keresem kitartóan...és volt belőle azaz gyártottak automatát!! :D  köszi a segítséget!! Elhoztam ma délután...1983 1.6ST nem egy világszépe most a kasznija,lesz vele munka,de műszakilag tökéletes,belseje szakadás mentes!! Kasznit meg megoldom....és úgyis szép lesz!! :D

Gratula, sok sikert és kitartást hozzá :)
Budapest, XIII. ker. volt és kék színű?
Úgy látom, 2T-B motort nem szereltek automatával... :(

Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.26 10:36:57 írta AndrewGL »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #482 Dátum: 2009.06.26 14:03:55 »
ebay-t már bújtam de nem találtam..de keresem kitartóan...és volt belőle azaz gyártottak automatát!! :D  köszi a segítséget!! Elhoztam ma délután...1983 1.6ST nem egy világszépe most a kasznija,lesz vele munka,de műszakilag tökéletes,belseje szakadás mentes!! Kasznit meg megoldom....és úgyis szép lesz!! :D

Gratula, sok sikert és kitartást hozzá :)
Budapest, XIII. ker. volt és kék színű?
Úgy látom, 2T-B motort nem szereltek automatával... :(

Üdv
Ahhha,őőő lesz az!! :D
nem szerelték,de szerintem a corolla 1.6 váltója rámenne!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Celica
« Válasz #483 Dátum: 2009.06.27 22:03:01 »
...Válasz másképpen a kérdéseidre, az hogy semmi!
én, ezt így, ebben a formában nem merném mondani :flowers:
mindent le lehet lakni,  szét lehet hajtani. ami nem is rögtön, egy próbaút során derül ki.

Én is félnék egy 1.8-as, 320 lóerős használt autótól. Toyota ide, Toyota oda. Abban is működik a fizika meg a kémia... Pláne, ha a gazdája nem csak azért húzatta föl ennyire a motort, hogy mesélhessen róla  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BadCompany

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Celica
« Válasz #484 Dátum: 2009.07.23 14:12:23 »
A hozzászólás tiltott reklámozás miatt törölve.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.23 14:25:53 írta Misi »

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Celica
« Válasz #485 Dátum: 2009.07.24 09:45:35 »
hali!

7gen celihez kellenének műanyag ***ok, pl. motorburkolat patentek (boltban aranyárban vannak és többféle méret  :wacko: ) tud valaki lelőhelyet?
szentendrén a bontóban egyáltalán nincs 7gen
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Celica
« Válasz #486 Dátum: 2009.07.24 11:13:53 »
hali!

7gen celihez kellenének műanyag ***ok, pl. motorburkolat patentek (boltban aranyárban vannak és többféle méret  :wacko: ) tud valaki lelőhelyet?
szentendrén a bontóban egyáltalán nincs 7gen

ebay, BP Késmárk utca bontó ami elsőre eszembe jutna...  :cool2:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Celica
« Válasz #487 Dátum: 2009.07.24 19:40:43 »
hali!

7gen celihez kellenének műanyag ***ok, pl. motorburkolat patentek (boltban aranyárban vannak és többféle méret  :wacko: ) tud valaki lelőhelyet?
szentendrén a bontóban egyáltalán nincs 7gen

www.patentdepo.hu
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #488 Dátum: 2009.07.24 22:00:55 »
hali!

7gen celihez kellenének műanyag ***ok, pl. motorburkolat patentek (boltban aranyárban vannak és többféle méret  :wacko: ) tud valaki lelőhelyet?
szentendrén a bontóban egyáltalán nincs 7gen

www.patentdepo.hu
nekem ma ajánlotta Ricsi ezt a céget:
http://www.grt.hu

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Celica
« Válasz #489 Dátum: 2009.07.24 22:20:39 »
hmm mióta keresem már...

köszönjük  :szemez:
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

PEPE85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Celica
« Válasz #490 Dátum: 2009.07.30 12:48:13 »
Sziasztok

Abban kérném a segítségetek, hogy ajánljatok szervizet, tuning céget vagy bárkit akinél meg tudnám nézetni ezt a Celicát, http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=2965458&command=ujadatlap&lang=hu_iso_8859_2

Egyelőre csak gondolkodom rajta, de a gyári szervizek drágák és nem hiszem, hogy megvan a kellő szakértelem, ezért kérdezném, hogy kit vagy milyen helyet javasoltok?

