Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 595648 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #465 Dátum: 2009.06.23 14:09:43 »
...Válasz másképpen a kérdéseidre, az hogy semmi!
én, ezt így, ebben a formában nem merném mondani :flowers:
mindent le lehet lakni,  szét lehet hajtani. ami nem is rögtön, egy próbaút során derül ki.

vegyük az én esetemet: mentem 350km-t a t16-os celicámmal, és elkezdett kattogni a jobb oldali féltengely. vásárláskor semmi jelét nem mutatta.
nem vadállat tempóban tettem meg ezt a távot,m a 3/4 és fél között áll az üzemanyagszint jelzője kb350 km után.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #466 Dátum: 2009.06.23 15:49:19 »
...Válasz másképpen a kérdéseidre, az hogy semmi!
én, ezt így, ebben a formában nem merném mondani :flowers:
mindent le lehet lakni,  szét lehet hajtani. ami nem is rögtön, egy próbaút során derül ki.

vegyük az én esetemet: mentem 350km-t a t16-os celicámmal, és elkezdett kattogni a jobb oldali féltengely. vásárláskor semmi jelét nem mutatta.
nem vadállat tempóban tettem meg ezt a távot,m a 3/4 és fél között áll az üzemanyagszint jelzője kb350 km után.

persze, hogy le lehet lakni laci egy celicát, de én arra értettem, megnéztem a képeket, meg tényleg a srác sokat költött rá, és igen vannak akik lelakják a kocsijukat, hát azoktól el is venném a kocsit:) Ám szerintem nekem is kezd féltengelyes lenni a kocsim szerintem, elől néha katyog, hátsókat nem hallom de azok se a tutiak már szerintem hisz gyáriak...

Ám az a fél és 3/4 közötti állás és 350km az egész jó, nem értem miért irtad? vagy dicsérjelek meg?:d mert akkor emgtörtént:) nekem ha félen áll akkor 300km-ert tettem meg jobb esetben:D
gy Toyota sosem hagy cserben...

leszilaci

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #467 Dátum: 2009.06.24 07:36:22 »
persze, hogy le lehet lakni laci egy celicát, de én arra értettem, megnéztem a képeket, meg tényleg a srác sokat költött rá, és igen vannak akik lelakják a kocsijukat, hát azoktól el is venném a kocsit:) Ám szerintem nekem is kezd féltengelyes lenni a kocsim szerintem, elől néha katyog, hátsókat nem hallom de azok se a tutiak már szerintem hisz gyáriak...
ezt a turbós celicát decemberben-januárban egy másik (nem márka-) kereskedésben láttam(akkor még azon gondolkoztam,h a yarist eladom és lesz egy lexus is200.)...igaz, ebből sok minden következtetést nem lehet levonni, de összeesküvéselméleteket lehet gyártani  :devil:
lehet,h azért, m koszos volt, de nekem nem tetszett első ránézésre :ph34r:  pedig nem is tudtam,h ez egy agyonhúzott turbós autó. olyan kis lestrapált, egyszerű 1.8vvti-nek látszott, amire már nagyon ráféren egy szép polírozás+waxolás. közelről meg sem néztem. kb 6-8méterre álltam meg a kocsimmal. a yaris úgy csillogott ehhez képest, mint a salamon töke :D

Ám az a fél és 3/4 közötti állás és 350km az egész jó, nem értem miért irtad? vagy dicsérjelek meg?:d mert akkor emgtörtént:) nekem ha félen áll akkor 300km-ert tettem meg jobb esetben:D
nem, nem dicséretet várok :) csak ezzel próbáltam szemléltetni,h nem tiltástól tiltásig autózva használtam és mégis előjött egy ilyen hiba. semmi átmenet nem volt, hanem egyszercsak elkezdett kattogni. nem kicsit, nagyon :wacko:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Celica
« Válasz #468 Dátum: 2009.06.24 08:40:09 »
és milyen árban megy egy ilyen féltengely project?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

PEPE85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Celica
« Válasz #469 Dátum: 2009.06.24 09:46:46 »
ezt a turbós celicát decemberben-januárban egy másik (nem márka-) kereskedésben láttam


Ezek szerint jó eséllyel árulja már több mint fél éve?

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #470 Dátum: 2009.06.24 12:24:36 »
Már kitöröltem a szöveget, mert sok lett volna az idézet! :D

A lényeg, neked hogy klatyog? ha egyenesen is mész vagy csak kanyarodáskor? ha egyenesen mész és úgy nagyon nagyon klatyog és hirtelen előjött, lehet hogy valami kicsúszott, vagy csak szárazon volt a csukló a gumiharang alatt. Próbáltad, már újra zsíroztatni? valami picit csendesedik majd a klatyogás...
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #471 Dátum: 2009.06.24 12:25:27 »
és milyen árban megy egy ilyen féltengely project?