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #491 Dátum: 2009.07.30 14:00:59 »
Sziasztok

Abban kérném a segítségetek, hogy ajánljatok szervizet, tuning céget vagy bárkit akinél meg tudnám nézetni ezt a Celicát, http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=2965458&command=ujadatlap&lang=hu_iso_8859_2

Egyelőre csak gondolkodom rajta, de a gyári szervizek drágák és nem hiszem, hogy megvan a kellő szakértelem, ezért kérdezném, hogy kit vagy milyen helyet javasoltok?

Fejes László tatai úton van a szervize! őt ajánlani tudom, az egyik legelismertebb toyota guru szerintem ! 30-823-44-92
gy Toyota sosem hagy cserben...

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #492 Dátum: 2009.07.30 18:21:50 »
Sziasztok!

Én,mint új fórumtag és bizakodva mondhatom leendő Celica tulajdonos némi segítséget szeretnék kérni tőletek,Celica tulajdonosoktól,illetve bárkitől,aki hozzá tud szólni a témához.A típus,amit kinéztem magamnak az a t18as STI modell,a gond az egészben csupán annyi,hogy azonkívül,hogy beleszerettem nem sok fogalmam erről a kocsiról.Mindennek alaposan utána szeretnék nézni,mielőtt bármibeis belevágok...Azthiszem ez érthető:)Nostehát tudni szeretnék mindent,ami fontos lehet egy leendő tulajdonos számára,elsősorban tapasztalatokra támaszkodva.Tudni szeretném miben van egy ilyen autó fenntartása,fogyasztás,alkatrészek mennyire drágák milyen nehéz hozzájutni,van-e esetleg valami,amire különösen oda kell figyelni vételkor,érdekelnek az autó előnyei hátrányai és gyenge pontjai,érdekelne milyen a műszaki stabilitásuk?Jaés természetesen érdekelnének a kocsi menetteljesítményével kapcsolatos adatok:)Megpersze minden ami eszetekbe jut és fontos lehet.Továbbá kíváncsi lennék rá,hogy a mostani magyaországi kínálatból Ti melyiket néznétek meg elsőként.Csakúgy érdekességként:)

Előreis Köszönök Mindent További Kellemes Fórumozást!

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #493 Dátum: 2009.07.30 20:06:38 »
Sziasztok!

Én,mint új fórumtag és bizakodva mondhatom leendő Celica tulajdonos némi segítséget szeretnék kérni tőletek,Celica tulajdonosoktól,illetve bárkitől,aki hozzá tud szólni a témához.A típus,amit kinéztem magamnak az a t18as STI modell,a gond az egészben csupán annyi,hogy azonkívül,hogy beleszerettem nem sok fogalmam erről a kocsiról.Mindennek alaposan utána szeretnék nézni,mielőtt bármibeis belevágok...Azthiszem ez érthető:)Nostehát tudni szeretnék mindent,ami fontos lehet egy leendő tulajdonos számára,elsősorban tapasztalatokra támaszkodva.Tudni szeretném miben van egy ilyen autó fenntartása,fogyasztás,alkatrészek mennyire drágák milyen nehéz hozzájutni,van-e esetleg valami,amire különösen oda kell figyelni vételkor,érdekelnek az autó előnyei hátrányai és gyenge pontjai,érdekelne milyen a műszaki stabilitásuk?Jaés természetesen érdekelnének a kocsi menetteljesítményével kapcsolatos adatok:)Megpersze minden ami eszetekbe jut és fontos lehet.Továbbá kíváncsi lennék rá,hogy a mostani magyaországi kínálatból Ti melyiket néznétek meg elsőként.Csakúgy érdekességként:)

Előreis Köszönök Mindent További Kellemes Fórumozást!

Szia, gratulálok ahoz hogy celicát szeretnél venni! Nekem nem kis motoros celicám van de van vele kapcsolatos tapasztalatom!

Rögtön az első tapasztalatom, hogy mindenki az 1,6os AT180-as celicát arany árba méri, és nem értem miért!
Első szempont hogy inkább nagyobbra rábeszéllek hogy gyenge a kocsi, vagyis motorikusan gyenge a kasznihoz. Fizetési költségekben ugyan annyit kell fizetned mint a 2 literes verzióra, fogyasztásban szinte ugyan ott van a 2 literes mint az 1,6os verzió!
Az 1,6os hoz ugyebár 4a-fe motort kapott tehát corolla és caarinaE alaktrészek jók! alaktrészhez olcsó hozzájutni ha már vérbeli toyotás vagy és nem feltétlen rendeled meg a szervízből!
Egyik ismimnek 1,6osa van kicsit otrombáb mint a 2 literes verzió, meg évente hengerfejezteti, bár ő azért hajtja is! Ha 1,6 os verziót veszel akkor felejtsd el azt, hogy sűrűn nyomni fogod neki, mivel abba a kocsiba nem azt a motort találták ki! Javarészt valamivel előnyősebb egy 2 literes verziót fentartani mint egy 1,6os-t! mivel egy árban vannak annyi hogy az átiratás picit drágább a köbcenti miatt, de azt tudom javasolni próbálj ki 1,6-ost meg egy 2 literes-t és észre veszed a különbséget!
Alapvetően egy buta felszereltésget kapott az 1,6os mint a 2 literes!
Én nem javaslom neked bár ha szeretnél olyat venni akkor hajrá bár mondom drágább megvásárolni, a kis motorosat! Ha nem szeretnéd tuningolni és csak villogni akarsz a csajok előtt akkor elég az 1,6-os de ha idővel szeretnéd azért neki nyomni is mert ugye egy sportos autót veszel, valamit szebb hangra vágysz illetve nyomatékra és erőre, illetve olcsóbban hozzá akarsz jutni akkor 2 literes verziót veszel! Rajtad áll a döntés, hogy mit veszel, de én 1,6 os nem vennék a helyedben!

az 1,6-os felszereltsége egy sima alpvető kalantyús tekerős ablakemelő( te tekered :) )
Valamint egy kényelmesnek mondható ülés.Nem tudom, hogy adtak e ki klímával és seederrel ( tető ablakkal ) 1,6-ost lehet adtak ki, de elég buta a felszereltsége!

A 2 literes verzió elekrtomos ablak ABS, nagyon kényelmes ülés klíma tetőablak ( bár ebből is van nem tető ablkaos verzió ) és elég patent felszereltsége van!

Kb ennyit tudtam segíteni remélem tudtam, nem akartalak elbizonytalanítani, de azért fontold meg rendesen hogy 1,6 vagy 2,0
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.30 20:12:10 írta Szepi_EP71 »
gy Toyota sosem hagy cserben...

belzebubul

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Celica
« Válasz #494 Dátum: 2009.07.30 22:12:02 »
Előszöris nagyonköszia hozzászólást!:)Nosigen már az első érved megfondolandó,szemlélgetvén a piacot nekemis szemetszúrtak az aránytalan árak.Talán nem is feltétlen drágább vasak,viszont abszolút nem is olcsóbbak,és valóban hiányozhatnak is bizonyos kényelmi,biztonsági extrák egy 2ezreshez képest.Valóban irreális és felfoghatatlan...:D
A továbbiakban beszéltél bizonyos extrákról,amiket fontosnak is tartok meg nemis:)Az elektromos ablak jó dolog,nem árt ha van.Megintcsak arra támaszkodva,amit a használtautó piacon tapasztaltam azt állapítottam meg,hogy az "érdemes vele foglalkozni" kategóriában már azért van elektromos ablak,esetenként tetőablak.A klíma valóban nem jellemző,ezzel nem is lenne gondom,ha pl. kiküszöbölték volna ezt a hiányosságot azzal,hogy szériatartozék a tetőablak.Így most az van,hogy kiválasztasz egy vasat,ami jó,és vagy van napfénytető vagy nincs:S:(Ezt a kérdést már feldolgoztam magamban.Ami viszont tényleg fájó pont számomra az az ABS hiánya...:(Valahol valamikor azt olvastam,hogy az ABS 93-tól vált szériatartozékká,már csak kéne találni egy 93-as darabot,ami ahogy elnézem egyszerűen nincs a piacon...hmmmPróbáltam egyébként keresgélniilyen konkrét leírást,hogy most mi széria mi extra,hogy vannak ezek a dolgok,de nem találtam semmi használhatót:(
Mindent összevetve megértem az álláspontod,érzemis,hogy jót akarsz,viszont nem győztél meg.Az esetemben nem arról van szó,hoy mennék mint a golyó és nyomnám ha kell ha nem,egyszerűen csak beleszerettem:)Nem a sebesség vonz,inkább a megjelenés,hisz meseszép:)Celicában ugyan még nem ültem:(viszont kb ugyanazt a pörgést produkálhatja,mint haverom mx3asa,és arról biztosan kijelenthetem,hogy nekem elég lenne.És ha "kinövöm" mégmindig ottáll a lehetőség...:)

Köszönök mindent,természetesen ha van még valami szívesen fogadom:)