Hát nekem halovány gőzöm sincs, mennyi de azt tom hogy a turbós celicámba 17 ezerért tudtam volna db-ját és 4 db nekem elég sokba lenne akkor:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #472 Dátum: 2009.06.24 12:26:17 »
ezt a turbós celicát decemberben-januárban egy másik (nem márka-) kereskedésben láttam


Ezek szerint jó eséllyel árulja már több mint fél éve?

Ez az autó már lassan 1 éve kereskedésben áll!
Azt javaslom néz szét egy régebbi celica között ami gyári turbós!
gy Toyota sosem hagy cserben...

Cravero

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Celica
« Válasz #473 Dátum: 2009.06.24 13:04:33 »
Sziasztok!

Nekem van egy celica 20 gti 16v-m 92-es évjárat. Tudna nekem vki segíteni abban hogy miért nem indul? az AC nem megy, vagyis nem kap áramot a motortérben lévő ac relay behúz azzal nincs semmi gond azután elvesztem a fonalat mert a belőle kijövő kék kábel követhetetlem vagy valami más színkódba megy át! ha valakinek van valami tippje írjon esetleg segítség lenne egy komplett kapcsolási rajz is színkódokkal!!
Elöre is köszi : Cravero

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #474 Dátum: 2009.06.24 15:38:09 »
Sziasztok!

Nekem van egy celica 20 gti 16v-m 92-es évjárat. Tudna nekem vki segíteni abban hogy miért nem indul? az AC nem megy, vagyis nem kap áramot a motortérben lévő ac relay behúz azzal nincs semmi gond azután elvesztem a fonalat mert a belőle kijövő kék kábel követhetetlem vagy valami más színkódba megy át! ha valakinek van valami tippje írjon esetleg segítség lenne egy komplett kapcsolási rajz is színkódokkal!!
Elöre is köszi : Cravero

egy link aztán sok sikert hozzá!!

http://www.celicatech.com/imagearchive/bgbonline/bgb.php#5th
gy Toyota sosem hagy cserben...

PEPE85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Celica
« Válasz #475 Dátum: 2009.06.24 22:54:17 »
Ez az autó már lassan 1 éve kereskedésben áll!
Azt javaslom néz szét egy régebbi celica között ami gyári turbós!
[/quote]

A 192LE-s TS változatot nézegettem még, azon lehet még valamit javítani vagy 192LE a vége?

Cravero

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Celica
« Válasz #476 Dátum: 2009.06.25 00:43:13 »
Sziasztok!

Nekem van egy celica 20 gti 16v-m 92-es évjárat. Tudna nekem vki segíteni abban hogy miért nem indul? az AC nem megy, vagyis nem kap áramot a motortérben lévő ac relay behúz azzal nincs semmi gond azután elvesztem a fonalat mert a belőle kijövő kék kábel követhetetlem vagy valami más színkódba megy át! ha valakinek van valami tippje írjon esetleg segítség lenne egy komplett kapcsolási rajz is színkódokkal!!
Elöre is köszi : Cravero

egy link aztán sok sikert hozzá!!

http://www.celicatech.com/imagearchive/bgbonline/bgb.php#5th


Ezer köszönet, majd meghálálom

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Celica
« Válasz #477 Dátum: 2009.06.25 00:56:09 »
Ez az autó már lassan 1 éve kereskedésben áll!
Azt javaslom néz szét egy régebbi celica között ami gyári turbós!

A 192LE-s TS változatot nézegettem még, azon lehet még valamit javítani vagy 192LE a vége?
[/quote]

De neked miért kell mindenképpen T23-mas? ha nem elégszel meg vele gyárilag? ha erősebb kell ott van egy St185-ös 300 lovas (tuning) vagy veszel egy St205-öst ami 242 le gyárilag!

gy Toyota sosem hagy cserben...

szkaresz27

  • Vendég
Re: Celica
« Válasz #478 Dátum: 2009.06.25 12:34:18 »
Kérdés urak!! :D 1983-as 1.6ST manuálba bele lehet valahogy hackelni automata váltót?? ha igen kb mennyibe állna meg?? Ja a másik...hogy honnan tudnék szerezni!! :D Persze csak normális megoldás érdekelne!!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Celica
« Válasz #479 Dátum: 2009.06.25 13:54:03 »
Ha volt belőle automata, akkor biztosan. Vagy kinti bontókban vagy az e-Bayen fogsz találni.